Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Morze Martwe
#1 PostWysłany: 06 Paź 2018 16:52 

Rejestracja: 11 Wrz 2015
Posty: 115
Nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie w tematach. Poszukuje miejsca w Jordanii nad Morzem Martwym, w którym będzie jakas infrastruktura, podstawowa, chociaż prysznic, może być płatny. Chciałem zaznać kąpieli, ale że potem ruszam dalej w drogę to wypadałoby zmyć sól z siebie. Znajde coś takiego po Jordańskiej stronie ? będe podróżował tą drogą wzdłóz Morza w kierunku Wadi al Mujib
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#2 PostWysłany: 06 Paź 2018 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Z tego co się dowiedziałem, stopując też z Ammanu do Wadi Mujib, jedyną opcją na kąpiel z infrastrukturą po stronie jordańskiej to plaże przy hotelach, a te do najtańszych nie należą.
Inna możliwość to kąpiel na dziko w Morzu Martwym, a potem umycie się w Wadi Mujib - w samym wąwozie i spływającej rzece albo w prysznicach, które są przy wejściu 8-)
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#3 PostWysłany: 06 Paź 2018 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Kiedyś w okolicy hoteli była jedna publiczna plaża, płatna (chyba 10 JOD, ale to było 8 lat temu). Teraz na google maps widzę też parę takich plaż poza hotelowymi, zresztą z tego co pamietam na hotelowe za opłatą też można było wejść z zewnątrz. W kazdym razie nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem czegoś, ale raczej nie będzie to darmowe.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#4 PostWysłany: 06 Paź 2018 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 840
srebrny
Z pobytu w jednym z hoteli wnioskuję, że można by było tam wejść ot tak 8-) Pomysł z Wadi Mujib też niezły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#5 PostWysłany: 06 Paź 2018 18:39 

Rejestracja: 11 Wrz 2015
Posty: 115
Okey super, to spróbuje na cebule się wbić :) jak się nie uda to zapłace, lub w Wadi al Mujib. Z doświadczenia, macie jakąś konkretną miejscówke gdzie można tak popływać / hotel / konkretna plaża czy coś ? bo to długość zdaje sie ok 40 km, nie wiem gdzie bedzie spoko. Orientacyjne ceny za skorzystanie z płatnej plaży to tak w granicach do 10 JD czy raczej 50 JD :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#6 PostWysłany: 06 Paź 2018 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Marcin Cy napisał(a):
Z doświadczenia, macie jakąś konkretną miejscówke gdzie można tak popływać / hotel / konkretna plaża czy coś ?

@Marcin Cy, polecam Dead Sea Spa Hotel, spory komplex z prywatna plaza, mozna zamowic masaze z blotem, a wieczorem sa fajne animacje, pokazy tanca brzucha etc.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 06 Paź 2018 19:02, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Cy lubi ten post.
Marcin Cy uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#7 PostWysłany: 06 Paź 2018 19:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Ta publiczna plaża, o której pisałam to chyba Amman Beach, zobacz sobie na Google Maps. Wygląda nieźle, kiedyś było znacznie gorzej, pare parasoli i prysznice. 10 JD kosztowała w 2010 roku, obawiam się, że teraz może być sporo droższa.
(W internecie widzę informacje, że 20 lub 25, więc niestety drogo.)
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Cy lubi ten post.
Marcin Cy uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#8 PostWysłany: 06 Paź 2018 20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 840
srebrny
Ja byłem w Holiday Inn Resort i też było bardzo spoko - błoto, lustra, prysznice, woda i ręczniki.
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Cy lubi ten post.
Marcin Cy uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#9 PostWysłany: 07 Paź 2018 12:31 

Rejestracja: 02 Kwi 2017
Posty: 66
podobno dokładnie w tym miejscu
https://www.google.pl/maps/dir/31.60102 ... m2!4m1!3e2
do Morza Martwego wpływa rzeka i można sie wykąpać pod wodospadem, jest też dogodne wejscie do morza
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Cy lubi ten post.
Marcin Cy uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#10 PostWysłany: 07 Paź 2018 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2017
Posty: 56
Masz trzy opcje :
+ Plaża publiczna (tam gdzie dojeżdża autobus z Ammanu) Nie byłem tam ale o ile dobrze rozumiem są tam dwie plaże obok siebie turystyczna 20 JOD i dla miejscowych 10 JOD.
+ wbić się na plaże hotelową - cena ok 20 JOD
+ dzika plaża darmowa - jest tylko jedna gdzie się można obmyć pod wodospadem ( kordy podano wyżej ) , bardzo popularne i co za tym idzie bardzo zaśmiecone miejsce
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#11 PostWysłany: 07 Paź 2018 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Marcin Cy, nie wiem czy bedziesz sam, ale gdybym mial zaplacic 20 JOD od osoby tylko za sama plaze to wolalbym dolozyc i zaplacic za hotel ze sniadaniem.
BTW w Dead Sea Spa sniadanie bylo wliczone i fajna sprawa to duze i stabilne parasole przy plazy, a ja np. unikam slonca. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
okiemserca lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#12 PostWysłany: 08 Lis 2018 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 123
Loty: 82
Kilometry: 191 577
Do osób, które były "na dziko" na plaży- dokładnie gdzie? I czy jest tam łagodne zejście do morza?
_________________
Kate on the way na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#13 PostWysłany: 08 Lis 2018 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2016
Posty: 58
Próbowaliśmy znaleźć miejsce do kąpania się na dziko. Niestety nie udało nam się zlokalizować niczego sensownego. Jakaś lokalizacja znaleziona w internecie (nie na tym forum) gdzie miał być jakiś strumień ze słodką wodą okazała się pomyłką - nie było strumienia ze słodką wodą.
Pojechaliśmy wobec tego do hotelu Holiday Inn, który polecali nam właściciele hotelu w Madabie gdzie nocowaliśmy. Na wjeździe do hotelu mówi się, że na plażę i wpuszczają. Zwykła cena była 25 JOD, ale po powołaniu się na nasz hotel Black Iris z Madaby dostaliśmy zniżkę do 20 JOD (tak jak nas zapewniono w Madabie). Plaża przy hotelu jest zadbana, z ratownikiem, sanitariatami, basenem, leżakami i ręcznikami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#14 PostWysłany: 09 Lis 2018 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 123
Loty: 82
Kilometry: 191 577
Rozumiem, szkoda.

A czy za dzieci normalnie liczą w tych hotelach tudzież na tych plażach (9 i 11 lat)?
_________________
Kate on the way na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#15 PostWysłany: 09 Lis 2018 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 159
Loty: 43
Kilometry: 94 286
cccc napisał(a):
@Marcin Cy, nie wiem czy bedziesz sam, ale gdybym mial zaplacic 20 JOD od osoby tylko za sama plaze to wolalbym dolozyc i zaplacic za hotel ze sniadaniem.
BTW w Dead Sea Spa sniadanie bylo wliczone i fajna sprawa to duze i stabilne parasole przy plazy, a ja np. unikam slonca. :D
Ja dokładnie tak zrobiłem. Kupiłem z wyprzedzeniem dwie noce w Dead Sea Spa Hotel, dobre śniadanie w cenie, ręczniki plażowe i błoto w cenie, plaża blisko, baseny. Bardzo ok.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
http://www.patrze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#16 PostWysłany: 17 Sty 2019 17:16 

Rejestracja: 24 Kwi 2011
Posty: 94
Mieliśmy nocleg w Ramadzie za 42JOD - fajny pokój, śniadanie, do tego siłka, basen(nie korzystaliśmy) i hotelowa plaża(szału nie było, ale są leżaki, błoto, prysznic, bar i ręczniki). Kolacja/bufet były za 17JOD, więc też bez tragedii.
Niby nie można wnosić jedzenia i picia na teren hotelu, ale nic nam nie zabrali - przy wejsciu ochrona sprawdza bagaże. Kontrola auta przy wjeździe większa niż na lotnisku.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez dewoj, 17 Sty 2019 20:09, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#17 PostWysłany: 18 Sty 2019 07:32 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@cccc hotele w Jordanii nad Morzem Martwym mają tabliczki z prośbą o nie wnoszenie swojego jedzenia i picia na teren hotelu, co w praktyce nie jest egzekwowane (nie chodzi o wnoszenie własnego żarcia do restauracji).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#18 PostWysłany: 18 Sty 2019 07:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Dzieki @vincenz za info, czyli @Mlody klamal. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#19 PostWysłany: 18 Sty 2019 07:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 159
Loty: 43
Kilometry: 94 286
vincenz napisał(a):
@cccc hotele w Jordanii nad Morzem Martwym mają tabliczki z prośbą o nie wnoszenie swojego jedzenia i picia na teren hotelu, co w praktyce nie jest egzekwowane (nie chodzi o wnoszenie własnego żarcia do restauracji).
Nas sprawdzali przy zameldowaniu (prześwietlenie bagaży) i czepiali się że mamy własne jedzenie. Po wyjaśnieniu że to jedzenie na trekkingi jakie planujemy, i że nie chcemy zostawiać go w aucie na upale, pozwolili wnieść

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
http://www.patrze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#20 PostWysłany: 30 Sty 2019 15:31 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 29
Hello :)
Poradźcie, jak dostać się z lotniska pod Ammanem nad Morze Martwe? :? Ale nie wynajętym autem, tylko innym transportem (autokar, bus) czy wynająć kierowcę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group