Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 333 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Maj 2014 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
witam
mam kupiony bilet na lipiec do Izraela, i jedną z najważniejszych rzeczy w mojej podróży miała być wycieczka do Petry w Jordanii.
W sierpniu natomiast wybieram się do Iranu, gdzie oczywiście z pieczątką z Izraela mnie nie wpuszczą. Wiem, że na lotnisku TLV mogę poprosić o wizę na oddzielnej kartce, żeby później w Iranie nie było problemu.
Natomiast czy jeśli wyjadę z kraju do Jordanii to mogę pieczątkę wyjazdową dostać też na tejże kartce
i później wjazdową z Jordanii tak samo?
Proszę o pomoc czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji (bez wyrabiania nowego paszportu, bo na to zabraknie mi czasu), czy muszę zrezygnować z Jordanii albo Iranu w tej sytuacji?


Ostatnio edytowany przez krasnal 30 Sty 2018 20:18, edytowano w sumie 3 razy
zmiana tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 11 Maj 2014 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Czytalam kilka dni temu dosc swiezy wpis na innej stronie, ze na granicy z Jordania wbijaja do paszportu pieczatke bez dyskusji..ale lepiej, zeby Ci to ktos potwierdzil, kto osobiscie ja przekraczal niedawno.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Maj 2014 17:07 

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 32
Witam,
Lecę do Izraela we wtorek i tak mi się rzuciło w oczy, że ostatnio fajna promocja była na loty do Libanu. A w komentarzach widzę, że z pieczątką Izraela w paszporcie nie dostanę wizy do Libanu... Słyszałem (nie wiem ile w tym prawdy, nie chcę rozsiewać plotek!), że wjeżdżając do Izraela mozna poprosić o wbicie pieczątki na jakiejś oddzielnej kartce, którą trzeba mieć razem z paszportem w razie jakiejś kontroli. Wiem, że to może brzmieć niedorzecznie :). Proszę więc o potwierdzenie, jeśli ktoś z takiej czy podobnej możliwości korzystał, żeby nie blokować sobie na dokumencie wjazdu do krajów arabskich.
Głupio by było wyrabiać paszport z tego powodu, szkoda czasu i pieniędzy, a Liban to nie jedyny kraj na liście do odwiedzenia.
Pozdrówki
_________________
--
Do what you can, with what you have, where you are.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Maj 2014 17:41 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Oni standardowo daja osobne karteczki. Nikt juz nic nie wbija

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Maj 2014 17:51 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 705
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
To prawda. Mi wbili pieczątkę na osobnej kartce, ale przekraczałem granicę z Izraelem w Tabie i tamtejsze pieczątki mam :/
Nie będzie to problemem w Libanie właśnie ? Bo też mam zamiar wybrać się w tamtą stronę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Maj 2014 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Manuel napisał(a):
To prawda. Mi wbili pieczątkę na osobnej kartce, ale przekraczałem granicę z Izraelem w Tabie i tamtejsze pieczątki mam :/
Nie będzie to problemem w Libanie właśnie ? Bo też mam zamiar wybrać się w tamtą stronę :)

To już będzie problem - pieczątka egipska z granicy z Izraelem jest traktowana jako dowód pobytu w Izraelu :(
Update - Można próbować sciemniać, ze płynąłeś promem z Taby do Jordani, ale wtedy spytaja o pieczątkę jordańską...
Można ubiegać się o drugi paszport, nie rozstając się z pierwszym.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Maj 2014 18:28 

Rejestracja: 14 Gru 2010
Posty: 102
Na lotnisku TLV dają karteczke. Pieczątek nie ma. Ale na przejściach lądowych faktycznie wybijają pieczątki. Z nimi sie do Libanu nie wjedzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Maj 2014 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
Byłem w Izraelu w grudniu 2012. Poprosiłem przy przylocie: "no stamp please". Nie mam pieczątki ani w paszporcie ani na żadnej kartce, po prostu dane są w izraelskich komputerach. Teraz słyszałem , że rutynowo nie wbijają, ale zawsze można się upewnić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Maj 2014 18:35 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
lesetoiles napisał(a):
Głupio by było wyrabiać paszport z tego powodu,

Oj, nie wiem, czy to coś zmieni. Kuzynka, jadąc kilka lat temu do Syrii, musiała zanieść przebierańcom wszystkie wcześniejsze paszporty, żeby udowodnić, że nigdy nie była u starszych braci w wierze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Maj 2014 18:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
lesetoiles napisał(a):
Głupio by było wyrabiać paszport z tego powodu, szkoda czasu i pieniędzy, a Liban to nie jedyny kraj na liście do odwiedzenia.
Pozdrówki


http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_kon ... szportowe/

Cytuj:
W wyjątkowych sytuacjach dotyczących osoby występującej o paszport, w szczególności uzasadnionych: względami ochrony życia i zdrowia tej osoby, poważnymi trudnościami w prowadzeniu przez nią działalności humanitarnej, posiadaniem w paszporcie wiz lub pieczęci potwierdzających przekraczanie granicy państw lub pobyt na ich terytorium, co uniemożliwia lub znacznie utrudnia wjazd na terytorium innego państwa, względami bezpieczeństwa państwa - po uprawdopodobnieniu tych okoliczności, tej samej osobie można wydać drugi paszport - ważny przez 2 lata od daty wydania.

Osoba zainteresowana uzyskaniem drugiego paszportu kieruje w tej sprawie podanie do Ministra Spraw Wewnętrznych (przesyła do Departamentu Spraw Obywatelskich MSW) wraz z uzasadnieniem i udokumentowaniem swoich argumentów wskazanych w podaniu - w celu uzyskania decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych w sprawie wydania jej drugiego paszportu. Minister Spraw Wewnętrznych, w drodze decyzji administracyjnej, wyraża zgodę lub odmawia wyrażenia zgody na wydanie obywatelowi drugiego paszportu.
Osoba, która otrzymała decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych wyrażającą zgodę na wydanie drugiego paszportu, składa wniosek o jego wydanie do Ministra Spraw Wewnętrznych albo wybranego przez siebie wojewody, a za granicą - do konsula. Decyzja, o której mowa, wygasa, jeżeli złożenie wniosku o wydanie paszportu nie nastąpi przed upływem 3 miesięcy od dnia jej wydania.
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 22 Maj 2014 19:01 

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 32
Po sprawie. Dziękuję.
_________________
--
Do what you can, with what you have, where you are.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Maj 2014 19:30 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 705
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
A jak już mam wizę to mnie przepuszczą na granicy ? Bo w tej sytuacji może wyrobię sobie wizę w ambasadzie w Warszawie pod warunkiem, że nie będą im zbytnio przeszkadzały pieczątki z Taby :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Maj 2014 20:13 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
Granica Izraela i Libanu to w ogóle jest zamknięta od jakiś 30 lat, tak jakby nie istniała.:) Także z wyprawy nici. I absolutnie nie noś do ich ambasady paszportu, jak tylko masz w nim coś żydowskiego, bo po danych trafisz na ich czarną listę kombinatorów i już nigdy nie będziesz wpuszczony.

Pozdro i nara, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 22 Maj 2014 20:18 

Oczywiście, że tak. Izrael tylko z Egiptem i Jordanią ma granicę, możliwą do przekroczenia. Reszta zamknęta od lat i nie ma co oczekiwać jakiejś zmiany...
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Maj 2014 21:17 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 705
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Nie zrozumieliście mnie. Chodziło mi o stare pieczątki z Taby, a nie że chciałem wjechać na teren Libanu z Izraela. Chciałem ubiegać się o wizę już w Warszawie z tymi starymi egipskimi pieczątkami (nie mam żadnych izraelskich) i jakby się udało ją dostać to czy wtedy po wylądowaniu w Bejrucie z Warszawy i wizą z ambasady Libanu w paszporcie miałbym jeszcze problem z wjazdem na teren Libanu ?

Ale za dużo kombinowania widzę ... Pomysł z drugim paszportem najlepszy !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 16 Cze 2014 05:46 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 161
Witajcie, tak się składa, że lecę w lipcu do Izraela i zaraz po powrocie wyjeżdżam do Iranu. W Tel Avivie wyląduję z jeszcze nie użytą wizą Irańską co sprowadzi tornado pytań od pograniczników, w tym na pewno kiedy jadę do Iranu. Ktoś przerabiał taką sytuację? Jak im racjonalnie wytłumaczyć, że wyjazd do Iranu 2 dni po Izraelu nie znaczy, że jestem terrorystą? Pozdr.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Cze 2014 07:35 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Najlepiej mowiac: jade w celach turystycznych?
Nie demonizujmy, w Izraelu nie zrobia zadnych problemow.

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 06 Lip 2014 09:37 

Rejestracja: 06 Kwi 2013
Posty: 86
Loty: 87
Kilometry: 227 848
Zastanawiam się nad parodniowym wypadem do Izraela. Problem jednak w tym, że w moim paszporcie widnieje wiza i stemple graniczne z Iranu. Warto więc w ogóle zawracać sobie głowę wyjazdem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 06 Lip 2014 09:59 

A dlaczego nie jechać ?
Zapewne zostaniesz wpuszczony. Tylko przygotuj się na wizytę w osobnym pokoiku i szczegółowe wypytywanie. Może nawet po polsku. Bo tam sporo osób na lotnisku mówi "po naszemu" :D

Ps Ostatnie dane są takie, że istnieje nieformalny sojusz Izraela z Iranem, przeciwko ekstremalnym dżihadystom, szalejącym w Iraku.
Góra
 PM off  
      
#20 PostWysłany: 06 Lip 2014 16:34 

Rejestracja: 06 Kwi 2013
Posty: 86
Loty: 87
Kilometry: 227 848
Mam nadzieję, że pomoże mi fakt, że jestem mundurowym... aczkolwiek różne historie słyszałem. Kogoś z Was nie wpuszczono?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 333 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group