Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kijów
#41 PostWysłany: 10 Cze 2016 14:28 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Knajpa Pravda zamknela swoje podboje i wiekszosc knajp to Irlandzkie albo ukrainskie. Zna ktos jakis pub serwujacy ukrainskie crafty ? Jak Pravda. Co polecacie na mecz ? Znalazlem jedna knajpe ale 2 piwa i "beer set 300g ponad 60 zl
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
 Temat postu: Re: Kijów
#42 PostWysłany: 10 Cze 2016 14:53 

Wiem co możesz sobie odpuścić w tym temacie: Shato na Khreshchatyk 24. Straszna masówka, oczywiście odpowiednio droższa. Piwo nie jest powalające.
Edyta: Przypominam sobie, że 'Pivbar' na Majdanie jest ok, na bank są telewizory i lecą mecze. Podali nam piwo w słoikach :D Nie było jakoś drogo, a zamówiłem też policzki wołowe.
Góra
 PM off
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów
#43 PostWysłany: 23 Cze 2016 18:35 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Niestety wróciłem, bo mimo wyższych cen niz powszechnie opisywane nie chciałem wracać.
Pyzata faktycznie kiepskie miejsce, wszedłem tylko na szybkie pielmieni ( chłodne :roll: ) i swietny kompot.
Katyusha to cudowna uczta za niewielkie pieniadze ( zamawiajcie, wiecej niz jestescie w stanie zjesc bo porcje sa zabawnie malutkie) i najlepsze salo jakie jadłem w życiu.
Pivbar mial cienkie piwo( niediltrowane) a sloiki mimo, ze sa ok to wygazowuja piwo. Jednak na posiadówke z ekipa na mecz nie ma lepszego miejsca w Kijowie. Centrum/ 5piw za 20 zł :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: jedzenia nie probowalismy po tym jak pan 10 raz dociskał stek komuś.
W Kijowie powstala strefa kibica, nie wiem czy legalna czy nie ale kasowali za wjazd 50 uah i 50 uah za miejsce siedzace wiec bylismy tam tylko <45min do meczu potem biletowy przyszedł.
Picie w plenerze powszechne a szczegolnie w parku za Ławrą do tego 150 g suszonego kraba czy ryby i za 20zł mozna zrobic sobie najlepszą ucztę.
Nadziałem sie tylko mnostwo razy na ich wyroby piekarnicze, uwielbiam parowke w bulce i inne takie wynalazki ale tylko raz kupilem pyszna drozdzowke z jagodami i drzemem malinowym i byla wypiekana z mrozu w Billi.
Odwiedziłem polecana tu knajpe gruzinska i musze powiedziec jedno. Byc w Kijowie i tam nie zjeść to zniewaga. Gdyby ktos zapytal co chce jesc do konca zycia bez wachania odpowiem chinkali z jagniecina i do picia Borjomi lub vytautas ;p
Spisuje Wasze propozycje i nie moge doczekac sie powrotu
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów
#44 PostWysłany: 23 Cze 2016 19:45 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
A zamiast Borjomi lub Vytautasa trzeba było popić chachą lub litewskim Svyturysem, chinkali smakuje wybornie... tak na poważnie to Ci zazdroszczę uczty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#45 PostWysłany: 02 Wrz 2016 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sie 2013
Posty: 61
Loty: 31
Kilometry: 49 469
Czy ktoś mógłby polecić dobrą restaurację na romantyczny wieczór i w miarę cenowo :) ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#46 PostWysłany: 12 Lis 2016 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Co prawda sieciówka ale jedzenie smaczne. "Warenycznaja Katjusza".
Ivana Mazepy Street, 5а, bardzo blisko metra Arsenalna.
Dobre pielmienie, pierogi, ciasta i kompot.
Ceny jak na Kijów bardzo atrakcyjne:
Pierogi pielmienie - 50-60 hrywien
Kawałek ciasta, tortu 50 UAH
Kawa 20 hrywien
Mają swoje nalewki (miodówka, wiśniówka itp) za 25 UAH 50 ml
Czysta wódka 20 hrywien za 50ml, piwo niewiele więcej.
6 stolików na dole i mniej więcej 15 u góry. Podczas naszej wczorajszej wizyty komplet stolików zajętych, mnóstwo lokalsów.
Tanio i smacznie - polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#47 PostWysłany: 12 Lis 2016 14:41 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Knajpka jak najbardziej pozytywna, choć porcje nie są za duże.

Jest też jedna przy Kreszczatyku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#48 PostWysłany: 11 Lut 2017 21:03 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 466
niebieski
Kijowskie doświadczenia restauracyjne :).
Zestawienie od najtańszej do najdroższej.

http://www.puzatahata.com.ua/
Puzata Chata - knajpa sieciowa - byliśmy w tej przy Kreszczatyku. Jedzenie w klimacie i na poziomie baru mlecznego. Duży wybór, dania gotowe na ciepło i na zimno, tanie piwo, dużo ludzi, niskie ceny. Samoobsługa. Miejsce, żeby szybko i tanio zjeść, pójść dalej i zapomnieć.

http://katysha.com.ua/
Warenicznaja Katiusza - knajpa sieciowa - restauracja z obsługą, karta menu ze zdjęciami, dania poprawne, ceny przystępne, chociaż, jak już tu napisano, porcje nieduże.

http://www.mitla.com.ua/
Miotła - restauracja. Ulica Proreznaya 21. W połowie drogi między Złotą Bramą a Kreszczatykiem. Niepozorne miejsce z zewnątrz - w zasadzie tylko wejście, schodzi się w dół i w piwnicy jest restauracja. Menu na stronie (są też opisy dań po angielsku). Dobre jedzenie, przystępne ceny. Klimat i wystrój "ludowy". Kelnerki też w "ludowych" strojach. Na powitanie przyszła "szefowa" sali, powiedziała, że jesteśmy ich gośćmi i dostaliśmy na przywitanie po gratisowym kieliszku wódki z zakąską. Pożegnanie, przy wyjściu było analogiczne :). Drobne gesty, ale miło się wspomina. Jeśli trafi się jeszcze wyjazd do Kijowa, to tutaj na pewno wrócimy.

http://hachapuri.kiev.ua/
Chaczapuri i Wino - restauracja gruzińska - knajpa sieciowa. Byliśmy w tej przy Majdanie (Borysa Hrinchenka 2). Bardzo dobre jedzenie. Ceny średnie. Mają menu na stronie - można się zapoznać.

http://kompot.ua/en/cafe/kiev-pochtovaya-square
Kompot - restauracja sieciowa - byliśmy w tej nad samym Dnieprem (3a Poshtova Square). Doskonała lokalizacja - z miejsc przy oknie można sobie popatrzeć na rzekę. Cenowo - najdroższa spośród tu opisywanych przeze mnie. Jedzenia nie ocenię, zamówiliśmy tylko napoje. Menu z cenami na stronie.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów
#49 PostWysłany: 20 Lut 2017 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Mlody napisał(a):
Byłem wczoraj w pod osokorom, dzisiaj wróciłem. Złego słowa nie mogę powiedzieć. Widziałem jak pani lepi pierożki dla nas, więc są świeże. ...

Tak polecana tu "Pid oskorom" na Michajłowskiej
Załącznik:
pid1.jpg
pid1.jpg [ 74.03 KiB | Obejrzany 3470 razy ]

Obecnie wygląda tak:
Załącznik:
pid.jpg
pid.jpg [ 83.84 KiB | Obejrzany 3470 razy ]

Nie liczcie więc na coś na ząb tutaj ;)
Może przeniesiono knajpkę gdzieś?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#50 PostWysłany: 22 Lut 2017 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2015
Posty: 130
W weekend przetestowałem 3 miejsca:

Puzata Chata - wspomniana wcześniej wiele razy dla mnie to zwykła stołówka i tak to jedzenie właśnie smakuje. Nie zamierzałem tam iść, ale była w pobliżu gdy już byłem bardzo głodny. Można zjeść, ale więcej bym tam już nie poszedł.

Miotła - odwiedziłem dzięki rekomendacji @‌golen i rzeczywiście się nie zawiodłem. Świetna lokalizacja, ceny podobne do Puzatej, sympatyczna atmosfera i obsługa. Jedzenie w normalnych porcjach, ładnie podane, smaczne. Najbardziej uczciwy stosunek cena/porcja/jakość.

Churma obok Złotej Bramy - Jest to połączenie kawiarni i restauracji (w mniejszym stopniu). Kuchnia gruzińska na dobrym poziomie, porcje dosyć małe (warto wziąć świeże, ciepłe pieczywo), bardzo smaczne. Ceny troszkę większe niż w dwóch powyższych.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów
#51 PostWysłany: 20 Mar 2017 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Ja dzisiaj byłem w krymsko-tatarskiej restauracji "Krym" niedaleko Majdanu.
2 duże piwa, garnuszke z mięsem, ziemniakami i grzybami zapiekany z serem (375 gram) + lepioszka (taki chlebek) za 20zł. Nie byłem w stanie nic zjeść już, także naprawdę knajpa warta polecenia. Shevchenka prov. 1
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów
#52 PostWysłany: 08 Kwi 2017 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Anonymous napisał(a):
Właśnie niedaleko Hiltona, jakieś 150 m w dół, jest super restauracja "Czaczapuri'.
Kuchna głównie gruzińska, ale dania ukraińskie też występują. Jedzenie pyszne, wystrój lepszy niż widziałem w większości knajp w Polsce. Obsługa profesjonalna i meega uprzejma.


Dzięki za info. Mega restauracja. Wpadliśmy dzisiaj po 16tej, wszystkie stoliki zajęte. Kelner pyta czy mamy rezerwacje, której oczywiście nie mieliśmy. Jednak widząc półtora roczne dziecko znalazł się dla nas stolik z tym, że do 18:30 musieliśmy go zwolnić, bo była rezerwacja. Hinkali pyszne, najlepsze jakie jadłem poza Gruzją. Kelnerzy mega pomocni i profesjonalni. Naprawdę polecam z czystym sumieniem, w weekendy róbcie rezerwacje jak nie chcecie być odprawieni z kwitkiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
vivere uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów
#53 PostWysłany: 08 Sie 2017 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
A gdzie zjeść śniadanie? Takie typowe, coś na miarę warszawskiego Aioli, Szwejka czy Billy's? Jest coś fajnego, z dobrą kawą, itp.?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#54 PostWysłany: 08 Sie 2017 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
a co to jest aioli, szwejk czy billys? chcesz dobrej, dobrze zaparzonej kawy to jedź do Portugalii a nie na Ukrainę
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów
#55 PostWysłany: 08 Sie 2017 22:21 

Dosyć duży "rozstrzał" Aioli-Szwejk-Billy's. Ja uważam, że śniadania na Ukrainie są ogólnie okropne, no ale mogę polecić sieć Katiusza: http://katysha.com.ua/menyu/ Na pewno coś śniadaniowego znajdziesz, a i knajp jest sporo.
Góra
 PM off
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów
#56 PostWysłany: 10 Sie 2017 09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 460
srebrny
A ja się podczepię, jako, że nie ma wątku o piciu - co polecacie w Kijowie - tak żeby wejść, napić się piwa, może coś zjeść i nie dostać w twarz ;) ? Muzyka na żywo wskazana.

Kilka podpatrzonych w tripadvisorze punktów:
Alchemist bar
Solomenska Browarnia
Art Club44
Bańka

ktoś był, może zweryfikować, dodać swoje propozycje?
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#57 PostWysłany: 18 Sie 2017 13:40 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Ok, to restauracje już ogarnięte, a jakaś knajpka-klub ktoś może polecić, gdzie mogłyby się zabawić atrakcyjne dziewczyny z Polski wieczorem?
Taki wyszynk z jedzeniem, piciem, muzyką i tańcami w Kijowie?
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów
#58 PostWysłany: 18 Sie 2017 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
Taki zestaw w gruzińskiej „Czaczapuri” koło Hiltona za 165UAH

Image

Image



Śniadanie w Fine Family (między Czaczapuri a Dworcem Głównym) - obie wersje za za 99UAH

Image

Image




Noodle Doodle (otwarte przy Hali Bezarabskiej do 22-giej) - 80UAH

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#59 PostWysłany: 21 Sie 2017 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
@Japonka76
@Ninoczka
Udało się znaleźć takowe miejsce? Wprawdzie daleko mi do atrakcyjnej dziewczyny z Polski, ale bardzo liczę na rekomendacje.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#60 PostWysłany: 22 Sie 2017 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 460
srebrny
Na piwo zajrzałyśmy niejako przypadkiem do SoloBeer na Andrijewskim Zjeździe http://solobeer.kiev.ua/, kilka pięter, piwo warzone na miejscu, od blond ale przez pszeniczne aż po stouty, można zjeść, obecności muzyki nie stwierdzono.

Byłyśmy też na Chreszczatyku u Roberta Domsa http://kiev.shato.com.ua/en/. Generalnie piwo wszędzie dobre, natomiast nie zanotowałyśmy jakichś tłumów, które bawiłyby się w knajpach.

Za klub z muzyką zabrałyśmy się za późno, bo o 5 rano wszystko było już pozamykane, abo impreza się kończyła.
Miejscowi polecali SkyBar http://skybar.ua/en/.
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
Apocalipse uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group