Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
naprostszy sposób to shuttle bus. Bilety na autobus można kupić tutaj: http://tickets.aeroportbeauvais.com/Information.aspx
cena to 15.90€ w przedprzedaży online, albo 17€ na miejscu w okienku (stan na 27.09.2014)
Dojazd pociągiem - jak ktoś chce zaoszczędzić kilka euro - jest poruszony w wątku
Są też opisane sposoby jak próbować stopem, blablacarem francuskim, wynajętym samochodem itp.
Zapraszamy do czytania i dyskusji.

i ważna UWAGA:
W tym wątku piszemy tylko o ogólnych poradach na temat dojazdu komunikacją .


Oferty przewożników z usuniętego wątku ,
autoparis@wp.pl mobil: +33 753 659 846 https://www.facebook.com/autoparisparis
http://www.dojazddoparyza.pl zwierzak.transport@gmail.com +33 682 585 495
BusParis: +33611225876 busparis@g.pl
http://www.facebook.com/paryzzlookim
http://www.VTC-paris.pl

Wszystkie posty reklamowe oraz pseudoopinie od użytkowników z jednym lub kilkoma postami zostaną usunięte.
Uzytkownicy ze stażem mniejszym niż 3 miesiące również znajdą się pod lupą.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 610 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 30 Cze 2012 10:11 

Rejestracja: 15 Mar 2012
Posty: 28
Loty: 6
Kilometry: 8 772
ewela522 napisał(a):
Z tego co się orientowałam to chyba nie jest ostatni, ale upewnię się na wszelki wypadek, a z konkretnego terminala one odjeżdżają?


Lotnisko w Beauvais jest malutkie, także napewno się nie zgubisz... Autokary odjezdzaja z parkingu przy lotnisku, my lecielismy rano i autokary jezdzily czesto, wiec jesli nie jest to ostatni lot, to nie bedzie problemu zeby sie zabrac kolejnym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#82 PostWysłany: 01 Lip 2012 21:04 

Rejestracja: 19 Lut 2012
Posty: 12
Czy na stacji metra Porte Maillot znajdują się kasy biletowe ?
Gdyż wszędzie napisane jest, że kartę Paris Visite koniecznie za pierwszym razem należy kupić w kasie nie automacie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 06 Lip 2012 10:58 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 180
adiolsztyn napisał(a):
czy to prawda, że karta Paris Visite uprawnia do darmowego korzystania z autobusów relacji lotnisko-miasto i miasto-lotnisko? To samo tyczy się podmiejskich pociągów o których piszecie.

PARIS VISITE PASS

karta umożliwiająca podróżowanie środkami komunikacji publicznej, daje też wiele dodatkowych korzyści

ważna w: metrze, kolejce RER, autobusach, tramwaju, naziemnej kolejce linowej na Montmartrze, w Montmartrobusie, autobusach nocnych (Noctilien), pociągach podmiejskich (SNCF), autobusach ADATRIF i APTR, dzięki którym można dojechać aż do Disnejlandu, Wersalu albo na lotniska paryskie.

pozwala na: podróżowanie przez 1, 2, 3 lub 5 dni do wyboru, niezależnie od tygodnia kalendarzowego, w obrębie stref na jakie wykupiło się kartę. Paris Visite można wykupić na strefy 1-3, 1-6.
Paris Visite Pass umożliwia swobodne przemieszczanie się bez marnowania czasu na zakup biletów. Jedna karta bez zdjęcia zastępuje wszystkie bilety. Karta (pass) zaczyna być ważna od pierwszego dnia korzystania z niej w środkach komunikacji (a nie w dniu zakupu, choć te daty mogą się pokrywać).

do nabycia: na głównych stacjach metra, wszystkich stacjach RER, w biurach handlowych, w 150 paryskich hotelach, w punktach sprzedaży biletów autobusowych, na dworcach kolejowych SNCF, na lotniskach paryskich i w l'Office de Tourisme de Paris. Za granicą karta ta jest sprzedawana w biurach podróży.
Uwaga!!! przy zakupie w automacie: bilet jest ważny tylko z małym etui, gdzie wpisuje się nazwisko posiadacza biletu. Również numer z etui trzeba przepisać na bilet. W przeciwnym razie bilet jest NIEWAŻNY. Etui do biletu można dostać tylko w okienku kasy biletowej, więc zakup w automacie pierwszego biletu nie ma sensu.



czy to prawda?
mozna kupic ten bilet na lotnisku i korzystac z niego rowniez na trasie -lotnisko - paryz???



EDIT:
sam sobie odpowiem:
The Paris Visite card is not valid for train trips to Beauvais unfortunately, which is outside of the Ile-de-France area.
Another convenient way to reach Beauvais is by shuttle bus between Porte Maillot and Beauvais-Tille Airport.
Best regards,
Ben
http://parisbytrain.com/forum/paris-vis ... 6849e0ca30
a szkoda..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 06 Lip 2012 12:03 

Rejestracja: 15 Mar 2012
Posty: 28
Loty: 6
Kilometry: 8 772
britin napisał(a):
Czy na stacji metra Porte Maillot znajdują się kasy biletowe ?
Gdyż wszędzie napisane jest, że kartę Paris Visite koniecznie za pierwszym razem należy kupić w kasie nie automacie ?


Ja byłem w zeszłym roku i były kasy na stacji metra Porte Maillot. Kupowałem kartę Navigo Decouverte, więc myślę że Paris Visite też mają...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 06 Lip 2012 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2010
Posty: 373
niebieski
britin napisał(a):
Czy na stacji metra Porte Maillot znajdują się kasy biletowe ?


Tak, otwarte do późnej nocy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 08 Lip 2012 17:07 

Rejestracja: 08 Lip 2012
Posty: 15
Witam drogich forumowiczów :)

Zarejestrowałam się na forum dopiero dzisiaj, a już mam tyyyyle pytań :) Bardzo będę wdzięczna za podpowiedź w takim temacie:
Lecę do Porto we IX z przesiadką w Paryżu, bo chciałam "wyczarować" krótki wypad w miasto. Wizz Air ląduje w Paryżu o 8:10. Mamy czas do wieczora, wylot Ryanair do Porto z Paryża o godz. 22:50.
Liczba osób: 5 (2 dorosłe, 1 seniorka, 1 nastolatka i 1 przedszkolak :) Czyli pełen przekrój wiekowy. Zależy mi ogromnie na podpowiedziach w jaki sposób sensownie/tanio dotrzeć tam i z powrotem do Paryża. Czy są jakieś bilety rodzinne typu 2plus 2, obejmujące trasę na lotnisko (autobus lub pociąg), czy w pociągach są takie oferty, bo to już jest opcja "grupa"?

Oraz jeszcze jedno ważne bardzo pytanie: gdzie i za ile zostawić bagaże (będą tylko podręczne, chętnie zostawimy cztery). Wózek typu parasolka bierzemy ze sobą :)

Dzięki za wszelkie sugestie w tej sprawie,
pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 08 Lip 2012 22:38 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 555
niebieski
o biletach rodzinnych nic nie słyszałam.
autobus do Paryża od osoby kosztuje 15 euro w jedną stronę, więc może sprawdź opcję z wynajęciem samochodu - może to będzie bardziej opłacalne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 11 Lip 2012 18:30 

Rejestracja: 08 Lip 2012
Posty: 15
Tulcia napisał(a):
o biletach rodzinnych nic nie słyszałam.
autobus do Paryża od osoby kosztuje 15 euro w jedną stronę, więc może sprawdź opcję z wynajęciem samochodu - może to będzie bardziej opłacalne.


Dzięki, właśnie widziałam te ceny i trochę nas martwią :(
wydaje mi się, że są jakieś szanse na tańszy dojazd tam i z powrotem, bo w naszym przypadku 150 euro tam i z powrotem to naprawdę sporo. Chyba, że są zniżki, załapalibyśmy się może na 3 (dla dzieci i seniorki).
czy ktoś miałby dla nas jakieś podpowiedzi?

Ewa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 11 Lip 2012 18:42 

Rejestracja: 12 Lut 2012
Posty: 246
Loty: 61
Kilometry: 102 896
niebieski
Taniej pewnie wyjdzie pociąg z Beauvais, można tam dojechać za chyba 0,90euro autobusem spod terminalu, jedzie się jakieś 15-20minut i autobus ma przystanek tuż koło dworca. Bilet do Paris Nord kosztuje 13.20euro, ale są zniżki, 25% dla 60+ i 16-25, 50% dla 4-15 i dzieci poniżej 4 podróżują za darmo. Są jeszcze jakieś zniżki rodzinne, ale nie mam z nimi żadnego doświadczenia (natomiast na stronie jest to ładnie wszystko opisane: http://www.sncf.com/en/reductions/family). Pociąg jedzie 1h15 i w porównaniu do polskich wygląda jakby przyjechał z XXII wieku :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 11 Lip 2012 19:17 

Rejestracja: 08 Lip 2012
Posty: 15
theo napisał(a):
Taniej pewnie wyjdzie pociąg z Beauvais, można tam dojechać za chyba 0,90euro autobusem spod terminalu, jedzie się jakieś 15-20minut i autobus ma przystanek tuż koło dworca. Bilet do Paris Nord kosztuje 13.20euro, ale są zniżki, 25% dla 60+ i 16-25, 50% dla 4-15 i dzieci poniżej 4 podróżują za darmo. Są jeszcze jakieś zniżki rodzinne, ale nie mam z nimi żadnego doświadczenia (natomiast na stronie jest to ładnie wszystko opisane: http://www.sncf.com/en/reductions/family). Pociąg jedzie 1h15 i w porównaniu do polskich wygląda jakby przyjechał z XXII wieku :)



Wow, informacja-rewelacja, dla mojego synka (4lata) to ostatnie zdanie = bezcenne. To na pewno będzie taniej niż 15 euro autobusem z lotniska do Paryża, który (chyba) nie ma żadnych ulg...
Dzięki theo :)
czy wiecie coś może o skrytkach na lotnisku Beauvais? Ostatecznie może dać do zgubionego, a potem się zgłosić że to mój :)))
W Paryżu lądujemy o 8:10, a następny samolot mamy o 22:50 (specjalnie tak wykombinowaliśmy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 11 Lip 2012 19:30 

Rejestracja: 12 Lut 2012
Posty: 246
Loty: 61
Kilometry: 102 896
niebieski
Ten dworzec jest malutki, więc prawdę mówiąc wątpię żeby coś takiego jak skrytki tam mieli ;(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 11 Lip 2012 19:47 

Rejestracja: 08 Lip 2012
Posty: 15
theo napisał(a):
Ten dworzec jest malutki, więc prawdę mówiąc wątpię żeby coś takiego jak skrytki tam mieli ;(


A to może skrytki będą na dworcu kolejowym, czy też jest malutki :) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 11 Lip 2012 20:06 

Rejestracja: 12 Lut 2012
Posty: 246
Loty: 61
Kilometry: 102 896
niebieski
Przyznam, że się nie rozglądałem dokładnie bo wpadliśmy na stację o 19.55, a o 20 odjeżdżał ostatni pociąg do Paryża, ale widziałem tylko kasę biletową (zamkniętą) i ze 3 automaty do kupowania biletów, aczkolwiek nie dam głowy, że tam nic więcej w kącie nie stało ;) Natomiast jak chcecie bagaże zostawić to lepiej chyba już dojechać do Paryża i na stacji Paris Nord (ostatni przystanek) czegoś szukać. To jest największy dworzec w Europie (pod względem liczby pasażerów) i 2-gi największy na świecie, więc myślę, że muszą mieć jakąś przechowalnię bagażu :D

P.S. Źle zrozumiałem na początku i mówiłem o tym, że dworzec kolejowy w Beauvais jest malutki, natomiast lotnisko też jest niewielkie, ale może mają tam jakieś przechowalnie (ale nie mam pewności)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 15 Lip 2012 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Czy mogę prosić o informację jak działa 3-dniowa karta na komunikację VisitParis? czy działa ona 72 godziny od skasowania czy tak jak się gdzieś natknąłem od 5 rano dnia w którym się skasuje? Pytam bo będę w Paryżu dokładnie przez 72h i chciałbym 'oblecieć' wszystko na jednej karcie. Przylatuję o 14 i wracam 3 dni później o 14 więc byłoby idealnie. Jednak ktoś tu pisał, że karta ważna jest od 5 rano dnia w którym ją skasuje - wtedy byłaby ważna tylko do 5 rano dni w którym odlatuje i zabraknie mi kilka godzin...

Przy okazji, jaki jest zasięg tych stref 1-3metra na które jest ona ważna? Czy wszystkie najważniejsze zabytki spokojnie dam rade na tym ogarnąć?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 15 Lip 2012 17:00 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 96
Paris Visite est un forfait valable 1, 2, 3 ou 5 jours consécutifs sur les zones 1 à 3 ou 1 à 5
(la journée commence à 5h30 et se termine à 5h30 le lendemain).


Karta Paris Visit jest to zatem zryczaltowana karta na 1, 2, 3 lub 5 dni na strefy 1-3 lub 1-5, czas liczy sie od 5.30 pierwszego dnia i konczy o 5.30 nastepnego dnia.

Jesli chodzi o zwiedzanie najwazniejszych zabytkow Paryza, zwiedza sie go cudownie na piechote, nic nie nadrabiajac. Zalezy tylko gdzie masz nocleg.

http://www.ratp.fr/fr/ratp/c_22599/paris-visite/

Na powyzszej stronie jest mapka ze strefami Paris Visit. Ja w Paryzu nigdy nie uzywam metra. Wiadomo tylko, ze trzeba dojechac z i do lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 15 Lip 2012 17:03 

Rejestracja: 16 Cze 2012
Posty: 10
Czy autobusy z Porte Maillot do Beauvais-Tille odjeżdżają z tego samego miejsca, co przyjeżdżają?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 16 Lip 2012 08:30 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 96
Tak. Latwo znalezc to miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 16 Lip 2012 12:02 

Rejestracja: 08 Lip 2012
Posty: 15
edytinha napisał(a):
Paris Visite est un forfait valable 1, 2, 3 ou 5 jours consécutifs sur les zones 1 à 3 ou 1 à 5
(la journée commence à 5h30 et se termine à 5h30 le lendemain).


Karta Paris Visit jest to zatem zryczaltowana karta na 1, 2, 3 lub 5 dni na strefy 1-3 lub 1-5, czas liczy sie od 5.30 pierwszego dnia i konczy o 5.30 nastepnego dnia.

Jesli chodzi o zwiedzanie najwazniejszych zabytkow Paryza, zwiedza sie go cudownie na piechote, nic nie nadrabiajac. Zalezy tylko gdzie masz nocleg.

http://www.ratp.fr/fr/ratp/c_22599/paris-visite/

Na powyzszej stronie jest mapka ze strefami Paris Visit. Ja w Paryzu nigdy nie uzywam metra. Wiadomo tylko, ze trzeba dojechac z i do lotniska.



To ciekawa wiadomość. A jaka odległość - pieszo - dzieli dworzec Gare du Nord od - powiedzmy - Wieży Eiffla? Wg mapki najbliżej jest do bazyliki Sacre Cour, ale już do Notre Dame czy wspomnianej wieży nie wydaje się tak blisko... Byłam w Paryżu daaaaawno temu, ale wówczas poruszałam się metrem (szybko, sprawnie i wygodnie) i w ogóle nie kojarzę odległości pieszych...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 16 Lip 2012 12:23 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 96
Oj, nie wiem. No i znow wszystko zalezy od sposobu zwiedzania miasta. Ja po prostu lubie sie wloczyc. Troszke zagalopowalam sie z tym "nigdy nie uzywam metra". Oczywiscie, ze uzywalam, ale rzadko zdarzalo mi sie to w centrum. Zalezy tez ile masz czasu i co chcesz zobaczyc. Ja zawsze wole spacerowac, bo wowczas odkrywam, zauwazam i poznaje duzo wiecej. Nawet jesli mam przejsc po raz szosty ta sama droga. No chyba, ze sa to rzeczywiscie spore odleglosci a masz strasznie malo czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 16 Lip 2012 16:23 

Rejestracja: 16 Cze 2012
Posty: 10
edytinha napisał(a):
Tak. Latwo znalezc to miejsce.




A podobno na Porte Maillot kupić bilet można tylko za euro w monetach, a nie w banknotach, to prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 610 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 31  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group