Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 163 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 27 Cze 2019 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Mam taką sprawę - z cztery lata temu uzyskałem w Warszawie wizę a dokładniej "promesę wizową", ponieważ chyba tak to się nazywa. Oczywiście standardowo na 10 lat. Wtedy też od razu byłem w NYC i pamiętam, że dość sprawnie wszystko poszło na lotnisku (na JFK).
W kwietniu tego roku byłem w LAX - miałem 9h przesiadki więc wyskoczyłem sobie na miasto. Niestety na lotnisku w Los Angeles straciłem sporo czasu - najpierw do maszyny, która skanowała mi paszport a potem do okienka z celnikiem (łącznie prawie 2h). Na LAX lądowałem w dniu 12.kwietnia więc wizę mam wbitą na 6 miesięcy czyli do 12.października.
Natomiast 10.października będę lądował w NYC (na EWR) i robię sobie dwutygodniowy trip po wschodnim wybrzeżu. I teraz pytanie - czy w związku z tym, iż w momencie lądowania będę miał jeszcze "aktywną" starą wizę to czy to mi jakoś ułatwia sprawę? Nie muszę wtedy stać w kolejkach albo coś (np. jakaś specjalna, krótsza kolejka mnie obowiązuje)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
#122 PostWysłany: 27 Cze 2019 21:49 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
Nic to nie zmienia, niemniej mam wrażenie że obecnie większość osób z Polski podczas kolejnych wizyt jest kierowana do szybszej kolejki - 1 pytanie, 15sek i po kontroli.
W kwestii formalnej - USA nie wydaje promes wizowych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#123 PostWysłany: 27 Cze 2019 22:01 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 119
Loty: 115
Kilometry: 322 543
niebieski
Ostatnio latam ze 2 razy w roku do U.S. i nie zwróciłem na to uwagi ale faktycznie jak napisał @SPLDER inaczej nas kierują albo wynika to jednak może z tego że jest jeszcze ważna wbita pieczątka.
W listopadzie bylem w Miami to pieczątki nawet nie wbijali, a teraz jak lądowałem w LAX w maju to po automacie z kwitkiem zostaliśmy skierowani do króciutkiej kolejki i całość zajęła z 15min.
Może to ma jakiś wpływ bo sporo ludzi po pokazaniu kwitka zostało skierowanych do długiej kolejki na 2h stania.
No nic teraz mam wbitą pieczątkę do listopada a ląduje w DFW we wrześniu to aż z ciekawości muszę na to zwrócić uwagę ::
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 01 Mar 2023 22:17 

Rejestracja: 01 Mar 2023
Posty: 5
Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na temat rozmowy z oficerem imigracyjnym w usa, gdy w rodzinie są osoby z wizą oraz z ESTA. Czy jest jedna kolejka? Czy oddzielnie dla wizy, oddzielnie dla ESTA? Ostatni raz byłam w 2015 r wiec nie mam pojęcia jak to teraz wygląda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 01 Mar 2023 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2714
HON fly4free
Wszyscy są kierowani do tej samej kolejki.
A większość pytań to: jaki cel wizyty, jak długo, gdzie będziesz spać, ile masz pieniędzy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Enzym lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
#126 PostWysłany: 01 Mar 2023 22:42 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Bardzo często pojawia się pytanie - gdzie pracujesz? lub jaki jest Twój zawód?
Im częściej bywasz w USA, tym pytań jest mniej...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#127 PostWysłany: 01 Mar 2023 22:49 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1877
HON fly4free
Mnie kiedyś pytano o żydowski obóz zagłady w Krakowie..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 02 Mar 2023 07:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Ostatnio wjeżdżając na wizie padło pytanie na jak długo przyjechaliśmy i "welcome to united states". Więcej niż 1-2 pytania miałem tylko przy pierwszym wjeździe
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 02 Mar 2023 12:56 

Rejestracja: 01 Mar 2023
Posty: 5
Ok, dziękuję. Bardziej nie wiedziałam jak wygląda przejście przez stanowisko oficera z różnymi rodzajami wiza/esta, bo ja z rodzicami będę wjeżdżac na wizie turystycznej, mąż z dziećmi ma esta. Ale jak możemy wejść w jednej grupie to luz. 🙂
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 02 Mar 2023 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Możecie ale ja kiedyś dostałem w LAX zjebkę od oficera, że udzieliłem odpowiedzi również za moją żonę więc z tym ostrożnie :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 02 Mar 2023 15:12 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7944
HON fly4free
Ostatnio u mnie jedyne pytanie padło po co byłem w Republice Dominikańskiej (z 5 lat temu) :lol:
Okazało się, że oficer pochodził stamtąd i dlatego tak se zapytał z ciekawości bo miałem pieczątkę z SDQ a nie jak pewnie 90% turystów z PUJ.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 02 Mar 2023 15:13 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
mi ostatnio w LAX oficer mowil po serbsku co mam robic :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#133 PostWysłany: 05 Mar 2023 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
molpyd napisał(a):
Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na temat rozmowy z oficerem imigracyjnym w usa, gdy w rodzinie są osoby z wizą oraz z ESTA. Czy jest jedna kolejka? Czy oddzielnie dla wizy, oddzielnie dla ESTA? Ostatni raz byłam w 2015 r wiec nie mam pojęcia jak to teraz wygląda.

jedna kolejka,

Główne pytania to:
- Masz ESTA / Visa ?
- Cel podroży?
- na ile pobyt?

dodatkowo te same pytania również padają na lotnisku z którego wylatujesz do USA :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 06 Mar 2023 00:48 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 370
srebrny
Ja mogę tylko powiedzieć, że tak naprawdę nasze doświadczenia nijak mają się do tego, o co będzie pytany ktoś inny. Kilka lat temu, podczas mojego przylotu na JFK, podeszliśmy z dziewczyną do osobnych stanowisk. Ja byłem w Stanach pierwszy raz i jedyne pytanie jakie usłyszałem, to czy mam kiełbasę ;) Dziewczyna była w USA drugi raz, po pierwszym bezproblemowym pobycie półtora roku wcześniej, i była solidnie maglowana z tego co zamierza odwiedzić, gdzie nocować, kiedy wyjechać. Do tego stopnia, że musiała przybiec do mnie za punkt imigracyjny (bo ja byłem już dawno po), wziąć ode mnie bilety powrotne, lotnicze na krajówki i na megabusy, które nierozważnie miałem tylko ja, a potem wrócić do celniczki i jeszcze to okazywać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 06 Mar 2023 04:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2021
Posty: 67
Zbanowany
Lecę w maju do Chicago, zobaczę jak będzie> Poprzednia wizyta skończyła się podwójną rozmową wiza B1/2, nowy paszport i wklejka irańska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 07 Mar 2023 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4100
HON fly4free
@kika28x Bez podania kontekstu swojej "wtopy", to tylko straszysz takim wpisem poczatkujacych lataczy do USA.
Sadzac po lakonicznym info, to skonczylas na secondary po (domniemam)...wjezdzie na ESTA i wczesniejszej wizycie w Iranie. Czyli ten tego.... przypadek dla 2% bardziej wylatanych uzytkownikow tego forum... A biorac pod uwage mix ew. ESTA/Iran, to raczej odosobniony... Dopisz kontekst, to moze ktos skorzysta z Twojej wypowiedzi.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 07 Mar 2023 12:35 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7944
HON fly4free
Na secondary generalnie każdy kto regularnie lata to US (zwłaszcza w różnych konfiguracjach) w którymś momencie skończy, bo go wytypuje do tego ich system. Ja byłem chyba za 9 czy 10 razem - trwało może łącznie 5 minut w sumie sympatycznej gatki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 07 Mar 2023 16:59 

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 73
sobo napisał(a):
molpyd napisał(a):
Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na temat rozmowy z oficerem imigracyjnym w usa, gdy w rodzinie są osoby z wizą oraz z ESTA. Czy jest jedna kolejka? Czy oddzielnie dla wizy, oddzielnie dla ESTA? Ostatni raz byłam w 2015 r wiec nie mam pojęcia jak to teraz wygląda.

jedna kolejka,

Główne pytania to:
- Masz ESTA / Visa ?
- Cel podroży?
- na ile pobyt?

dodatkowo te same pytania również padają na lotnisku z którego wylatujesz do USA :)


Na Newark w 2019 były 2 kolejki. 1 - wiza B1/B2, ESTA kolejny raz, zielona karta, Kanada i USA; druga pozostałe wizy i ESTA pierwszy raz. W tej pierwszej - krotka rozmowa z urzędnikiem i potem wizyta przy takim automatycznym kiosku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 08 Mar 2023 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
marek2011 napisał(a):
Na secondary generalnie każdy kto regularnie lata to US (zwłaszcza w różnych konfiguracjach) w którymś momencie skończy, bo go wytypuje do tego ich system. Ja byłem chyba za 9 czy 10 razem - trwało może łącznie 5 minut w sumie sympatycznej gatki.

Nie jest to prawda. "Secondary" nie jest wynikiem jakiejś swego rodzaju "loterii systemowej" na granicy i zawsze jest jakiś powód zatrzymania (ale nie wynika on z losowości).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 08 Mar 2023 22:46 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7944
HON fly4free
@monroe
Oczywiście, że może wynikać, w tym sensie, że nie jest to decyzja konkretnego urzędnika, tylko wskazanie systemu. Przerabiałem dokładnie taki przypadek, więc wiem o czym piszę. To nie znaczy, że jest to "losowanie" (tego nie napisałem - losowo można dostać SSS), tylko efekt działania określonych algorytmów typujących.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 163 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group