Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 320 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 08 Kwi 2016 23:34 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
dam Ci rade pomieszkaj troche w Australii a gwarantuje Ci ze ochloniesz jak zobaczysz koszty zycia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 08 Kwi 2016 23:35 

@aelfraed Prawie każdy jest. Większość udaje, że znalazła. Niektóre dranie naprawdę znalazły :)
Góra
 PM off  
      
#23 PostWysłany: 08 Kwi 2016 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@jakwilk
Nie dziwi Cię, że 4 z 10 to australijskie miasta a pozostałych 6 3 są kanadyjskie?
Helsinki? To chyba jak ktoś ma uczulenie na słońce. Wiedeń? Przecież tam niszczą nasze samochody, więc co to za ludzie tam mieszkają?
Radom - spoko. Lotnisko, łatwy dojazd, kolej, autostrada (w przyszłości!).
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
worry lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 08 Kwi 2016 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
@tomalo77

Od 6 lat mieszkam w Skandynawii, wiec wiem co nieco o drozyznie :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 08 Kwi 2016 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
namteH napisał(a):
@jakwilk
Nie dziwi Cię, że 4 z 10 to australijskie miasta a pozostałych 6 3 są kanadyjskie?


mam cie: nie wiesz nawet gdzie lezy Auckland :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 08 Kwi 2016 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Co to za afera z polskimi samochodami bo nie slyszalem? Czyzby "wielcy" rodacy Fritzla demonstrowali swoja "nordyckosc"... :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 08 Kwi 2016 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@rw30

ok, zaraz za miedzą! :twisted:

-- 08 Kwi 2016 23:40 --

@jakwilk
Ale to żadna nowa historia. Już parę lat temu czytałem o tym, że w Austrii na noc samochodu z polskimi tablicami się nie zostawia.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 08 Kwi 2016 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Ale panowie - przyjmijmy faktycznie, ze w Europie najlepiej zyje sie w Kopenhadze, Oslo, Monachium, Wiedniu, Zurychu, Genewie, Hamburgu (o czyms jeszcze zapomnialem?)

PS. Jako Wroclawianin bardzo podoba mi sie w Poznaniu - to moj nr 1 w PL (poza Wroclawiem). Fajne wrazenie zrobila na mnie ostatnio Warszawa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 08 Kwi 2016 23:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Mikolaj23 napisał(a):
... Sytuacja w Kraju coraz bardziej chora ostatnio więc temat jak najbardziej na czasie ;)

yhym...
To tak jest dopóki nie pojedziesz i nie zaczniesz żyć, a nie że palma, słońce itp.

Kilkanaście lat temu Kazik mówił, że polscy politycy nie wypadają tak źle w porównaniu z hiszpańskimi. Ja wtedy nie wiedziałem, że można gorzej a dziś mi się przewraca jak włączam hiszpańskie TV.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 08 Kwi 2016 23:44 

@jakwilk Szwecja zakładam :) Zawszę są promy :P Ja tam mam sentyment do Kopy i do Danii. Śnieg, w brzuszku pełno, w domku napalone... Spotykam się tylko z ładnymi, pachnącymi ludźmi. Yup. Stypendium.
A na poważnie, jak zwykle pochodziłem sobie trochę po mieście, szukając jak zwykle żuli do pogawędki/ zaczepki. Nope. Żadnego motywu. Nic się nie działo. Niczego się nowego się nie nauczyłem :)
Góra
 PM off
nick lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 08 Kwi 2016 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
jakwilk napisał(a):
Ale panowie - przyjmijmy faktycznie, ze w Europie najlepiej zyje sie w Kopenhadze, Oslo, Monachium, Wiedniu, Zurychu, Genewie, Hamburgu
...

K. deszcz, wiatr, zimno i przybysze
O. zimno i przybysze
Monachium to nie wiem, bo dawno bylem. Wydawało się dość spoko.
W. jak wcześniej
Z. ludzie podobno patrzą na ciebie z góry
G. - za blisko Francji
H. - zimno pewnie.

W dłuższej perspektywie wszystkie te miasta (za wyjątkiem szwajcarskich) się nie nadają z powodu przybyszów.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 08 Kwi 2016 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Najwyższy wskaźnik przemocy w EU wobec kobiet mówi wiele o tym narodzie.
Za każdym razem, gdy ląduję w CPH i widzę reklamę Carlsberga "najszczęśliwsza nacja na świecie", robi mi się niedobrze.
Pewien duński pisarz miał czelność kiedyś opisać swój naród jednym zdaniem: " to uśmiechające się potwory" :twisted:


A trzymając się tematu, od jakiegoś czasu stoję w rozkroku i mam dylemat pomiędzy:

-bazą w kraju o możliwie największej sile nabywczej, dobrym socjalu, dobrej opiece medycznej
Z tej bazy móc podróżować po świecie i zawsze mieć "ciepłe gniazdko" po powrocie, pomimo podłych warunków pogodowych, surowych przepisów, wyalienowanych lokalsów.

-wyjechaniem do jednego z tych krajów, gdzie życie jest proste, jedzenie pyszne, usługi dostępne i tanie, w ramach tego, że wszyscy mają niewiele, a jednak wszyscy są szczęśliwi. No i te oderwanie od materialnych pokus...



namteH napisał(a):
@virtus
Dania i tego typu kraje to chyba dla ludzi, którzy nie widzą dalej niż czubek własnego nosa.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez Abcn, 10 Kwi 2016 17:02, edytowano w sumie 1 raz
Literówka u pisarza duńskiego
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 08 Kwi 2016 23:52 

O! Własnie wszystkie duże miasta są i pociągające dla nowych, a jednocześnie złowrogie :) Ja tam lubię małe miast (do 600 tyś), gdzie WRO metropolią! @jakwilk może się znamy, Żydzie :D
Góra
 PM off  
      
#34 PostWysłany: 08 Kwi 2016 23:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
rw30 napisał(a):
...
All in all wydaje mi sie, ze miejsce w ktorym mieszkam, czyli Barcelona, jest najlepsze, i naprawdę nie chodzi tu o to, że ja tu mieszkam
...

- brudasy
- gamonie
- debile
- prostaki
To mi się nasuwa na myśl, gdy sobie przypomnę moje codzienne kontakty z barcelończykami.
Jakkolwiek, trudno o lepsze czy porównywalne miasto tego rozmiaru w tej części świata.

zalety: czysto, bezpiecznie, świetny transport i nie czuć rozmiaru metropolii.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 08 Kwi 2016 23:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@namteH i jeszcze ich wszyscy "Polacos" za skąpstwo nazywają :twisted:
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick, 08 Kwi 2016 23:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 08 Kwi 2016 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
@nick @namteH

Odnosnie przybyszow, pamietajmy, ze wielu sie integruje i chce zyc jak autochtoni a reszta mieszka w jakis bieda dzielnicach hen hen od centrum. Sam mieszkam w Norwegii (nie w stolicy) in panuje tu odmienny ze Szwedzkim porzadek - mieszania obcych z miejscowymi zamiast budowania gett. Mieszkam w miescie z duza mniejszoscia Somalijska i od 6 lat NIKT nawt na mnie krzywo nie spojrzal, nie mowiac o innych dramatach. Ot, ludzie mieszkaja, pracuja (lub wydaja socjal ;) i sobie nie wchodza w droge. Nie narzekam, stad nie boje sie srodowisk multikulturowych
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 08 Kwi 2016 23:59 

Ale to się kupy nie trzyma:
- brudasy
- gamonie
- debile
- prostaki
To mi się nasuwa na myśl, gdy sobie przypomnę moje codzienne kontakty z barcelończykami.
A potem:
zalety: czysto, bezpiecznie, świetny transport i nie czuć rozmiaru metropolii.

No chłopie to ja tu próbuję własne wino i zaraz będę błagał o pas! :D
Góra
 PM off  
      
#38 PostWysłany: 09 Kwi 2016 00:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
@MacKoz

jak mi we Wro pozyczales pieniadze to sie... NIE ZNAMY :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 09 Kwi 2016 00:05 

Odnośnie przybyszów to zakończymy szybko bo zlecą się... Jasne, są tacy którzy nie są NASI. Kropka.
@jakwilk Ja NIKOMU kasy NIE POŻYCZAM :P Mogę najwyżej zapłacić za Twój drink ot tak :)
Góra
 PM off  
      
#40 PostWysłany: 09 Kwi 2016 00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
namteH napisał(a):
@jakwilk
Ja też nie, ale znam kogoś kto był i opowiedział mi to i owo...

Nie wiem co rozumiesz przez "dobry klimat" ale w tym klimacie żyje od groma jeszcze lepszych robactw - mniejszych i dużych. Kraty i siatki w oknach...

Po za tym, w Australii będziesz się czuł (tak mi się wydaje) bardzo "nie nasz". Obcokrajowiec zarabia mnie (wyższe składki/podatki) i dość rygorystyczne warunki pobytu (nie masz roboty to do widzenia).

Kontakt z natura (OK, może Ty nie potrzebujesz) to ciągle rozglądanie się za wężami, skorpionami, pająkami czy krokodylami. Średnio ciekawe miejsce gdy masz zamiar trochę pożyć.


alez stek klamstw, serio warto darowac sobie pisani w ogole jak masz pisac cos o czym nie masz pojecia i wprowadzac w blad.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 320 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group