Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Sie 2017 14:54 

Rejestracja: 18 Maj 2015
Posty: 5
Cześć podróżnicy!

Czy ktoś orientuje się jakie prawo jest w Tajlandii odnośnie lataniem bezzałogowym statkiem powietrznym (popularnym dronem)? Czytałem, ze w 2017 miały być jakies zmiany w prawie w tym zakresie. Chciałbym zapisać wspomnienia latając DJI Spark, który wazy niecałe 300g i w wielu krajach jest uznawany za „zabawkę”.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 27 Sie 2017 18:06 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
Na forum dronowym gosc twierdzi ze trzeba miec zgodę i zglaszać każdy lot na jednostce policji. Ale nie znalazlem potwierdzenia tego faktu.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Sie 2017 21:35 

Rejestracja: 18 Maj 2015
Posty: 5
-- 27 Sie 2017 21:35 --

Tez tak czytałem, ale podobno w 2017 jakieś zmiany w kwestii latania dronami weszły.

-- 27 Sie 2017 21:35 --

Tez tak czytałem, ale podobno w 2017 jakieś zmiany w kwestii latania dronami weszły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Sie 2017 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
MaRith napisał(a):
Czy ktoś orientuje się jakie prawo jest w Tajlandii odnośnie lataniem bezzałogowym statkiem powietrznym (popularnym dronem)?


Poczytaj:

https://www.caat.or.th/en/archives/27220

Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Koala22 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 28 Gru 2017 09:53 

Rejestracja: 08 Kwi 2014
Posty: 4
W niektórych miejscach (np. Monkey Beach na Phi Phi Don) można zobaczyć tablice z informacją o zakazie używania dronów pod rygorem wysokiego mandatu. A na Phuket widziałem gościa latającego na zatłoczonej plaży przez dłuższy czas, nikt nie interweniował :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Lis 2018 19:27 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
orientuje się czy coś w temacie się zmieniło ?
nie zdarzę już zarejestrować drona gdyż dość spontanicznie powstał pomysł żeby lecieć.
zastanawiam się czy ryzykować i pakować drona , chciałbym polatać na Koh Phangan i Koh Tao
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Lis 2018 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 785
złoty
W niektórych miejscach widziałem tabliczki zakazujące używania dronów. Tam gdzie ich nie było np. punkt widokowy na Phi Phi, dwie osoby normalnie filmowały dronem, osoba porządkowa na miejscu w żaden sposób nie interweniowała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Gru 2018 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
Co do latania dronem to sporo informacji znajdziecie tutaj https://drone-traveller.com/
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Gru 2018 10:45 

Rejestracja: 20 Cze 2015
Posty: 185
Loty: 147
Kilometry: 238 976
Ja często tu zaglądam. Może nie zawsze info jest 100% prawdziwe, ale na pewno pomocne.
https://fotoblogia.pl/11227,powstala-ma ... ty-dronami
_________________
Moje relacje: Sycylia, Kijów + Czarnobyl, Islandia, Tajlandia + Kambodża, Norwegia, Meksyk, Iran, Malta, Kenia, Szkocja, Izrael, Peru, Gruzja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Sty 2019 14:31 

Rejestracja: 01 Sty 2019
Posty: 5
MaRith napisał(a):
Cześć podróżnicy!

Czy ktoś orientuje się jakie prawo jest w Tajlandii odnośnie lataniem bezzałogowym statkiem powietrznym (popularnym dronem)? Czytałem, ze w 2017 miały być jakies zmiany w prawie w tym zakresie. Chciałbym zapisać wspomnienia latając DJI Spark, który wazy niecałe 300g i w wielu krajach jest uznawany za „zabawkę”.


Nie orientuje się jakie są przepisy ale będąc na miejscu często w bezpośredniej lokalizacji atrakcji turystycznych stały tabliczki "No drones area" i było to pilnowane przez straż i policje turystyczną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Sty 2019 16:40 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 33
Jestem z tematem na bieżąco, bo musiałem wziąć drona.
Wymagania są takie, że trzeba go zarejestrować w dwóch organizacjach na tej stronie: https://www.caat.or.th/uav/index.php
Potrzebne jest ubezpieczenie, ale problem jest taki, że wg tajskich urzędników na polisie muszą być widoczne numery identyfikacyjne drona. Najtańsze ubezpieczenie w polskiej firmie ubezpieczeń grupwych znalazłem za 100zł i korespondowałem z nimi żeby dodać numery identyfikacyjne. Stwierdzili tylko, że nic nie dopiszą bo to standardowy certyfikat a w ciągu ostatniego roku do Tajlandii pojechało 20 osób. No to na pewno legalnie pozwolenia nie zdobyli, więc też zaryzykowałem i się udało bo celnicy nie sprawdzali bagażów.
Ale lepiej bez tego papierka z dronem się nie pokazywać. Grozi za to rok w więzieniu i do 40000THB grzywny. Z tego co czytałem jest jeszcze kara za import niezarejestrowanego urządzenia operującego na falach radiowych.

Dodam jeszcze, że istnieje mapa wyłączeń stref w których można latać. Wiele parków narodowych, w szczególności obszary turystycznych wysp są wyłączone z ruchu UAV.
Jeśli mi to ktoś chce wyrobić te papiery i ma jeszcze miesiąc do wylotu to mogę się więcej rozpisać jak to zrobić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Lut 2019 14:45 

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 105
Loty: 119
Kilometry: 251 525
a co w przypadku jeśli nie chcę go używać w Tajlandii tylko w Singapurze i na Malediwach do których lecę później ?? Musze mieć ten nieszczęsny papierek żeby w ogóle go wwieżć na teren Tajlandii ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Lut 2019 10:13 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 33
Bartek Barszczewski napisał(a):
a co w przypadku jeśli nie chcę go używać w Tajlandii tylko w Singapurze i na Malediwach do których lecę później ?? Musze mieć ten nieszczęsny papierek żeby w ogóle go wwieżć na teren Tajlandii ??

Niestety, nawet wysyłka drona DHL-em do Tajlandii jest zatrzymywana przez celników do momentu okazania licencji NBTC.
W rzeczywistości, jest duża szansa, że na granicy nie każą ci wrzucać torby na rentgen, a jeśli, to mogą nie rozpoznać kształtu np mavica czy małego sparka bez wirników.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Paź 2019 19:23 

Rejestracja: 07 Paź 2019
Posty: 1
mordki napisał(a):
Jeśli mi to ktoś chce wyrobić te papiery i ma jeszcze miesiąc do wylotu to mogę się więcej rozpisać jak to zrobić.


Poproszę. Właśnie się zorientowałem, że to nie takie proste i mimo, że dron waży <300g(dji mavic air) to trzeba rejestrować,a czsu mam jeszcze ponad miesiąc ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Lis 2019 20:17 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 33
christiano_ napisał(a):
Poproszę. Właśnie się zorientowałem, że to nie takie proste i mimo, że dron waży <300g(dji mavic air) to trzeba rejestrować,a czsu mam jeszcze ponad miesiąc ;)

Sorki, dopiero zobaczyłem Twoja wiadomosc. Niestety moja aplikacja o pozwolenie po roku czasu jeszcze nie przeszła (https://uav.caat.or.th/report_all_uav.php) wiec watpie, czy dasz rade wwiezc drona legalnie. Jesli nie beda ci bagazu skanowac na lotnisku to nie bedzie problemu z wwiezieniem. Nie lataj tylko w parkach narodowych i powinno byc ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 01 Gru 2022 17:47 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
trochę czasu minęło, czy ktoś miał okazje przerobić temat, szczególnie chodzi mi o aspekt dronów "zabawek" jak DJI Mini.

jedyne co znalazłem to :

All drones must be registered if they
1) Have a camera, and
2) Weigh 2 kilograms (4.4 pounds) or more.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Gru 2022 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
no niestety nic się nie zmieniło, za tydzień ląduję w Bangkoku i targam dookoła świata ze sobą dji mini.
i teraz mam zagwozdkę, bo oczywiście kara pieniężna czy więzienna mnie nie interesuje, a na przejście procesu rejestracji w tydzień jakoś nie liczę.
Zostaje mi albo:
- wwieźć drona i nawet go nie wyciągać
- pozbawić (tymczasowo) drona kamery (naiwny pomysł)
- wysyłać drona do PL z Nowej Zelandii (koszt wysyłki pewnie w przybliżeniu taki jak wartość drona :/)

Ostatnia opcja wiadomo najbezpieczniejsza, ale pochłania kasę i wycina mi drona z kolejnych miejsc do których jadę (chociaż w Wietnamie podobne kłody pod nogi co w Tajlandii, więc w sumie...)
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 25 Gru 2022 23:52 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
Nie rozumiem po co rozważasz opcje 2. i 3. skoro są bardziej kosztowne/czasochłonne niż 1.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 26 Gru 2022 02:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Będzie opcja 1 ostatecznie, najwyżej wywalę do śmieci ;)
A podpowiadając na pytanie: dlatego rozważałem bo różne rzeczy w necie piszą np o skanowaniu bagażu i potencjalnych problemach na lotnisku.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 02 Wrz 2023 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2015
Posty: 73
Loty: 70
Kilometry: 132 559
Hej aktualnie wyglada sytuacja z dronem? Długo czeka się na to pozwolenie po rejestracji? Wybieram się do TH w styczniu czyli mam jeszcze 5 miesięcy

Druga sprawa czy będę w stanie latać nim w okolicach Krabi Ao Nang?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group