Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
naprostszy sposób to shuttle bus. Bilety na autobus można kupić tutaj: http://tickets.aeroportbeauvais.com/Information.aspx
cena to 15.90€ w przedprzedaży online, albo 17€ na miejscu w okienku (stan na 27.09.2014)
Dojazd pociągiem - jak ktoś chce zaoszczędzić kilka euro - jest poruszony w wątku
Są też opisane sposoby jak próbować stopem, blablacarem francuskim, wynajętym samochodem itp.
Zapraszamy do czytania i dyskusji.

i ważna UWAGA:
W tym wątku piszemy tylko o ogólnych poradach na temat dojazdu komunikacją .


Oferty przewożników z usuniętego wątku ,
autoparis@wp.pl mobil: +33 753 659 846 https://www.facebook.com/autoparisparis
http://www.dojazddoparyza.pl zwierzak.transport@gmail.com +33 682 585 495
BusParis: +33611225876 busparis@g.pl
http://www.facebook.com/paryzzlookim
http://www.VTC-paris.pl

Wszystkie posty reklamowe oraz pseudoopinie od użytkowników z jednym lub kilkoma postami zostaną usunięte.
Uzytkownicy ze stażem mniejszym niż 3 miesiące również znajdą się pod lupą.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 610 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Mar 2010 14:32 

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 25
Zapewne wiele osób korzystało już z transportu z tego lotniska do miasta i mogą się podzielić swoimi doświadczeniami.
Jak najtaniej dostać się do stolicy Francji ?

---------------------------------------
edit zbyhu:
Wiem że sporo osób odpuszcza czytanie całego wątku jak widzi ile to stron więc najważniejsze informacje:
i ważna UWAGA:
W tym wątku piszemy tylko o dojeździe komunikacją/autokarami i ogólnych poradach na temat dojazdu


Przede wszystkim naprostszy sposób to shuttle bus. Bilety na autobus można kupić tutaj: http://tickets.aeroportbeauvais.com/Information.aspx
cena to 15.90€ w przedprzedaży online, albo 17€ na miejscu w okienku (stan na 27.09.2014)

Dojazd pociągiem jest opisany w wątku. Sam tak nigdy nie jechałem, nie mam na tyle wiedzy żeby się rozpisywać ile to wychodzi i jak to rozegrać, ale jak ktoś chce zaoszczędzić kilka euro to zapraszam do lektury wątku, gdzieś w nim jest taka informacja. Nie ma tych stron aż tak dużo żeby nie przejrzeć wszystkiego - poza tym jest też sporo porad na temat komunikacji i innych.

Są też opisane sposoby jak próbować stopem, blablacarem francuskim, wynajętym samochodem itp. Zapraszamy do czytania i dyskusji.


Ostatnio edytowany przez Roku 26 Paź 2016 10:31, edytowano w sumie 12 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 31 Mar 2010 16:42 

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 79
Loty: 123
Kilometry: 304 081
Chyba najtańszą opcją są busy podstawiane pod lotnisko kursujące do centrum Paryża, o ile się nie mylę, są one zsynchronizowane z przylotami samolotów Ryanair'a. Koszt w obie strony 28 euro, bilety się kupuje w kasie na lotnisku, która jest bardzo dobrze oznakowana.
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 31 Mar 2010 17:28 

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 25
A jeżeli chciałoby się pociągiem to wyjdzie drożej ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 31 Mar 2010 19:46 

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 79
Loty: 123
Kilometry: 304 081
Nie mam pojęcia, ale myślę że drożej, bo musisz jeszcze dojechać do miasta Beauvis bo lotnisko jest poza miastem.

Poszukaj na stronie lotniska, być może znajdziesz potrzebne dla ciebie informacje: http://www.aeroportbeauvais.com/bus.php?lang=eng
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Kwi 2010 10:35 

Rejestracja: 01 Kwi 2010
Posty: 1
Po wylądowaniu w BVA bardzo łatwo znaleźć autobusy jadące do Paryża. Rzeczywiście koszt w jedną stronę to 14 euro.

Pociag Beauvais - Paris Nord to koszt bodajże 9 euro. Na upartego można iść do centrum Beauvais pieszo. :) Wiem, bo szedłem. To około 3 km, jakieś 45 minut. Autobus, który kursuje do centrum nie jest tani - 4,5 euro. Wiec dla zdrowia i oszczędności, można się przejść. ;)

Należy mieć nadzieję, że kiedyś autobusy stanieją - może jak wejdzie jakaś konkurencja. Pamiętam, że kiedyś masakrycznie drogo było w Sztokholmie z lotniska Skavsta. Jak weszła ryanair'owska linia autobusowa bilety stały się śmiesznie tanie. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 01 Kwi 2010 12:22 

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 25
No 5 euro to zawsze niezła oszczędność :). A wypytywałem o ten pociąg bo wolę podróżować tym środkiem transportu aniżeli autobusem. Jeszcze jedno małe pytanie, czy są jakieś wskazówki na lotnisku jak dojść na stację kolejową czy raczej trzeba samemu się pogłowić :)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Kwi 2010 00:01 

Rejestracja: 29 Mar 2010
Posty: 28
Mam nadzieje że sprawdzone sa te informacje o pociągu za 8e. Na licznych stronach znalazłem takie kwestie:
" Price => Train to Beauvais city center 12€ + 4€ (Shuttle) or 11€ (Taxi) to Airport.

First/Last Train Arrives at Beauvais at => 07:29 (09:08 sundays & holidays) / 22:01

Frequency of trains => Roughly every 40 minutes.

First/Last Train Departs Beauvais at => 05:08 (06:33 sundays/holidays) / 20:10 "


Które wypowiedzi w końcu są prawdziwe :)

http://parisbytrain.com/paris-beauvais-airport-train/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Kwi 2010 08:42 

Rejestracja: 13 Mar 2010
Posty: 202
niebieski
gret napisał(a):
Price => Train to Beauvais city center 12€ + 4€ (Shuttle)

To oznacza, że bilet powrotny kosztuje 16€, czyli wychodzi 8€ w jedną stronę
edit:
jednak chyba 12€, dodatkowe 4€ jest za autobus z dworca w Beauvais na lotnisko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Kwi 2010 10:08 

Rejestracja: 29 Mar 2010
Posty: 28
Jako że lece w tam to miejsce pilnie szukam :) a wiec pociąg kosztuje dokładnie 12.40e dla osób 26-59. Natomiast dla wieku 15-25 sa możliwe zniżki poczawszy od 30% tylko trzeba posiadac jakieś karty tyle wiem ze strony. Bilet wtedy kosztuje 9.30e. Poniżej link moze ktoś ogarnie i doczyta czy np legitka ew euro26 isic moga słuzyć do obniżenie ceny biletu.
Spacer z lotniska do Beauvais mysle że jest fajna forma na zaaklimatyzowanie wiec pewnie skorzystam z niej mimo porównywalnej ceny z busem a nóż sie uda i kupie bilety ze zniżka ;]


http://www.voyages-sncf.com/billet-trai ... body_TRAIN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Kwi 2010 20:29 

Rejestracja: 21 Kwi 2010
Posty: 59
''Z tego co byłam'' we Francji to każdy dowód tożsamości, którym udowodnisz, że masz mniej niż 26 lat jest uznawany, bo oni nie mają zniżek dla studentów, tylko dla młodych.
Lotnisko w Beauvais (60 km od Paryża) to jest straszna pipidówa zamykana na noc :-(
A w ogóle to nie lubię Francuzów...
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 27 Sie 2018 23:55, edytowano w sumie 1 raz
F
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Kwi 2010 10:28 

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 25
Czyli załóżmy jak będę chciał podróżować pociągiem, i pokażę załóżmy swój dowód osobisty to jest szansa na tanszy bilet ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 01 Maj 2010 23:57 

Rejestracja: 21 Kwi 2010
Posty: 59
Według mnie to tak. Nie żądają bycia studentem, a dowód osobisty jest jak najbardziej dokumentem potwierdzającym Twój wiek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 02 Maj 2010 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Właśnie przygotowuję się do powrotu z Paryża przez Beauvais, więc dla uzupełnienia:

Dokładne miejsce odjazdu autobusu z Google, dodatkowo z fotką

Cytuj:
The departure from Paris is located at the coach park on the Boulevard Pershing, near the hotel Concorde Lafayette.
Show up 3 hours 15 before your flight departure time.
Bus tickets - 14 Euros cash only / one way - must be purchased at the sales point directly on the bus park.

Na ich stronie można dograć odjazd autobusu w godziną odlotu http://www.aeroportbeauvais.com/bus.php?lang=eng

Dojazd na miejsce: http://en.wikipedia.org/wiki/Porte_Maillot_(Paris_Metro)
Ciekawą alternatywą jest Vélib', stacje rowerowe w najbliższej okolicy.
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 04 Maj 2010 21:07 

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 25
Właśnie wrócilem z Paryża.

Bilet z lotniska do Paryża i na odwrót kosztuje 14 euro.

Autobus jedzie ok 70 min.

Po wysiadce w Paryżu niedaleko jest stacja metro skąd można dostać się w porządane miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 09 Maj 2010 15:23 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 346
niebieski
dokładnie tak jest :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Gru 2010 16:12 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 346
niebieski
w jedną, bodajże 15 E już
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Gru 2010 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2010
Posty: 580
Tak 15 euro w jedną stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 02 Sty 2011 13:50 

Rejestracja: 02 Sty 2011
Posty: 6
WItam, mam pytanie do doświadczonych już "lotników" ';) czy jest mozliwosc przespac sie na lotnisku po wylądowaniu ? I czy da sie stamtad łapać stopa do Paryża? 28 euro może i nie majatek, ale dla studenta kazdy grosz sie liczy, autostop zawsze jakies rozwiazanie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 02 Sty 2011 13:59 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
BVA zamykane jest na noc więc nocleg tam jest niemożliwy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 02 Sty 2011 17:37 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 362
niebieski
Widziałem dość ciekawy filmik o odwołaniu lotu Ryanair-a z Beauvais i w związku z tym działaniami organizującymi nocleg na lotnisku. Link do filmu:



PS
Kamil można by było zmienić tytuł. Ktoś zrobił literówkę. Powinno się pisać Beauvais, a nie Beauvis.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 610 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group