Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 240 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 22 Sie 2012 12:58 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
A stacjonował może ktoś z Was na Lanze w hotelu Hesperia Playa Dorada?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#82 PostWysłany: 28 Sie 2012 08:25 

Rejestracja: 28 Sie 2012
Posty: 3
Na Lanzarote jest trochę do zwiedzania tak na około 2 dni, warto zobaczyć:

Park Narodowy Timanfaya
Winnice La Geria
Jaskinię Jameos del Aqua
Krater i zielone jeziorko El Golfo
Los Hervideros
Punkt widokowy Mirador del Rio
Plaże Papagayo
_________________
Jacek
Mój blog turystyczny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 14 Sty 2013 10:51 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
kaja45 napisał(a):
Na Lanzarote jest trochę do zwiedzania tak na około 2 dni, warto zobaczyć:
Jaskinię Jameos del Aqua


Mocno bym polemizował. Atrakcja nie jest warta swojej ceny i można spokojnie odpuścić, tym bardziej że 200m dalej są prawdziwe konkretne jaskinie, również z jeziorkiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 14 Sty 2013 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
k_k_s napisał(a):
kaja45 napisał(a):
Na Lanzarote jest trochę do zwiedzania tak na około 2 dni, warto zobaczyć:
Jaskinię Jameos del Aqua


Mocno bym polemizował. Atrakcja nie jest warta swojej ceny i można spokojnie odpuścić, tym bardziej że 200m dalej są prawdziwe konkretne jaskinie, również z jeziorkiem.


Też o tym słyszałem dlatego też odpuściliśmy sobie to miejsce. Natomiast bardzo polecam to o czym wspomniał kolega wyżej czyli jaskinie oddalone z 200 m dalej, czyli Cueva de los Verdes. Bardzo polecam - robi wrażenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 03 Mar 2013 22:07 

Rejestracja: 12 Paź 2011
Posty: 34
Wróciliśmy tydzień temu. (FR: WAW-BCN-ACE/połowa lutego).
Pogoda w kratkę, ale ogólnie b. przyjemnie. 18/19 C i chmury lub drobniutka mżawka, albo 25 C i słońce jak u nas w gorącym czerwcu/lipcu.

Oprócz żelaznych punktów programu (np. Timanfaya, Papagayo) - moim zdaniem jeśli czas pozwoli - warto zobaczyć:
Las Salinas de Janubio - jedno z ostatnich miejsc gdzie sól wytwarza się jeszcze tradycyjnymi metodami. Na miejscu można kupić "świeżą" sól :) od 0,5 Euro - do jakichś 6-8 (za tzw. "fleur de sel"). Tuż obok parę kroków na północ piękny widok na klify i ocean. (zdj.1)
Teguise - a właściwie Castillo de Santa Barbara. Auto można zostawić w tym całkiem uroczym miasteczku i podejść pod górę. (do wnętrza nie wchodziliśmy). Świetny widok z góry i krótki spacer dookoła zarośniętego trawą krateru.
Muzeum/dom Cezarego Manrique pod Tahiche, niesamowity, urządzony w jaskiniach. Do oglądania pod koniec wyjazdu, dopiero po wizycie w Timanfaya i kilku dniach na wyspie "poczułam" te obrazy.
W sadzawce (zdj 2) nie można się kąpać :) Na filmie w muzeum widać, że mieszkańcy z niej korzystali, szczęściarze :) Wejście 8 E - uwaga - sztuka bardziej dla miłośników, ale nawet osoby nie chodzące do muzeów będą pod wrażeniem domu.

Do zjedzenia: papas arugadas z sosami: mojo rojo i mojo verde - malutkie słodkie ziemniaczki, które rosną tylko na wyspach. (trzeba szukać, w turystycznych miejscach często brak); znaleźliśmy w miasteczkach w głębi lądu.
Smażone sardynki, paella z owocami morza. Nazw knajp nie pamiętam - jedliśmy m. in. w jakiejś spelunie w Arrieta (ale nie w tej przeszklonej, parterowej na brzegu morza - tam drogo).
Do wypicia: lokalne wina z Lanzarote (białe); piwo Tropical z Gran Canarii (dość przeciętne).
Jeśli chodzi o jedzenie - polecam 3 filmiki Makłowicza na stronie TVP o Lanzarote.

Poniżej zdjęcia: okolice Salinas/Los Hervideros, dom Manrique, i mapa Lanzarote z hotelu, na niej wszystko widać jak na dłoni :)

Załączniki:
Komentarz do pliku: Lanzarote mapa-kafle
lanzarote mapa.jpg
lanzarote mapa.jpg [ 244.32 KiB | Obejrzany 8444 razy ]
Komentarz do pliku: dom Cezarego Manrique
manrique.jpg
manrique.jpg [ 73.14 KiB | Obejrzany 8444 razy ]
Komentarz do pliku: okolice Salinas de Janubio/Los Hervideros
wybrz1.jpg
wybrz1.jpg [ 72.56 KiB | Obejrzany 8444 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 03 Mar 2013 23:04 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
A mnie bardzo podobało się małe miasteczko Haria-drogi z niego bardzo malownicze, no i El Golfo i Caleta de Famara.
Lanzarote cała dla mnie jak obraz, fantastyczna! Do powtórzenia....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 03 Lip 2013 21:40 

Rejestracja: 03 Lip 2013
Posty: 1
Wlasnie wylatuje w sobote Znalazlem cos takiego pewnie innym sie przyda :)

A tu link do oryginalu:
http://www.zambofishing.com/wp-content/ ... re-map.jpg

Załączniki:
lanzarote-car-hire.jpg
lanzarote-car-hire.jpg [ 221.23 KiB | Obejrzany 8772 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
Cicha_Woda uważa post za pomocny.
 
      
#88 PostWysłany: 20 Kwi 2014 14:45 

Najlepsze jedzonko na Lanzarote w/g mnie jest w miasteczku Orzola na północy wyspy ,skąd odpływają łajby na La Graciosę.
O tutaj
https://goo.gl/maps/4PNnd

Najlepsza i najtańsza jest ostatnia po prawej stronie ,zaraz za restauracją "Perla del Atlantico". Do tej nie wchodżcie bo "wtopicie"
Dodatkowo ,niedaleko wspaniała "bodega" winnica przy drodze z Orzoli do wioski YE. Można degustować i kupić w dobrych cenach bezpośrednio u własciciela. Dużo lepsze i tańsze niż w niby bodegach dla turystów gdzie zwożą autokarami.Jest tablica przy drodze.
Lokalizacja

https://goo.gl/maps/n3yMy
Góra
 PM off
Filek uważa post za pomocny.
 
      
#89 PostWysłany: 06 Paź 2014 18:18 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 161
przez przypadek trafiłem na poniższą stronę i zainteresowałem się wycieczką objazdową na Lanzarote:

http://www.lanzaroteexperiencetours.com/en/excursions/

na tej stronie można też zarezerwować sobie miejsce co prawie uczyniłem. coś mnie jednak tknęło i napisałem do organizatora. odpowiedzieli, że te wycieczki są przeznaczone dla turystów a) mieszkających w wybranych hotelach i b) mieszkających na Lanzarote. prawdopodobnie chodzi o jakieś umowy między tymi hotelami i organizatorem chociaż na ww. stronie nie widzę ograniczeń na udział.

czy znacie może organizatorów na Lanzarote, którzy nie nakładają takich warunków na uczestnictwo w wycieczce?

pozdrawiam,
geos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 06 Lis 2014 11:02 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 70
W której części wyspy polecacie szukać zakwaterowania? Tak by wiatru było jak najmniej oraz słońca najwiecej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 06 Lis 2014 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Byłem w sierpniu na południu i wschodzie-piźd..ło jak w kieleckiem :lol: ,ale marsjańsko-księżycowe rekompensują wszystko,chętnie wrócę na Lanzarote :twisted:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 06 Lis 2014 13:03 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 70
Czyli nie ma znaczenia gdzie? Na przykład jak bylem na GC czy Teneryfie to w części południowej zawsze "ciszej" cieplej. Na Teneryfie mieszkaliśmy kolo lotniska SUR wiało dzień w dzień. Wystarczyło pojechać 10 km na południe i juz było spokojnie. Ale to efekt wysokich gór. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 06 Lis 2014 13:11 

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 29
Na Lanzarote polecam do mieszkania Puerto del Carmen. Nie wieje, sporo sklepów i restauracji. Przy wynajmie samochodu (kupując pełne ubezpieczenie) wystarcza sama gotówka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 05 Gru 2014 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Na wiatr na Kanarach nie ma reguły-zależy jak trafisz.Podczas mojego pobytu na Lanzarote wiatr był nie do wytrzymania.Płynąc na Fuerteventurę spotkaliśmy mieszkającego tam Polaka,który stwierdził,że wiatr na Lanzarote to nic w porównaniu z Fuerteventurą :( Na szczęście Jego prognozy się nie sprawdziły-wiatru na Fuercie praktycznie(no,może poza Blue Lagoon)nie spotkałem :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 16 Sty 2015 12:19 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 70
Aktualnie jesteśmy w Playa Blanka. Pogoda piękna bezchmurne niebo brak wiatru i bardzo ciepło . Korzystamy ze wskazówek z tego wątku i wszystko sie sprawdza :) Wyspa przepiękna wyjątkowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 03 Lut 2015 15:57 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 71
Loty: 76
Kilometry: 167 601
Chciałem dorzucić dwa swoje grosze do wizyty na Lanzarote. Skorzystałem z Waszych uwag co do atrakcji i mogę potwierdzić, że się nie zawiodłem. Nie wyczytałem natomiast (być może gdzieś mi to umknęło) jednej atrakcji, która zrobiła na mnie drugie największe wrażenie po parku Timafaya. Chodzi o Las Nieves - wzgórze na którym znajduje się mała kaplica, ale przede wszystkim znajduje się oszałamiający widok na plaże w Famarze. Będąc na tej plaży widzimy skaliste wzgórza pnące się sztywno go góry. Pną się one mniej więcej do miejsca o nazwie los Nieves. Dodatkową atrakcją jest zjazd z tej góry, która jest dosyć offroadowa i miałem nieco wątpliwości czy nie wyjadę w polu ;) Polecam, jeszcze raz polecam!
Przy okazji jedna kwestia co do wypożyczenia samochodu, w moim przypadku w Hertz. "Musiałem" wykupić dodatkowe ubezpieczenie albo zablokują mi na karcie 770 euro. Był to mój pierwszy raz z wypożyczalnią i samochodów toteż podszedłem do sprawy asekuracyjnie i kosztownie wykupując dodatkowe ubezpieczenie. Mocno się sfrajerzyłem? Rozumiem, że to standardowa praktyka firm ttypu Goldcar, ale po takiej "marce" się tego nie spodziewałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 12 Lut 2015 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2010
Posty: 89
co do wyspy polecam:
plaze:
papagayo - przy playa blanca
famara - na zachodzie wyspy

miejsca:
timanfaya - dla mnie obowiazkowo (szczegolnie jak ktos lubi kosmiczne krajobrazy)
ogrod kaktusów
mirador del rio

przez tydzien autem objedzie sie wszystko
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Filek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lanzarote
#98 PostWysłany: 12 Lut 2015 21:00 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
A ja zachęcam do popłynięcia na Graciosę-widoki już z promu fantastyczne, sama wyspa też niesamowita-nie ma asfaltu, po prostu kilka uliczek pokrytych piaskiem, plaże od południa puste i z widokiem na klify i Playa Famara...
No i Haria, pełna palm. Ech, świetna wyspa; zazdroszczę tym, którzy polecą :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Filek lubi ten post.
 
      
#99 PostWysłany: 04 Sie 2015 08:49 

Rejestracja: 25 Kwi 2013
Posty: 38
Można tez skorzystać z licznych biur które oferują jednodniowe objazdówki/wycieczki po wyspie. Przykładowe ceny w jednym z biur w Costa Teguize. Niestety nie znam dokładniejszego planu wycieczek.

-- 04 Sie 2015 09:18 --

W Puerto Calero można skorzystać z rejsu łodzią podwodną. Rejs trwa ok godziny. Cena 55 Euro osoba dorosła, dziecko i druga dorosła osoba (promocja w czerwcu) połowę tej ceny. Wypływa się się z portu i płynie wzdłuż brzegu do miejsca w którym leży wrak jakiegoś statku. Cały czas towarzyszą nam ryby. W pewnym momencie, łódź osiada na dnie, pojawiają się płetwonurkowie którzy karmią ryby. Ciekawy widok. Mimo że cena dość wysoka polecam.

Załączniki:
submarine5.jpg
submarine5.jpg [ 89.33 KiB | Obejrzany 6911 razy ]
submarine4.jpg
submarine4.jpg [ 93 KiB | Obejrzany 6911 razy ]
submarine3.jpg
submarine3.jpg [ 148.92 KiB | Obejrzany 6911 razy ]
submarine2.jpg
submarine2.jpg [ 197.24 KiB | Obejrzany 6911 razy ]
submarine1.jpg
submarine1.jpg [ 131.27 KiB | Obejrzany 6911 razy ]
wycieczki.jpg
wycieczki.jpg [ 68.71 KiB | Obejrzany 6931 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
Cicha_Woda uważa post za pomocny.
 
      
#100 PostWysłany: 26 Cze 2016 01:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Ja polecam winnicę El Grifo, w której znajduje się Muzeum Wina. Wstęp 4 euro, w cenie degustacja wybranego przez siebie wina, są też opcje (poniżej) z bardziej rozbudowaną degustacją, czy oprowadzaniem z przewodnikiem. Przy okazji dodam, że na terenie winnicy rośnie dużo rodzajów kaktusów, są tabliczki, więc tak jakby ma się 2 in 1 czyli winnicę i kaktusy. Czynne codziennie od 10:30 do 18:00.
Załącznik:
el grifo 2.jpg
el grifo 2.jpg [ 180.59 KiB | Obejrzany 6243 razy ]
Załącznik:
el grifo.jpg
el grifo.jpg [ 95.91 KiB | Obejrzany 6243 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 240 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group