Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 320 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 10 Kwi 2016 19:45 

sofizmat napisał(a):
moj typ miejski: zdecydowanie KL

a na jesien zycia: miejsce z dobrym jedzeniem, bezpieczneimalo zaludnione, tanie, z winem, cieple i przyrodniczo piekne, zeby bylo gdzie na trekkingi lazic. no i chyba dobrze zkomunikowane ze swiatem.

cholera, nic mido tego opisu nie pasuje. chyba nie mozna miec wszystkiego :)

Oman jest blisko tego opisu, tyle ze wina nie ma :( moze da sie to jakos obejsc?


Wikipedia

W Omanie panuje monarchia absolutna. Głową państwa, szefem rządu, ministrem spraw zagranicznych, obrony i finansów jest sułtan Kabus Ibn Sa id.
W kraju nie ma parlamentu, konstytucji, partii politycznych. Obowiązuje prawo muzułmańskie "szariat".

Podsumowując.
Najlepsze miejsce do życia. :mrgreen:
Góra
 PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#62 PostWysłany: 10 Kwi 2016 21:32 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
rw30 napisał(a):
kolego, czy Ty aby na pewno wiesz na co się porywasz? :mrgreen:


tak wiem na co sie porywam., mianowicie na nic. pytam z czystej ciekawosci z tym dubajem,
na prace w knajpach czy hotelach jestem za stary :)

-- 10 Kwi 2016 21:37 --

rw30 napisał(a):
. Czy takie wywyższanie się również wprawiało by Cię w kompleksy?

jakie kompleksy, o co ci chodzi ?

-- 10 Kwi 2016 21:40 --

rw30 napisał(a):
oo stary, z takim podejściem to strzelę, że wszędzie Ci źle

ej no przesadzasz, wcale nie jest mi wszedzie zle bo niby dlaczego ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 10 Kwi 2016 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Ciekawy temat, ale chyba (?) nikt dzieciaty jeszcze się nie wypowiadał. Mam akurat trójkę małych dzieci, do tego poglądy, jak to teraz mawiają, konserwatywne. Myślałem o tym kiedyś, gdzie moglibyśmy pojechać na jakiś czas (pracuję w IT, w dość wąskiej specjalizacji, o dobrą pracę w zawodzie gdziekolwiek bym chciał nie byłoby problemu, zatem nie jest to kryterium wyboru miejsca).
Ale do rzeczy: w Europie zachodniej w zasadzie nie ma z czego wybierać, bo albo mi zabiorą dzieci (bo NIE wychowuję je bezstresowo), albo wsadzą za to, że promuję archaiczny model rodziny. Skandynawskie klimaty podobnież. Wydaje mi się, że Włochy jeszcze dają radę (ok, nadrabiają klimatem, jedzeniem i ludźmi). Na pewno Chorwacja (nigdy tam nie byłem) politycznie pasuje, może Węgry, Słowacja, ale to już blisko i różnica niewielka.
Wyobrażam sobie, że mieszkam w USA, ale nie w nowoczesnych i postępowych miastach wybrzeża, ale gdzieś gdzie moje prawo jest ważne i szanowane.

Z miejsc w których byłem, to brałem jakiś czas temu pod uwagę Brazylię, jednak teraz gospodraczo jest to kraj nad przepaścią (jak cała UE ;)), wiecv chwilowo nie ma po co tam jechać.

Mógłbym za to zabrać rodzinę na dłużej do Bangkoku, gdybym dostał tam kontrakt. Do KL też, mimo islamskiego kraju, który choć bezpieczny i względnie uporządkowany, ataki na chrześcijan też ma na swoim koncie.

AU/NZ ? Cóż, musiałbym najpierw sprawdzić, poczytać, ale to ciut za daleko, od rodziny, przyjaciół...


...z tapatalka...
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 10 Kwi 2016 22:26 

@zawiert Texas, tylko Texas :D
Góra
 PM off
zawiert lubi ten post.
 
      
#65 PostWysłany: 10 Kwi 2016 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
zawiert napisał(a):
Wydaje mi się, że Włochy jeszcze dają radę (ok, nadrabiają klimatem, jedzeniem i ludźmi).


Włochy byłyby ok, gdyby nie panowali tam [kto tam panuje?? //Roku]: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/931 ... -kont.html

i tym podobne kwiatki...
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Roku, 10 Kwi 2016 22:50, edytowano w sumie 1 raz
Nieaktualna lub błędna treść zawarta w poście - aktualizacja lub poprawa danych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 10 Kwi 2016 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@MaSell
faszyści? bo kasę z podatków chcą?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 10 Kwi 2016 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
Takie zaglądanie każdemu w prywatne sprawy to nie walka o podatki (są na to prostsze i skuteczniejsze metody), bez możliwości obrony ze strony obywateli, tylko coś co wygląda na zalążki totalitaryzmu i absolutnej kontroli, o czym rząd już otwarcie mówi. Ludzi stworzyli państwa, żeby żyło im się lepiej. Państwo jest dla ludzi, a nie odwrotnie. Jak kiedyś wpadną na pomysł, że wszyscy mają chodzić bez spodni, bo terroryści noszą tam bomby albo oszuści pieniądze to też się zgodzisz? Jesteś w końcu obywatelem, który nie ma nic do ukrycia, prawda?

Z tego właśnie powodu i kilku innych, Włochy zdecydowanie NIE są najlepszym miejscem do życia, chociaż klimat czy jedzenie mają znakomite.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 10 Kwi 2016 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
MaSell napisał(a):
... Jesteś w końcu obywatelem, który nie ma nic do ukrycia, prawda?
...

:mrgreen:

W podanym artykule nie ma takiej argumentacji a jest mowa o sukcesach z powodu takich zmian. Jeśli nie ma przymusu posiadania konta bankowego...

Podam taki przykład: znajomy ze studiów miał stypendium socjalne i samochód (to nie był 15-letni golf w dieslu) a potem drugi. Jak bym na niego doniósł do skarbówki to byś mnie nazwał faszystą? :lol:
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
MaSell lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 10 Kwi 2016 23:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
Raczej kapuś albo konfident ;)

Wiesz, konta mieć nie musisz, ale po pierwsze już teraz nie zapłacisz we Włoszech gotówką za cokolwiek o wartości 1000euro i więcej. Wykonujesz wolny zawód - nie możesz przyjąć płatności gotówką powyżej 30 euro :mrgreen: . Tyle są warte tam pieniądze, "legalny" środek płatniczy :) . W planach na najbliższe lata jest likwidacja euro w formie gotówki, także konto i tak każdy będzie mieć musiał. W wtedy hulaj dusza, piekła nie ma:
- Wprowadzamy zakaz kupna aut starszych niż 3 lata, bo środowisko. Nie bądź ekologicznym terrorystą, nie kupuj starych gratów!
- Opłata za prowadzenie rachunku, 50 euro miesięcznie. Możesz się przenieść do innego banku, opłata ta sama.
- Oprocentowanie rachunku minus 3% (tak juz jest w kilku krajach)
- Zrzutka społecznościowa, bo się budżet nie spina - po 10% z każdego rachunku. Mieliśmy już to na Cyprze parę lat temu.
- Zakaz kupna czerwonych rowerów, bo kojarzą się z pewna opcją polityczną. Dopuszczone są tylko eko-zielone oraz te tolerancyjne, w kolorze tęczy

Możliwości jest cała masa, gotówki nie wypłacisz, bo nie istnieje :) . To jest zamach na wolność osobistą, dziwie się że jeszcze nie ma zamieszek w Rzymie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 10 Kwi 2016 23:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@MaSell
Czyli wychodzi na to, że jeżeli jesteś biedny to Włochy nie wypadają tak źle. :lol:

Zawsze (przynajmniej na razie) można trzymać kasę za granicą... W Danii czy Szwecji też chcą wprowadzić elektroniczne pieniądze. We Włoszech to nie przejdzie... Jak dasz na tacę w kościele?! 8-)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 11 Kwi 2016 00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
Stany sa bardzo fajne, wrecz przepiekne, ale nie chcialbym tam mieszkac za nic w swiecie.
Ich ekonomia to sztuczny twor, wszystko wisi na wlosku, ludzie po pare kredytow musza zaciagac na raz, malo tego kiedys widzialem jakies badania to ponad 60% Amerykanow nigdy nie opuscilo swojego stanu!
Dla mnie jest to zbyt sredni standard zycia, a bedzie tylko gorzej patrzac jak Chiny zblizaja sie do bycia pierwsza gospodarka swiata.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 03 Sty 2021 14:05, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 11 Kwi 2016 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
jakwilk napisał(a):
Gdyby przyszlo wam, z roznych powodow, opuscic Polske i wybrac najlepsze dla was - nowe - miejsce do zycia, ktore byscie wybrali I DLACZEGO?


Sao Paulo.

- najlepsze jedzenie na świecie
- kiwi caipirinha
- wspaniali ludzie
- super klimat
- 200 polubień na Tinderze w 2 dni
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 11 Kwi 2016 00:51 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Zdecydowanie Kraków :D

- po pierwsze bo tu mieszkam, jest mi dobrze i nie zamierzam tego zmieniać
- po drugie bo od niedawna są lepsze sałatki w Business Lounge na lotnisku w Balicach
- a po trzecie i ostatnie jak chcę odpocząć od miasta to spadam w świat zamiast dywagować gdzie jest lepiej :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 11 Kwi 2016 08:32 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
BusinessClass napisał(a):
Sao Paulo.
- 200 polubień na Tinderze w 2 dni

no tak :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 11 Kwi 2016 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
marek2011 napisał(a):
Zdecydowanie Kraków :D

- po pierwsze bo tu mieszkam, jest mi dobrze i nie zamierzam tego zmieniać
- po drugie bo od niedawna są lepsze sałatki w Business Lounge na lotnisku w Balicach
- a po trzecie i ostatnie jak chcę odpocząć od miasta to spadam w świat zamiast dywagować gdzie jest lepiej :lol:


Jezeli juz to Wroclaw, gdzie
- sa nizsze ceny nieruchomosci przy podobnych zarobkach
- lepsze powietrze, niezatruwane tak bardzo przez koscielny establishment
- brak 2 druzyn pilkarskich i ich zidiocialych ultrasow polujacych na siebie jak wyglodniale psy
- miasto nie jest tak zadeptane przez turystow z zagranicy, roszczac sobie przez to swoj wlasny charakter, nie podporzadkowany wymaganiom pijaczkow z UK

A tak wogole Marku piszesz nie na temat stosujac ten zabawny i oryginalny zabieg, by na zadane ci pytanie udzielic odwrotnej odpowiedzi, wzbudzajac radosc u gawiedzi i chelpiac sie rosnaca w sobie duma bycia tak ironicznym, ze chyba nastepnym krokiem bedzie juz tylko pojscie do baru sushi i zamwienie kotleta schabowego z ziemniakami. To by dopiero bylo zaskoczenie u zmieszanego kucharza!


Ostatnio edytowany przez jakwilk, 11 Kwi 2016 11:23, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#76 PostWysłany: 11 Kwi 2016 09:28 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
marek2011 napisał(a):
Zdecydowanie Kraków :D

Krakow miasto piekne. dobrze sie tu zyje, kiedy nie ma smogu.
mialem epizod tj. 2 lata mieszkania w Krakowie, wspominam
bardzo dobrze. szkoda tylko ze nie ma tam gdzie pracowac, no coz,
moze kiedys sie to zmieni :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 11 Kwi 2016 11:03 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Państwo: Stany Zjednoczone
Stan: Nevada
Miasto: Las Vegas

Byłem i czułem się bardzo dobrze. Już nie chodzi o te kasyna, piękne hotele, ale o klimat, atmosferę, ludzi, krajobraz i ceny.
Mieszkałem jedną noc w hotelu, a reszta dni(koło tygodnia) w normalnym domu na obrzeżach. Dom, basen, za basenem pole golfowe, a wychodząc przed dom widać nocą pięknie oświetlone centrum :)

Do tego blisko do Los Angeles i innych ciekawych miejsc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 11 Kwi 2016 11:13 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Prawie całą Azja.
Do szczęścia potrzebne klapki,spodenki i skuter i 500$ m-c na fajne w miarę życie.
Bez ciuchów zimowych,bez Pogoni za materialnym rzeczami,bez plotowanie,bez wiecznego narzekania.

Ale do tego trzeba dorosnąć. Ja już chyba powoli dorastam.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 11 Kwi 2016 11:22 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
dobrze powiedziane, ja po moim uzeraniu sie przez cale zycie i porownaniu kosztow zycia na Filipinach powoli tez do tego
dorastam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 11 Kwi 2016 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Zamość

Cisza, spokój, dobrzy lekarze. Na co umiera się w PL? Na serce. A gdzie są dobrzy kardiolodzy? Np w Zamościu. Z dentystą tak samo. Resztę leczą nawiedzeni z Ukrainy.

Ładne stare miasto, okolice też spoko. Zalewy, lasy, RPN, drogi lepsze jak kiedyś.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 320 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Mixsa oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group