Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 246 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 07 Lip 2014 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Na Gozo, w budynku, gdzie wysiada się z promu, jest informacja turystyczna (trzeba minąć wyjście na miasto i iść w stronę kas promowych). Tam dostalismy mapę Gozo plus bardzo pomocne zestawienie autobusów na Gozo - pełen rozkład jazdy w najciekawsze miejsca. Bardzo to ułatwia sprawę i pomaga w planowaniu dnia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
#102 PostWysłany: 07 Lip 2014 23:09 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
pawi napisał(a):
orchidea04 napisał(a):
Gozo to Malta 60 lat temu - czas sie zatrzymal ;) ale tez lubie sie tam wybrac. Zdecydowanie mniej ludzi i bardziej zielono. Fajne miejsce na odpoczynek.


Rozmawiałem z taką kobitką w granicach 50tki. Mówiła, że na Gozo jest super, nie to co na Malcie teraz. "Tam ludzie klucze w drzwiach zostawiają, bo tak sobie ufają" ;-)


Z tymi kluczami w drzwiach to i w PL jest.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 12 Lip 2014 10:05 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
Wróciliśmy z Malty.Codzienne zwiedzanie i krótkie plażowanie w róznych miejscach. Pytajcie - chętnie odpowiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 12 Lip 2014 21:07 

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 42
Witam! Wybieramy się na Maltę w październiku, najpewniej do Bugibby. Mam pytanie jak wygląda to miasto o tej porze roku? Czy jest cały czas wakacyjnie? Tzn czy są otwarte restaurację, knajpy, jakieś imprezy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 13 Lip 2014 01:07 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
W Bugibba nie ma imprez, trzeba jechać do St.Julians. Jezeli zamierzasz często imprezować to poszukaj noclegu właśnie tam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 13 Lip 2014 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
joel napisał(a):
Witam! Wybieramy się na Maltę w październiku, najpewniej do Bugibby. Mam pytanie jak wygląda to miasto o tej porze roku? Czy jest cały czas wakacyjnie? Tzn czy są otwarte restaurację, knajpy, jakieś imprezy?


W październiku robi się spokojniej niż w sezonie, ale nadal wszystko jest otwarte - kawiarnie, bary i restauracje, choć nie ma ich jakoś szczególnie dużo. Tak, jak wulkan wspomniał - imprez tu nie ma. "Zagłębie" imprezowe znajduje się w St. Julian's w dzielnicy Paceville - tam jest impreza na imprezie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 31 Lip 2014 18:28 

Rejestracja: 25 Lip 2014
Posty: 5
Wybiera sie ktos na Malte od 28.08 do 9.09 ?
Rozkład jazdy mnie troche zastanawia i martwi , a wiec kusi nas opcja wynajecia samochodu lecz na dwie osoby sie nam to srednio opłaca, jest ktos chetny do przylaczenia sie na jakies dwu/jednodniowe zwiedzanie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 31 Lip 2014 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
Wróciłem niedawno z dłuższego weekendu na Malcie, oto moje spostrzeżenia / wskazówki:

- tani (8 EURO dla dwóch osób w dwie strony) i bardzo sprawny transfer z lotniska pod hotel można zakupić tutaj, jedyne zastrzeżenie jakie mogę mieć, to to, że w dniu przylotu nie podali mi, o której przybędzie kierowca w dniu odlotu (a powinni), kazali dzwonić na ich infolinię, na infolinii dowiedziałem się, że kierowca będzie o 17:30, natomiast był już o 17, ale generalnie wszystko na luzie, poczekał te parę minut aż przybyliśmy...
- drogi są dość kiepskie, a kierowcy to wariaci więc jeśli ktoś ma chorobę lokomocyjną niech przygotuje przed wyjazdem zapas Lokomotivu czy czegoś podobnego
- gdybym znów jechał na Maltę i nie miał zamiaru wypożyczać samochodu, każdego dnia lub co dwa dni (w zależności od długości wyjazdu) zmieniałbym hotel w zależności od tego, którą część wyspy chcę w danej chwili zwiedzić. Komunikacja publiczna na Malcie jest tania, ale na pewno niezawodność nie jest ich najlepszą stroną. Trasy wydają się krótkie, ale w rzeczywistości ze względu na krętość dróg, korki i inne niespodziewane sytuacje (kierowca ot tak robi sobie przerwę na papieroska, pomija przystanki, twierdzi, że dalej nie jedzie) czas dotarcia do celu znacznie się wydłuża.
- Malta jest bardzo ładna, ale w wakacje podobnie jak inne kraje w tym klimacie jest mocno spalona słońcem (temperatury ze względu na morze się tak mocno nie odczuwa, ale roślinność jest mocno spalona), więc wg. mnie idealny czas na wybranie się tam to kwiecień-czerwiec lub jeśli ktoś lubi ciepłą wodę wrzesień/październik, tak mi się przynajmniej wydaje. Osobiście jestem przeciwnikiem wyjazdów gdziekolwiek dalej w wakacje (lipiec-sierpień), jest drożej, są tłumy turystów, a w krajach ciepłych, jest niemiłosiernie ciepło ;) Wyjątkowo wybraliśmy się na weekend w lipcu, bo akurat fajnie podpasowały nam tanie (a w zasadzie darmowe ;) bezpośrednie loty, nigdy bym jednak tego w tym terminie nie powtórzył.
- "kuchnia Maltańska" mocno mnie nie zachwyciła choć nie mam do niej żadnych zastrzeżeń, ceny dania głównego w restauracjach jakieś 50% wyższe niż np. w Grecji (15 EURO zamiast 10 EURO), choć oczywiście to taka średnia z mojego researchu, są tańsze jak i droższe knajpy/dania. W Rabacie trafiliśmy na knajpę gdzie ceny za piwo/Kinnie były niższe niż w zdecydowanej większości zwykłych sklepów.
- ser kozi z Gozo, który można dostać w sklepach (na Gozo niestety nie udało mi się być, zamierzam jednak to nadrobić jak ponownie będę na Malcie) to jakiś koszmarek, uwielbiam nowe dziwne smaki, ale on smakował jakby był zepsuty, dla pewności kupiłem w nieco innym opakowaniu w innym sklepie i smakował tak samo, bardzo "octowo"
- ich najbardziej popularne piwo Cisk bardzo bardzo średnie, za to napój Kinnie bardzo mi posmakował zarówno w wersji zwykłej jak i Diet (w zasadzie nie różnią się one smakiem)
- ludzie na Malcie są rzeczywiście bardzo mili i w zasadzie wszyscy mówię po angielsku
- coś niesamowitego zobaczyliśmy w Melieha, gdzie nocowaliśmy. Malusieńki cmentarz niedaleko kościoła sąsiadował tam mur w mur z barem posiadającym świetny taras widokowy. Przy niektórych stolikach można było siedzieć jakiś metr od czyjegoś grobu (oczywiście był mur pomiędzy)

to tyle, mam nadzieje, że komuś się przyda :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 14 Sie 2014 23:12 

Rejestracja: 14 Sie 2014
Posty: 1
glitter napisał(a):
Wybiera sie ktos na Malte od 28.08 do 9.09 ?
Rozkład jazdy mnie troche zastanawia i martwi , a wiec kusi nas opcja wynajecia samochodu lecz na dwie osoby sie nam to srednio opłaca, jest ktos chetny do przylaczenia sie na jakies dwu/jednodniowe zwiedzanie ?



My prawdopodobnie będziemy na Malcie od 30.08. Też zastanawiamy się nad wypożyczeniem samochodu. Gdzie będziecie mieszkać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 01 Wrz 2014 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Kociek, na sto procent 1, 2 i 4 było wałkowane na forum i w linkach do prywatnych stron forumowiczów :) Ale każda dodatkowa uwaga jest cenna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 01 Wrz 2014 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Ja zawsze odradzam wakacje na Malcie w lipcu i sierpniu - upały i wysoka wilgotność powietrza sprawiają, że jedyne co ci się chce to siedzieć w wodzie. W sumie fajnie, ale chciałoby się jeszcze coś jednak zobaczyć.
Wg mnie najlepiej tu przyjechać kwiecień-koniec czerwca, a potem od połowy września. Woda nadal jest ciepła, a upały już nie dają się we znaki i da się żyć ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 02 Wrz 2014 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
W nadchodzący weekend kolejny winny festiwal!

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 04 Wrz 2014 22:12 

Rejestracja: 21 Kwi 2014
Posty: 93
Loty: 19
Kilometry: 24 852
Image

Jeśli chodzi o klify, to zdecydowanie bardziej polecam Ta'Cenc na Gozo, niż Dingli na Malcie. Bardzo się rozczarowałem odwiedzając Dingli, może to z powodu wrażenia, jakie robią te pierwsze. Tak, czy siak - do T'C nie mają startu :) No może jedynie zachód słońca na Dingli jest ciekawszy.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#114 PostWysłany: 08 Wrz 2014 14:21 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 28
Mam pytanie o dojazd do klifów Dingli. A właściwie o powrót. Natrafiłem na informacje, że ciężko stamtąd wrócić, bo autobusy potrafią nie przyjechać. Czy miał ktoś taki przypadek? Interesuje mnie odwiedzenie tego miejsca w godzinach zachodu słońca. Czy ktoś może ma doświadczenia podobne do tych, o których piszę? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 09 Wrz 2014 10:33 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 95
Autobusom czasem zdarza się nie przyjechać, czasem są wcześniej albo później - ale jakiś na pewno będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 30 Wrz 2014 08:34 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 425
niebieski
A mogłabyś/-łbys napisać w jakim hotelu mieszkaliście w Bugibbie? I czy polecacie go/ jaki koszt?
Wybieram sie w przyszłym roku na Maltę, właśnie na przełomie wrzesnia i października i rozglądam się za hotelem
Pzdrw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 30 Wrz 2014 08:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Dyskusję o hotelu proszę prowadzić w dziale noclegi :)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 06 Sty 2015 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 298
Loty: 26
Kilometry: 46 405
niebieski
może to nic odkrywczego, ale podczas naszego pobytu na Malcie mieliśmy utrudniony dostęp do internetu (w dwóch hotelach internet był za dodatkową opłatą, czy to na tej wyspie norma...) warto od razu po przylocie zaopatrzyć się u miejscowego operatora w kartę SIM i ją doładować, w Melicie 10 euro za 1,4 gb
_________________
Codzien­nie pat­rz na świat, jak­byś oglądał go po raz pierwszy.
Góra
 Profil Relacje PM off
wt.pl uważa post za pomocny.
 
      
#119 PostWysłany: 10 Sty 2015 23:42 

Rejestracja: 10 Sty 2015
Posty: 2
To prawda, z Wi-Fi w hotelach jest tragedia, albo jest płatne, albo jest ale słaby zasięg.
@PablitoR
co do klifów Dingli.
My nie mieliśmy problemu z autobusem,
przejechaliśmy całą Maltę wzdłuż i wszerz i czasami się spóźniały albo przyjeżdżały za wczesnie, generalnie
przyjeżdżają ale nie zawsze punktualnie.
_________________
http://weekendtrips.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 11 Sty 2015 14:19 

Jaka znowu tragedia? Byłem w 4 hotelach na Malcie + 2 miejscówki prywatnie na Gozo i nigdzie nie było problemu z internetem. Bezpłatny w pokoju, albo minimum w lobby. A w każdej praktycznie knajpie też jest wifi. Wystarczy zamówić kawkę. Nieraz za zaledwie 0,5€ .
A zachwalanie we wcześniejszych postach, czy nawet niektórych relacjach, objazdów autobusem piętrowym za 25€ po Gozo, to jakieś kuriozum, na forum o tanim podróżowaniu.
Prom RT z Malty kosztuje niecałe 5€ + dokupujemy bilet caľodniowy za 1,5€ i w drogę.
Można tak samo objechać najważniejsze miejsca w jeden dzień. Przesiadać się, robić zdjęcia itp. Są wszędzie dostępne przejrzyste mapki komunikacji.
Parodniowy wyjazd najlepiej podzielić na 2 miejsca pobytu. Np Sliema i ew.'Mellieha, bo przejazd z jednego końca wyspy na drugi trwa prawie 3 godziny.
Buggiba czy Quawra to najmniej interesujące miejsca. Nic tam nie ma oprócz starych hoteli z lat 70-ątych.
Zachwyty nad tanim ( za 3€) prawdziwym angielskim śniadaniem pominę milczeniem. Faktycznie dużo. Tylko czego ?? Nie lepiej kupić sobie pomidory , jakiś dobry ser i samemu zrobić? Wyjdzie cenowo to samo, a zdrowiej i smaczniej.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 246 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group