Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 246 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 12 Sty 2015 23:13 

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 58
jacakatowice co Ty taki nerwowy :)

Widzisz jednak wszystko zależy od hotelu, ja trafiłam w Malcie na takie gdzie net był dodatkowo płatny. I w knajpach też nie często spotykałam.

Nie wiem co to są za objazdy po 25Euro po Gozo, ja tam płaciłam 10 Euro za objazdówkę po Gozo i polecam :)
_________________
weekendtrips.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#122 PostWysłany: 13 Sty 2015 08:42 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 416
srebrny
Jaka to objazdówka?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 13 Sty 2015 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Zapewne chodzi o autobusy seesight. ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 13 Sty 2015 11:29 

wtrips napisał(a):
jacakatowice co Ty taki nerwowy :)

Widzisz jednak wszystko zależy od hotelu, ja trafiłam w Malcie na takie gdzie net był dodatkowo płatny. I w knajpach też nie często spotykałam.

Nie wiem co to są za objazdy po 25Euro po Gozo, ja tam płaciłam 10 Euro za objazdówkę po Gozo i polecam :)

Z zachwalaniem objazdówki za 25 euro oraz wspaniałego "prawdziwego " angielskiego śniadania chodziło o wpis parę postów wyżej oraz m.in tą relację
http://www.fly4free.pl/forum/malta-w-listopadzie-fotorelacja-z-opisem,1506,39928

Malta to europejski cywilizowany kraj. Nie miałem tam problemów z internetem, czy jakichś większych z komunikacją publiczną. Po wpisach na forum od "bywalców" Malty, można odnieść wrażenie , że to jakiś dziki kraj , gdzie nic nie funkcjonuje.
A to nieprawda.
Nawet jak jakiś autobus zmienił nagle numer i pojechał sobie gdzieś indziej. To co za problem. Moje nastawienie np w Rabacie na Gozo było takie, w tej sytuacji.
To nawet fajnie, bo nie pomyślałem , że można by tam pojechać , a tak to jest świetna okazja pojechać "w nieznane".
Tak , że nie piszcie ciągle , że wszystko tragedia.
Jest tam wyjątkowo ciekawie i interesująco.
A duperele z komunikacją , czy słabym zasięgiem internetu to drobiazgi.
Jak można np napisać , że w knajpach , w których ja byłem nie było wifi ??
Przecież tam ich pełno, więc pytam czy jest . Jak nie ma, to idę obok . I w ten sposób unikam traumatycznych przeżyć z brakiem dostępu. ;)
Góra
 PM off
yoshi lubi ten post.
 
      
#125 PostWysłany: 17 Sty 2015 23:34 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
Na Malcie Vodafone LTE chodzi jak dobry polski ADSL, karta 10EUR doladowanie 5EUR i mamy 7 dni 3GB, 25EUR i mamy 30dni 10GB w dowolnym miejscu Malty ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 01 Mar 2015 14:09 

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 5
Doczytałam na forum że targ rybny Marsaxlokk jest również czynny w inne dni (inne niż niedziela) w godzinach rannych? Czy w każdy dzień? i do której godziny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 02 Mar 2015 13:42 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 245
niebieski
jeśli chodzi o zakup ryb to kupisz codziennie rano, a jeśli myślisz o ubraniach i innych gadżetach to najlepiej w niedzielę jechać
Góra
 Profil Relacje PM off
filipk90 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#128 PostWysłany: 03 Mar 2015 20:59 

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 5
forever89 napisał(a):
jeśli chodzi o zakup ryb to kupisz codziennie rano, a jeśli myślisz o ubraniach i innych gadżetach to najlepiej w niedzielę jechać
miałam na myśli ryby/owoce morza. dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 01 Kwi 2015 01:18 

Rejestracja: 21 Kwi 2014
Posty: 93
Loty: 19
Kilometry: 24 852
Będziesz jeździł po całej Malcie szukając monopola? :P Gdzie? konkretnie.

Zdarzają się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 01 Kwi 2015 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 186
Loty: 6
Kilometry: 7 056
niebieski
W Paceville na pewno są.
_________________
Paweł Choiński
Blog - http://www.moja-malta.pl i przewodnik - http://www.namalcie.pl o Malcie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 04 Kwi 2015 16:02 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Na jak długo się wybierasz? To sprawa kluczowa.
Co masz już zaplanowane? Malta to niewielki kraj ale przemieszczanie sie komunikacją publiczną zamjuje nieco czasu więc tak czy inaczej w ciągu kilku dni nie dotrzesz do każdego "grajdoła".
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 04 Kwi 2015 16:20 

Rejestracja: 23 Lut 2015
Posty: 59
Loty: 46
Kilometry: 51 607
Będę tam od 13. do 19., ale ląduję późno i wylatuję w połowie dnia, więc na zwiedzanie będę miał pięć całych dni. Nocleg mam w Qawrie. Planuję, w miarę możliwości, każdego dnia odwiedzić inne miejsce na wyspie + poświęcić jeden dzień na Gozo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 05 Kwi 2015 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
Moja subiektywna opinia: odpuść muzea. Malta ma sporo do zaoferowania na świeżym powietrzu, a pogoda będzie twoim sprzymierzeńcem :)
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#134 PostWysłany: 06 Kwi 2015 19:19 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
Zdecydowanie tak ale część z tych muzeów o których pisał to są zapewne stanowiska będące jak najbardziej na świeżym powietrzu :-) To czy warto oglądać Hagar Quim, Tarxien czy inne tego typu miejsca to już zapewne inna kwestia i każdy sam może popatrzeć na google i podjąć decyzję ale z pewnością część z nich można bez przeszkód zaliczyć "po drodze". Np. Hagar Quim można odwiedzić przy okazji wizyty w Blue Grotto a Ggantiję przy okazji zwiedzania Gozo...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 07 Kwi 2015 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 186
Loty: 6
Kilometry: 7 056
niebieski
Co do odpuszczania muzeów to nie do końca się zgodzę. Wydaje mi się, że będąc np. w Valletcie naprawdę warto odwiedzić współkatedrę św. Jana, po prostu jest tego warta.

Jeśli jedzie się pierwszy raz i nie bardzo interesuje nas archeologia to na pewno odpuścił bym sobie Tarxien i Ġgantiję, ale warto zobaczyć Ħaġar Qim i Mnajdrę (wg mnie najładniejsze świątynie). Jeśli zaś komuś się spodobają te dwie to na pewno warto zobaczyć Muzeum Archeologiczne i dopiero wtedy pozostałe świątynie.

Warto tez odwiedzić Pałac Wielkich Mistrzów w Valletcie, a jeśli jest ciekawa wystawa to Pałac Inkwizytorów (Muzeum Etnograficzne) w Birgu. Ale nie wiem czy jechał bym np. tylko po to do Birgu, by zobaczyć muzeum. Ciekawiej przejść się uliczkami, podobnie w Mdinie. Jeśli np. będąc w Rabacie mamy wybór między katakumbami św. Pawła a św. Agaty to wybrał bym te drugie. Na pewno ciekawsze. :)

Zresztą to i tak zawsze zależy od tego co kogo interesuje, wtedy można myśleć o tym co sobie odpuścić, a co koniecznie odwiedzić. Moim zdaniem na pewno nie należy przesadzać i nie należy próbować zwiedzić wszystkich atrakcji za jednym wyjazdem. A jeśli się Malta spodoba to będzie zawsze powód by wrócić by zobaczyć inne miejsca.
_________________
Paweł Choiński
Blog - http://www.moja-malta.pl i przewodnik - http://www.namalcie.pl o Malcie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 31 Maj 2015 10:13 

Rejestracja: 14 Cze 2014
Posty: 27
Jeśli ktoś chciałby zostawić bagaż w Vallettcie, to może to zrobić w hotelu Casttille znajdującym się na ulicy Triq San Pawl (równoległa do ulicy, na której znajduje się informacja turystyczna), blisko parku Upper Barrakka Garden. Trzeba podejść do recepcji i poprosić o pozostawienie bagażu, zgadzają się bez problemu, nie pobierają żadnej opłaty. Sprawdzone osobiście i polecane w informacji turystycznej, bagaż można pozostawić do ok. godz.19.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 12 Wrz 2015 02:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 92
Kilka wskazówek i porad ode mnie na świeżo po powrocie:

Zjechałem Maltę i Gozo wzdłuż i wszerz i miałem dwa pobyty, jeden w Sliema i drugi w Bugibba.
Szczerze ? Sliema to najładniejsze typowo nadmorskie miasto na malcie.
Balluta Bay bardzo urokliwa część Sliemy z małą piaszczystą plażą. Pełno zejść do wody, właściwie co przystanek są kamieniste plaże ale za to bardzo ciekawe z "naturalnymi basenami"
Na całej długości od Balluta Bay do Tigne Point, ciągnąca się balustrada z widokiem na morze i masą fajnych knajp. Jest tam nawet klimatyczny park.

Dla odmiany Bugibba to nie porozumienie, nie wiem jak można polecać to miasto. To raczej taka masówka z tanimi i żałosnymi hotelami. Od groma Polaków i nie chodzi o to że mam coś do rodaków ale widać że Bugibba wyrasta na nową Hurghade, jeśli chodzi o popularność, a prawdopodobnie tylko przez dość niskie ceny hoteli.

Autobusy mimo że w sezonie, poruszają się w miarę punktualnie i sprawnie. Po czytaniu recenzji na forum zupełnie nie rozumiem pretensji. Oczywiste że jak wsiadasz na zadupiu to masz szanse że pełny autobus przejedzie nie zatrzymując się. Najbardziej przepełnione 221 i 222 jadące z Cirkewy nigdy (a jechałem 4 razy) nie zatrzymało się przy Melieha Bay gdzie stały tłumu. No ale sami sobie są Ci ludzie winni. Z Gozo i Camino wracają tłumy w okolicach 18.00 i o tej samej porze schodzą ludzie z plaży. Ogólnie jak wsiadasz na przystankach początkowych i jesteś z 5 minut przed odjazdem to generalnie komunikacja jest na plus.

Tu mała dygresja: Poleca się Bugibbe bo miejsce jest bliżej plaż i promu. Względem Sliemy to może 20 minut mniej aby dojechać w popularne miejsca. Pomijam fakt że Sliema jest tysiąc razy ładniejsza i za nic drugi raz bym nie oszczędził tych 20 minut, to z Sliemy jest więcej połączeń autobusowych wszędzie niż z Bugibby a do tego jest prom do Valetty za 1.50E.

Jeśli chodzi o Gozo to niesamowite miejsce to Xlendi otoczone klifami, z mega klimatyczna zatoczką. To wygląda jak jakiś kurort i rzeczywiście sporo tam Niemców. I znów dla odmiany zupełnie bez ochów i achów jest polecany tu Marsalforn - zwyczajnie nie zbyt ciekawe miejsce, oczywiście moim zdaniem.
Plaża na gozo Ramla Bay jest dużo fajniejsza niż Golden Bay na malcie.
W ogóle Golden Bay jest słabe, muł w wodzie na pierwszych kilkunastu metrach mnie odrzucił od tego miejsca, że nawet mi sie nie chciało sprawdzać plaży obok.

Szczerze jak ktoś chodzi na plaże by popływać a nie tylko leżeć 6h na piasku to nie słuchajcie ludzi że lagoona na Camino jest na 2h i nuda. TO NAJLEPSZE MIEJSCE NA CAŁEJ MALCIE.
Przepiękne miejsce, woda przezroczysta jak w basenie, nie drogie bary szybkiej obsługi. No i moim zdaniem warto jechać z rana i wynająć chociaż jeden leżak. Można wtedy zostawić pod nim graty i mieć blisko do wody. Woda jest tam tak cudowna że wraz żoną woleliśmy tam wrócić kolejny raz na cały dzień niż jechać na jakąkolwiek plaże na Malcie. Podsumowując: jak zobaczycie lagune na Camino to inne plaże bledną. Oczywiście to rekomendacja dla ludzi którzy lubią popływać i brechtać się w cudownej wodzie. Apropo pływania, przepłynięcie wpław na mniejsza wysepkę Caminoto, nie powinno stanowić wyzwania dla kogokolwiek umiejącego jakoś pływać. Caminoto ma swój urokliwy klimat i niesamowity widok z samej góry.

Do pływania z klimatem, najlepsze miejsca to Camino i Xlendi, fajnie też pływa się w blue grotto. Polecam zabrać maskę by podglądać dno.

Porada dla planujących budżet na wyjazd na Maltę:
Byłem na początku września i nie wiem czy ceny w marketach różnią się po za sezonem, ale w porównaniu do Polski wszystko jest dokładnie dwa razy droższe no może po za piciem.
Wody i napoje na porównywalnym poziomie. Natomiast jedzenie w markecie i obiady w restauracjach i fastfoodach x2.
Wyprawa na Camino to dla dwóch osób około 130zł (łódka + 1 leżak) ale na prawdę warto.
Prom na Gozo 4.65E od osoby
Zwiedzanie Blue Grotto 8E od osoby
Jak chcecie wybrać się w jakiś rejs np. popularnym Captain Morgan to szukajcie na gruponie maltańskim np. https://dealtoday.com.mt Jest zawsze taniej niż w porcie.

Valetta koniecznie do zobaczenia, z 3 Cities tylko Birgu jest wyjątkowe i ładne. Dingli Clifs , nic specjalnego, z tego powodu tez odpuściłem sobie Ta Cenc na Gozo, ale za to w Azure Window warto wdrapać się na samo azure window i stamtąd są chyba najlepsze widoki również na clify. Na gozo Xlendi to podstawa.
Mała dygresja co do Gozo:
Na prawdę się dziwiłem kto kupuje te objazdówki hop on hop off. Na Gozo autobusy jeżdzą perfekcyjnie, wszędzie dojedziesz z Victorii. Po za tym Gozo jest tak małe że wszędzie się jedzie szybko i sama jazda komunikacja miejską jest jak wycieczka z widokami. Mimo że nie polecam tego czy tamtego miejsca, warto po prostu wybrać się na Gozo ze 2 razy i objechać sobie ją autobusami zawsze planując Xlendi na mały wypoczynek i schłodzenie w wodzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#138 PostWysłany: 19 Wrz 2015 19:59 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
To ja mam jeszcze jedno pytanko :) Cały wątek przeczytany ale nic nie znalazłam...My mamy zarezerwowany apartament który oferuje bezpłatne wypożyczenie auta.Konsultowaliśmy się z właścicielem który potwierdził że na czas pobytu mamy dostępne autko :) Na pewno skorzystamy dlatego też takie pytanko...Czy wybierając się na Gozo warto przeprawiać się z autem ? :roll: Zastanawiamy się jak to wygląda cenowo,czy nie pojechać do Cirkewwy zostawić tam auto a na samym Gozo korzystać tylko z komunikacji?
Z drugiej strony auto by się przydało :) Jakieś wasze doświadczenia :?: My wybieramy się na sam koniec października i liczymy że pogoda dopisze :)
Góra
 Profil Relacje PM off
mahalnet lubi ten post.
 
      
#139 PostWysłany: 19 Wrz 2015 21:10 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 30
Loty: 83
Kilometry: 108 665
Z mojego doświadczenia pobytu na Malcie zupełnie w tym celu wystarczy komunikacja miejska.Trzeba pamiętać, że na Gozo obowiązują inne bilety. Wyspy nie są duże, komunikacja miejska jest dobrze skonfigurowana z punktami turystycznymi, autobusy są klimatyzowane. Opcjonalnie wycieczki fakultatywne stateczkami od 13-15 Euro. Udanego pobytu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 19 Wrz 2015 22:21 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Moim zdaniem na jeden dzień to tylko auto
Prom i tak będzie Cię ksoztował 5 EURO od osoby, auto to dodatkowe 10 lub 15 EURO a wyspa mimo, że malutka to w klika fajnych miejsc warto się wybrać
Góra
 Profil Relacje PM off
Razem uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 246 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group