Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 246 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 25 Cze 2014 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
pabloRz napisał(a):
Jakie są ceny olejków do opalania na Malcie?

Lecimy w połowie lipca z Gdańska z jednym bagażem podręcznym, a tam chyba nie można schować olejków. Są jakieś inne pomysły na ich transport? Może można kupić na wolnocłowym (to jeszcze kupuje się przed odlotem, czy już na Malcie? Jakie mogą być ceny?)? A można przewozić olejki w bagażu rejestrowanym bądź dużym podręcznym?

Dajcie proszę znać co i jak :)

W Lidl powinno być w prawie w tej samej cenie co w Polsce.
Zresztą jak chcesz w polskim Lidlu znajdziesz kremy do opalania w tubkach po 100 ml i takie spokojnie przewieziecie. Cena 12-13 PLN faktor do 50.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#82 PostWysłany: 25 Cze 2014 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2013
Posty: 292
Loty: 217
Kilometry: 450 288
niebieski
mashacra napisał(a):
pabloRz napisał(a):
Jakie są ceny olejków do opalania na Malcie?

Lecimy w połowie lipca z Gdańska z jednym bagażem podręcznym, a tam chyba nie można schować olejków. Są jakieś inne pomysły na ich transport? Może można kupić na wolnocłowym (to jeszcze kupuje się przed odlotem, czy już na Malcie? Jakie mogą być ceny?)? A można przewozić olejki w bagażu rejestrowanym bądź dużym podręcznym?

Dajcie proszę znać co i jak :)

W Lidl powinno być w prawie w tej samej cenie co w Polsce.
Zresztą jak chcesz w polskim Lidlu znajdziesz kremy do opalania w tubkach po 100 ml i takie spokojnie przewieziecie. Cena 12-13 PLN faktor do 50.


Kup sobie olejki w pl w jakimś markecie. I przelej do buteleczek po 100 ml. Olejki do opalania to jedna z droższych rzeczy podczas każdych wakacji :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 25 Cze 2014 21:42 

Rejestracja: 14 Lis 2013
Posty: 33
Nie będą robić problemów, jeśli zapakuję 10 takich buteleczek z atomizerem?:D http://allegro.pl/butelka-hdpe-100-ml-atomizer-i4300639714.html
Czy lepiej kupić buteleczki z nakrętką? http://allegro.pl/butelka-hdpe-100-ml-z-nakretka-10-szt-i4287993063.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 25 Cze 2014 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Torebka na płyny ma mieć litr, a nie, że możesz zabrać litr płynów ;)
Zajrzyj do tematu o tym co można zabrać do podręcznego.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 26 Cze 2014 00:38 

Rejestracja: 14 Lis 2013
Posty: 33
mashacra napisał(a):
Torebka na płyny ma mieć litr, a nie, że możesz zabrać litr płynów ;)
Zajrzyj do tematu o tym co można zabrać do podręcznego.

Muszę to sprawdzić, dziękuję za wskazówkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 26 Cze 2014 08:28 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
Lecę na Maltę na 4 dni w październiku. Chcę przez ten czas odwiedzić większość miast, miasteczek, trochę poplażować, zwiedzić Comino i Gozo. Oferta wynajęcia auta za 5 euro faktycznie kusząca, tylko mam pytanie jak to wygląda z parkowaniem w miastach? Można spokojnie wjechać do miasta i nie tracić dużo czasu na szukanie wolnego miejsca? parkingi są płatne?
A może jednak lepiej korzystać z autobusów ? (lecę sam, więc tygodniowy bilet wyszedłby taniej, bo wynajęte auto trzeba też zatankować :-) ale nie koszty są w sumie dla mnie najważniejsze).
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Runo-88, 26 Cze 2014 08:43, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 26 Cze 2014 08:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
My jesteśmy na Malcie już kilka dni i w dwie osoby mamy tygodniowy bilet. Łącznie 13 EUR. Objeżdżamy sobie wyspę autobusami. Na Gozo popłynęliśmy promem za 4,65 EUR od osoby RT. Bilet dobowy na Gozo 1,50 EUR.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 26 Cze 2014 09:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Runo-88 napisał(a):
Lmam pytanie jak to wygląda z parkowaniem w miastach? Można spokojnie wjechać do miasta i nie tracić dużo czasu na szukanie wolnego miejsca? parkingi są płatne?

Pozytywne zaskoczenie czyli darmowe parkingi. W niektorych miejscach (np. port w Victoriosa) byly ograniczenia dla nie-mieszkancow do 150min jednorazowego parkowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 26 Cze 2014 09:32 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Byłem na Malcie w zeszłym roku na przełomie lipca i sierpnia. W większości miejsc parkingi były "pilnowane" przez panów siedzących pod parasolkami. Opłata za dowolnie długi czas postoju "co łaska". Parkuąc przed Valettą (za ministerstwem nauki w tym miejscu: 35.896667, 14.506272) zorientowałem się, że nie mam drobnych. Zapytałem, czy mogę zapłacić po powrocie, na co pan bez problemu się zgodził. Po zwidzaniu Valetty okazało się, że pana już nie ma więc parkowanie było za darmo :)

Jeśli więc nie boisz się południowego stylu jazdy w połączeniu z ruchem lewostronnym to zdecydowanie polecam wynajęcie samochodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 26 Cze 2014 18:38 

Rejestracja: 21 Kwi 2014
Posty: 93
Loty: 19
Kilometry: 24 852
Ja proszę o poradę. Ile dni warto spędzić na Malcie (wyjazd wakacyjny), by zobaczyć wszystkie ciekawe miejsca, poodpoczywać na plażach, a jednocześnie nie mieć już dosyć? :) 10 dni to tak akurat, czy już chce się wracać wcześniej? :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 26 Cze 2014 18:42 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Moim zdaniem 7-10 dni jest w sam raz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 26 Cze 2014 18:49 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
10 dni - Malta, Gozo i Comino.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 28 Cze 2014 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Leciałem inauguracyjnym lotem Wizz Air z GDN na Maltę. Obłożenie 157/15 z tego co pamiętam. Polecam ściągnąć mapę google offline z zaznaczonymi przystankami i wybranym hotelem. Nie we wszystkich autobusch wyświetlają się nazwy przystanków (wręcz chyba w mniejszości się wyświetlają), więc GPS w smartfonie się bardzo przydaje :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Festiwal Wina
#94 PostWysłany: 02 Lip 2014 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Kto wybiera sie na Malte w okolicach 18-20 lipca, ten obowiazkowo powinien wybrac sie na Marsovin Wine Festival w Valletcie. Wiecej info tutaj: http://www.marsovinwinefestival.com/

Kolejna tego typu impreza - Delicata Wine Festival - odbedzie sie 7-10 sierpnia rowniez w Valletcie oraz 29-31 sierpnia w Nadur na Gozo. Wiecej info tutaj: http://delicata.com/valletta-malta/

Marsovin i Delicata to najwieksi producenci wina na Malcie. Te festiwale odbywaja sie co roku.
Polecam! :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 02 Lip 2014 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Polecam wybrać się na Gozo i przejechać chociażby autobusem:)
Sama jazda to już atrakcja :)

_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 02 Lip 2014 23:23 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Również polecam Gozo.

Jest zupełnie inne niż Malta i ma to coś.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pawi lubi ten post.
 
      
#97 PostWysłany: 03 Lip 2014 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Gozo to Malta 60 lat temu - czas sie zatrzymal ;) ale tez lubie sie tam wybrac. Zdecydowanie mniej ludzi i bardziej zielono. Fajne miejsce na odpoczynek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pawi lubi ten post.
 
      
#98 PostWysłany: 03 Lip 2014 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
orchidea04 napisał(a):
Gozo to Malta 60 lat temu - czas sie zatrzymal ;) ale tez lubie sie tam wybrac. Zdecydowanie mniej ludzi i bardziej zielono. Fajne miejsce na odpoczynek.


Rozmawiałem z taką kobitką w granicach 50tki. Mówiła, że na Gozo jest super, nie to co na Malcie teraz. "Tam ludzie klucze w drzwiach zostawiają, bo tak sobie ufają" ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
orchidea04 lubi ten post.
 
      
#99 PostWysłany: 03 Lip 2014 22:02 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
Gozo zdecydowanie na plus -piękna architektura, morskie krajobrazy,piękne plaże i ogólnie czysto. Jedyny minus to stolica Victoria, wysiadłem Hop-in Hop-out w Victorii na Bus Station i zastałem taki trochę nieuporządkowany rewir, brak drogowskazów dla turystów z kierunkami zwiedzania itp. zupełnie wbrew mojej wcześniejszej wyobraźni. Przyznaję , przyjechałem nieprzygotowany , bez mapki Victorii. Ze względu na brak czasu zrezygnowałem i wskoczyłem do następnego autobusu turystycznego a przede mną Azure Window. Warto skorzystać z łodzi za 4 E / os. i podziwiać te rzeźby natury od strony morza. Jest też tam Blue Grotto , bardzo podobna do tej na Malcie. Polecam, wrażenia niesamowite!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 06 Lip 2014 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
wulkan napisał(a):
Jedyny minus to stolica Victoria, wysiadłem Hop-in Hop-out w Victorii na Bus Station i zastałem taki trochę nieuporządkowany rewir, brak drogowskazów dla turystów z kierunkami zwiedzania itp. zupełnie wbrew mojej wcześniejszej wyobraźni.


Victoria jest na tyle mała, że nie da się tam zgubić. Ale już wysiadając na bus terminus (tam też zatrzymuje się hop on hop off) od razu widać Cytadelę. W stolicy Gozo nie ma wiele do zwiedzania :)
Zasadniczo na Malcie i Gozo mało jest drogowskazów - choć teraz już i tak więcej, niż gdy ja tu przyjechałam 3 lata temu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 246 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group