Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 246 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 09 Cze 2013 20:47 
Awatar użytkownika

Loty: 15
Kilometry: 58 252
HON fly4free
Jarecki napisał(a):
Jeżeli kogoś zainteresował film o delfinach, to koszt biletu wstępu wynosi 15 EUR od dorosłego. Materiał jest bez cięć, w czasie rzeczywistym, z oryginalnym podkładem dźwiękowym.

Czy mam rozumieć, że 20-minutowy film to, to co można dostać za 15 euro (sam pokaz czy coś więcej)?
Jest możliwość popływania z delfinami?

Nie wiem czy to ten sam obiekt: http://www.aquarium.com.mt ?
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 10 Cze 2013 17:01 

xyrxis napisał(a):
Promy sa obslugiwane przez prywatna firme. Mozna kupic tygodniowy bilet na prom za - chyba - 7EUR albo pojedyncze za jakies 1,2-1,5 w jedna strone (nie pamietam dokladnie). Ale raczej potraktuj przejazdke promem jako jednorazowa rozrywke. Majac bilet tygodniowy na autobusy mozesz dojechac ze Sliemy do centralnego punktu Valetty bez dodatkowych oplat.

dzięki, o to chodziło

Beatrix napisał(a):
W samym St Julian spotkałam w zasadzie tylko 3 pastizzerie (2 w okolicy supermarketu Arkadia)- i smak ich wyrobów istotnie się nie różnił. Najbardziej do gustu przypadł mi lokalik przy promenadzie w Sliemie, nieco droższy, ale dysponujący stolikami. Szczególnie polecam ryżową zapiekankę z jajkiem.

Jest też jakaś pizzeria podobno na dole w hotelu Milano Due (Pomodoro)
 Relacje PM off
Ruxe lubi ten post.

#23 PostWysłany: 14 Cze 2013 15:23 

Loty: 154
Kilometry: 151 837
srebrny
Możesz powiedzieć coś o cenach w knajpkach I restauracjach? Czy autobusy jeżdżą punktualnie, czy zdarza im się np. nie zatrzymać na przystanku (jak to było już opisywane na forum)? Czy widziałaś w Bugibbie lokalne wypożyczalnie samochodów i ile mniej więcej kosztował wynajem?
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 14 Cze 2013 16:18 

Loty: 154
Kilometry: 151 837
srebrny
Dziękuję za odpowiedzi i bardzo ciekawą relację. Przyda się podczas urlopu ;)
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 14 Cze 2013 16:23 
Awatar użytkownika

Loty: 26
Kilometry: 38 714
Taka ciekawostka z maltańskiego 'groupona' - deal do Woodstock Restaurant na "Typical Polish Lunch or Dinner"

http://dealtoday.com.mt/

Pozostałe strony z dealami: deal.com.mt, offertispecjali.com.mt, dealsmalta.com.mt

Czasem można coś fajnego znaleźć - sam kupiłem deal do knajpy (nie była konieczna wcześniejsza rezerwacja) i zniżkę na autobus hop-on hop-off.
W obu przypadkach bez problemu przyjęli kupony.
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 21 Cze 2013 20:06 

Jeśli planujecie urlop na Malcie, polecam trochę praktycznych informacji o Malcie
http://www.odkrywcaswiata.blogspot.com/2013/04/malta-wyspa-piaskowych-domkow.html

i Gozo
http://www.odkrywcaswiata.blogspot.com/2013/06/gozo-mniejsza-siostra-malty.html

#27 PostWysłany: 24 Cze 2013 21:23 

Dzięki , a co do tych noclegów to powiedzcie mi na miejscu cos znajdziemy czy bez szans?
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 25 Cze 2013 08:45 

argea23 napisał(a):
Dzięki , a co do tych noclegów to powiedzcie mi na miejscu cos znajdziemy czy bez szans?

Możesz szukać na miejscu, ale wydaje mi się to bezsensowne, ponieważ bookując hotel przez strony np. Travel Republic, masz dużą lepszą cenę niż bezpośrednio w hotelu :).

#29 PostWysłany: 15 Sie 2013 16:34 

Witam. Wybieram pierwszy raz na Maltę. Co prawda dopiero w październiku ale już nie moge się doczekać. Świetny teamt i z zaciekawieniem wszystko czytam. Pozdrawiam

#30 PostWysłany: 28 Wrz 2013 14:04 
Awatar użytkownika

Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Na Gozo najlepiej pojechać do Victorii (tam wejść na Cytadelę), Azure Window i na plażę Ramla Bay.

#31 PostWysłany: 28 Wrz 2013 15:40 

Hej. Moja wypowiedź wczorajsza była z tych krótszych, więc teraz nadrobię :) Tym bardziej, że sam nie wiedziałem jak upakować pobyt w siedmiu dniach, a co dopiero 2,5 dnia, dlatego każda wskazówka może być cenna.

Byłem na plaży Ramla w poprzedni czwartek. Tyle, że z promu najpierw jechałem zobaczyć Azure Window, później do zatoki Ramla jechałem przez Rabat. Później przez Rabat też wracałem na prom, bo lubię zwiedzać fajne miasteczka po zmroku :) Dlatego też linią 322 nie jechałem. Ale mapkę autobusową możesz dorwac już na lotnisku przy wyjściu w budce z biletami albo możesz już teraz zajrzeć sobie na strone maltańskiego przewoźnika Arriva (tam wybierz zakładkę -> Tourist Information i tam jest link -> Download Your Copy Of Our Holiday Map).

Podczas tygodniowego pobytu byłem na plażach/kąpieliskach w (w kolejności tak jak je odwiedzałem):

Mellieha (północna Malta) - plaża długa, chyba najdłuższa piaszczysta na Malcie, znajduje się tuż przy ulicy i przystanku autobusowym; dosyć mocno obłożona parasolami i leżakami, całkiem też sporo ludzi, dlatego polecam jadąc od strony południa wyspy nie wysiadać tak jak wszyscy na pierwszym przystanku przy plaży, tylko na kolejnym, bo w moim odczuciu tam dalej było mniej ludzi i potwierdziły to też obserwacje w kolejnych dniach, gdy przejeżdżałem obok; w wodzie idąc od brzegu jest długo płytko, od kolan do pasa, można pospacerować w wodzie ;p, dlatego sporo tam ludzi z dziećmi,

Sant George's Bay (wschodnia Malta) - trafiliśmy tam przy okazji pod wieczór, będąc w okolicy St. Julian's. To taka na siłę zrobiona plaża, chyba żeby coś mieli tam w tej imprezowni :D, tak w moim odczuciu to zminiaturyzowana wersja Mellieha jeśli na nią spojrzeć z boku, tyle że piach bardziej gruboziarnisty i ciemniejszy, no i nie da się tak spacerować przy brzegu bo jest szybciej głębiej; na upartego można tam trochę czasu spędzić,

Blue Lagoon (Comino) - miejsce może ładne jeśli chodzi o wodę, ślicznie niebieska, ALE ogromny tłok na skałach (nie ma tam piachu), ręczniki, leżaki porozkładane na każdym w miarę równym miejscu na zboczu i do tego gościu z pontonem przyczepionym do motorówki, na którym obwoził dzieciaki puszczając techno/pop "muzykę" totalnie na maksa co niosło się cholernie głośno, sprawiło, że po 3 minutach miałem tego miejsca dość i przeszedłem się na drugą stronę wyspy do zatoczki Santa Marija (patrz niżej),

Santa Marija Bay (Comino) - malutka plaża piaszczysta; można dotrzeć drogą szutrową od Blue Lagoon, na pierwszym skrzyżowanku, gdzie stoi znak z informacją o sklepie, trzeba iść prosto (sklep jest w lewo), a na kolejnym rozwidleniu drogi należy iść w lewo; tam po chwili minie się kościół i posterunek policji i już jesteśmy w zatoczce :); plaża może niewielka, ale było tam chyba max. 15 osób, więc cisza, spokój, ładnie i można poplywać i się poobijać; było to też jedyne miejsce gdzie zauważyłem na Malcie rozbite namioty, były tuż za plażą.

Ramla Bay (Gozo) - piach w odcieniach pomarańczowych (spójrz zresztą na wczorajszy artykuł z f4f: http://www.fly4free.pl/czerwone-zielone-wielokolorowe-plaze-o-nietypowych-barwach/), stosunkowo duża, wystarczająco sporo miejsca, od lewej strony całkiem dużo kamieni w wodzie, więc jak chce się komfortowo wchodzić do wody to lepiej iść na prawo bardziej (zresztą widać po tym gdzie inni się kąpią, aczkolwiek ratownik mówił że jak ktoś ma ochotę to może sobie pływać też tam gdzie te kamole), spokojnie i ten wspaniały szum fal... FALE! jak byłem to były mega fajne DUŻE FALE, jak ktoś lubi to frajda na maksa, na innych plażach niestety nie spotkałem już takich. Spędziłem tam dobre kilka godzin.

Ghajn Tuffieha (zachodnia Malta)- dotarliśmu autobusem 44 z Valetty i przeszliśmy się tak jak wszyscy na Golden Bay, ale wydawało się tłoczno, a w głowie miałem polecaną na forach tą właśnie plażę, podobno bardziej spokojna, łatwiej znaleźć miejsce i niby ludziom nie chce się tam chodzić, bo trzeba dreptać po schodkach, więc podreptaliśmy... idąc od autobusu można iść albo ulicą cały czas prosto i będę te schodki, albo wcześniej można skręcić w prawo w pierwszą dróżkę i przejść się klifem (warto dla tych widoków na obie zatoki); a na samej plaży tragedia, dosłownie nie ma miejsca na dodatkowe dwa ręczniki, chyba że na samym końcu na kamieniach, plaża wąziutka, tyle że trochę fale większe niż na Golden, co było jej jedynym plusem; no ale wyszliśmy jeszcze na kolejną górkę, aby obadać z góry jak wygląda Gnejna Bay, i choć wyglądała ciekawie to jednak dość odległa była, a byliśmy zmęczeni i przejście po klifach też nie specjalnie zachęcało, więc odpuściliśmy dreptanie do niej (tu ciekawostka, że zaraz za tymi południowymi skałkami przy Ghajn Tuffieha też były takie małe skrawki do poleżenia przy wodzie i ludzie, którzy tam wypoczywali raczej nie korzystali z żadnych części garderoby :) ); wracając znalazła się jednak odrobina miejsca na ręczniki więc rozłożyliśmy się i z tłumu od razu wybrałem się do wody, a tam syf po części wodorostowy, a po części niestety jakieś chusteczki, kubeczki itp. to mnie przerosło, więc po minucie wyszedłem, a tam znowu niespodzianka, jacyś "uprzejmi" ludzie postanowili, że jeszcze się zmieszczą między nami, a innymi plażowiczami, tylko potrzebowali "ciut" miejsca więcej i przesunęli nasze ręczniki na skały... na prawdę minutę mnie nie było... rzuciłem wymowne spojrzenie i zwinęliśmy się stamtąd czym prędzej w stronę Golden Bay,

Golden Bay (zachodnia Malta) - po wrażeniach z plaży ^ Golden Bay była cudna :D, w miarę spokojnie się rozłożyliśmy i na żółciutkim piastku wypoczywaliśmy na relaksie do zachodu słońca (w końcu plaża na zachodzie :) ), którego spektakl popsuły w ten dzień trochę chmury.

Pretty Bay (południowa Malta) - kolejny raz wybór plaży podyktowany tym, że zwidzaliśmy okolicę (Masaxlokk) i trzeba było w końcu szybko gdzieś odpocząć; plaża piaszczysta średniego rozmiaru, sama w sobie ładna, stojąc w wodzie obróconym w stronę plaży to wygląda ekstra, ale okolica zurbanizowana, i to bardzo (można zobaczyć na googlowych obrazkach, tylko nie widziałem tam tych skał, może zabrali skały i wysypali piach, cholera wie, w każdym razie plaża piaszczysta), bo centralnie patrząc na morze połowę widoku zasłania port kontenerowy, a w oddali bardziej na lewo kominy elektrowni, całkiem na lewo przy wodzie jest też mur z którego co odwżniejsi skakali do wody; w powietrzu unoisł się początkowo znacznie odczuwalny zapach jakichś smarów i olejów z tego portu, bo potęrzne dźwigi non stop przestawiały te kontenery; ludzi nie za wiele, co sprawiało, że i tak lepiej mi tam było niż na Blue Lagoon czy Ghajn Tuffieha :P

W ostatni dzień pobytu postanowiliśmy wybrać się choć jeden raz na cały dzień na plażę i trzeba było wybrać najlepszą. Dla mnie wybór był prosty - Ramla, ale z dwóch i pół powodów musieliśmy ją wykluczyć:
1. czas dojazdu - autobus na Malcie + prom + autobus na Gozo, wyniosło by pewnie z 2h w jedną stronę, a już mieliśmy dość tych mrożących przejażdżek,
2. cena - bilet na autobus Maltański mieliśmy ale trzeba by doliczyć prawie 15 Euro (prom i bus Gozo dla dwóch osób), a to był ostatni dzień, więc już się trochę spłukaliśmy (ach te maltańskie wina ;P),
2,5. fale - kusiły, ale nie wiadomo czy one tam takie regularne czy nie.
Trzeba więc było wybrać między innymi spoko plażami, Golden Bay i Mellieha. A że tym razem zpowiadało się bezchmurnie, to pojechaliśmy na Golden i mamy teraz fajne zdjęcia z zachodem Słońca. To była słuszna decyzja.

Podsumowując, jeśli chodzi w ogóle o Maltę jako państwo, to Gozo mnie zdecydowanie bardziej urzekło niż wyspa Malta. Spokojniej, klimatyczniej, nie widać tych wielkich hoteli. I czas spędzony na Ramla to jedne z lepszych chwil, ale Azure Window też polecam, bo odległości nie wielkie na tym Gozo, a widoki mega.

Zadroszczę i pozdrawiam!

Ostatnio edytowany przez dansci, 28 Wrz 2013 17:27, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 28 Wrz 2013 16:18 
Awatar użytkownika

niebieski
Gozo to taka Malta jakieś 60 lat temu - czas się tam zatrzymał, rzeczywiście jest spokojniej i klimatyczniej. Ja tez lubię tam wpaść raz na jakiś czas :)
Co do fal na Ramli to nie zawsze są, zależy od wiatru. Czasami na Golden Bay są tak niesamowite fale, ze pływać się nie da.
A plaza St. Georges Bay to sztuczna plaza, miejscowi nazywają ją "hangover beach" ;) mnie jakoś nie przypadła do gustu.
Mam jednak nadzieję, ze poza spędzaniem czasu na plaży coś jeszcze zwiedziliście? ;)

#33 PostWysłany: 28 Wrz 2013 16:35 

10-letni Maltańczyk powiedział nam na Pretty Bay, żebyśmy pojechali na Gozo, bo tam jest jak na Malcie 20 lat temu :D
Szkoda, że nie trafiłem na Golden na fale. A St. Georges Bay to było też tak dla odpoczynku po całym dniu i też mi się nie spodobała zbytnio. Jedyna na której nawet nie zamoczyłem stopy :)
No i te plaże, pomijając ostatni dzień, to były popołudnia, bo ile można leżeć:). Zwiedziłem Mdinę, Rabat, Valettę, Marsaxlokk, Sliemę i okolice, Victorię, Azure Window, Blue Grotto, Blue Lagoon, klify Dingli, Lapsi (apropos, kolejne kąpielisko, ale tam raczej nurkowali, byłem tylko chwilę). Tylko człowiek niewyspany później po urlopie bo trzeba było przed 7 wstawać, żeby na wszystko starczyło czasu :D 7 dni to mało, szukam teraz jakiegoś lotu z przesiadką, aby na weekend jeszcze wyskoczyć.

PS. w Hotelu Bugibba tylko jeden karaluch się napatoczył, polecam hotel :)
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 28 Wrz 2013 17:22 

Witam. Fajna relacja. Ja będę w miejscowości Mellieħa, a w zasadzie Cikewwa. Blisko więc na prom na Gozo i dlatego nie odpuszczę wyspy. Ponadto chyba blisko do Paradise Bay i koniecznie chcę wybrać się do La Valletty. Ile się będzie jechało tym autobusem 322 na tą plażę i jaki jest koszt autobusu? Ile czasu z mojej mijscowości jedzie autobus na Golden Bay? Pozdrawiam

#35 PostWysłany: 29 Wrz 2013 17:21 

Loty: 40
Kilometry: 67 613
uff przebrnąłem cały temat , na Malcie będziemy od 17.10 do 22.10 pewnie na Gozo nie zdązymy skoczyc dlatego skupimy się na zwiedzaniu samej Malty

Orchidea widze że mieszkasz na Malcie :) Prosiłbym Ciebie o kilka wskazówek na temat gdzie warto zjeść , co zwiedzić :) ( w końcu znasz już pewnie całą wyspe ) Będzie z nami kobita w ciąży więc najlepiej "niemęczące" trasy ;)

Będziemy w Qawrze , wiem juz że wszelkie poruszanie po wyspie należy rozpocząć od pętli autobusowej, potem nie ma gwarancji ze sie wsiądzie :D

z góry dzięki za pomoc

#36 PostWysłany: 29 Wrz 2013 18:57 
Awatar użytkownika

niebieski
Gozo zajmuje jeden dzień, warto się wybrać :)
W Bugibba polecam Villa Mare (w centrum) - fajny, morski wystrój i pyszne, niedrogie jedzenie z wielkimi porcjami.
Co do zwiedzania to wszystko to, co było tu na forum opisywane ;) na pewno Valletta, Vittoriosa (Birgu), Mdina/Rabat, Dingli Cliffs, Blue Grotto, wymieniane wcześniej plaże (Golden Bay choćby dla widoków z klifów), warto wybrać się na południe do Marsaxlokk na rybkę (w Bugibba jest restauracja z owocami morza, ale droga).

#37 PostWysłany: 30 Wrz 2013 17:21 

niebieski
Po ile ta rybka w Marsaxlokk? Pytam, bo mialem brac tam kupon na pizze ;)

#38 PostWysłany: 30 Wrz 2013 19:27 

Ja mogłem przepłacić trochę, bo brałem Umbryne Iberyjską taką w całości za 30 euro w zestawie dla dwóch osób z frytami i sałatkami. Kobita po prostu wylazła z trzeba rybkami na tacy i zapytała, którą przyrządzać :D Ale w sumie tanio to tam nie jest, najtaniej ryba to w starterach była, tak koło 10 euro (najniższa cena jaką widziałem to chyba 8,90 Eur, w tym lampka wina). Niestety będąc tam w niedzielę podczas targu to ciężko o wolne stoliki w tych tańszych miejscach. Może podnoszą ceny na niedzielne tłumy, a w pozostałe dni jest taniej. Jeśli to istotne dla Ciebie to targ rybny podobno jest codziennie, w niedzielę dodatkowo sprzedają inne pierdoły. Możesz spróbować też podejść do La Capanna, czy jakoś tak. Polecano tą restaurację gdzieś na forum.
 Relacje PM off  

#39 PostWysłany: 30 Wrz 2013 19:55 
Awatar użytkownika

niebieski
Nie pamiętam nazwy knajpki, ale jest ona zaraz obok "Cafe Paris" (czy coś podobnego) - idąc od kościoła to jest ona tuz przed tym Paryzem ;) ryba przepyszna, ceny ok 10-12 euro za wielką porcję z dodatkiem frytek i sałatki i zdecydowanie nie był to starter.
Odnośnie targu rybnego to fakt - jest codziennie ale do ok 9 rano. Głównie dla tubylców. Ten niedzielny targ trwa prawie cały dzień, w zależności od zainteresowania do ok 15-16.

#40 PostWysłany: 30 Paź 2013 15:39 

Loty: 40
Kilometry: 67 613
to kilka wskazówek ode mnie

komunikacja miejska = cierpliwość , tak w skrócie można okreslić ten cyrk na Malcie , jeżdżą jak chcą i kiedy chcą , byliśmy w połowie października i niestety do kilku autobusów wpychaliśmy się na chama (prawo dżungli) bo niestety miejsc brakowało i kilka osób zostawało na przystanku :/

życzliwość Maltańczyków - średnia, może pomogą ale niekoniecznie wiedzą jak :lol:

najtańsze jedzonko - wszelakie Pastezzerie ( bardzo tanie pizze i pastizzi ) polecam sieć Sfinks

hotele - proponuje brać te droższe co mają przynajmniej 4 gwiazdki , bo te gwiazdki to system maltański
w 3* mogą ale nie musza biegać karaluchy , łóżka mogą ale nie muszą być wygodne , poza tym do całej reszty trzeba dopłacać typu klima, sztućce etc...

Najlepsze miejsca na snorkeling - Ghar Lapsi ( najlepsze połączenie X3 z Bugibby do Rabatu, z Rabatu 109 do Ghar Lapsi ) , ewentualnie Blue Grotto ,Ghajn Tufieha Bay , okolice Qawry - UWAGA NA JEŻOWCE i MEDUZY !!!

i najwazniejsze ! Jezeli mamy powrotny wylot rano ok. 8-10 , a chcemy jechac komunikajca miejską na lotnisko to np. z Bugibby będziemy jechac ok. 2,5 godziny ! Weźcie to pod uwage , my zdążyliśmy na styk na samolot :)

pozdrawiam

[ 246 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość