Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
naprostszy sposób to shuttle bus. Bilety na autobus można kupić tutaj: http://tickets.aeroportbeauvais.com/Information.aspx
cena to 15.90€ w przedprzedaży online, albo 17€ na miejscu w okienku (stan na 27.09.2014)
Dojazd pociągiem - jak ktoś chce zaoszczędzić kilka euro - jest poruszony w wątku
Są też opisane sposoby jak próbować stopem, blablacarem francuskim, wynajętym samochodem itp.
Zapraszamy do czytania i dyskusji.

i ważna UWAGA:
W tym wątku piszemy tylko o ogólnych poradach na temat dojazdu komunikacją .


Oferty przewożników z usuniętego wątku ,
autoparis@wp.pl mobil: +33 753 659 846 https://www.facebook.com/autoparisparis
http://www.dojazddoparyza.pl zwierzak.transport@gmail.com +33 682 585 495
BusParis: +33611225876 busparis@g.pl
http://www.facebook.com/paryzzlookim
http://www.VTC-paris.pl

Wszystkie posty reklamowe oraz pseudoopinie od użytkowników z jednym lub kilkoma postami zostaną usunięte.
Uzytkownicy ze stażem mniejszym niż 3 miesiące również znajdą się pod lupą.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 610 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 04 Maj 2012 17:12 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 277
Wydaję mi się, że najlepiej jeździć metrem lub na piechotę. Ogólnie w Paryżu są zawsze ogromne korki, ale niech wypowie się ktoś bardziej doświadczony w kwestii samochodów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
#62 PostWysłany: 04 Maj 2012 17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2012
Posty: 148
Loty: 81
Kilometry: 105 908
Natalia napisał(a):
Wydaję mi się, że najlepiej jeździć metrem lub na piechotę. Ogólnie w Paryżu są zawsze ogromne korki, ale niech wypowie się ktoś bardziej doświadczony w kwestii samochodów.


Spacerując po Paryżu potwierdzam - metrem dostaniesz się wszędzie, czekając na peronie 1-2 minuty. Na powierzchni kilka pasów ruchu na ulicach, wieczne korki i niemożliwość zaparkowania - parkują na wgnieciony zderzak.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 16 Maj 2012 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2012
Posty: 10
@idzisz - czy Ty może wypożyczyłeś ten samochód? Będę w październiku wybierał się do Paryża na Beauvais - czy jest tam jakaś sensowna cenowo możliwość wypożyczenia samochodu?
_________________
If you immediately know the candlelight is fire then the meal was cooked a long time ago
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 17 Maj 2012 07:17 

Rejestracja: 30 Kwi 2012
Posty: 34
Póki co się wstrzymuję, raczej będzie to autobus + metro. Samochód byłby o tyle dobrą opcją, że można by było łatwo dostać się do parków rozrywki. Mimo wszystko nie wiem jeszcze na ile będzie to obowiązkowy punkt mojej wycieczki, a więc póki co nie podjąłem decyzji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 17 Maj 2012 23:51 

Rejestracja: 12 Lut 2012
Posty: 246
Loty: 61
Kilometry: 102 896
niebieski
Planuję sobie drogę z Beauvais (miasta) do Paris Nord na http://www.transilien.com i coś mi nie do końca wychodzi, otóż nasz samolot ląduje o 19:40 za tydzień w czwartek, autobus do Beauvais jest o 20:30 (czyli teoretycznie szybciej nawet tam dojdziemy), ale stamtąd tak jakby ostatni pociąg odjeżdża o 20:10 (kolejny jest o 5:30 i to z przesiadkami). Czy coś źle patrzę czy faktycznie nie ma już innego transportu do Paryża o tej porze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 18 Maj 2012 09:02 

Rejestracja: 12 Paź 2011
Posty: 34
sprawdziłam tez bezpośrednio na stronie SNCF
wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ostatni pociąg wieczorem jest o 20.10
http://www.voyages-sncf.com/billet-trai ... i&hid=18Z9

bilet kosztuje nieco ponad 13 EUR
cenowo wychodzi podobnie jak autobus (15 E)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 18 Maj 2012 11:11 

Rejestracja: 18 Maj 2012
Posty: 2
Hej. Mam pytanie odnoście ceny biletu autobusu z lotniska... Ktoś napisal ze koszt to ok 15 euro w jedną stronę. A są może jakieś zniżki dla studentów czy tam ludzi poniżej 26 roku życia? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 18 Maj 2012 11:14 

Rejestracja: 12 Lut 2012
Posty: 246
Loty: 61
Kilometry: 102 896
niebieski
pasadena napisał(a):
sprawdziłam tez bezpośrednio na stronie SNCF
wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ostatni pociąg wieczorem jest o 20.10
http://www.voyages-sncf.com/billet-trai ... i&hid=18Z9

bilet kosztuje nieco ponad 13 EUR
cenowo wychodzi podobnie jak autobus (15 E)

9,6 EUR ulgowy, jak jeszcze się podejdzie te 40min do Beauvais to wychodzi ponad 1/3 taniej:) Ale szkoda faktycznie, bo wcześniej kursują nawet co pół godziny, a o 20 nagle się urywa:(


spinaker napisał(a):
Hej. Mam pytanie odnoście ceny biletu autobusu z lotniska... Ktoś napisal ze koszt to ok 15 euro w jedną stronę. A są może jakieś zniżki dla studentów czy tam ludzi poniżej 26 roku życia? ;)

ponoć właśnie nie ma żadnych...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 18 Maj 2012 11:19 

Rejestracja: 18 Maj 2012
Posty: 2
theo dzięki wielkie za szybą odpowiedź :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 28 Maj 2012 09:26 

Rejestracja: 12 Lut 2012
Posty: 246
Loty: 61
Kilometry: 102 896
niebieski
Przetestowałem opcję studencką z pociągiem Beauvais, miałem obawy, bo samolot z Wrocławia ląduje o 19:40 i o tej też godzinie odjeżdża ostatni autobus do Beauvais, ale bez problemu zdążyliśmy. Wg planu samolot ma lecieć 2:10, ale w obie strony nie przekroczył chyba 1:30, więc zostało nam sporo zapasu. Pan z informacji turystycznej zdążył nam jeszcze opowiedzieć o wszystkich zabytkach Beauvais (katedra gotycka z najwyżej położonym chórem na świecie, nie mieliśmy czasu zobaczyć ale na pewno warto) i w sumie dostaliśmy tam więcej broszurek niż przez cały pobyt w Paryżu ;) Przystanek linii 12 znajduje się jakieś 2-3 minuty spacerem z terminalu, obok wypożyczalni samochodów (bodajże Hertz?), po dojeździe zostaje 10-15 minut na zakup biletu, ale bez problemu można zdążyć, bilety kupuje się w automacie (9,9E studencki, autobus 0,9E), kasuje w żółtym kasowniku tuż obok, a pociąg (megakomfortowy) stoi tuż za drzwiami, na I peronie (w sumie nie miałem czasu sprawdzić czy jest tam więcej niż 1 peron, ale w każdym razie widać go już po wejściu na stację). W każdym razie nawet jak wejdziecie na stację na 5 minut przed odjazdem to powinniście zdążyć. Przejazd do Paryża ok. 70-80minut (zawsze jest idealnie na czas, prawie jak PKP :)) i dojeżdża na stację Gare Nord. W pociągu są gniazdka, więc można podładować telefon, a obok stacji jest McD z wifi. Z dworca jest też niedaleko na Sacre Coeur, warto się tam wybrać wieczorem żeby zobaczyć panoramę Paryża nocą. W ramach dodatkowej rozrywki można się wybrać na spacer Boulevard de Clichy przez Place de Pigalle i obok Moulin Rouge, nocą nie da się tam nudzić :D


Ostatnio edytowany przez theo, 11 Lip 2012 18:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 28 Maj 2012 09:35 

Rejestracja: 11 Kwi 2011
Posty: 79
Katedra w Beauvais na 100% nie jest najwyższą gotycką, ani na świecie, ani w Europie, ani nawet we Francji;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 28 Maj 2012 10:06 

Rejestracja: 12 Lut 2012
Posty: 246
Loty: 61
Kilometry: 102 896
niebieski
OK, już wiem o co mu chodziło - to katedra z najwyżej na świecie położoną nawą (48 metrów) http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_hi ... urch_naves W sumie fajny muszą mieć ludzie stamtąd widok ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 11 Cze 2012 14:53 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 118
czy to prawda, że karta Paris Visite uprawnia do darmowego korzystania z autobusów relacji lotnisko-miasto i miasto-lotnisko? To samo tyczy się podmiejskich pociągów o których piszecie.

PARIS VISITE PASS

karta umożliwiająca podróżowanie środkami komunikacji publicznej, daje też wiele dodatkowych korzyści

ważna w: metrze, kolejce RER, autobusach, tramwaju, naziemnej kolejce linowej na Montmartrze, w Montmartrobusie, autobusach nocnych (Noctilien), pociągach podmiejskich (SNCF), autobusach ADATRIF i APTR, dzięki którym można dojechać aż do Disnejlandu, Wersalu albo na lotniska paryskie.

pozwala na: podróżowanie przez 1, 2, 3 lub 5 dni do wyboru, niezależnie od tygodnia kalendarzowego, w obrębie stref na jakie wykupiło się kartę. Paris Visite można wykupić na strefy 1-3, 1-6.
Paris Visite Pass umożliwia swobodne przemieszczanie się bez marnowania czasu na zakup biletów. Jedna karta bez zdjęcia zastępuje wszystkie bilety. Karta (pass) zaczyna być ważna od pierwszego dnia korzystania z niej w środkach komunikacji (a nie w dniu zakupu, choć te daty mogą się pokrywać).

do nabycia: na głównych stacjach metra, wszystkich stacjach RER, w biurach handlowych, w 150 paryskich hotelach, w punktach sprzedaży biletów autobusowych, na dworcach kolejowych SNCF, na lotniskach paryskich i w l'Office de Tourisme de Paris. Za granicą karta ta jest sprzedawana w biurach podróży.
Uwaga!!! przy zakupie w automacie: bilet jest ważny tylko z małym etui, gdzie wpisuje się nazwisko posiadacza biletu. Również numer z etui trzeba przepisać na bilet. W przeciwnym razie bilet jest NIEWAŻNY. Etui do biletu można dostać tylko w okienku kasy biletowej, więc zakup w automacie pierwszego biletu nie ma sensu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 19 Cze 2012 14:31 

Rejestracja: 16 Cze 2012
Posty: 10
Dużo słyszałam o tych autobusach do Porte Maillot z lotniska Beauvais-Tille i mam pytanie czy na tej stronce http://aeroportbeauvais.getaticket.com/Information.aspx zarezerwuję bilet na ten autobus? Jeżeli miałabym kupować na lotnisku, to zdążę go kupić i ile czeka sie na odbiór bagażu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 29 Cze 2012 08:13 

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1
Ktoś wię ile obecnie kosztuje bilet na autobus z BVA do Paryż i czy można płacić w punktach sprzedaży karta płatniczą??
_________________
http://podrozzplecakiem.blogspot.com/ z pasji do podróżowania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 29 Cze 2012 09:30 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 49
@ewela522:
jesli chodzi o stronkę, to nie wiem ale bilet spokojnie kupisz na lotnisku po odbiorze bagażu. Inni też będą odbierać bagaż i kupować bilety, więc spokojnie. No ale na wypad na jakieś jedzenie pozwolić sobie nie możesz, bo autobus czekać nie będzie.
Na sam bagaż czeka się min.15-20 minut do pół godziny to na spokojnie. Jak jest dużo bagaży to czasem dłużej. Dużo też zależy od obsługi lotniska.
_________________
Pozdrawiam,
dawid

Zapraszam także na naszą stronkę: http://www.odkrywacswiat.pl . Zachęcam do pozostawianiu śladu w Księdze Gości: będzie nam bardzo miło i z chęcią odwiedzimy także Wasze strony:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 29 Cze 2012 13:43 

Rejestracja: 16 Cze 2012
Posty: 10
Dzięki;) A jak odbiór bagażu będzie trwać dłużej to autobusy będą czekać czy odjeżdżają zawsze ok 20 min po przylocie samolotu bez względu na czas oczekiwania na bagaż?.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 29 Cze 2012 18:28 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 555
niebieski
a czy Twój samolot przylatuje tam jako ostatni w danym dniu?
bo jeżeli nie, to nie widzę problemu, by przy jakichkolwiek problemach (czy np. chęci zjedzenia czegoś na lotnisku) skorzystać z tego późniejszego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 29 Cze 2012 20:01 

Rejestracja: 16 Cze 2012
Posty: 10
Z tego co się orientowałam to chyba nie jest ostatni, ale upewnię się na wszelki wypadek, a z konkretnego terminala one odjeżdżają?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 30 Cze 2012 09:25 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 555
niebieski
wszystkie z tego samego miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 610 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 31  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group