Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 243 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 26 Cze 2016 09:08 

Winnica El Grifo znajduje się w dolinie La Geria, która jest centrum produkcji wina na Lanzarote. Tego typu winnic jest tam więcej. 4 euro za wstęp, to nie majątek. Można tyle dać i popatrzeć. Mnie jednak razi mocna komercyjność tego miejsca i jemu podobnych. Wielkie parkingi obok, na których stoją dziesiątki autokarów, z "Januszami" :D zwiezionymi tam przez biura podróży. Oczywiście prowizja dla pilota wliczona w cenę wina. 8-) .
Po ewentualnym obejrzeniu tego typu miejsca, proponuję udać się do prawdziwej bodegi-winnicy. Mam swoją ulubioną , niedaleko wioski Ye, Mirador del Rio i Orzoli na północy Lanzarote.

https://goo.gl/maps/6kU8XLL8HAm

Wyśmienite wina wyrabiane na miejscu i inne lokalne produkty typu dżem z kaktusa itp. Można negocjować. Za 4 euro jest porządna butelczyna.
Spójrzcie na satelitę. Dookoła tej bodegi same dołki otoczone murkiem, w których rosną pojedyncze krzaki winorośli. Żadna ściema. Właśnie tam to rośnie i tam jest przetwarzane przez rodzinkę na super wino.
Góra
 PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
#102 PostWysłany: 26 Cze 2016 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
@jacakatowice ja piszę o Muzeum Wina, a nie o zwiedzaniu samej winnicy. W El Grifo pusty parking, oprócz nas jedna para. Cała posiadłość praktycznie tylko dla nas 8-)
Natomiast w pobliskiej winnicy było to o czym piszesz, zatrzymaliśmy się na chwilę i czym prędzej uciekliśmy, hordy Januszy i autokary. To miejsce to było Bodega Barreto "El Campesino" - czyli to omijamy :D Być może my mieliśmy szczęście, ale same drogowskazy pokazują, że to El Campesino to komercha, a El Grifo jednak dla znawców i miłośników trunku :D
Załącznik:
tu nie jedziemy.jpg
tu nie jedziemy.jpg [ 114.32 KiB | Obejrzany 2848 razy ]
Załącznik:
el_grifo.jpg
el_grifo.jpg [ 98.24 KiB | Obejrzany 2848 razy ]


To o czym piszesz niedaleko Ye mijaliśmy ze 3 razy, ale że w bagażniku już wieźliśmy wino bez etykietki zakupione w barze spod lady w Haria :D a dzień wcześniej nasyciliśmy się bodegami - po pobycie w El Grifo, a także zakupie w Tias naszego nr 1 wśród win tego wyjazdu - Vulcano Lanzarote, to ominęliśmy "Twoją" bodegę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 26 Cze 2016 11:48 

Chyba piszesz o tym barze w Haria, który dobrze znam. Przypadkowo tam podjechałem i nieoczekiwanie skułem twarz z miejscowymi. :D Niezły lokalik. Nie można powiedzieć, że to "komercha". :mrgreen:

PS. Za to muszę Cię pochwalić za rekomendowane przez Ciebie knajpki na Fuercie. Jedne znam, inne nie. Ale odwiedzę wkrótce.
https://www.fly4free.pl/forum/fuerteventura,1345,43068
Góra
 PM off  
      
#104 PostWysłany: 26 Cze 2016 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Mówimy o tym? :D
Załącznik:
haria1.jpg
haria1.jpg [ 73.56 KiB | Obejrzany 4826 razy ]
Załącznik:
haria2.jpg
haria2.jpg [ 59.9 KiB | Obejrzany 4826 razy ]
Mieszkaliśmy nockę w Haria. I tak się jakoś złożyło, że w tym barze jedliśmy kolację :lol:

ps. Dodaję sukcesywnie moje namiary z wyjazdu. Może się skuszę na relację :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 26 Cze 2016 15:27 

https://www.google.pl/maps/@29.1462022,-13.4997356,3a,37.5y,58.6h,81.75t/data=!3m6!1e1!3m4!1sfk4YiWZLc2P2pV1ll-uO-Q!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1

Tak. O tym. ;)
Góra
 PM off
LaVarsovienne lubi ten post.
 
      
#106 PostWysłany: 29 Sie 2016 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Właśnie wróciłem z Lanzarote, jakby ktoś miał jakieś pytania odnośnie wyspy czy potrzebował aktualnych informacji to z chęcią pomogę. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 31 Sie 2016 14:22 

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 23
Prosiłbym o podanie cen w knajpach jeżeli ktoś pamięta jakiegos jedzenia,piwa,wina i jak wyglądają ceny w marketach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 31 Sie 2016 14:32 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 123
Loty: 42
Kilometry: 68 416
capslo napisał(a):
Prosiłbym o podanie cen w knajpach jeżeli ktoś pamięta jakiegos jedzenia,piwa,wina i jak wyglądają ceny w marketach


ceny alkoholu są w porządku ponieważ nie ma na kanarach podatku

co do jedzenia to średnio obiad w knajpie 10-12 euro
Góra
 Profil Relacje PM off
capslo lubi ten post.
capslo uważa post za pomocny.
 
      
#109 PostWysłany: 31 Sie 2016 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Ceny z marketu HiperDino Express w Playa Blanca (czerwiec 2016):
*pringelsy małe 40g - 1,10e
*woda mineralna 0,5l - 0,65e
*butelka miejscowego wine El Grifo - 8,50e
*drink breezer - 1,5e
*olejek do opalana faktor 30 - 6,43e
*opakowanie z krojoną chorizo - 1,00e
*opakowanie krojonej mozzarelli - 1,00e
*sok pomarańczowy 1l - 0,95e
*mniejsza bagietka - 0,45e

W knajpach tapasy od 3 euro wzwyż, paella ok. 13/os.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
capslo lubi ten post.
capslo uważa post za pomocny.
 
      
#110 PostWysłany: 31 Sie 2016 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Wszystko zależy od charakteru wyjazdu, ale ceny są bardzo przystępne. Nie wydaje się na jedzenie ani w restauracjach więcej niż w Polsce. Paliwo obecnie po 0,9 euro. Reszta tak jak napisał kolega wcześniej.
Ja większość posiłków przygotowywałem w apartamencie samemu (wieczorna kolacja), bo w ciągu dnia byłem zajęty zwiedzaniem lub plażowaniem :mrgreen: . W restuaracjach główny posiłek ok. 10e, butelka wina od 10 euro.
Śniadanie można zjeść w knajpie od 3-4 euro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
capslo lubi ten post.
capslo uważa post za pomocny.
 
      
#111 PostWysłany: 25 Wrz 2016 14:56 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Ceny poszły troszkę w górę jeśli chodzi o te podstawowe atrakcje na Lanzarote:
Cueva de los Verdes - 9€
Jameos del Agua - 9€
Jardin de Cactus - 5,5€
Mirador del Rio - 4,5€
Bardzie opłaca się wziąść w pakiecie np. 3 wejścia (Cueva de los Verdes, Jameos del Agua, Jardin de Cactus) kosztują tylko 20€

Stan na wrzesień 2016

Załączniki:
cac.jpg
cac.jpg [ 28.83 KiB | Obejrzany 4194 razy ]
mir.jpg
mir.jpg [ 18.88 KiB | Obejrzany 4194 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Cicha_Woda uważa post za pomocny.
 
      
#112 PostWysłany: 24 Kwi 2017 22:13 

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 59
-- 24 Kwi 2017 22:13 --

Pare info z ostatniego wyjazdu, moze sie komus to przyda:

- Jeżeli chodzi o samochod zgodnie z sugestia z forum wzialem auto z plus car- 77 euro za 7 dni. Wystarczyl sam dowod, mozna wpisac w formularz dwoje kierowcow. Pan chcial platnosc karta, jednak udalo sie uprosic platnosc gotowka. Mialem samochod oddac z takim samym poziomem paliwa, jednak przy oddawaniu nikt niczego nie sprawdzal (wystarczylo zostawic auto na parkingu z kluczykami w srodku. Dostalismy Micre, zrobilismy po wyspie ponad 600 km- paliwo wyszlo 37 euro (ok 0,91 E/litr).
- TAnie jedzenie polecam w Harii- hala spozywcza czynna w od poniezdialku do soboty w godz chyba 8-14. Stoluja sie tam glownie miejscowi, przykladowa cena: kurczak z frytkami, placek ziemniaczany z jajkami )nie pamietam nazwy), male piwo i kawa- 8,5 euro
- z plaz polecam dzika plaze przy Ye- trzeba zejsc szlakiem z punktu widokowego. Trasa zajmuje okolo 30 min, ale na miejscu mamy piekna, piaszczysta plaze praktycznie dla siebie (za 1 razem oprocz nas byly chyba 4 osoby- plaza ma okolo 200m dlugosci)
- z pieszych wycieczek polecam wulkan la Corona- szlak z wisoki Ye- w 1,5 mozna wejsc na gore i obejsc wulkan dookola- swietne widoki gwarantowane.
- Mirador del RIo- warto sie wybrac, ale szkoda placic pare euro za wejscie. Z klifow pare metrow dalej widoki sa swietne i do tego darmowe
- Papagaya- szkoda bylo placic pare euro za wjazd- spacerem z miasta zajelo nam to 15 min. Plaza piekna, tlumow nie ma. Polecam w 100%

Jak by ktos mial jakies pytania to z checia pomoge

-- 24 Kwi 2017 22:13 --

Pare info z ostatniego wyjazdu, moze sie komus to przyda:

- Jeżeli chodzi o samochod zgodnie z sugestia z forum wzialem auto z plus car- 77 euro za 7 dni. Wystarczyl sam dowod, mozna wpisac w formularz dwoje kierowcow. Pan chcial platnosc karta, jednak udalo sie uprosic platnosc gotowka. Mialem samochod oddac z takim samym poziomem paliwa, jednak przy oddawaniu nikt niczego nie sprawdzal (wystarczylo zostawic auto na parkingu z kluczykami w srodku. Dostalismy Micre, zrobilismy po wyspie ponad 600 km- paliwo wyszlo 37 euro (ok 0,91 E/litr).
- TAnie jedzenie polecam w Harii- hala spozywcza czynna w od poniezdialku do soboty w godz chyba 8-14. Stoluja sie tam glownie miejscowi, przykladowa cena: kurczak z frytkami, placek ziemniaczany z jajkami )nie pamietam nazwy), male piwo i kawa- 8,5 euro
- z plaz polecam dzika plaze przy Ye- trzeba zejsc szlakiem z punktu widokowego. Trasa zajmuje okolo 30 min, ale na miejscu mamy piekna, piaszczysta plaze praktycznie dla siebie (za 1 razem oprocz nas byly chyba 4 osoby- plaza ma okolo 200m dlugosci)
- z pieszych wycieczek polecam wulkan la Corona- szlak z wisoki Ye- w 1,5 mozna wejsc na gore i obejsc wulkan dookola- swietne widoki gwarantowane.
- Mirador del RIo- warto sie wybrac, ale szkoda placic pare euro za wejscie. Z klifow pare metrow dalej widoki sa swietne i do tego darmowe
- Papagaya- szkoda bylo placic pare euro za wjazd- spacerem z miasta zajelo nam to 15 min. Plaza piekna, tlumow nie ma. Polecam w 100%

Jak by ktos mial jakies pytania to z checia pomoge
Góra
 Profil Relacje PM off
spty13 lubi ten post.
spty13 uważa post za pomocny.
 
      
#113 PostWysłany: 04 Cze 2017 20:40 

Rejestracja: 08 Kwi 2011
Posty: 57
Witam,

Bedziemy na Fuertaventura w pazdzierniku i zastanawiam sie czy wycieczka na jeden dzien do Lanzarote ma sens.

A jesli tak to jak najlepiej zaplanowac ten dzien zeby zobaczyc "must see" Lanzarote.

Idealnie byloby bez auta choc w ostatecznosci mozna wypozyczyc cos na jeden dzien.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 05 Cze 2017 07:14 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 123
Loty: 42
Kilometry: 68 416
kroy napisał(a):
Witam,

Bedziemy na Fuertaventura w pazdzierniku i zastanawiam sie czy wycieczka na jeden dzien do Lanzarote ma sens.

A jesli tak to jak najlepiej zaplanowac ten dzien zeby zobaczyc "must see" Lanzarote.

Idealnie byloby bez auta choc w ostatecznosci mozna wypozyczyc cos na jeden dzien.


Jasne że ma sens. Ja zrobiłem odwrotnie. Pojechałem na jeden dzień poplażować na fuerte. masz prom z fuerty za 10E za stronę (chyba za 10) w jeden dzień może nie oblecisz wszystkich atrakcji ale dasz radę z Timanfaya + jameos del agua.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 05 Cze 2017 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
W jeden dzień skupiłbym się na Timanfaya, El Golfo i może faktycznie jaskinie. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 05 Cze 2017 11:47 

W jeden dzień da się objechać najważniejsze atrakcje Lanzarote. Oczywiście auto jest niezbędne.
Pierwszy raz w życiu na moją ukochaną wyspę nie przyleciałem samolotem. Tylko dopłynąłem ogromnym wycieczkowcem MSC "Musica". Tylko 1 dzień od rana do wieczora był na zwiedzanie. Wynajęliśmy auto w Arrecife[ 30 euro] i objechaliśmy wszystko co najważniejsze. To trochę niebezpieczne. ;) Można się zarazić tą wyspą. Nam się to przydarzyło. I tak od tej jednodniówki, wracamy tam ,kiedy tylko się da. :P
Bez samochodu to można sobie co najwyżej z Playa Blanca do Arrecife podjechać autobusem [ 1 godzina OW przez Yaiza i Puerto del Carmen. 3 euro]
Z Fuerteventury prom kosztuje 27 euro RT.

https://www.fly4free.pl/forum/loty-promy-miedzy-wyspami-kanaryjskimi,1435,2309&start=60

Niestety godziny nieciekawe. Pierwszy odpływa z Corralejo na Fuercie dopiero o 10.30. Płynie 45 minut, więc w Playa Blanca jest ok 11.15 A ostatni prom powrotny jest o 16.15. Zostaje niecałe 5 godzin czasu. Mało.

Jeśli jednak jednodniówka z Playa Blanca to ja bym wynajął auto z https://www.cabreramedina.com/
Mają biuro w samym porcie. Nie trzeba tracić czasu. I wszystko bezproblemowo.
I po zewnętrznej , zachodnim wybrzeżem prosto do parku Timanfaya[ obowiązkowe Góry Ognia itd] ok 3 godziny. Dolina winnic La Geria. Dom Cesara Manrique w Tahiche. Mirador del Rio [ albo obok bezpłatnie] Jameos del Agua. Ogród kaktusów można sobie darować.
Przy powrocie szybki podjazd na najlepszą plażę Lanzarote - Papagayo.
To jest do zrealizowania ,jeśli się startuje rano [ Timanfaya otwarte od 9 rano. Najlepiej być wtedy, bo później autokary z wycieczkami hotelowymi z całej wyspy się zjeżdżają].
Góra
 PM off
cyberpunk64 uważa post za pomocny.
 
      
#117 PostWysłany: 14 Cze 2017 21:26 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
Czy ktoś się orientuje gdzie można wypożyczyć deskę surfingową w Puerto del Carmen ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 24 Lip 2017 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 268
Bez samochodu można całkiem sporo zobaczyć, może z wyjątkiem najciekawszego parku Timanfaya.
Cała reszta w zasięgu autobusu i własnych nóg ;-)

Aczkolwiek jak dla mnie sporo rzeczy jest mocno przereklamowanych, np ogród kaktusów i Jameos del Agua. Ani jedno ani drugie mnie nie zachwyciło, choć było ok.

Natomiast gorąco polecam rejs na La Graciose!
_________________
http://www.babistravelguide.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#119 PostWysłany: 24 Lip 2017 17:59 

Jak na Miradory na pòłnocy idziesz na własnych nogach, to gratuluję kondycji. :D Autobusy tam nie ježdżą. Auto jest na wyspie niezbędne. Skoro go nie wynajęłaś, to nawet nie wiesz ile Cię ominęło. Oczywiście nie jest to obowiąkowe, ale nie można twierdzić auto niepotrzebne, bo ja wszystko sama, na nogach.Trochę ta wyspa jednak ma obszaru.
Góra
 PM off  
      
#120 PostWysłany: 25 Lip 2017 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 268
Nie trzeba wynajmować auta, żeby dotrzeć tam gdzie się chce ;)
Przedstawiam tylko mój punkt widzenia i sposób podróżowania.

Nie musi Ci się podobać, ale każdy może lubić co innego ;)

Kondycje zaś faktycznie mam niezłą :D
_________________
http://www.babistravelguide.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 243 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group