Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 246 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 30 Mar 2014 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Kto przylatuje na Maltę w przyszłym tygodniu i lubi truskawki (kto nie lubi? ;)) ten powinien wybrać się na doroczny Festiwal Truskawkowy. Odbywa się 6. kwietnia w miejscowości Mgarr (tutaj mapka: https://www.google.pl/maps/place/35%C2%B055'10.0%22N+14%C2%B021'58.5%22E/@35.919445,14.366253,15z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x0:0x0 )

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#62 PostWysłany: 31 Mar 2014 09:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Wygląda smakowicie, w marcowy poranek :D

Od siebie dodam takie małe spostrzeżenie z udziału w Świętach/Festiwalach i logistyce z tym związanej.
Braliśmy udział w Święcie świateł w październiku, dojechaliśmy autobusem na samym początku, po dwóch godzinach gdy planowaliśmy wracać, okazało się, że jedyna droga dojazdowa dostarczająca turystów zakorkowała się na maksa.
Znalezienie prywatnego busa, który wywiózłby nas do Valletty, zajęło nam prawie godzinę (autobusy rejsowe stały w korku).
Tutaj wielki plus dla policji która stanęła na wysokości zadania i załatwiała miejsca stojące w autokarach turystycznych.
Nie wiem ile godzin w autobusach/samochodach musieli czekać ludzie żeby w ogóle dojechać.

Oczywiście warto było zobaczyć miliony świec palących się w całym mieście w nocy i POLECAM :D

@orchidea04 czy takie postrzeganie logistyki Świąt/Festiwali na Malcie jest uzasadnione?
Takie mega korki często się zdarzają?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 31 Mar 2014 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Tak, właśnie szczególnie wtedy gdy odbywają się imprezy/festy/jest święto państwowe - Maltańczycy gdy tylko nie pracują to chętnie wychodzą z domów i niestety biorą ze sobą samochód - w weekendy korki są prawie takie same jak przy jakiejkolwiek imprezie ;). Tu jest za dużo samochód na tak małą powierzchnię więc o te korki nie jest trudno.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 31 Mar 2014 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
tych niemiłosiernych korków doświadczyłem kilkukrotnie na własnej skórze
raz na niedzielnym targu w Marsaxlokk i kilka razy w Il Hamrun i Il Marsa w weekend właśnie. Jak na moje to transport na Malcie jest chory a jeszcze bardziej jej mieszkańcy, którzy wożą swoje poślady samochodami zamiast rowerami. Kto to widział żeby na takiej małej płaskiej wysepce w ogóle nie istniał transport rowerowy.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 31 Mar 2014 10:11 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 16
Dwa lata temu byliśmy na Truskawce i żadnych kłopotów z dojazdem ani parkowaniem nie było. Ale byliśmy rano, kiedy wszystko dopiero się otworzyło. Warto więc pojechać w ten mniejszy ruch, bo później więcej ludzi się przewija, jest tłok i robią się kolejki np. po zakup pysznego wina z truskawek ;) (około 2-3 euro)

Do Marsaxlokk też jechaliśmy samochodem na targ i też nie było problemów z wjazdem. Za to zaparkowaliśmy dość daleko, o miejsce ciężko, ale kilometr dalej i już było sporo parkingów. Jakoś miałam widzę szczęście, ale może kluczem jest pojechanie na targi i festyny z samego rana?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 31 Mar 2014 10:17 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 16
cypel napisał(a):
Kto to widział żeby na takiej małej płaskiej wysepce w ogóle nie istniał transport rowerowy.

Chyba winne jest ukształtowanie terenu. Niektóre górki stanowiły problem nawet dla wypożyczonego 1.0 l Daihatsu, załadowanego 4 osobami ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 31 Mar 2014 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Magdalalena napisał(a):
Chyba winne jest ukształtowanie terenu. Niektóre górki stanowiły problem nawet dla wypożyczonego 1.0 l Daihatsu, załadowanego 4 osobami ;)

trzeba było mniej timpany jeść to by i kosiarka do trawy dała radę ;)
Malta w porównaniu do Teneryfy czy Madery jest płaska jak stół
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 31 Mar 2014 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
cypel napisał(a):
Kto to widział żeby na takiej małej płaskiej wysepce w ogóle nie istniał transport rowerowy.


Ależ istnieje, przez 10 dni widziałem tylko raz 2 studencików w St. Julian's walczących o życie na wypożyczonych rowerkach :D
On rozglądał się nerwowo w prawo i lewo, ona co chwilę zatrzymywała się, żeby spojrzeć do tyłu czy może przejechać kolejne 100m.
Pomimo tego, że po mieście staram się przemieszczać rowerem przez większa cześć roku, na Malcie przyjąłbym tubylcze zasady i wsiadłbym do autobusu. Choć nie raz i nie dwa, marzyło mi się wsiąść na rowerek i pojechać na plażę lub wzdłuż klifów.

Może znacie jakiś punkt gdzie można kupić tani rowerek a potem go sprzedać? Wynajmowanie rowerów w cenie samochodu trochę mija się z celem.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 31 Mar 2014 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Mieszkam tu od 3 lat i, jak na Cyprze poruszałam się głównie rowerem, tak tu bałabym się wyjechać na ulicę - ścieżek rowerowych brak, pobocza praktycznie też, a kierowcy jeżdżą jak szaleni. Znajomy napisał kiedyś na forum "ja jeżdżę rowerem po Malcie i byłem w szpitalu z tego powodu 3 razy" - ale jeździ dalej, więc co kto lubi :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 31 Mar 2014 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
cypel napisał(a):
Malta w porównaniu do Teneryfy czy Madery jest płaska jak stół


Byłeś w Mellieha czy Mdinie? Te górki to raczej nie są płaskie - często autobus ma problem z wjazdem :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 31 Mar 2014 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
orchidea04 napisał(a):
cypel napisał(a):
Malta w porównaniu do Teneryfy czy Madery jest płaska jak stół


Byłeś w Mellieha czy Mdinie?

oczywiście
jest kilka przewyższeń, ale Malta to naprawdę nie jest górzysta wyspa w porównaniu do takiej Madery a tam na rowerach śmigają
w Funchal w którym mieszka 1/4 populacji całej Malty korków takich nie ma jak w maltańskich pipidówach
orchidea04, ludzie są sami sobie winni tych korków
Wiadomo, że są sytuacje, że samochód jest bardzo wskazany, ale w większości przypadków ludzie są zbyt leniwi żeby przejść gdzieś piechotą albo pojechać rowerem.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image


Ostatnio edytowany przez cypel, 31 Mar 2014 12:02, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 31 Mar 2014 11:56 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 16
cypel napisał(a):
Magdalalena napisał(a):
Chyba winne jest ukształtowanie terenu. Niektóre górki stanowiły problem nawet dla wypożyczonego 1.0 l Daihatsu, załadowanego 4 osobami ;)

trzeba było mniej timpany jeść to by i kosiarka do trawy dała radę ;)
Malta w porównaniu do Teneryfy czy Madery jest płaska jak stół


W sumie to złośliwy jest ten komentarz i uderza w moją osobę zamiast rozmawiać o Malcie. Nie rozumiem, po co w ten sposób:)

Co do argumentu, że Madera ma więcej górek i dlatego na Malcie powinno się jeździć rowerem, to tak jak byś powiedział, że nasze Tatry są bardziej płaskie od Himalajów, więc niech każdy wchodzi na Giewont, bo na Everest wchodzi się gorzej. Górka to górka. I jazda rowerem po Malcie na pewno będzie męcząca w wielu miejscach.

Można się nazipać, więc z uwagi na komfort (i szybkość podróży) większość wybiera po prostu samochód.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 31 Mar 2014 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
cypel napisał(a):
Wiadomo, że są sytuacje, że samochód jest bardzo wskazany, ale w większości przypadków ludzie są zbyt leniwi żeby przejść gdzieś piechotą albo pojechać rowerem.


Szczerze mówiąc Maltańczycy to dość leniwy naród, wystarczy przeczytać to zestawienie: http://urbanpeek.com/2012/08/02/top-20- ... countries/ ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 31 Mar 2014 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Magdalalena napisał(a):
W sumie to złośliwy jest ten komentarz i uderza w moją osobę zamiast rozmawiać o Malcie. Nie rozumiem, po co w ten sposób:)

Magdalena, bo ja złośliwy jestem i lubię offtopy
jeśli poczułaś się dotknięta to Cię przepraszam

oczywiście nie mam zamiaru zmieniać czyichś nawyków i przyzwyczajeń i niech każdy robi to co chce, tylko jest to dla mnie po prostu chore.
Wprowadzenie zakazu wjazdu do niektórych miejscowości albo wprowadzenie opłat i problem by zniknął, poza tym komunikacja miejska całkiem sprawnie funkcjonuje, tym bardziej dla mnie niezrozumiałe przemieszczenie się własnym autem. Tak wiem, inna mentalność itd.

@Orchidea dobry ranking :mrgreen:
z komentów pod tym rankingiem ciekawe spostrzeżenia
http://andreasmoser.wordpress.com/2012/ ... -of-malta/
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 31 Mar 2014 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Smutne ale prawdziwe. Ja sama też nie mam czasu na piesze wycieczki z domu do pracy (zajęłoby mi to ze 3h w jedną stronę), ale staram się uskuteczniać spacery po okolicy gdy tylko mam wolne :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 06 Kwi 2014 11:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Robert Makłowicz na Malcie: http://vod.tvp.pl/audycje/kulinaria/mak ... a/14322825 ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 07 Kwi 2014 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Na razie tylko 2 odcinki, Valletta i Gozo.
Najdziwniejsze, że taki obieżyświat przyznaje, że to jego pierwszy raz na Malcie.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 27 Kwi 2014 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Kto wybiera się na Maltę w okolicach weekendu majowego, ten powinien skorzystać z dnia otwartego Malta Heritage - wejście do większości muzeów będzie wtedy za darmo. Tutaj więcej informacji: http://www.timesofmalta.com/articles/view/20140424/local/free-entrance-at-heritage-malta-museums-and-sites-on-may-1.516254

Malta świętuje w ten sposób 10-tą rocznicę przystąpienia do UE, ale w zeszłym roku też można było zwiedzić większość tych miejsc za darmo, fajna sprawa, polecam :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 17 Cze 2014 00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Nadszedł czas na moją wycieczkę na Maltę - będą jakieś festiwale ala truskawkowe czy inne w okresie 20-27.06?:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 25 Cze 2014 17:30 

Rejestracja: 14 Lis 2013
Posty: 33
Jakie są ceny olejków do opalania na Malcie?

Lecimy w połowie lipca z Gdańska z jednym bagażem podręcznym, a tam chyba nie można schować olejków. Są jakieś inne pomysły na ich transport? Może można kupić na wolnocłowym (to jeszcze kupuje się przed odlotem, czy już na Malcie? Jakie mogą być ceny?)? A można przewozić olejki w bagażu rejestrowanym bądź dużym podręcznym?

Dajcie proszę znać co i jak :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 246 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group