Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jak zmienić terminal na Heathrow (LHR)

http://www.heathrowairport.com/heathrow-airport-guide/travel-between-terminals


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 170 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 29 Paź 2018 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Wrz 2014
Posty: 62
Osobiście spodziewałabym się, że wyszukiwarka na stronie lotniska podaje czas dla średnio rozgarniętego pasażera, w którym każdy powinien się wyrobić. Ale nie sprawdzałam, więc nic sobie za to nie dam obciąć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#122 PostWysłany: 29 Paź 2018 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Strona lotniska jedno, praktyka co innego. Jasne, da rade przesiasc sie w 1h50min, ale nie ma wtedy zadnej rezerwy na spozniony lot czy chwile oddechu. Po co komplikowac sobie dalsza podroz zmianami lotow i czekaniem gdzies po drodze. Popieram wybor dluzszej przesiadki.

A na TXL radze przejsc przez kontrolę przy bramce wczesniej, bo tam czasami robia sie dantejskie sceny, ludzie z nastepnego samolotu opozniaja tych z najblizszego wylatujacego, itp. Mialam tam kiedys przesiadke 4h, a na skutek opoznienia i kolejki do kontroli ledwo zdazylam.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 30 Paź 2018 09:13 

Rejestracja: 23 Paź 2015
Posty: 95
Proszę o pomoc osoby znające Heathrow i hotele w jego okolicy:

- w trakcie powrotu do kraju ląduje na Heathrow Terminal 5 około godziny 17, wylot następnego dnia o 7:30 rano też z Terminalu 5 (podróżuje 2+2 więc po locie międzykontynentalnym nie będziemy zwiedzać miasta).

Lepiej wybrać Premier Inn Heathrow Airport Terminal 4 czy Premier Inn Heathrow Airport Terminal 5 ([wcale nie jest to oczywiste bazując na opisie w googlu] - chodzi o dojazd rano, cena praktycznie ta sama dla naszej 4 około 230PLN). W Premier Inn Heathrow Airport Terminal 4 śniadanie od 5:30...z Premier Inn Heathrow Airport Terminal 5 również trzeba korzystać z transportu aby dostać się na Terminal...

Dzięki...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 30 Paź 2018 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Premier Inn T5, jest rzut beretem od terminalu. Pomijajac autobusy Hoppa, ktore sa platne i zatrzymuja sie po drodze w paru innych hotelach, mozesz dojechac darmowym autobusem miejskim 423. Sa to dwa przystanki od terminala, wysiada sie na przystanku o nazwie Heathrow Park Thistle Hotel. Przystanek jest przy samym hotelu, wiec nie ma problemu z ciagnieciem bagazu.

Obok hotelu jest stacja benzynowa i McDonalds jakbys czegos potrzebowal na szybko. A jeden przystanek w stronę lotniska jest pub.

Sprawdz sobie rozklad jazdy 423 na strone tfl.gov.uk. rano jezdzi co 20-30minut, jest punktualny. Z T5 odjezdza z przystanku na zewn przylotow, po prawej stronie.

Czesto parkuje w tej okolicy i dobrze ja znam.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 31 Paź 2018 09:07 

Rejestracja: 23 Paź 2015
Posty: 95
Dzięki Aga za konkret...anulowałem rezerwacje w Premier Inn 4 i czekam na promocję w 5...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 13 Kwi 2021 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 56
Kilometry: 104 549
niebieski
Witam, czy znajdzie się tu jakaś dobra dusza aby mogła mnie zapewnić o możliwości podróży tranzytowej przez LHR? :)
A więc do rzeczy...
Na poniższym screenie przedstawiam połączenie z WAW do LIS przez LHR.
Bilety zakupione oddzielnie WAW-LHR (LO) oraz LHR-LIS (i dalej CUN) (TP) - więc podróży nie mam na jednym bilecie tylko jak gdyby "na ryzyko"
Chcę zapytać czy na miejscu Brytyjczycy nie będą mi robili z tego powodu jakiegoś problemu?, Oczywiście wiem że muszę zrobić test - który sprawdzają przed wejściem na pokład - samolotu lecącego do UK.
Drugi odcinek LHR-LIS będę się odprawiał przez aplikację (tylko podręczny przy sobie) więc nie będę musiał opuszczać strefy tranzytowej.
Kolejna sprawa to przylot i odlot odbywają się na terminalu nr 2 więc to chyba na plus.
I jeszcze dodatkowa sprawa: 2h 35min wystarczy na to? chyba tak...
Czy ktoś z Was może się wypowiedzieć?


Załącznik:
LHR Transfer.png
LHR Transfer.png [ 32.06 KiB | Obejrzany 2440 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 13 Kwi 2021 18:34 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Minimalny czas do przesiadki to 60 minut
https://www.heathrow.com/connecting-fli ... 2021-06-18
Góra
 Profil Relacje PM off
Cubero4 lubi ten post.
Cubero4 uważa post za pomocny.
 
      
#128 PostWysłany: 13 Kwi 2021 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 56
Kilometry: 104 549
niebieski
@Zeus obrigado :) nie zczailem na stronie Heatrow możliwości sprawdzenia połączeń, dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#129 PostWysłany: 13 Kwi 2021 19:49 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 501
A TAP umożliwia w dalszym ciągu otrzymanie karty pokładowej online? Nie trzeba tak jak w przypadku innych przewoźników normalnie otrzymać papier przy check-in?
Góra
 Profil Relacje PM off
karder lubi ten post.
 
      
#130 PostWysłany: 13 Kwi 2021 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 601
Kilometry: 704 684
srebrny
Ja miesiąc temu miałem blokadę na on-line check-in. Musiałem się pokazać przy check-in desk aby okazać test covid.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cubero4 lubi ten post.
Cubero4 uważa post za pomocny.
 
      
#131 PostWysłany: 13 Kwi 2021 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 56
Kilometry: 104 549
niebieski
No to w takim razie... Nieco komplikuje mi to podróż, muszę wyjść ze strefy tranzytowej przejść UK Border, udać się do check in-u TAPa i z powrotem do kontroli bezpieczeństwa? :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 13 Kwi 2021 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 601
Kilometry: 704 684
srebrny
@Cubero4 zawsze możesz dopytać na infolinii czy tak to teraz wygląda ale ja chciałem iść prosto do gate'u bo kolejka była monstrualna na Maderze ale niestety nie miałem karty pokładowej w aplikacji - udało mi się odprawić on-line ale wyłącznie na drugi lot z Lizbony. Pracownik check-in powiedział że taką wprowadzili blokadę bo muszą sprawdzać testy żeby nie opóźniać lotu przy gate.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cubero4 lubi ten post.
 
      
#133 PostWysłany: 14 Kwi 2021 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 56
Kilometry: 104 549
niebieski
OK, więc wszystko jasne, Kartę pokładową trzeba odebrać w check inie na lotnisku, przed kontrolą bezpieczeństwa.
Ale czy może jest jakaś możliwość odebrania tej karty w strefie tranzytowej na LHR (T2)? Może są jakieś punkty gdzie można się odprawić tam? Nie wychodząc z tranzytów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 14 Kwi 2021 15:49 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Teoretycznie przy gate będziesz mógł dostać Boarding Passa
Góra
 Profil Relacje PM off
Cubero4 lubi ten post.
 
      
#135 PostWysłany: 14 Kwi 2021 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 56
Kilometry: 104 549
niebieski
@Zeus Teoretycznie :) a w praktyce? jak to wygląda? :) Czy miałeś okazję tak kiedyś podróżować? i czy przy gate - przed bordingiem wydają karty pokładowe? na LHR
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 14 Kwi 2021 15:58 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
LOTem i A3 nie raz prosiłem BP bo go zgubiłem gdzieś i zawsze dostawałem, nawet na drugi kierunek przesiadkowy. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Cubero4 lubi ten post.
Cubero4 uważa post za pomocny.
 
      
#137 PostWysłany: 14 Kwi 2021 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 56
Kilometry: 104 549
niebieski
Super, dzięki za info! teraz będę atakował ponownie TAP a nawet informacje LHR odnośnie mojej sytuacji - i czy mi także wydają BP przed samym odlotem, przy bramce. Wiadomo lepiej się doinformować niż później śnić o Meksyku i mieć problemy że się zostało na lodzie na LHR :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#138 PostWysłany: 14 Kwi 2021 16:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
A automaty do Check Inu w Wawie nie wydadzą bilet TP?
Tak samo, dobry handler w LO będzie mógł wydrukować Ci bilet TAPa :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#139 PostWysłany: 14 Kwi 2021 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 56
Kilometry: 104 549
niebieski
W sumie też jest to jakaś opcja... nie pomyślałem o tym. Ale wydaję mi się że ten odbiór osobisty na lotnisku tego BP jest spowodowany właśnie weryfikacją tego - czy pasażer ma negatywny test czy też nie. Noo myślę że jakoś to będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 14 Kwi 2021 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Generalnie w Europie jest teraz taka zasada, ze jesli lecisz do regionu/kraju ktory wymaga testu to BP nie jest wydawany przed sprawdzeniem wyniku. W MUC np. spowodowalo to kolejki na ok. 1,5h przez co prawie bym nie zdazyl na samolot.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 170 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group