Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jak działa Chargeback


Do każdej złożonej reklamacji typu chargeback bank jako wystawca karty podaje kod przyczyny wniesienia reklamacji. Kod chargeback ma za zadanie ułatwić zdiagnozowanie błędu i poprawić satysfakcję obsługi klienta. Kody różnią się w zależności od wystawców karty. Przykładowo organizacja Visa przyczyny reklamacji zestawia w sześciu następujących grupach:

- przyczyny związane z nieotrzymaniem przez wydawcę obowiązkowych informacji od akceptanta – nieotrzymanie od akceptanta wystarczających dowodów dokonania transakcji, np. nieprzesłanie albo przesłanie fałszywego dowodu dokonania transakcji);
- przyczyny związane z podejrzeniem oszustwa (Fraud Codes) – np. posiadacz reklamuje transakcję, w której nie brał udziału, której nie autoryzował, brak jest podpisu posiadacza albo jego podpis jest sfałszowany;
- przyczyny związane z błędami w autoryzacji – np. wydawca otrzymał transakcję, która przekraczała limit dozwolony dla danej karty płatniczej, nastąpiła odmowa autoryzacji, a mimo to transakcja została przeprowadzona, upłynął termin ważności karty, numer konta przesłany do wydawcy nie zgadzał się z numerami kont obsługiwanymi przez wydawcę;
- przyczyny związane z błędami w przetwarzaniu (Processing Errors) – np. akceptant przesłał wydawcy dowód transakcji po upływie przeznaczonego na tę czynność terminu (30 dni), numer konta, które obciążono, jest innym numerem od figurującego na dowodzie przeprowadzenia transakcji, wydawca otrzymał tą samą transakcję więcej niż jeden raz w celu obciążenia konta posiadacza, wydawca otrzymał pisemną skargę posiadacza, stwierdzającą, że dokonał on zapłaty w inny sposób, w szczególności poprzez zapłatę gotówką, czekiem lub innym typem karty;
- przyczyny dotyczące zwrotu lub unieważnienia transakcji – np. akceptant był powiadomiony o żądaniu unieważnienia transakcji, ale mimo to obciążył klienta, przysłane towary lub usługi zakupione poprzez Internet lub drogą telefoniczną nie były towarami zgodnymi z zamówieniem, otrzymane towary były uszkodzone lub niezupełne, nie został dokonany zwrot zapłaty za towary lub usługi zwrócone akceptantowi;
- nieotrzymanie przez posiadacza dóbr lub usług, za które została dokonana zapłata.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 754 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Kwi 2013 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Z prostymi pytaniami lub pytaniami, na które odpowiedzi na forum były podawane już wiele razy zapraszam tutaj.
Wszystkie pytania zakładane jako osobne wątki będą albo przenoszone do kosza albo przenoszone tutaj.
Przed zadaniem pytania polecam najpierw użyć wyszukiwarki
search.php
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic
Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel
 Temat postu: Platnosci-jaka karta
#2 PostWysłany: 07 Maj 2013 14:55 

Rejestracja: 04 Maj 2013
Posty: 8
Witam
Jaki jest teraz najtanszy sposob platnosci za loty Ryanairem i Wizzairem, pomijajac pomoc innych itp i nie posiadając zadnych członkowskich/klubowych kart. Do tej pory placilam kartą prepaid WBK ale wlasnie sie mi skonczyla i stracilam rowniez troche srodków na niej. Czy jest to nadal najtanszy sposob placenia za Ryainara? Ile doplacam placąc np kartą mbanku mastercard? To samo odnosi się serwisu airbnb.
Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Maj 2013 15:11 

Rejestracja: 02 Gru 2011
Posty: 28
Aganieszka napisał(a):
Witam
Do tej pory placilam kartą prepaid WBK ale wlasnie sie mi skonczyla i stracilam rowniez troche srodków na niej.


srodki z prepaida WBK mozna odzyskac, jesli jest to nie mniej niz rownowartosc 5 euro. "Wykup" to oplata 12zl, dodatkowo potrzebna jest kartka, na ktorej otrzymalas karte.
pzdr

Przenoszę temat do tematu ku temu zrobionego-
Konkretne pytania- krótkie odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Maj 2013 16:46 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 4
Ludzie pomocy, zrobiłem przelew na konto wizzair za bilety i chciałem, żeby było szybko więc wziąłem przelew natychmiastowy i w tytule bluecash dopisał mi jakies cyferki :( Czy wizzair rozpozna ,że to moja płatność..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Maj 2013 18:09 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
parys121 napisał(a):
Ludzie pomocy, zrobiłem przelew na konto wizzair za bilety i chciałem, żeby było szybko więc wziąłem przelew natychmiastowy i w tytule bluecash dopisał mi jakies cyferki :( Czy wizzair rozpozna ,że to moja płatność..


Prawdopodobnie automat tego nie rozpozna i konieczne będzie wysłanie potwierdzenia wykonania przelewu faksem do Wizzair.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Maj 2013 18:25 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 4
już wysłałem im faxa z potwierdzeniem tym co dostałem na maila. A także przesłałem to potwierdzenie na maila do nich. Myślisz,że to wydrukowane i wyslane faxem potwierdzenie ,które w mailu dostałem od banku wystarczy? Mam nadzieje,że obędzie sie bez dzwonienia na tą złodziejską infolinie.

Już wszystko ok, pisze ,że potwierdzone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Maj 2013 11:37 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Czy Wizzair Discount Club "działa" przy lotach na Ukrainę?

Jako że loty na Ukrainę obsługuje inna od Wizzair spółka, czy rozróżnienie na mały i duży bagaż podręczny ma zastosowanie do lotów na Ukrainę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Maj 2013 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 1070
Loty: 71
Kilometry: 81 270
niebieski
ciacho_majonez napisał(a):
Czy Wizzair Discount Club "działa" przy lotach na Ukrainę?

Jako że loty na Ukrainę obsługuje inna od Wizzair spółka, czy rozróżnienie na mały i duży bagaż podręczny ma zastosowanie do lotów na Ukrainę?

W odniesieniu do lotów obsługiwanych przez Wizz Air Ukraine zniżka dotyczy wszystkich cen powyżej 50 euro. Ceny poniżej 50 euro zostaną obniżone maksymalnie o 20%. Cena za przewóz Wizz Air Ukraine obejmuje podatki, opłaty obowiązkowe, jedną sztukę bagażu rejestrowanego i jedną dużą sztukę bagażu podręcznego, ale nie obejmuje opłata manipulacyjna.
_________________
http://banner.flightdiary.net/skibek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Maj 2013 12:37 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Czym jest ta opłata manipulacyjna?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Maj 2013 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 1070
Loty: 71
Kilometry: 81 270
niebieski
opłata manipulacyjna jest częścią składową ceny biletu i zniżka DC jej nie obniża.
_________________
http://banner.flightdiary.net/skibek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Maj 2013 08:11 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 40
Proszę o udzielenie informacji
Przed chwilą kupowaŁam bilety przez wizzair.pl pierwszą transakcję kartą pŁatniczą odrzucono mi, następna transakcja tą samą kartą pŁatniczą zostaŁa przyjęta, jednak na koncie internetowym mam zablokowane środki w podwójnie,
dlaczego? co robić w tej sytuacji??
Z góry dziękuję za odpowiedź


Ostatnio edytowany przez Abcn, 15 Wrz 2015 21:40, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Maj 2013 08:49 

Rejestracja: 17 Wrz 2012
Posty: 35
Czasem tak bywa, nie musisz nic robić, środki zdejmą Tobie raz a jedna z blokad najpóźniej po 7 dniach zniknie, podobny problem miałem na stacji benzynowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Maj 2013 09:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Nie ten dzial. Przenosze do platnosci w liniach lot.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Maj 2013 00:26 

Rejestracja: 16 Lis 2012
Posty: 11
Jakie są możliwości tańszych biletów w wizzair?
1. Jest bilet 79zł (49+30opłata manipulacyjna) a pod spodem 34 z Wizz discount Club. To wizz to jest już wliczona opłata manipulacyjna też? Wtedy by wychodziło, że normalna cena to 4zł.
2. Więc jedyna opcja teraz kupna taniej to korzystanie z wizz discount club przy pomocy kogoś z forum tak?
3. Teraz trzeba zakupywać bilety również na osobę z forum, która nam pomaga? Czyli jeśli kupuję dla dwóch osób to trzeba zapłacić za te 2 + za osobę z forum, której nazwisko widnieje na przelewie tak?
4. W ryanair też są takie kombinacje czy ceny są takie same dla wszystkich i nie trzeba żadnych pomocy dobrych forumowiczów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Maj 2013 11:00 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3920
platynowy
Koller napisał(a):
1. Jest bilet 79zł (49+30opłata manipulacyjna) a pod spodem 34 z Wizz discount Club. To wizz to jest już wliczona opłata manipulacyjna też? Wtedy by wychodziło, że normalna cena to 4zł.

Nie, opłaty manipulacyjnej nie da się uniknąć.

Cytuj:
2. Więc jedyna opcja teraz kupna taniej to korzystanie z wizz discount club przy pomocy kogoś z forum tak?

Tak. Albo samemu możesz WDC wykupić za 130zł.

Cytuj:
3. Teraz trzeba zakupywać bilety również na osobę z forum, która nam pomaga? Czyli jeśli kupuję dla dwóch osób to trzeba zapłacić za te 2 + za osobę z forum, której nazwisko widnieje na przelewie tak?

Tak.

Cytuj:
4. W ryanair też są takie kombinacje czy ceny są takie same dla wszystkich i nie trzeba żadnych pomocy dobrych forumowiczów?

Takie same dla wszystkich.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Maj 2013 17:36 

Rejestracja: 16 Lis 2012
Posty: 11
Bardzo dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 04 Cze 2013 09:56 

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 103
Mam karte Wizzair ale nie jestem w klubie członkowskim. Przy otrzymaniu karty dostałam 1000 powitalnych punktów które mogę wymienic na 100 zł. Jak moge to zrobic, czy to jest na lot, czy mozna w inny sposób spozytkowac te pieniądzie.?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Cze 2013 10:05 

Marta85 napisał(a):
Mam karte Wizzair ale nie jestem w klubie członkowskim. Przy otrzymaniu karty dostałam 1000 powitalnych punktów które mogę wymienic na 100 zł. Jak moge to zrobic, czy to jest na lot, czy mozna w inny sposób spozytkowac te pieniądzie.?


Ja na twoim miejscu zadzwoniłbym do Citibank Online na tel.: 801 32 24 84 lub (48) 22 692 24 84 (wcześniej załóż konto na http://www.wizzair.com) powinieneś by wyrabianiu karty dostać darmowe na rok członkostwo wizz discount club i przelane na to konto twoje 1000 pkt czyli 100 zł na bilety lotnicze
Góra
 PM off  
      
#19 PostWysłany: 12 Cze 2013 14:55 

Rejestracja: 06 Cze 2013
Posty: 5
Witam,

Czy ktoś z Was kupował noclegi przez Agoda.pl na fakturę VAT? Jaka jest procedura w takim przypadku?

Pozdrawiam!
m.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 18 Cze 2013 14:20 

Rejestracja: 21 Cze 2012
Posty: 15
Cześć, słuchajcie właśnie kupiłem bilety na Airone.com. na sam koniec otrzymałem numer rezerwacji i ostrzeżenie że płatność nie została dokonana (payment is hold) co teraz muszę zrobić, mam czekać czy jeszcze raz kupić bilety? Żadnej blokady na karcie nie mam, i jest eKarta z mBanku do płatności w internecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 754 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group