Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jak zmienić terminal na Heathrow (LHR)

http://www.heathrowairport.com/heathrow-airport-guide/travel-between-terminals


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 20 Cze 2017 19:24 

Rejestracja: 24 Mar 2015
Posty: 75
Loty: 10
Kilometry: 9 470
Widzę, że na stronie lotniska jest zapis
Cytuj:
Do odprawy na lotnisku należy zgłosić się jak najwcześniej, aby uniknąć opóźnień w podróży. Szczegółowych informacji udzielają linie lotnicze, ale zwykle należy doliczyć 3 godziny w przypadku długich lotów i 2 godziny dla lotów europejskich (90 minut w obrębie Wielkiej Brytanii i Irlandii).


Dawno nie byłem na LHR ale poważnie trzeba mieć w zapasie 3h na odprawę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#82 PostWysłany: 20 Cze 2017 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Podane z zapasem. Mozesz zaryzykowac i byc 5 minut przed zamknieciem check-in. Ja np staram sie byc 2h przed odlotem, na wszelki wypadek. Jak mi cos wypadnie w trakcie dojazdu, to w razie czego mam troche ekstra czasu. Na szczescie nigdy mi sie nie zdarzylo, zeby byly mega kolejki przy kontroli bezpieczenstwa i ogolnie dosc sprawnie przebijam sie przez lotnisko.

Rozne linie beda mialy rozny deadline na checking. British Airways ma na przyklad 60 minut na dalekie loty i 45 na krotkie loty. Jak nie przeskanujesz karty przy bramkach bezpieczenstwa przed okreslonym czasem (BA 35minut), to "wyladuja" Cie z danego lotu. Jak sie trafi daleka bramka, to tez trzeba wziac na to poprawke i miec czas na dojscie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 20 Cze 2017 22:23 

Rejestracja: 24 Mar 2015
Posty: 75
Loty: 10
Kilometry: 9 470
Cytuj:
Jak nie przeskanujesz karty przy bramkach bezpieczenstwa przed okreslonym czasem (BA 35minut), to "wyladuja" Cie z danego lotu. Jak sie trafi daleka bramka, to tez trzeba wziac na to poprawke i miec czas na dojscie.


Masz na myśli bramki już przed wejściem do samolotu(gate) czy te na początku gdzie przechodzi się przez kontrolę bagażu itp.?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 20 Cze 2017 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Te przed wejsciem do kontroli bagazu podrecznego. Przeskanowanie karty oznacza, ze pasazer przechodzi przez kontrole bezpieczenstwa i jest gotowy do lotu. A w przypadku przesiadki, te przed kontrola bagazu podrecznego przy transferze.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 27 Lis 2017 20:49 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 16
Witam.
5 stycznia mam lot do Charlotte w USA z międzylądowaniem na Heathrow. Pierwszy raz będę na tym lotnisku.
Z Warszawy mam rejs Lotem o 7,35 do Londynu, a potem z Londynu do Charlotte American Airlines o 13,30. Rozumiem że Lot wyląduje na Terminalu 2 i wylot do Charlotte z Terminala 3. Tak pokazuje mi wyszukiwarka. Tak jest?
Druga sprawa. Z terminala 2 na 3 można dostać się pieszo? A bagaż gdzie się tam nadaje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 27 Lis 2017 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Jesli masz jeden bilet na oba loty, to bagaz zostane nadany w Warszawie i zobaczysz go po przylocie w USA. Po przylocie idz w strone Flight Connections i potem bedzie znak na autobusy miedzy terminalami. Autobus jedzie w strefie airside, nie wychodzisz z terenu lotniska. Na T3 bedzie kontrola bezpieczenstwa i bagazu podrecznego.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 27 Lis 2017 21:53 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 16
Niestety. Bagaż muszę odebrać i znowu nadać dlatego pytam gdzie i jak się go nadaje? Taki ze mnie podróżnik że jeszcze nigdy nie nadawałem bagażu. Zawsze leciał ze mną podręczny. Dlatego pytanie o bagaż nadawany. W drogę powrotną bagaż odbieram na mecie w Wawie. Wyczytałem gdzieś że są autobusy ale też wyczytałem że jest jakieś przejście podziemne między T2 a T3?
https://www.heathrow.com/airport-guide/ ... -terminals

A tak na marginesie ktoś byś na lotnisku w Charlotte? Bo tam mam kolejną przesiadkę do Gainesville na Florydzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 28 Lis 2017 03:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Jak masz oddzielny bilet, to odbierasz bagaz i idziesz podziemnym korytarzem do T3. Bedziesz mial wszedzie strzalki. Troche sie nachodzisz. Ostatnio jak lecialam LOT, to odlatywal z bramki w srodku glownego terminala, ale przylot byl gdzies w satelicie i sporo nalazilam sie, zeby w ogole wyjsc z T2. AA tez odlatuje z dalekich bramek w T3. Mam nadzieje, ze masz spory zapas na te przesiadke.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 26 Lut 2018 10:13 

Rejestracja: 09 Lis 2015
Posty: 20
Witam.
Kolega w środę leci British Airways z Warszawy do Singapuru z przesiadką na Heathrow.
W tym przypadku wszystko odbywa się tak, jak wcześniej pisaliście, czyli m.in. w trakcie przesiadki podążać za fioletowymi strzałkami? Ewentualnie jeszcze jakieś sugestie/podpowiedzi z Waszej strony? Kolega nie zna angielskiego.
I jeszcze pytanie z czystej ciekawości (mojej), na tej trasie BA lata Airbusami A380?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 26 Lut 2018 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
lukaszo85 napisał(a):
Ewentualnie jeszcze jakieś sugestie/podpowiedzi z Waszej strony? Kolega nie zna angielskiego.
I jeszcze pytanie z czystej ciekawości (mojej), na tej trasie BA lata Airbusami A380?

Na LHR pracuje sporo Polakow, tak ze nie powinno byc problemu. ;)
Nawet jak zna troche Swahili to tez da rade. :D
Jesli BA15 to maszyny Boeing 777.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 26 Lut 2018 11:15, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 26 Lut 2018 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
@lukaszo85 LHR jest raczej intuicyjnie oznaczone, wystarczy sprawdzac informacje na ekranach i podazac za oznaczeniami.
Problemem moga byc odleglosci, wiec przy krotkiej przesiadce trzeba sie sprezac, ale zaginac nie zaginie:)

BA11 operuje na A388, info z flightradar (https://www.flightradar24.com/data/flights/ba11)
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 26 Lut 2018 11:45 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
W zarzadzaniu rezerwacja na stronie BA moze podejrzec jaka maszyna obsluguje ten lot. Z Warszawy przyleci na terminal 3, a Singapur bedzie z 5 i to najprawdopodobniej z bramek "C" - czyli tych "najdalszych". Wiec jak mowi @Kasica88 - trzeba sie sprezyc jak przesiadka jest krotka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 26 Lut 2018 12:30 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1569
niebieski
a jak muszę wyjść , odebrać bagaż itd. to jaki na zewnątrz jest transport miedzy terminalami ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 26 Lut 2018 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
@tartal Wystarczy poszperac na stronie lotniska...
https://www.heathrow.com/airport-guide/ ... -terminals
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
tartal lubi ten post.
tartal uważa post za pomocny.
 
      
#95 PostWysłany: 27 Lut 2018 12:13 

Rejestracja: 09 Lis 2015
Posty: 20
Kasica88 napisał(a):
@lukaszo85 LHR jest raczej intuicyjnie oznaczone, wystarczy sprawdzac informacje na ekranach i podazac za oznaczeniami.
Problemem moga byc odleglosci, wiec przy krotkiej przesiadce trzeba sie sprezac, ale zaginac nie zaginie:)

BA11 operuje na A388, info z flightradar (https://www.flightradar24.com/data/flights/ba11)


Bilety były zamawiane przez jakiegoś pośrednika, lot z Warszawy to też British Airways, więc to chyba będzie na jednym bilecie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 27 Lut 2018 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
@lukaszo85 jesli byly kupowane razem ( a wiec np. trasa WAW-SIN-WAW) to tak...po wpisaniu numeru rezerwacji na stronie BA albo checkmytrip powinna pokazac sie cala podroz i wtedy bedzie dokladnie wiadomo co i jak, zarowno w sprawie biletu jak i terminali, mozna sie wiec mentalnie przygotowac do przesiadki;)
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 31 Mar 2018 05:59 

Rejestracja: 03 Kwi 2015
Posty: 1
Drodzy Państwo,
Przylatuję ze Sztokholmu SASem planowo o 19.55 na Terminal 2. Następny samolot Air China do Pekinu mam o 22.40, również z terminalu 2. Muszę odebrać bagaż (walizki) i ponownie odprawić się. Lot odbędzie się w środku tygodnia. Czy mogę mieć jakieś problemy z wyrobieniem się? Air China podaje, że check-in na Heathrow zostaje zamknięty godzinę przed odlotem.
Poza tym, chciałbym spytać czy fakt, że oba loty są obsługiwane przez linie należące do Star Alliance może wpłynąć na większe szanse nadania bagażu bezpośrednio do miejsca docelowego (wtedy nie musiałbym czekać przy taśmie).
Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 31 Mar 2018 10:57 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
1. Jezeli przylot ze Sztokholmu bedzie o czasie to masz duze szanse ze zdazysz.
2. Jezeli udalo by cie uprosic w Sztokholmie o nadanie bagazu az do Pekinu, to zwiekszasz swoje szanse ze zdazysz - wtedy nie musisz wychodzic ze strefy tranzytowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 10 Lip 2018 20:52 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 1
Witam,
mam wielką prośbę o pomoc. Może ktoś ma doświadczenie. Lece British Airways do Heathrow na Terminal 5. Później AirChina z Heathrow do Melbourne z Terminala 2. Przylatuje na Terminal 5 o godzinie 14.30 I teraz zrobił się problem ponieważ linie AirChina przyśpieszyły mój wylot z Terminala 2 i wylatuje o 17.40. Mam wiec 3h i 10 minut na:
1) odebranie bagazy rejestrowanych
2) podroz z Terminala 5 na Terminal 2
3) odprawe bagazy rejestrowanych

Czy to się uda?
Dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 10 Lip 2018 20:58 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Polecam
https://www.heathrow.com/flight-connections
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group