Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 243 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 14 Lip 2018 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
@szkodaczasu
Tylko do zostawienia samochodu, początek zejścia/szlaku znajduje się na końcu tego podejżanego parkingu z namiarów jacakatowice
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#162 PostWysłany: 19 Lip 2018 09:00 

Można zostawić samochód na parkingu przed kościołem w Ye. Jest tam 7 czy 8 miejsc. Albo gdzieś obok.

https://www.google.com/maps/dir//Iglesia+de+Ye/@29.1948589,-13.4895736,1597m/data=!3m1!1e3!4m8!4m7!1m0!1m5!1m1!1s0xc48a6cd3a92b621:0x6420e87757567c3b!2m2!1d-13.4838238!2d29.1954298

Bezpłatny. Raczej zawsze jest wolne miejsce. Tam jest bezpiecznie. [ jak to przed kościołem :D ] i można podejść w oba miejsca. Na plażę i wulkan. Zostawiałem tam auto parę razy i nic się nie stało.
Góra
 PM off  
      
#163 PostWysłany: 19 Lip 2018 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Tak piszecie o tym parkingu jakby pozostawienie na nim (pustego) samochodu równało się powybijanym szybom i dewastacji...
ja rozumiem że nie można zostawiać zaladowanego samochodu - jak w całej Hiszpanii - kradną, kradną i jeszcze raz kradną. Ale pusty też? bez niczego w środku?
A druga sprawa: które miejsca najlepsze na snorkeling? tzn. uściślając - które najbogatsze w podwodne życie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 19 Lip 2018 10:02 

@gosiagosia

Dlatego napisałem w poście powyżej , że podejrzane typy lubią sprawdzać co ludzie mają w samochodach zostawione. Jak jest pusto , to raczej szyb nie wybijają. To oczywiste. Dla Ciebie zapewne tak. Ale bezmyślności ludzkiej nie znasz ? Zostawiają torebki, laptopy, aparaty na wierzchu , a potem zdziwienie , że okradli.
Ktoś to może przeczyta i zapamięta , że nic cennego nie zostawiamy nigdy na widoku w samochodzie.
A co do nurkowania , to nie wiem. Z Puerto Calero wypływa żółta łódź podwodna , ale nie korzystałem i nie o to Ci zapewne chodzi... ;)
Góra
 PM off
gosiagosia lubi ten post.
 
      
#165 PostWysłany: 25 Lip 2018 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Byłem tydzień temu i auto można zostawić pod kościołem w Ye, w miejscu gdzie zaczyna się szlak na wulkan, z tego miesjca do miejsca, z którego rozpoczyna się szlak na plażę idzie się ok. 10 min.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 19 Sie 2018 16:55 

Rejestracja: 25 Kwi 2013
Posty: 38
gosiagosia napisał(a):
...
A druga sprawa: które miejsca najlepsze na snorkeling? tzn. uściślając - które najbogatsze w podwodne życie?


Jeśli chodzi o snorkeling to najbardziej podobało mi się w Caleton Blanco (w pobliżu Orzoli) - trzeba tylko poczekać na przypływ. Nie byłem na Papagayo - tez podobno fajnie.
Caleton tak wygląda w czasie odpływu. Podczas przypływu wszystko to jest zalane wodą tworząc swoisty labirynt. Nie jest niestety jakoś specjalnie głęboko.

Załączniki:
IMG_4421-1.jpg
IMG_4421-1.jpg [ 209.77 KiB | Obejrzany 4856 razy ]
IMG_4418-1.jpg
IMG_4418-1.jpg [ 164.4 KiB | Obejrzany 4856 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
gosiagosia lubi ten post.
 
      
#167 PostWysłany: 22 Sie 2018 10:34 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Hej, będziemy w 2 pary na Lanzarote od 04.09 do 13.09 - 9 dni. Przypływamy promem z Fuerteventury wraz z autem do Playa Blanca. Baza w Puerto del Carmen dokładnie w Los Pocillos. Auto mamy na cały pobyt. Interesują nas plaże, natura i wszystkie ciekawe miejsca na Lanzarote.. Mamy wstępnie w planach odwiedzenie :
Mirador del Rio.
El Golfo
Park Timanfaya
Caleta de Famara
Jameos del Aqua
Cueva de los Verdes
Plaża Papagayo
Haria
Los Heruideros
Miradory: de Guinate, Caldera, Barranco del Chafaris
Caleton Blanca
Planujemy zrobić minimum pięć całodziennych wypadów - wycieczek. Ma to być: zwiedzanie wyspy, rozkoszowanie się naturą, plażowanie, kąpiele w oceanie. Liczy się piękno plaż + atrakcje po drodze, serpentyny - jak najbardziej zakręcone tym lepiej i widoki, widoki, widoki :). Nie jesteśmy wędrownikami, wspinaczami itp. Wszystko ma być "lajtowo" na spokojnie i pełny relax. Każda wycieczka mogłaby być połączona z plażowaniem i kąpielą w oceanie. Moje panie nalegają :). W innym wypadku mnie zamordują :).

Teraz pytanie, jak najlepiej rozplanować codzienne wyjazdy - całe trasy - aby połączyć ze sobą i odwiedzić miejsca które powyżej chaotycznie podałem. Plaże i górskie drogi (mogą być najbardziej kręte), punkty widokowe, najciekawsze atrakcje wyspy i wieczorem wrócić na kolację do Puerto del Carmen? Muszę mieć przynajmniej pięć całodziennych tras.uwzględniających plażowanie.
Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i propozycje.

P.S. Jeśli znacie inne ciekawe atrakcje lub miejsca, których nie wymieniłem - proszę pisać, z przyjemnością odwiedzimy :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 22 Sie 2018 12:10, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 22 Sie 2018 12:07 

Mając auto przez 9 dni na Lanzarote, objedziecie wszystkie drogi jakie tam istnieją. :D i to nawet po kilka razy.
Masz bazę w Puerto del Carmen. Czyli prawie pośrodku. Ciężko. doradzać , godzina po godzinie, gdzie masz jechać. Po prostu mapa przed nos i ..jedziemy.
Nie zapomnij o drodze LZ 207 z Haria do Tabayesco. Widokowa, są serpentyny i jedziesz nad przepaścią.
Czyli zgodnie z Twoim życzeniem. :P
Wyspa jest nieduża. Ostatnio byłem tydzień w grudniu i po 3-4 dniach nie było gdzie jechać w nowe miejsca, to zaczęliśmy objazd od początku. :mrgreen:
Ale warto.Tam jest pięknie .
Góra
 PM off
Zdzislaw422 lubi ten post.
 
      
#169 PostWysłany: 22 Sie 2018 12:12 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
@jacakatowice Dzięki, mam zapisaną z Harii drogę LZ10, znasz ją? Też jest ciekawa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 22 Sie 2018 12:24 

Każdą drogę tam znam. :D 6 pobytòw ,łącznie 2 miesiące.
LZ 10 też widokowa. Po drodze jest Mirador z knajpą i ładnym widokiem Pòźniej odbicie w prawo do Famary ( surferzy) lub do Geria( rejon winnic).
Wszystko to objedziesz. Gwarantuję. Tam są odległości po kilka, gòra kilkanaście kilometrò. Drogi pustawe i w bardzo dobrym stanie. Świetnie wszystko oznakowane. Ròwnież atrakcje turystyczne. Nic nie przegapisz.
Góra
 PM off
Zdzislaw422 uważa post za pomocny.
 
      
#171 PostWysłany: 22 Sie 2018 12:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Więc kupcie sobie bilet wstępu ticket combo na 6 miejsc. 33 euro to kosztuje, trochę mniej, niż gdyby kupowac osobno.

Trasa dzień 1

TRASA DZIEŃ 1

Park wulkanów to ze 2-3h, do La Santy na chwilę bo widok fajny i fajny pkt widokowy tam, gdzie wbiłem pinezkę. Plaża Famara (wieje) na 3h, zjazd trasą LZ207 i macie pierwszy dzień.

Trasa dzień 2

TRASA DZIEŃ 2

Dodałem ogród kaktusów Jardin de Cactus (na ten bilet za 33 też się wejdzie). Miradory oczko wodne i jaskinia po max 60-90 minut kazdy. Na końcu wbiłem pinezkę gdzie można się zaparkowac i przejść pieszo plażą w stronę lotniska i zrobić zdjęcie z lądującym samolotem tuż nad głową. Po drodze jest też miasteczko Ye, gdzie można pochodzić po górach (trekking taki).

Dzień trzeci

możecie zrobić trekking z Puerto del Carmen do Puerto Calero. Idzie się brzegiem, klifami, to jakies 2h z zatrzymywaniem się po drodze w różnych uroczych miejscach. Bez przerw to max 75 minut. Tutaj bodajże się zaczyna No i Playa Papagayo, ale to już raczej autem.

Dzień czwarty
to plaże Playa Blanca (ich jest 5 i pomiędzy nimi jest przejście po prostu z jednej na drugą) dodałbym jeszcze Montana Roya, trza wleźć na górkę i widok jest zacny. Ciężko znaleźć miejsce do parkowania w miarę blisko, bo słabo oznaczone, ale wydaje mi się, że parkowaliśmy TUTAJ i szliśmy do góry tą ścieżką. Wulkan można obejść dookoła po krawędzi.

TRASA DZIEŃ 4

Dzień piąty.

Najpierw jedziemy przez park wulkanów, bo ładnie. Tym razem dodałem wielblądy bo sporo czasu jest. Zaraz za wejściem Do parku Timanfaya. Nie mówię, że macie jeździć, ale stado ładne i fotogeniczne, zatrzymać się warto. Potem Los Hervideros i El Golfo. Pierwsze jakieś 60 min, drugie 30 ale można zejść na czarną plażę. Więc tez 60. Na koniec miejscowość La Hoya i tam też plaża oraz punkt widokowy. Na Googlach wbiłem pinezkę.

TRASA DZIEŃ 5

Starałem się nie powielać tras.

Płatne (wszystkie można zrobić w ramach biletu Combo za 33 euro).

Mirador del Rio
Park Timanfaya
Jameos del Aqua
Cueva de los Verdes
Jardin de Cactus

Bezpłatne:

Plaża Papagayo
Haria
Los Hervideros
El Golfo
Caleta de Famara
Montana Roja (trudność wspinaczki 2/10)

Wstęp na plaże Playa Blanca - 3 euro za wjazd na parking (od auta).

A temat w ogóle nadaje się do połączenia z innymi o Lanzarote.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zdzislaw422 uważa post za pomocny.
 
      
#172 PostWysłany: 22 Sie 2018 13:00 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
@Roku, @jacakatowice Wielkie dzięki. Teraz już mam super plan na Lanzarote. Może dodam swoje drobne, spontaniczne modyfikacje już na miejscu. Jestem przekonany, że wyjazd na Fuertewenturę i Lanzarote będzie tak samo udany jak ubiegłoroczny na Teneryfę :). Może następna będzie Gran Canaria?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 23 Sie 2018 23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Moje 2 tygodnie na Lanzarote.
Odwiedzone miejsca na mapie. Pewnie niedługo jakoś relację napiszę.
mapa w google maps w linku
https://www.google.com/maps/d/embed?mid ... KtzO&hl=pl

Załącznik:
lanza.JPG
lanza.JPG [ 220.28 KiB | Obejrzany 4797 razy ]
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#174 PostWysłany: 24 Sie 2018 01:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 73
Loty: 61
Kilometry: 98 044
Z mniej znanych miejsc, polecam przy okazji wizyty w Parku Timanfaya podjechać kawałek w kierunku Mancha Blanca i zajrzeć (wejście darmowe) do Centro de Visitantes e Interpretación de Mancha Blanca.
Warto wejść na Caldera Blanca, sama droga przez morze lawy jest warta niemałego wysiłku a widok z góry na to morze....
Jedziemy tą drogą https://www.google.pl/maps/@29.0433916, ... 312!8i6656
Lagomar też warte zobaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#175 PostWysłany: 24 Sie 2018 01:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Nikt nie wspomniał jeszcze o Punta Mujeres. Urocze miasteczko, które uchowało się od jeszcze od turystów. Ogólnie jeżeli ktoś szuka spokoju to zdecydowanie północ wyspy, do której mało kto tutaj dociera. Tak się składa, że jestem już prawie trzeci miesiąc tutaj, co ciekawe, nawet osoby, które mieszkają tutaj X lat czasem nieznają np. Ye czy Harii.

Jeżeli ktoś jest na dłużej to można też podjechać do Charco del Palo, są tam również baseny naturalne oraz plaża nudystów :twisted: :twisted:

Natomiast również tutaj nie znalazłem informacji o Los Charcones, zaraz obok Playa Blanca, jeżeli ktoś był na La Palmie lub El Hierro, zna baseny naturalne, tutaj mamy ich namiastkę. Bardzo blisko Playa Blanca, są oznaczone dobrze w google maps. Szczerze polecam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 24 Sie 2018 07:02 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
W Charco nie ma plaży. Są dwa naturalne baseny skalne ze skrawkami piasku do siedzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 24 Sie 2018 08:00 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
@szkodaczasu Mógłbyś podpowiedzieć na których odwiedzonych przez Ciebie (mapka) plażach można spokojnie popływać, kąpać się? Czy potrzebne są buty do wody?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 24 Sie 2018 09:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Zdzislaw422 napisał(a):
@szkodaczasu Mógłbyś podpowiedzieć na których odwiedzonych przez Ciebie (mapka) plażach można spokojnie popływać, kąpać się? Czy potrzebne są buty do wody?


Wszędzie dasz radę bez butów. My sobie radziliśmy bez butów cały wyjazd i nasz 4 latek miał buty do wody, ale też dawał radę bez.
Jedyna plaża gdzie mogą się przydać to plaża de Caleton Blanco. Jest wejście przez kamienie pod wodą ale da radę je "ominąć".

Odnośnie pływania to wszędzie pływaliśmy. Na północnych plażach samo pływanie może być bardziej utrudnione ponieważ były większe fale.
Ale kąpać można się wszędzie.

Moim zdaniem top 5 plaże na Lanzarote to
1. Playa del Risco - byliśmy prawie sami :) ze względu na dojście:
filmik z zejścia


2. Papagayo Beach - najładniejsza na Lazarote ale przez to również dośc mocno oblegana ( + te okoliczne plaże też ok)
3. Playa de Famara - plaża surferów (koniecznie z dojazdem drogą LZ 410 - super widokowo)
4. Caleta del Mojón Blanco
5. mam problem :) ale chyba któraś czarna plaża na zachodzie w okolicy od El Golfo do Janubio
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gyron lubi ten post.
 
      
#179 PostWysłany: 24 Sie 2018 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
pooor napisał(a):
Z mniej znanych miejsc, polecam przy okazji wizyty w Parku Timanfaya podjechać kawałek w kierunku Mancha Blanca i zajrzeć (wejście darmowe) do Centro de Visitantes e Interpretación de Mancha Blanca.
Warto wejść na Caldera Blanca, sama droga przez morze lawy jest warta niemałego wysiłku a widok z góry na to morze....
Jedziemy tą drogą https://www.google.pl/maps/@29.0433916, ... 312!8i6656
Lagomar też warte zobaczenia.


Zgadzam się :)

Załączniki:
3.jpg
3.jpg [ 241.68 KiB | Obejrzany 4722 razy ]
2.jpg
2.jpg [ 193.65 KiB | Obejrzany 4722 razy ]
1.jpg
1.jpg [ 282.05 KiB | Obejrzany 4722 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 12 Wrz 2018 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Czy ktoś potrafiłby wskazać na mapie google gdzie rozpoczyna się i do którego miejsca można dojść klifem parku Timanfaya tzw. Ruta del Litoral.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 243 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group