Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 21 Lis 2017 15:49 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
Na VDA były takie akcje. Na TLV mieliśmy przylot.
Generalnie nie ma się do czego przygotowywać, trzeba odpowiadać na pytania, mówić, że się nikogo nie zna, że sam pakowałaś bagaż itd. Wątpię żeby komuś chcieli robić większe problemy. No i oczywiście trzeba być wcześniej, choć w naszym wypadku te 2 godziny przed wylotem wystarczyły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#242 PostWysłany: 22 Lis 2017 19:15 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
Ponieważ jestem "na świeżo" po wizycie w Izraelu podzielę się swoimi doświadczeniami z lotnisk.
Przelot na trasie Lublin (LUZ) - Tel Aviv (TLV) i powrót.

Ponieważ był to mój pierwszy lot poza UE z lubelskiego lotniska poruszyłem z celnikiem temat pieczątek w paszporcie,
a mianowicie poprosiłem o wbicie mi takowej. Niestety celnik odmówił, powiedział że wbijali często Polakom na prośbę ale ostatnio dostali pismo "z góry" z zakazem wbijania pieczątek w unijne paszporty.

Przylot do TLV - przy wjeździe do kraju podczas rozmowy z celniczką padło kilka pytań, a mianowicie:
* na jak długo przylecieliśmy ?
* Gdzie zamierzacie nocować i co zwiedzić ?
* Kiedy ostatnio byłem w Izraelu ?
Otrzymaliśmy niebieskie karteczki czyli visy ważne 3 miesiące i to by było na tyle kontroli przy wjeździe.

Przy wylocie z TLV było tylko trochę dłużej ale po kolei:
Wstępna rozmowa z celniczką była bardzo krótka i padły tylko 2 pytania - czy jesteśmy rodziną i czy dostaliśmy od kogoś jakieś prezenty. Biała naklejka na paszport i idziemy dalej.
Przy drugim okienku następuje sprawdzanie paszportów i otrzymuje się zgodę na wyjazd z Izraela (czyli żółta karteczka).
Tutaj porozmawiałem sobie trochę dłużej z celniczką, zapytałem o automatyczne bramki i pieczątki w paszporcie.
Automatyczne bramki działają na paszporty biometryczne i Polacy z takim paszportem mogą z nich korzystać. Tego dnia nie byłoby to żadne "przyspieszenie" bo pomimo iż było trochę osób wszystko szło sprawnie.
Pytałem też o pieczątki - dlaczego teraz nie wbijają i otrzymałem odpowiedź, że nie robią tak od jakiś ~6 lat. Wszystkie visy wydają na niebieskich karteczkach i jak bardzo chcę to mogę sobie ją wkleić w paszport ;)
Za tą drugą budką odbyło się sortowanie turystów na kontrole bezpieczeństwa - te bardziej i mniej szczegółowe. My zostaliśmy przydzieleni do normalnej kolejki, szczegółowo poszły 3 samotne dziewczyny ale dosyć szybko zostały puszczone dalej.

Cała kontrola odbyła się w bardzo miłej atmosferze, a wszyscy celnicy byli bardzo sympatyczni.
Na zakończenie dodam, że i ja i moja żona mamy w paszportach pieczątki z krajów arabskich: Turcja, Maroko, Tunezja, Egipt, Jordania ale nikt o nie nie pytał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#243 PostWysłany: 22 Lis 2017 19:33 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
...bo miałeś odpowiednią pierwszą cyfrę na naklejce z kodem kreskowym na paszport :)
Jak pierwsza paniusia stwierdzi, że jesteś mniej-bezpieczny, to dostaniesz inny numer na kodzie kreskowym (tak pewnie dostały te dziewczyny) i na kontrolę zaproszą szczegółowszą :)
Ogólnie - standardowo.
...niestandardowe dla mnie było to (w porównaniu z lotami czy też lotniskami "unijnymi"), że przysłowiową 2-litrową Colę (pełną) można było wszędzie nosić ze sobą i nikogo absolutnie ona nie obchodziła. W PL/UE dawno by była w śmietniku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#244 PostWysłany: 22 Lis 2017 19:45 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
@sanchopan

Dostałem białą naklejkę, pierwsza cyfra 1. Z tego co zauważyłem były też żółte naklejki.

Odnośnie bezpieczeństwa jeszcze dopiszę, że ten terminal 1 traktują trochę po macoszemu - przy wejściu nie ma kontroli bagażu, a na terminalu 3 jest.
Z tą colą masz rację, pierwszy raz nie musiałem zdejmować zegarka, tylko pokazałem celnikowi rękę i powiedział że OK.
W Polsce obowiązkowo trzeba zdjąć i jeszcze obejrzą z każdej strony ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#245 PostWysłany: 22 Lis 2017 19:59 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Czyli byłaś "bezpieczna" a ci "najgorsi" to 5 i 6: czasem niektórzy dostają "opiekuna" do czasu wylotu :) Zależy jak odpowiesz na pierwsze pytania itd.
Bo w UE moim zdaniem zbytnio skupili się na suchych przepisach a za mało na ludziach: np. jak lecę z dzieciakami, to albo by trzeba było kupować za ogrooomne pieniądze mineralną (bo dzieci sporo) albo nawet 6-8 godzin nikt nic nie pije; albo bardzo mało. Co latem jest uciążliwe (nawet poza sezonem): bo trzeba przejść kontrolę, odsiedzieć swoje przy Gate, potem lot, potem zwykle jakiś transport na szybko się organizuje - i zanim się dojedzie do miejsca docelowego i potem zrobi lub kupi coś do picia - to mija trochę godzin.
Raz to mnie chciała nawet aresztować SG, bo się postawiłem na kontroli: wyjąłem wyrzucone do kosza środki p-wko komarom dla uczulonego na komary dziecka - i powiedziałem, że nie oddam. Awantura się oparła o Głównego Komendanta, ale to już całkiem inna historia - a wystarczyło wcześniej (nie zrobiłem tego) zedrzeć naklejkę z buteleczki (malutkiej, żeby nie było: bodaj 75 ml), że "niebezpieczne". Ale to wszystko zależy od ludzi... Koniec końców - buteleczki przy mnie zostały. Ale ciśnienie to miałem jakieś 190/110. :shock: :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#246 PostWysłany: 22 Lis 2017 20:14 

@KondzikS dosyć dokładnie przemaglowali
@Siemion Przylot do TLV - przy wjeździe do kraju podczas rozmowy z celniczką padło kilka pytań
@KondzikS Generalnie nie ma się do czego przygotowywać, trzeba odpowiadać na pytaniaar
@marcin.krakow U mnie cała rozmowa kręciła się jedynie wokół wizy egipskiej

To teraz napisze któryś z was, w jakim języku były te pytania? Domyślam się że po angielsku. Niestety sam nie potrafię zkleić po angielsku zdania nawet z pięcu wyrazów,nie mówiąc o odpowiedziach na zadawane pytania w tym języku. Jednak podróżując już prawie 30 lat, jedynie po Europie, jakoś zawsze dawałem sobie radę po polsku,grecku,rosyjsku i rękoma. Co w przypadku takiej pogadanki z celnikami? :( mam zamiar zaszczycić ich swą wizytą.
Góra
 PM off  
      
#247 PostWysłany: 22 Lis 2017 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@andrzejdz Pytania po angielsku, ale jestem przekonana, że jak będzie trzeba to znajdzie się tam też ktoś mówiący po rosyjsku. A będziesz sam? Ze mną była mama, która nie mówi w obcym języku to po prostu poprosili, żebym ja zadała jej pytanie.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#248 PostWysłany: 22 Lis 2017 20:37 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
@andrzejdz

Po angielsku ale przecież nie wszyscy znają i jakoś wjeżdżają więc i Ty dasz radę :)
Naucz się dwóch słów "tourist Jerusalem", przygotuj wydrukowane rezerwacje biletu powrotnego, hotelu i będzie OK.

Przypomniała mi się sytuacja, także z izraelskiego przejścia granicznego i rozmowa naszego rodaka,
która wyglądała tak:

Celniczka: "Zdzisław ?"
Zdzisław: "Czego ty chcesz ?" (... oczywiście odpowiedział po polsku)
Celniczka: "Nie wiesz jak masz na imię ?"

... Zdzisław już nic nie odpowiedział, a celniczka oddała mu paszport i kazała iść dalej także sobie nie pogadali :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#249 PostWysłany: 22 Lis 2017 20:43 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Hehe :D :lol:
Gwoli ścisłości - przy przylocie po angielsku rozmawialiśmy.
Ale przy wylocie w kontekście pytań typu: "Ile Pan bomb i karabinów przewozi?" przynoszą po prostu zestaw pytań na kartce po polsku: i tylko kiwasz głową :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#250 PostWysłany: 22 Lis 2017 21:05 

Z tym zestawem pytań na kartce to idealne rozwiązanie, bo niestety pytania "Ile Pan bomb i karabinów przewozi?" mógłbym jak" pan Zdzisław" nie zrozumieć.


@Siemion Naucz się dwóch słów "tourist Jerusalem", przygotuj wydrukowane rezerwacje biletu powrotnego, hotelu i będzie OK.

Z tymi dwoma słowami problemu nie powinno być ,gdybym tylko wyruszał do Jerozolimy. W pakiecie mam przylot do TLV, Jerozolimę,Betlejem, Morze Martwe,Ejlat na 5-6 dni ,póżniej Akaba, Petra i Wadi Rum na jakieś 4 dni i na koniec Taba z ALL na 5 dni Razem licze na 16 dniowy pobyt z odlotem z Ovdy.
Czy wydrukowanie karty pokładowej na Ryana , aby wrócić z Ovdy jest sprawdzane na TLV?
Góra
 PM off  
      
#251 PostWysłany: 22 Lis 2017 21:11 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Nie - nie jest sprawdzane.
Ogranicz się do prostych:
- ile dni
- rezerwacja ho(s)telu tu i tam
I tyle.
O żonę mogą pytać raczej tylko wtedy, jeśli lecisz jak ja 1x z teściową. :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#252 PostWysłany: 30 Lis 2017 13:42 

Rejestracja: 30 Lis 2017
Posty: 18
Według mnie, ważniejsze jest czy jesteś pewny/pewna siebie gdy odpowiadasz na pytaniach i od humoru i płci celnika. Nie idź do kobiet:) Tu https://maciciel.wordpress.com/2017/11/30/ejlat/ opisałem sytuację jak gość z pieczątką Emiratrów przeszedł, a niepewny Mateusz został :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#253 PostWysłany: 30 Lis 2017 14:11 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
E tam, wcale nie wiadomo czy zostal, wzieli go po prostu na dluzsza rozmowe. Ja mam pieczatki z paru dziwnych miejsc, niezaleznie od tego jak jestem pewny siebie, zawsze konczy sie na dluzszej konwersacji na granicy izraelskiej.

Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#254 PostWysłany: 30 Lis 2017 14:20 

Rejestracja: 30 Lis 2017
Posty: 18
pbak napisał(a):
E tam, wcale nie wiadomo czy zostal, wzieli go po prostu na dluzsza rozmowe. Ja mam pieczatki z paru dziwnych miejsc, niezaleznie od tego jak jestem pewny siebie, zawsze konczy sie na dluzszej konwersacji na granicy izraelskiej.

Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk


Został na dłuższą rozmowę. Wydaje mi się że oni i tak każdego wpuszczą, no bo co zrobią z takim delikwentem który przyleciał do Ovdy? Wiedaomo że większość osób tam jedzie na wypoczynek. Jak masz dobre dokumenty, nie jesteś na liście szpiegów i nie przewodzisz nielegalnych rzeczy, to na pewno wpuszczą, pytanie jak długo będziesz rozmawiał :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#255 PostWysłany: 09 Gru 2017 02:50 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
A jak mam już nieaktualny paszport, z wbitą pieczątką z Tel Avivu z 1995 r. i stemplami z USA, to brać go? Czy to ułatwi "konwersację" i przyspieszy przejście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#256 PostWysłany: 09 Gru 2017 04:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
-- 09 Gru 2017 03:15 --

Tak weź go, a jak będziesz przechodzić kontrole bezpieczeństwa to tam będzie taki wielki kosz- wrzuć go tam

-- 09 Gru 2017 03:15 --

Tak weź go, a jak będziesz przechodzić kontrole bezpieczeństwa to tam będzie taki wielki kosz- wrzuć go tam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
manyaky lubi ten post.
 
      
#257 PostWysłany: 09 Gru 2017 04:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Moze @julk1 zartowal? :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#258 PostWysłany: 09 Gru 2017 06:39 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
RaDiDaM napisał(a):
Lecimy w najbliższym czasie do TLV z Wrocławia. Wylot mamy o 6. O której być na lotnisku? Tak jak na stronie LOT-u jest napisane, czyli ok. 3h przed wylotem? Czy we Wrocławiu idzie sprawnie ? :)


Wylot wczoraj. Wystarczy być tak jak na każdy inny lot we Wroclawiu. My byliśmy 1,5h wcześniej o z godzinę się nudzilismy czekając na boarding ;) Wszystko sprawnie bo rano jest sporo lotów i są na to przygotowani.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#259 PostWysłany: 28 Gru 2017 19:06 

Rejestracja: 19 Mar 2017
Posty: 53
Pytanie odnośnie granicy izraelsko-jordańskiej. Czy zakładając sytuację, że poprosi się o niewbijanie do paszportu pieczątki izraelskiej, a dostanie się pieczątkę po stronie jordańskiej - czy to również grozi niewpuszczeniem do np. Iranu? Innymi słowy czy po samym spojrzeniu na pieczątkę z Jordanu (Wadi Araba) można wywnioskować, że wjechało się z Izraela i na tej postawie nie zostać wpuszczonym?


Ostatnio edytowany przez Paolo_, 28 Gru 2017 19:14, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#260 PostWysłany: 28 Gru 2017 19:14 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
Tak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group