Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 25 Kwi 2017 20:46 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
kontrol napisał(a):
PS. Można podchodzić we dwoje czy każde z nas musi osobno odpowiadać na pytania?

Proponuje podejsc osobno. ;)

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
 Relacje PM off
kontrol lubi ten post.

#62 PostWysłany: 25 Kwi 2017 21:16 

srebrny
@‌kontrol‌
Cytuj:
Można podchodzić we dwoje czy każde z nas musi osobno odpowiadać na pytania?
]
Możecie podejść razem, jeśli razem podróżujecie.
 Relacje PM off
kontrol lubi ten post.

#63 PostWysłany: 25 Kwi 2017 21:27 
Awatar użytkownika

Loty: 22
Kilometry: 57 620
cccc napisał(a):
kontrol napisał(a):
PS. Można podchodzić we dwoje czy każde z nas musi osobno odpowiadać na pytania?

Proponuje podejsc osobno. ;)

czemu? źle patrzą jeśli będziemy razem? w sumie to nie ma to dużego znaczenia, ale ja lepiej gadam po angielsku i było by po prostu nam łatwiej razem.
 Relacje PM off  

#64 PostWysłany: 25 Kwi 2017 21:47 

Zawsze podchodze z zona.Nie ma zadnego problemu nigdy :)
Juve lubi ten post.
kontrol uważa post za pomocny.

#65 PostWysłany: 25 Kwi 2017 21:49 
Awatar użytkownika

Loty: 238
Kilometry: 461 033
niebieski
Jeśli nie jesteście rodziną to po prostu mogą poprosić, żebyście podeszli osobno. Ale to zależy od urzędnika.
 Relacje PM off

#66 PostWysłany: 25 Kwi 2017 22:19 
Awatar użytkownika

niebieski
Druczki dostaniesz w samolocie. Nic wiecej nie ma. Rozmowa z urzędnikiem to pojedyncze minuty. Jedyna realna szansa na utkniecie to długaśna kolejka, jeśli bedzie jakaś kumulacja lotów.

Urzędnik nie bedzie weryfikował tego co podałeś w podaniu o wizę, po co? Bedzie weryfikował dane dotyczące tego konkretnego wyjazdu.

#67 PostWysłany: 04 Maj 2017 13:56 

Loty: 14
Kilometry: 40 184
@‌Pawo‌
W poniedziałek wróciłem ze stanów. Lądowałem na JFK od wylądowania do wejscia do airtraina zajęło mi dokładnie 1 godz 15 min. Wylądowałom o 14 z 30 min kołował. Na immigration miałem szczescie bo kolejka duza nie byla. Chwile pozniej jak juz bylem po rozmowie z urzednikiem była chyba jakaś kumulacja lotów bo była ogromna kolejka. Ogólnie to dlużej czekałem na bagaż niż na rozmowe. Urzędniczkq pytała o cel, jak dlugo, gdzie bede nocował i gdzie pracuj.

@‌kontrol‌

W samolocie 2 godz przed ladowaniem rozdawali deklaracje celne. I ją dajesz urzędnikowi który pyta się czy przewozisz jakies fajki i alkohol.
Zadnego biletu powrotnego czy rezerwacji hotelu nie potrzebowali.
 Relacje PM off
Pawo lubi ten post.

#68 PostWysłany: 15 Maj 2017 14:01 
Awatar użytkownika

Loty: 138
Kilometry: 319 915
lądowałam na Newark, całość z bagażem i imigration trwała .. 20 min :D
chyba takie akurat szczęście że było mało lotów o tej godz.
 Relacje PM off  

#69 PostWysłany: 06 Cze 2017 06:35 

Dodam od siebie, że w maju 2017 lądowałem w Las Vegas - całość procedury imigration trwała 5 minut + kolejka ok. 10 minut. Urzędnicy sprawdzali paszporty, pytali o cel przyjazdu, trasę wycieczki i wpuszczali do USA z pozwoleniem na pobyt do 6 mies.
Można było podchodzić parami, jeśli się podróżowało ze znajomymi czy w parach. Zero stresu.
 Relacje PM off

#70 PostWysłany: 17 Cze 2017 23:37 

złoty
Spotkał się ktoś z oplatą 6$ Za pozwolenie na wjazd do USA?!
Poczułem się lekko wydy..., jak we wszystkich krajach Ameryki Łacińskiej, których granicę miałem przyjemność ostatnio przekraczać :mrgreen:
 Relacje PM off  

#71 PostWysłany: 18 Cze 2017 02:37 

srebrny
Tak - ale przy przekraczaniu granicy lądowej i z paszportem z krajów visa waiver
Chyba to nie dotyczy osób z polskim paszportem.

An ESTA is required for everyone entering the US by air or sea. If you cross a land border, via Canada or Mexico, then you need to complete a handwritten I-94W form, costing $6 per person, unless you already have an approved ESTA.

#72 PostWysłany: 18 Cze 2017 04:12 

złoty
Przekraczałem lądową z Meksykiem
No dokładnie, tak też było na rozpisce na szybie kasy do której mnie zaprowadził. Lekko zasugerowałem, ale się nie awanturowalem o szóstaka, bo koleś miał jakieś Ale do mnie i długo się zastanawiał, wypytywał, sprawdzał wszelakie rezerwacje i konsultował z dwoma przełożonymi, a na koniec dał zwrotkę do podbicia przy wyjeżdzie. Pewnie za poświęcony czas sobie policzył.
 Relacje PM off  

#73 PostWysłany: 19 Cze 2017 13:31 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
Wracajac do tematu postu chcialbym dodac, ze lecialem pod koniec maja liniami AC tranzytem przez Toronto do LaGuardia.
Cala odprawa imigration USA wraz z deklaracja celna odbyla sie na lotnisku w Toronto i trawala ok. 45 min. ze wzgledu na kolejki.
Urzednik amerykanski zadal mi tylko 3 pytania: w jakim celu, czy z kims lece i jaki mam zawod, a przy pytaniach uzywal uprzejmej formy "Sir". :D

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
 Relacje PM off
scomin lubi ten post.

#74 PostWysłany: 02 Gru 2017 16:09 

Na immigration miałem w Toronto(przesiadka) do USA . Dostałem tylko jedno pytanie od urzędnika czy mam jakieś jedzenie w bagażu, na końcu machnął ręką :) Papierowa deklaracja celna nic nie dostałem, odpowiedziałem na kilka pytań i skanowanie paszportu samoobsługowa przed rozmową z urzędnikiem

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#75 PostWysłany: 09 Gru 2017 00:04 

Loty: 113
Kilometry: 209 868
niebieski
Tydzień temu wróciłem z usa a dokładnie z Californii.Po przylocie do stanowiska podeszliśmy razem z bratem.Brat nie mówi po angielsku i wrazie czego tym się podpieram.Jednak nie było problemu,skan paszportu i bez zbędnych pytań.
 Relacje PM off  

#76 PostWysłany: 11 Gru 2017 00:05 

niebieski
Generalnie zero stresu, dopóki nas nie złapała sympatyczna psina (mała, tłusciutka, w typie JRT).
No cóż okazało sie ze kanapek /nawet z lotniska/ wwozic nie wolno dostalismy wpis wielkim czarnym markerem po deklaracji
Oczywiscie wpuścili nas /nawet oddali kanapke/ ;)
Ale 2,5h dlużej, trzepanie walizek, wiec generalnie nie polecam.
lotnisko LAX
 Relacje PM off  

#77 PostWysłany: 11 Gru 2017 00:59 
Awatar użytkownika

Jak długo zajęło Wam wyjście z samolotu, rozmowa z urzędnikiem i dotarcie do odbioru bagażu?
Drugie pytanie, czy 2,5 godz na przesiadkę w Lax wystarczy? Przesiadka do Phoenix.

#78 PostWysłany: 11 Gru 2017 05:34 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
@Ruxe
2,5h na przesiadke wystarczy, pozdr.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
 Relacje PM off
Ruxe lubi ten post.
Ruxe uważa post za pomocny.

#79 PostWysłany: 11 Gru 2017 12:42 
Awatar użytkownika

Loty: 22
Kilometry: 57 620
Mi na LAX od wyjścia z samolotu do wyjścia na dwór potrzeba było ok 1,5 godziny. Nie spieszyliśmy się.
 Relacje PM off
Ruxe lubi ten post.

#80 PostWysłany: 11 Gru 2017 14:06 

mi na LAX tez zeszlo z 1.5 h, zeby wydostac sie na zewnatrz. Ale to zapewne tylko dlatego, ze zanim sie wytelepaly wszystkie walizki z A380, to troche trwalo :D
 Relacje PM off
Ruxe lubi ten post.

[ 123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości