Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 338 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Wrz 2016 12:18 

Mam nadzieję, że się tutaj nie pokłócimy.

Konkretnie, subiektywnie, bez elaboratów i udowadniania innym, że są w błędzie. Na luzie.
Kraje, miejsca, które są daleko na naszych podróżniczych listach.

1. Maroko - zdjęcia stamtąd wychodzą ładne, ale zdaje mi się, że naciągają jak wściekli. Brudno, głośno, dużo piachu i będą traktować mnie jak bankomat. Francuski mile widziany, angielski się nie przydaje, pół podróży stracę na targowanie, a i tak w rezultacie zostanę wydojony. Mógłbym tam się wybrać by wejść na Tubkal.
2. Finlandia - nie wiem po co, może dla trekkingu po parku narodowym? Ni to Szwecja, ni Estonia. No i znam prawdę o św. Mikołaju.
3. Malediwy - nie dla mnie, nie spędzam w ten sposób czasu.
4. Niemcy - kraj o obcej dla mnie kulturze, ale w tym nieciekawym wydaniu. Ludzie albo zdystansowani albo tak amerykańsko sztucznie przyjaźni, że trudno o autentyczność. Wszystko tak poprawne, że wydaje mi się nudne. W Niemczech byłem wielokrotnie (choć nigdy podróżniczo), nigdy mnie nie urzekły.
5. Dania - na Grenlandię chętnie, ale podróż do Danii "właściwej" jest dla mnie tożsama z wyprawą do Niemiec.
6. USA - na ten moment wykluczone z racji cyrku z wizami. Jak to się zmieni, to chętnie.
7. Palau - przeczytałem wątek na f4f o Palau. Dziękuję bardzo.
8. Środkowa Afryka - lubię wyjść poza strefę komfortu ale tam chyba jest naprawdę niebezpiecznie, po drugie mam przed oczami dzieci domagające się pieniędzy. Obstawiam też, że za wszystko przepłacę.
9. Bułgaria - bo Rumunia wydaje mi się ciekawsza, bo Serbia i Czarnogóra są tak niedaleko. I nikt nigdy nie zachęcał mnie do odwiedzenia Bułgarii. Słyszeliście kiedyś od kogoś by mówił o czymś "fajne! Ale w Bułgarii mają lepsze"? Ja nie.
Góra
 PM off
8 ludzi lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 11 Wrz 2016 12:29 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
Z tych najbardziej przez innych pożądanych: Australia oraz Indie. Może jak na słodkiej emeryturze stwierdzę że już wszystko widziałam i może by tak coś nowego to Australia może; Indie nie i nie. I Afryka (cała) mogła by jak dla mnie z mapy zniknąć. W żadnym z tych miejsc moja stopa nie stanęła i nie wiem nawet dlaczego jestem tak bardzo na nie. I Chiny takie se, ale na jedzonko bym wróciła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Wrz 2016 12:30 

Ja do tych miejsc, o których wspominasz w temacie, zaliczam Azję. Raz byłem w Tajlandii 2 tygodnie. Gorąco, parno, duszno. Jedzenie takie sobie. Parę świątyń obejrzałem. Następnych mi się już odechciało oglądać.
Wolę się bujać po Bałkanach czy tzw strefie postsowieckiej.
Niemcy.
Nie jest tak źle. Berlin ma swój klimat.
USA. Koniecznie. Tylko wschodnie wybrzeże, Wielkie Jeziora i trochę Kanady poznałem.
A cały Zachód + parki narodowe jeszcze czekają. Może w przyszłym roku. Bo wiza 10- letnia mi się kończy już w maju 2017. Jak to zleciało :roll:
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Wrz 2016 12:52 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
OT - a mi się wszędzie chce jechać - byle tani bilet łyknąć... :lol:
Ps. im dalej tym lepiej, póki siły jeszcze a na emeryturę zostawię sobie te krótsze i bliższe podróże.


Ostatnio edytowany przez DMW, 11 Wrz 2016 12:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 11 Wrz 2016 12:53 

Prawie cała Afryka, szczególnie RPA (to już wolę Somalię). Ogólnie, sub-saharyjska tragedia. Ok, są wyjątki, ale potwierdzają regułę. Z 'pierwszej ręki' naoglądałem i nasłuchałem się za dużo.
Prawię całą Amerykę Południową. Szczególnie Brazylię (wyjątkowe g.) Nie podoba mi się fakt mieszkania w luksusowym miejscu, pod ochroną z M16. Pod murem z drutem pod napięciem. A po drugiej stronie, fawele. Strasznie gówniany kraj. Chociaż, pojechał bym do Urugwaju i pogadał z 'Pepe' jakby się dało :D
I mimo, że kocham Azję to, niestety, Filipiny. Manila w szczególności. Jak Brazylia, tylko z Azjatami. Aaaa, no i Indie- Jezus Maria... co za .... Przypomina mi się od razu dowcip: Wiecie jak wyglądają Indie? Ja Hindus! A jak wygląda Hindus? Głowa w chmurach, ręce w kieszeni a nogi w gównie.

No i jeszcze - Barcelona, Madryt, Walencja. Ogólnie największe i najpopularniejsze rejony Hiszpanii to porażka. Prowincja jak najbardziej spoko, ale 'cywilizacja' - tragedia.


Ostatnio edytowany przez Anonymous 11 Wrz 2016 16:36, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 11 Wrz 2016 12:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Nie mam/miałem problemów z krajami które odwiedziłem, ale bardziej miałem z miastami albo atrakcjami które odwiedziłem.

Tajlandia: Dużo tam nie zwiedziłem, ale do Bangkoku bym nie wrócił. Znienawidziłem to miejsce. Tłoczno, naganiacze wszędzie i to stuczne "country o smiles", bardziej fake. Bo 24 godzinach chciałem uciekać od tej "dżungli"

Peru: Islas de Uros, pływające wysepki. Tak jak pisałem w mojej relacji, to taka ichniejsza Disneyland i wszystko na niby. Dobrze bilet był tani.

Kosowo: Nie uważam go za kraj, tylko dalej jako autonomie Serbską. Może bo tam spędziłem 7 miesięcy, brali mnie za Serba, "wrogowie" nastawienie mieszkańców do żołnierzy misji. Nie wiem, ale tam prędko nie wrócę.

Na 100% mam więcej takich miejsc, tylko nie mogę przypomnieć teraz.

Co do:

Bułgaria: Każdy mysli, ze Bułgaria to Słoneczny Brzeg/Varna/Burgas. Ale ma piękne szlaki po górach (Rodopi) tak samo jak trasy narciarskie. Nie powiedziałbym coś złego na temat Bułgarii. Trzeba tam polecieć i się przekonać.

Niemcy: Sporo tam podróżowałem, i bardzo lubię tam wracać. Co Land to inny obyczaj/atrakcja.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 11 Wrz 2016 13:09 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
- Mauritius - słabe nurkowanie, rajskich plaż nie stwierdziłam, pełno naciągaczy - nawet na targu jak widzą białego to cena x10
- Tokio - beton, brak klimatu, ale na zakupy idealne miejsce ;)
- Santiago de Chile - generalnie nic tam nie ma
- Korea - Seul to zakupowy raj :D jest parę ciekawych miejsc, ale ogólnie to dla mnie uboga siostra Japonii i zbyt zamerykanizowana.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
humptydumpty lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 11 Wrz 2016 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
Marocco, piękny karaj ale poczekam aż go odmarokanią, znienawidziłem tych wiecznych żebraków
Rosja, piękny kraj ale jak wyżej, najpierw odrobaczyć a potem zwiedzać
Helsinki, najnudniejsze miasto ever
LA najbardziej przereklamowane miasto ever
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ane.wald lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 11 Wrz 2016 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
Indie, bo coś czuję że to jest jeden wielki śmietnik z kilkoma ukrytymi atrakcjami, gdzie będę traktowany jak bankomat.
USA, bo dopóki kwestia wizowa będzie wyglądała tak jak teraz, to ja serdecznie dziękuję za taką współpracę.
Francja, bo wszystko jest takie modne, luksusowe i prestiżowe, bo post modernizm i wysokie mniemanie o sobie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
MichalKu lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 11 Wrz 2016 13:19 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8851
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
DMW napisał(a):
OT - a mi się wszędzie chce jechać - byle tani bilet łyknąć... :lol:
Ps. im dalej tym lepiej, póki siły jeszcze a na emeryturę zostawię sobie te krótsze i bliższe podróże.


Mam tak samo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Wrz 2016 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4548
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
@Don_Bartoss
Pisząc: "Niemcy - kraj o obcej dla mnie kulturze" zdajesz się stawać po stronie tych, którzy twierdzą, że Polska nie należy do kręgu cywilizacji zachodniej (tylko zazwyczaj tak twierdzący prezentują inne poglądy niż ty). Jeśli kultura Niemiec jest dla ciebie obca, można stawiać tezę, że ta rosyjska czy białoruska jest ci bliższa.
Uwielbiam jeździć do poradziecji, ale jeśli miałbym mieszkać zagranicą, to wybrałbym Niemcy, żelatielno Berlin.

Obiecywałem sobie, że na tym forum nie będę pisał na podobne tematy (bo ono nie jest do tego). Nie udało mi się. Jednak bardzo mnie drażni ta wynikająca z przeterminowanych przesłanek niechęć do Niemców. To jest chyba teraz nasi najwięksi przyjaciele w Europie. Jednocześnie kraj w którym pewnie najlepiej dostrzega się i stara zrozumieć wyzwania obecnych, niezbyt przyjemnych czasów.

Również z ekonomicznego punktu widzenia Niemcy to dla nas brama do innych rynków. Na głupim przykładzie handlu ludźmi (piłkarzami) widać, że jeśli odniesiemy sukces w Niemczech to cała Europa stoi dla nas otworem.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 11 Wrz 2016 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Praktycznie cała Azja Południowo-Wschodnia. Taki Święty Graal backpackersów, a jednak zupełnie mnie nie pociąga. A już szczególnie Tajlandia. Chyba ostatni azjatycki kraj jaki chciałbym odwiedzić. Z całego regionu mógłbym pojechać ewentualnie do Laosu - wydaje mi się jednym z najmniej skomercjalizowancyh krajów tego regionu oraz do Wietnamu (interesuje mnie historia tego kraju, no i stamtąd pochodzi rodzina mojej dziewczyny, więc byłaby okazja do lepszego poznania życia mieszkańców, a to dla mnie w podróży jest najważniejsze)

Nie pociąga mnie również Australia, a już szczególnie te wielkie ośrodki miejskie, które jak przypuszczam niczym nie różnią się od amerykańskich metropolii. No i wycieczki pod Ayers Rock (no bo jak już się tam jest to WYPADA mieć fotkę spod Uluru, tak samo jak w Nowym Jorku wypada mieć fotkę pod Statuą) :P

Nie fascynują mnie również Karaiby i wszelkie promocje na loty na Dominikanę, Bahamy czy Puerto Rico nie robią na mnie najmniejszego wrażenia :P Wyjątkiem jest Kuba, którą bardzo chciałbym zobaczyć.
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Wrz 2016 13:36 

Rejestracja: 31 Mar 2015
Posty: 40
Loty: 28
Kilometry: 32 819
FRANCJA- Gdyby jeszcze istniała Francja jaką znamy z filmów o żandarmie z st Tropez,gdyby pod wieżą eiflla siedzieli rodowici francuzi z bagietkami i winem byłby to mój wymarzony cel podróży.No ale nie jest ;)
UK - Nie ma tam nic co mogło by mnie zainteresować a jesli dodac to tego ,,angielską pogodę,, to tym bardziej się tam nie wybieram
INDIE- Dość sporo słyszałem i czytałem o tym syfie mimo że są też głosy jak tam cudownie,ochy i achy to jednak podziękuje
Góra
 Profil Relacje PM off
MichalKu lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 11 Wrz 2016 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
Od razu na myśl przychodzą mi Indie - po obejrzanych i przeczytanych relacjach, tych pozytywnych i negatywnych wyrobiłam sobie własne zdanie: nawet za darmo tam nie pojadę.
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Wrz 2016 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Generalnie nie lubię jeździć do dużych miast; mam tak po ostatniej wizycie w Budapeszcie. Teraz, jak coś planuję, to zapatruje się na takie max 250 tys.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 11 Wrz 2016 14:19 

USA - dopóki nie zniosą dla nas wiz to mnie tam nie zobaczą, poza tym nie wydaje mi się aby dużo straciła.
Były ZSRR - jakoś mnie poza St.Petersburgiem i przejażdżką koleją transsyberyjską tam nie ciągnie.
Ameryka Południowa - no jakoś chyba nie moje klimaty.
Nepal - jakoś góry, nawet te najwyższe specjalnie mnie nie kręcą.
Góra
 PM off
Apocalipse lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 11 Wrz 2016 14:20 

@pabien, kilka razy próbowałem odpisać na ten post, ale szkoda byłoby doprowadzić do zamknięcia tego tematu. Ujmę więc krótko. Źle mnie trochę zrozumiałeś, ale z jednym trafiłeś: kultura białoruska (szczególnie) oraz rosyjska są mi bliższe niż niemiecka czy francuska. Nie oznacza to, że uważam że Polska nie należy do kręgu państw tworzących cywilizację zachodnią - po 1) uważam, że Polska stworzyła pewne polityczne wzorce, które zostały później transponowane z sukcesem na Zachód, po 2) fakt, że ktoś nada mi odznakę "należysz do cywilizacji zachodniej" nie jest dla mnie żadną "marchewką", ani zachętą za którą skoczę w ogień. Mam swoją, Cywilizację Polską, innej nie potrzebuję.
Nie jestem też prorosyjski (generalnie, bo selektywnie jestem), ani proniemiecki (generalnie, bo zdarza się, że tak): to zależy czy służy to Polsce.
Co do tej bliskości kulturowej, jakoś tak jest, że jak mnie ktoś zapyta na mieście "jak trafić do X", to Niemcowi, Ukraińcowi i Rosjaninowi pokażę, w którą stronę iść. Białorusina zaprowadzę, a Serba zawiozę taksówką. Natomiast Francuza poproszę by zapytał po polsku :)
Ale to nie o tym miał być ten temat :)
Góra
 PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 11 Wrz 2016 14:35 

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 5
- Indie - brud i smród
- Brazylia - bo niebezpiecznie (mój lektor jest z Brazylii i sporo opowiadał)
- Francja - bo nie lubię tego kraju, języka i, uogólniając, mentalności Francuzów
- Afryka - bo niebezpiecznie, a ja nie jeżdżę by siedzieć w zamkniętej turystycznej enklawie
- Egipt, Tunezja (nigdy nie byłam i nigdy mnie nie ciągnęło) - j.w.
- Maroko - byłam 2 dni przy okazji spędzania czasu na południu Hiszpanii - nie moja bajka
- tam gdzie zimno lub ciemno (Norwegia, Grenlandia, Nepal)- jestem uzależniona od słońca i ciepła, więc odpadają mi północne rejony oraz górzyste
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 11 Wrz 2016 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4548
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
To na temat.
Nie bardzo mi się chce jeździć do Skandynawii. Z prozaicznej przyczyny - za drogo w stosunku do stopnia wyjątkowości. Wolę pojechać do Niemiec.

OT tym razem nie będzie. Dzięki za Twoje przedostatnie zdanie w odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 11 Wrz 2016 15:26 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Indie i okolice, Bangladesz, Sri Lanka. Mam na codzien kontakt z tymi ludzmi plus duzo czytalem i jednak podziekuje, nie jestem pedantyczny ale bez przesady
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 338 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group