Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 320 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 09 Kwi 2016 00:28 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
jakwilk napisał(a):
@tomalo77

Od 6 lat mieszkam w Skandynawii, wiec wiem co nieco o drozyznie :lol:



8 lat w Rzymie nastepne 8 w Londynie, jak bym mial dzis wybierac miedzy tymi dwoma gdzie spedzic reszte zycia zdecydowanie Wlochy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#42 PostWysłany: 09 Kwi 2016 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@fortuna
a jakoś bardziej merytorycznie nas oświecisz?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 09 Kwi 2016 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
O, to bardzo ciekaw, opowiedz cos wiecej! Przyznam, ze Londyn wydawal mi sie bezpieczniejsza przystania w porownaniu z Rzymem (i wysokimi cenami stolicy Wloch)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 09 Kwi 2016 00:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Anonymous napisał(a):
Ale to się kupy nie trzyma:
...

Trzyma sie i to bardzo!
Zauważ, że wymieniłem wady ludzi a zalety miasta ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 09 Kwi 2016 00:42 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
jakwilk napisał(a):
O, to bardzo ciekaw, opowiedz cos wiecej! Przyznam, ze Londyn wydawal mi sie bezpieczniejsza przystania w porownaniu z Rzymem (i wysokimi cenami stolicy Wloch)


napisalem ogolnie bo akurat w tych miastach mieszkalem ale napewno nie Rzym tylko jakies male miasteczko lub wioska najlepiej Toskania

Generalnie Wlochy ludzie, klimat, jedzenie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 09 Kwi 2016 01:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
Cytuj:
Kontakt z natura (OK, może Ty nie potrzebujesz) to ciągle rozglądanie się za wężami, skorpionami, pająkami czy krokodylami. Średnio ciekawe miejsce gdy masz zamiar trochę pożyć.

Cytuj:
Nie wiem co rozumiesz przez "dobry klimat" ale w tym klimacie żyje od groma jeszcze lepszych robactw - mniejszych i dużych. Kraty i siatki w oknach...

Klamstwo powtarzane z demotywatorow, jasne ze zyja i ze mnostwo z nich jest niebezpiecznych, ale jesli nie mieszkasz w buszu to szanse na spotkanie wezy czy innych zyjatek sa bardzo ograniczone, a tych niebezpiecznych juz w ogole. Te siatki w oknach to moskitiery, polecam, ulatwiaja zycie przed komarami. Poczytaj sobie statystyki to wiecej osob umiera np przez zabicie przez krowe niz od rekina itp. Krokodyle sa tylko na polnocy kraju.

Cytuj:
Po za tym, w Australii będziesz się czuł (tak mi się wydaje) bardzo "nie nasz". Obcokrajowiec zarabia mnie (wyższe składki/podatki) i dość rygorystyczne warunki pobytu (nie masz roboty to do widzenia).


Podatki sa dla wszystkich takie same, a sam podatek zalezy od dochodow, jest kilka progow i w tych progach zmienny podatek. A gdzie sie bedziesz czul "nasz? Moze na Wegrzech jedynie i w UK, wszedzie indziej jestes imigrantem, a Australia to kraj emigrantow wiec mysle ze bardziej powinienes sie czuc tam swobodnie niz gdziekolwiek indziej. Z praca to samo, jak masz doswiadczenie i umiejetnosci to przebierasz w ofertach, oni moga nie akceptowac naszych szkol i szkolen, ale jak przyjdzie do pokazania umiejetnosci, to mozesz zaskoczyc swoja wiedza (ktora juz nie zalezy od kraju, tylko i wylacznie od Twojej inteligencji, ambicji i pracowitosci). Wiza, okay nie ma latwo, zeby zostac na stale, tu sie zgadzam, ale to wlasnie dzieki takim przepisom, ten kraj daje rade zapewnic dobre warunki zycia na tle obecnego "postepu kulturalnego" jaki sie dzieje zwlaszcza w Europie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 09 Kwi 2016 01:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2015
Posty: 25
namteH napisał(a):
Anonymous napisał(a):
Ale to się kupy nie trzyma:
...

Trzyma sie i to bardzo!
Zauważ, że wymieniłem wady ludzi a zalety miasta ;)


Mam zupełnie inne zdanie o barcelończykach, może dlatego, że odnoszę się do osób mieszkających w Polsce. Dla mnie idealnym miejscem do życia są Singapur i Tokio - wszystko działa jak w zegarku, czysto, bezpiecznie, pyszne jedzenie. Ale tak naprawdę, to chciałbym mieszkać w Mumbaju - najciekawsze miasto w jakim byłem. Tak, wiem - Indie, ale jednak te miasto ma coś w sobie, co nie pozwala o nim zapomnieć. Może kiedyś się uda :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 09 Kwi 2016 10:52 

Bezapelacyjnie byłaby to AUSTRALIA.

Dlaczego?
=> bo Sydney i Brisbane uważam za najlepsze miasta w jakich byłam i tym samym pokonały one moja ulubioną Barcelonę i Wiedeń.
=> bo żyje się tam po prostu dużo łatwiej w każdym aspekcie, nie tylko finansowym a pisanie że tam jest drogo jest pomyłką.Jak się zarabia w AUD i w AUD wydaje to jakoś bardzo drogo nie jest, poza tym przynajmniej gołym okiem widać na co te podatki idą.
=> bo odpowiada mi podejście, że miasta są dla ludzi a nie dla samochodów,
=> bo w miastach nie króluje wszechobecny u nas beton, tylko są one mocno zielone, pełne parków i stref relaksu,
=> bo kraj emigrantów, więc nie czułabym się wyalienowana,
=> bo to kraj, który sam decyduje kogo przyjmie i ma politykę odsyłania łódek czego nie ma poprawna po.litycznie Europa,
=> bo to bezpieczny kraj jak każde państwo policyjne,
=> bo niesamowita fauna, flora i niesamowite krajobrazy w dodatku bardzo mocno zróżnicowane,
=> bo tam żyją koale :D .

Oczywiście jak każde miejsce i to ma swoje minusy, które zauważyłam ale które nie przysłaniają zdecydowanej większości plusów :P .
Góra
 PM off  
      
#49 PostWysłany: 10 Kwi 2016 01:22 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
namteH napisał(a):
rw30 napisał(a):
...
All in all wydaje mi sie, ze miejsce w ktorym mieszkam, czyli Barcelona, jest najlepsze, i naprawdę nie chodzi tu o to, że ja tu mieszkam
...

- brudasy
- gamonie
- debile
- prostaki
To mi się nasuwa na myśl, gdy sobie przypomnę moje codzienne kontakty z barcelończykami.

barcelona to miasto meneli zlodziei i prostytucji (tak, tak polecam spacer od 10 wieczorem po glownym deptaku la rambla).
nie rozumiem naprawde co mozna widziec w tym miescie zlodziei plus do tego te katalonskie chamstwo i poczucie wyzszosci
na calym swiatem.

-- 10 Kwi 2016 01:23 --

namteH napisał(a):
Monachium to nie wiem, bo dawno bylem. Wydawało się dość spoko.

nude panie, nudy w tym monachium :)

-- 10 Kwi 2016 01:23 --

brtk napisał(a):
Ale tak naprawdę, to chciałbym mieszkać w Mumbaju - najciekawsze miasto w jakim byłem. Tak, wiem - Indie, ale jednak te miasto ma coś w sobie, co nie pozwala o nim zapomnieć. Może kiedyś się uda :)

ok, a co w tym mumbaju jest ciekawego ? mozesz rozwinac ?

-- 10 Kwi 2016 01:24 --

fortuna napisał(a):
A gdzie sie bedziesz czul "nasz? Moze na Wegrzech jedynie i w UK, wszedzie indziej jestes imigrantem,

w uk czuc sie jak u siebie ? powaznie ?

-- 10 Kwi 2016 01:27 --

Mikolaj23 napisał(a):
Też ostatnio miałem takie przemyślenia i stwierdziłem, że padłoby chyba na którąś z Wysp Kanaryjskich. Dlaczego?
Odpowiada mi tam klimat. Atmosfera. Ludzie. Co prawda nie orientowałem się jak wygląda sytuacja jeżeli chodzi o pracę itp. ale kierowałbym się zasadą "przyjdzie czas, będzie rada" ;)

to sie zorientuj z ta praca. bezrobocie to jakies 30 procent, na kanarach nie ma kompeltnie nic, no moze jakbys mial wielka
ambicje cale zycie z taca biegac czy w hotelu pracowac.


Ostatnio edytowany przez Roku, 10 Kwi 2016 22:47, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 10 Kwi 2016 02:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
Cytuj:
w uk czuc sie jak u siebie ? powaznie ?


a co to dla Ciebie taka egzotyka? 2h od domu, jezyk polski drugim najpopularniejszym jezykiem, cale dzielnice pelne Polakow

http://www.theguardian.com/uk/2013/jan/ ... d-language

Londyn to powinno byc 17 wojewodztwo jak ktos kiedys zazartowal ;)


Ostatnio edytowany przez Abcn 10 Kwi 2016 17:08, edytowano w sumie 2 razy
P L
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 10 Kwi 2016 02:06 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
tak, egzotyka w pewnym sensie. hindusi i pakistanczycy to dla mnie egzotyka.
racja, blisko do domu, ale czuc tam sie jak u siebie ? dla mnie nie pojete.
mieszkalem w Irlandii 7 lat, na szczescie z miejscowi to duzo nie mialem doczynienia
ale b. czesto dawali po sobie poznac ze jestem obywatelem drugiej kategorii,
kradne prace i takie tam pierdoly. nie sadze zeby w uk bylo w tym wzgledzie lepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 10 Kwi 2016 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
michcioj napisał(a):
barcelona to miasto meneli zlodzieji i qrestwa [...]
-- 10 Kwi 2016 01:23 --

nude panie, nudy w tym monachium :)

-- 10 Kwi 2016 01:23 --

ok, a co w tym mumbaju jest ciekawego ? mozesz rozwinac ?

-- 10 Kwi 2016 01:24 --

w uk czuc sie jak u siebie ? powaznie ?

-- 10 Kwi 2016 01:27 --

to sie zorientuj z ta praca. bezrobocie to jakies 30 procent, na kanarach nie ma kompeltnie nic, no moze jakbys mial wielka
ambicje cale zycie z taca biegac czy w hotelu pracowac.



oo stary, z takim podejściem to strzelę, że wszędzie Ci źle

ale przypomne: nazwa tematu to nie 'idealne miejsce do życia' tylko 'najlepsze'

...tymczasem w innym zakątku forum.... (viewtopic.php?f=1143&p=744994#p744994)

michcioj napisał(a):
hej pytanie mam ja - jak szukac pracy w Dubaju ? przyjechac na miejsce czy agencje posrednictwa przez internet ?
co poradzisz ? :)


kolego, czy Ty aby na pewno wiesz na co się porywasz? :mrgreen:

michcioj napisał(a):
tak, egzotyka w pewnym sensie. hindusi i pakistanczycy to dla mnie egzotyka.
racja, blisko do domu, ale czuc tam sie jak u siebie ? dla mnie nie pojete.
mieszkalem w Irlandii 7 lat, na szczescie z miejscowi to duzo nie mialem doczynienia
ale b. czesto dawali po sobie poznac ze jestem obywatelem drugiej kategorii,
kradne prace i takie tam pierdoly. nie sadze zeby w uk bylo w tym wzgledzie lepiej.


ja uważam, że jak ktoś nie rozumie otaczającego go świata, to warto mu pomóc ten świat zrozumieć. A jeśli ktoś z powodu braku zrozumienia świata wywyższa się - hmmmmm, tym już zupełnie bym się nie przejmował.
To tak jakby ktoś jeździł koniem do pracy i wywyższał się tym, że nie używa samochodu. Czy takie wywyższanie się również wprawiało by Cię w kompleksy?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 10 Kwi 2016 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Czytam Wasze opinie, myślę o tym, jak zmieniały się z czasem moje i nie mogę się zdecydować na jedno miejsce, ale w pierwszej piątce plasują się:
1) okolice Menton (FR),
2) Londyn,
3) gdzieś w Niemczech nad Jeziorem Bodeńskim,
4) okolice Montreux (CH),
5) Napier (NZ).

Singapur, Koh Samui i Abu Zabi chwilowo też wyglądają ciekawie, ale nie wybrałbym ich na emeryturę. Za gorąco i za daleko od krewnych i znajomych Królika. :-D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 10 Kwi 2016 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
moje typy
1-NY
2-NY
3-NY
4-Sydney
5-Londyn
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 10 Kwi 2016 18:48 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
moj typ miejski: zdecydowanie KL

a na jesien zycia: miejsce z dobrym jedzeniem, bezpieczneimalo zaludnione, tanie, z winem, cieple i przyrodniczo piekne, zeby bylo gdzie na trekkingi lazic. no i chyba dobrze zkomunikowane ze swiatem.

cholera, nic mido tego opisu nie pasuje. chyba nie mozna miec wszystkiego :)

Oman jest blisko tego opisu, tyle ze wina nie ma :( moze da sie to jakos obejsc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 10 Kwi 2016 18:55 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 120
Madera i Azory pasuja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 10 Kwi 2016 18:59 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
hienobiusz napisał(a):
Madera i Azory pasuja.


No wlasnie nie za bardzo. Wyspy to zwykle zadupia - najpierw trzeba wydostac sie na kontynent, zeby zlapaac lot gdzies dalej.
Madera w tej chwili spoko z Londynem i Lizbona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 10 Kwi 2016 19:01 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 120
No to Sycylia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 10 Kwi 2016 19:07 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1026
niebieski
Chciałoby się...cicho, piękna przyroda, dobre jedzonko, ciepło, ale nie dziki upał. A przede wszystkim daleko od polityki historycznej/histerycznej (niepotrzebne skreślić) ;)

Ps. post pewnie znajdzie się w koszu, ale trudno...takie mam marzenie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 10 Kwi 2016 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
Południe Europy wydaje się najlepszym kompromisem pod względem kosztów życia, łatwości w zorganizowaniu stałego pobytu, kultury i odległości od rodziny. Można sobie marzyć o Australii, Tajlandii czy USA, ale już uzyskanie papierów zezwalających na stały pobyt nie jest takie proste.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 320 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group