Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jak zmienić terminal na Heathrow (LHR)

http://www.heathrowairport.com/heathrow-airport-guide/travel-between-terminals


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 170 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 31 Maj 2015 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
LosAngeles18 napisał(a):
1. We wtorek przylatuję na terminal 3 i po trzech godzinach wylatuję z terminala 5. W jaki sposób będę mogła się przetransportować na miejsce odlotu? I czy muszę jeszcze raz przechodzić przez kontrolę bezpieczeństwa i robić check-in?
http://www.heathrowairport.com/heathrow-airport-guide/flight-connections/terminal-3-international-connecting-to-terminal-5-international
LosAngeles18 napisał(a):
No i najważniejsze: orientujecie się może czy jeśli będę spała w którymś z pobliskich hoteli przy terminalu 3, to czy jest jakiś transport na lotnisko o 5:00 rano?
http://www.heathrowairport.com/transport-and-directions/buses-and-coaches/hotel-buses
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 31 Maj 2015 15:28 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 88
Bardzo bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi! Mam niesamowite zamieszanie teraz z tym wszystkim, więc doceniam Waszą szybką pomoc. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Przesiadka na Heathrow
#23 PostWysłany: 15 Cze 2015 19:43 

Rejestracja: 15 Cze 2015
Posty: 4
Witam! Bardzo proszę o pomoc, wskazówki. Za tydzień lecę do Kanady liniami BA i mam przesiadkę z terminala 3 na terminal 5 i tylko 2 godziny. Bagaż odprawię w Warszawie, ale jak to wygląda na Heathrow? Nie latałam i jest problem - nie znam angielskiego. Wiem, że Heathrow Express bezpłatny, mapki z netu wydrukowałam, ale to mimo wszystko nie jest dla mnie łatwe. Nie jestem młoda osobą, wręcz w bardzo dojrzałym wieku. Pomóżcie, jesli ktos latał do Vancouver lub z tych terminali. Będę wdzięczna za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 15 Cze 2015 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Krok po kroku:
http://www.heathrowairport.com/heathrow-airport-guide/flight-connections/terminal-3-international-connecting-to-terminal-5-international
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 15 Cze 2015 19:52 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Możesz też zajrzeć tu: chiny-przesiadka-na-heathrow-i-nocleg,1408,73623.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 15 Cze 2015 19:54 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Jeśli Twój lot nie będzie opóźniony zdążysz bez najmniejszego problemu. Autobus z terminala 3 jeździ co kilka-kilkanaście minut. Na terminalu 5 jest dodatkowo pociąg do dalszych bramek. Gdybyś był bardzo opóźniony dostaniesz kartkę do do szybszych kanałów odprawy (taką pomarańczową z napisem Fast track lub Fast line) - skorzystaj z nich. Kartki rozdają przy wyjściu z bramki. Na uspokojenie dodam Ci, że moje ostatnie 3 przesiadki (T3<->T5) na LHR to 40, 45 i 50 min. Za każdym razem zdążyłem choć trochę stresu było. Wcześniej przygotuj się do security - płyny itp. Jeśli będziesz miał dodatkową kontrolę bagażu - zajmie to trochę czasu. Na LHR security nic nie obchodzi, że Twój lot jest za chwilę i żadne tłumaczenie nie przyśpieszy sprawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 15 Cze 2015 20:24 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 146
Loty: 398
Kilometry: 938 847
to prawda security na LHR jest bezwzgledna sam sie o tym przekonalem wczoraj o malo nie spozniajac sie na lot do Amstedamu.Mi transfer z terminala 2 na 4 zajal 25 min
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 15 Cze 2015 20:30 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Wydrukuj w powiekszeniu bilet.

Zaznacz czerwonym kolkiem terminal,bramke i godzine odlotu -w razie problemow bedziesz pokazywac kartke-kazdy skuma

i najwazniejsze -nie denerwuj sie,nie panikuj. Samolotami nie lataja tylko wielcy podroznicy,ale przede wszystkim zwykli ludzie
Góra
 Profil Relacje PM off
kefirm lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 15 Cze 2015 21:51 

Rejestracja: 15 Cze 2015
Posty: 4
Serdeczne dzięki za dotychczasowe wskazówki, nie wiedziałam np. o pociągu między częściami A,B i C terminala 5. Z podpowiedzi o powiększeniu biletu i oznaczeniu kółkiem terminali na pewno skorzystam, za inf. o karteczkach przyspieszających odprawy tez dziękuję. Nie mam zamiaru brac żadnych płynów do bagażu podręcznego. W podręcznym przewiduję książkę, lekkie buty na zmianę na lot, skarpetki, jakiś sweter, najwyżej krem. A może jakieś sugestie? Problemem jest dla mnie krótki czas przesiadki, brak doświadczeń i nieznajomość języka, więc wszystkie uwagi przyjmuję z dużą wdzięcznością. Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off
Anonim3 lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 15 Cze 2015 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
Na Heathrow faktycznie przesiadki z lotów wewnąrz Europy na loty do Ameryki Północnej zajmują dużo czasu, ale 2 godziny to jest naprawdę sporo!!

Poprzednicy dali Ci główne wskazówki, także nic się nie martw!! Ten krem, który chcesz wziąść zapakuj do przeźroczystej torebki i na security wyjmij torebkę z bagażu i pójdzie szybko!!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 15 Cze 2015 22:26 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Spokojnie dasz radę. Ja jak latam do US to zawsze mam transfer z T1 na T5 a lot z T5 z ostatniej części ;) i wyrabiam w godzinę. 2 godziny i spokojnie dasz radę. W wielu miejscach sa pracownicy lotniska, wystarczy pokazać bilet i bedzie ok, tzn kartę pokładowa.

Security. To jest największy problem. Szczegółowo i może to trwać. Potem juz z górki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 15 Cze 2015 22:53 

Rejestracja: 15 Cze 2015
Posty: 4
Mam jeszcze pytanie odnośnie transportu - czy autobusy między terminalami są płatne? Heathrow Express jest bezpłatny, a autobusy? Jeśli tak, ile kosztuje bilet jednorazowy dla osoby dorosłej i gdzie się go kupuje? Tzn. czy w busie jest jakiś automat? Ewentualnie, jak szukać tego Heathrow Express? Tam jest kilka poziomów, więc gdzie się kierować. czy są strzałki? Proszę o jak najwięcej praktycznych wskazówek. Jeszcze raz wielkie dzięki za to, co już mi podpowiedzieliście.
Góra
 Profil Relacje PM off
Anonim3 lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 15 Cze 2015 23:08 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Autobus między terminalami jest bezpłatny i jest to - moim zdaniem - wygodniejsze rozwiązanie niż Heathrow Express (mniej chodzenia po obu terminalach).

Najlepsza strategia to ta ze strony, link do której podał @scomin, czyli po wyjściu z samolotu idź w kierunku wskazanym fioletowymi drogowskazami "Flight Connections".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 15 Cze 2015 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Heathrow Express i tak nie jest dostępny dla pasażerów tranzytowych. Po dotarciu z samolotu do terminala 3 podążaj za fioletowymi znakami "Flight Connections". Wszystkie potrzebne informacje są w linku, który podałem - jeśli nie rozumiesz wrzuć w google tłumacz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 16 Cze 2015 18:24 

Rejestracja: 15 Cze 2015
Posty: 4
Dzięki za info o Heathrow Express. Z uporem maniaka pewnie bym szukała tego pociągu. "Krok po kroku" znalazłam już wcześniej, ale te objaśnienia nie wydawały mi się za bardzo przekonujące. Będę się jednak trzymać tych wskazówek. Jeszcze raz piękne dzięki. Pozdrawiam jeszcze z Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Heathrow terminale
#36 PostWysłany: 15 Lip 2015 09:54 

Rejestracja: 24 Mar 2015
Posty: 75
Loty: 10
Kilometry: 9 470
Hej,
czy wiecie mniej więcej ile czasu potrzebuje na przedostanie się na LHR z Terminala 2 na Terminal 5?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 15 Lip 2015 10:00 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Masz na mysli przesiadke tzn transfer czyli bez wychodzenia z terminala? Czy po prostu przedostanie sie? Jezeli to drugie to Heathrow Express zawiezie cie na 5 w 6 minut, z tym ze jezdzi co ok 15 minut wiec lacznie z dojsciem itp pewnie trzeba liczyc 30 min.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 15 Lip 2015 10:08 

Rejestracja: 24 Mar 2015
Posty: 75
Loty: 10
Kilometry: 9 470
Chodzi o to, że przylatuje o 8:25 na Terminal 2 i za jakieś 4h mam podróż powrotną z Terminala 5.
Najchętniej przedostałbym się tam pieszo tylko nie wiem czy jest to możliwe i ile czasowo to może potrwać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 15 Lip 2015 10:51 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Wujcio Google nie pokazuje trasy dla pieszych (co już jest jakąś wskazówką), a trasą rowerowa (5 km) wiedzie dość ruchliwą ulicą/ szosą wokół lotniska. Nie pamiętam, czy a) na całej długości są chodniki i czy b) wolno się tam błąkać na piechotę.

Standardową przesiadkę można zaplanować tu: http://www.heathrowairport.com/heathrow ... -terminals albo (tylko tranzyt) http://www.heathrowairport.com/heathrow ... ion-guides.


Ostatnio edytowany przez Anonim3, 15 Lip 2015 11:14, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 15 Lip 2015 10:54 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 191
Loty: 18
Kilometry: 72 648
Chodzenie pieszo między terminalami? Może wzdłuż pasa startowego?
Transfer pomiędzy terminalami (poza terminalem 5A, 5B i 5C) odbywa się autobusami.
Terminale są oddalone od siebie o kilkaset metrów - co by się stało gdyby tylko co setny przesiadkowicz chciał się przespacerować z jednego terminalu na drugi? To przecież największe lotnisko w Europie!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 170 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group