Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
naprostszy sposób to shuttle bus. Bilety na autobus można kupić tutaj: http://tickets.aeroportbeauvais.com/Information.aspx
cena to 15.90€ w przedprzedaży online, albo 17€ na miejscu w okienku (stan na 27.09.2014)
Dojazd pociągiem - jak ktoś chce zaoszczędzić kilka euro - jest poruszony w wątku
Są też opisane sposoby jak próbować stopem, blablacarem francuskim, wynajętym samochodem itp.
Zapraszamy do czytania i dyskusji.

i ważna UWAGA:
W tym wątku piszemy tylko o ogólnych poradach na temat dojazdu komunikacją .


Oferty przewożników z usuniętego wątku ,
autoparis@wp.pl mobil: +33 753 659 846 https://www.facebook.com/autoparisparis
http://www.dojazddoparyza.pl zwierzak.transport@gmail.com +33 682 585 495
BusParis: +33611225876 busparis@g.pl
http://www.facebook.com/paryzzlookim
http://www.VTC-paris.pl

Wszystkie posty reklamowe oraz pseudoopinie od użytkowników z jednym lub kilkoma postami zostaną usunięte.
Uzytkownicy ze stażem mniejszym niż 3 miesiące również znajdą się pod lupą.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 610 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 25 Sty 2011 17:50 

Rejestracja: 17 Wrz 2010
Posty: 46
Witam orientuje się ktoś ile kosztuje przechowalnie bagażu na lotnisku w Beauvais bo mamy przesiadkę na tym lotnisku i jesteśmy tam o 8 rano a wylot do faro mamy o 22 wjęc chcielibyśmy chociaż na 7h wyskoczyć do paryża.chcielibyśmy przechować bagaż na 10h czy lepiej to zrobić gdzieś juz w samym paryżu.Ktoś korzystał z jakiś przechowalni bagażów w paryżu.pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odwiedź Argentynę: loty (z bagażem) do Buenos Aires z Wiednia od 2595 PLN + dalsze loty po kraju od 273 PLN Odwiedź Argentynę: loty (z bagażem) do Buenos Aires z Wiednia od 2595 PLN + dalsze loty po kraju od 273 PLN
Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic
#22 PostWysłany: 03 Lut 2011 17:08 

Rejestracja: 01 Lut 2011
Posty: 2
Lecę w marcu do Paryża i z tej strony: http://www.aeroportbeauvais.com/bus.php?lang=eng
oraz tego wątku dowiedziałem się ze można kupić bilet w jedną stronę z lotniska do Paryża i bilet w dwie strony. Ten w dwie strony jest tańszy o euracza. Moje pytanie
jest takie do której jest otwarty ten sklepik na lotnisku z biletami?
Lece ryanair i planowany czas przylotu mam na 18:55 wiem ze autobusik mam o 19:15 i dobrze by było na niego wsiąść :)
A drugie pytanie czy bilet w dwie strony mogę kupić w czwartek a wracać w sobotę czy to działa tylko na jeden dzień?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 03 Lut 2011 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2010
Posty: 373
niebieski
Kiosk z biletami jest czynny do późna, prawdopodobnie do ostatniego samolotu, ja lądowałem 21.30, kiosk otwarty. na 99% bilet rt będzie działał, ale niech ktoś potwierdzi bo ja miałem ow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 08 Lut 2011 00:05 

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 89
A mam pytanie od ktorej godziny jezdzi rano metro? Potrzebuje dostac się ze stacji Ledru-Rollin do Porte-Maillot ok godziny 5 rano. Czy jest to mozliwe? Ewentualnie jakas alternatywa dla metra (autobusy?)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 08 Lut 2011 10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2010
Posty: 373
niebieski
Tu masz wszystko: http://www.ratp.fr/fr/ godziny, trasy, metro, autobusy ....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 08 Lut 2011 13:42 

Rejestracja: 11 Lis 2010
Posty: 121
W dniach 03-06 lutego byłem w Paryżu i lądowałem w Beauvais ( 2 dorosłych i 2 dzieci):
- z Beauvais do Paryża podróż około 80 min - cena w jedna stronę 15 euro od osoby, dzieci do lat 2 bezpłatnie, powyżej 2 lat tak jak dorośli 15 euro.
- autobus zatrzymuje się małym dworcu autobusowym przy stacji metra Porte Maillote ( żółta linia) z której można wszędzie dojechać.
- powrót na lotnisko Beauvais należy zaplanować tak aby być na w/w dworcu około 3 godziny przed odlotem samolotu.
- metro - jeden przejazd 1,7 euro - dzieci do lat 4 bezpłatnie , powyżej są bilety ulgowe. Uwaga: kasując bilet jest on ważny około 1,5 godzin na wszystkie linie
- wyżywienie polecane we własnym zakresie - pyszna bagietka - 1 euro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 08 Lut 2011 15:38 

Rejestracja: 11 Lis 2010
Posty: 121
Bilet z/do Beauvais kupowałem w czwartek a wracałem w niedziele - bilet jest cały czas ważny. Można również kupić bilet w kiosku na tym małym dworcu autobusowym ( Porte Maillot ) z którego autobus z powrotem do Beauvais odjeżdża.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 18 Lut 2011 21:39 

Rejestracja: 16 Lis 2010
Posty: 9
wszystko co napisane wyżej zgadza się. wczoraj sprawdziłam.
po wyjściu z lotniska kierując się na prawo jest budka w której kupuje się bilet. One way kosztuje 15 euro i żadnych zniżek nawet przy zakupie powrotnego. Autobusy właściwie co 15 min odjeżdżają.
Z Port Malliot do metra blizutko. Trzeba tylko po wyjściu z autobusu kierować się za róg hotelu obok stojącego i cały czas prosto iść aż do pasów. Stacja jest tuż obok.

Z powrotem też nie ma problemów. W kasach jest informacja o której się stawić żeby zdążyć na właściwy lot. Także autobusy mają informacje z miastem docelowym np. Cracovie (Kraków) więc wszystko jest na prawdę dobrze pomyślane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 21 Lut 2011 07:14 

Rejestracja: 24 Lut 2010
Posty: 145
Mapa metra i autobusow w Paryzu http://www.paris.org/Metro/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 06 Mar 2011 11:18 

Rejestracja: 28 Gru 2010
Posty: 287
niebieski
NA lotnictwo.net.pl wyczytałem, że z lotniska do centrum Beauvais kursują lokalne autobusy komunikacji miejskiej (linia nr 12) za 0,9 EUR, z tym, ze dosyć rzadko.

Googluje i nic nie moge znaleźć. Jest coś takiego? Jakiś link do timetable etc.?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 06 Mar 2011 11:37 

Rejestracja: 17 Maj 2010
Posty: 262
niebieski
cheesy napisał(a):
NA lotnictwo.net.pl wyczytałem, że z lotniska do centrum Beauvais kursują lokalne autobusy komunikacji miejskiej (linia nr 12) za 0,9 EUR, z tym, ze dosyć rzadko.

Googluje i nic nie moge znaleźć. Jest coś takiego? Jakiś link do timetable etc.?


Strona lotniska:

http://www.aeroportbeauvais.com/bus.php?lang=eng

Po lewej zakładka "timetable" i dalej "Shuttle Airport-Downtown timetable"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 06 Mar 2011 12:25 

Rejestracja: 28 Gru 2010
Posty: 287
niebieski
BIG THX. Nie zauważyłem. W tym temacie wytworzyła się dyskusja n/t bezpośrednich połączeń do Paryża, ew. do Beauvais za 4 EUR.
A faktycznie od poniedziałku do soboty kursuje linia nr 12 za 0,9 EUR w jedna strone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 19 Mar 2011 12:38 

Rejestracja: 17 Mar 2011
Posty: 73
Jechał ktoś pociagiem do Paryza?
Bardziej interesowaloby mnie z buta do Beauvais a potem pociag.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 19 Mar 2011 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2010
Posty: 136
Można isc do miasta smialo z buta , taki przyjemny spacerek ok 40 minut...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 03 Kwi 2011 11:04 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 3
bon napisał(a):
Jechał ktoś pociagiem do Paryza?
Bardziej interesowaloby mnie z buta do Beauvais a potem pociag.



Moje własne doświadczenie:

Z BVA zaraz za autobusami o których tu każdy pisze jest stanowisko autobusów miejskich. Do centrum kursuje linia 12. Jednorazowy bilet to koszt 0,9Euro. Wysiadamy na przystanku o nazwie Briere - z lotniska na miejsce docelowe podróż trwa około 15min natomiast z centrum miasta na lotnisko około 18min (jest więcej przystanków). Na tej stronie można sprawdzić godziny odjazdów autobusów wszystkich linii:

http://www.beauvais.fr/pages/actua/pdf/tub/page_1_a_40.pdf

Godziny aktualne na dzień 02.04.2011.

Z przystanku Briere mamy około 150-200m do dworca kolejowego. Gdyby ktoś przegapił przystanek albo wysiadł zbyt wcześnie to też nic się nie dzieje. Spacer wydłuży się o co najwyżej kilka minut, a samo oznaczenie dworca kolejowego "GARE SNCF" jest bardzo dobre i ciągnie się przez całe miasto.

Jeśli już jesteśmy na dworcu i wiemy o której odjedzie nasz pociąg to kupujemy bilety.
dla osób od 12 do 25 roku życia bilet kosztuje 9,60E
dla dorosłych powyżej 25 roku życia bilet kosztuje 12,70E

Godziny odjazdów pociągów możemy ustalić sobie na tej stronie http://www.transilien.com/web/site/
Jako stację początkową wpisujemy Beauvais a końcową Paris Nord. (w identyczny sposób sprawdzamy godziny powrotu z Paryża jeśli tylko mamy taką potrzebę)
Po około 1h10 - 1h20min dojedziemy cichutkim i zadbanym pociągiem, którego 2 klasa przewyższa standardami 1 klasę pociągów PKP na miejsce docelowe.

Jeśli planujemy zwiedzanie Paryża proponuję się zaopatrzyć w bilet Paris Visite - jeśli jeszcze nigdy go nie kupowaliśmy musimy zakupić go razem z "etui" czyli odpada kupowanie w zielonych maszynach rozstawionych po całym dworcu. Dzięki niemu możemy w okresie i strefach obowiązywania poruszać się dowolnymi środkami komunikacji miejskiej. Osobiście kupowałem go również na dworcu w dobrze oznaczonym punkcie obok peronu 19. Informacje na temat biletu Paris Visite znajdziecie tutaj: http://www.pariswelcome.net/metro/paris_visite.htm Na pierwszym planie o kształcie karty kredytowej jest czarne, rozkładane, papierowe "etui" o którym wspomniałem. Na "etui" znajduje się numer oraz miejsce w którym wpisujemy swoje imię i nazwisko. Na bilet przepisujemy numer z etui i wpisujemy datę obowiązywania.
Plan dworca Paris Nord:

Image

W razie niejasności piszcie. Postaram się pomóc na ile będę potrafił.
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 08 Kwi 2011 13:25 

Rejestracja: 08 Kwi 2011
Posty: 5
zkrainyoz napisał(a):
po wyjściu z lotniska kierując się na prawo jest budka w której kupuje się bilet. One way kosztuje 15 euro i żadnych zniżek nawet przy zakupie powrotnego. Autobusy właściwie co 15 min odjeżdżają.
Z Port Malliot do metra blizutko. Trzeba tylko po wyjściu z autobusu kierować się za róg hotelu obok stojącego i cały czas prosto iść aż do pasów. Stacja jest tuż obok.


Dodam tylko jeszcze tyle że jak wejdziecie w podziemia do metra to z lewej str bedzie automat na bilety (ktory przyjmuje same monety) Nie stójcie w kolejce tylko trzeba iśc dalej (prawdopodobnie pójdziecie na linie nr 1 bo ona wszędzie jedzie;) i tam są automaty przyjmujace już banknoty i okienko z panią która też udzieli informacji.


zkrainyoz napisał(a):
Z powrotem też nie ma problemów. W kasach jest informacja o której się stawić żeby zdążyć na właściwy lot. Także autobusy mają informacje z miastem docelowym np. Cracovie (Kraków) więc wszystko jest na prawdę dobrze pomyślane.


Byłam w zeszły weekend i ludzi było tak dużo że autobusy(podpisane tylko jako "Beauvais") zapełniały się w 10 min.Ale wszyscy wsiedli bo mają na płycie ich sporo więc bez problemu dostać się można na lotnisko :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 01 Cze 2011 11:16 

Rejestracja: 11 Lis 2010
Posty: 121
Faktycznie nie kierujcie sie tym, że na autobusie napisane jest miasto ( w naszym wypadku) POZNAN ! Nie ma to znaczenia do jakiego autobusu wejdziecie , ważne żeby jechał na lotnisko Beauvais!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 13 Sie 2011 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
A nikt nie próbował stopem do Paryża dojechać? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 04 Paź 2011 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Wrz 2011
Posty: 83
a jaki jest koszt metra na 2 dni na 2 osoby w Paryzu ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 06 Paź 2011 09:06 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 362
niebieski
Jaki rodzaj płatności (karta, gotówka) jest akceptowana za przejazd autobusem z lotniska Beauvais do Paryża ? Czy bilet można kupić u kierowcy, czy też w kiosku ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 610 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group