Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 24 Lut 2017 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
MaPS napisał(a):
Balut też pyszny, jak tylko była możliwość, to brałem po 2. Tylko trzeba uważać, żeby się nie poparzyć :lol:

Oj mamy wśród forumowiczów, jak widać wyżej, koneserów. Ja kupiłem raz, obrałem trochę skorupkę, jak zobaczyłem małe piórka zwątpiłem. Nie, nie ... BALUT to coś ponad moje siły, choć jadłem już różne 'świństwa".
A tak tematycznie: Jedzenie na Filipinach mnie nie zachwyciło, ale było całkiem ok. Najlepsze z ulicznych garkuchni, w których można pogrzebać w garze i wiedzieć "mniej więcej" co się dostanie na talerzu :-) Niestety Filipiny pod względem jedzenia są mało azjatyckie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
MaPS lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#62 PostWysłany: 24 Lut 2017 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
@‌tomwie‌

Ja na wszelki wypadek kupowałem po zmroku :lol: :lol: :lol:
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 24 Lut 2017 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
My właśnie po kolacji na Bantayan. Moje dziewczyny 4 i 10 lat nawet nie chcą słyszeć o innym jedzeniu niż to z ulicy.

Śmigają aż miło ale raczej pork stick, chicken i sausages. Wnętrzności nam jakoś nie podchodzą (wizualnie) a baluty ... drugi rok je oglądam ale nie jestem w stanie spróbować.

Bałem się że z takimi maluchami może być tutaj problem z jedzeniem ale jak na razie jest ok. Głodne nie chodzą i raczej nikt nie schudnie.

Problemów żołądkowych też brak a dziś była woda z automatu za 1php, lody kulkowo/kubkowe z miejscowego "market place" (10php za kubek z 6 kulkami) i galaretka z lodem i mlekiem skondensowanym za 5php.
Góra
 Profil Relacje PM off
thurin.cz lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 24 Lut 2017 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
mnie najlepiej z ich jedzenia smakowała pizza
zwłaszcza jak wloch był szefem
o reszcie można zapomnieć
a i super lody w 7/11, koniecznie czekoladowe
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 26 Lut 2017 00:45 

Rejestracja: 21 Sie 2012
Posty: 59
Loty: 54
Kilometry: 187 473
becek napisał(a):
a i super lody w 7/11, koniecznie czekoladowe

Jak lody na Filipinach to tylko o smaku żółtego sera! :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 26 Lut 2017 01:28 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 72
Loty: 47
Kilometry: 144 826
Albo ube czy też durian!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 26 Lut 2017 01:38 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
minelo okolo 11miesiecy od powrotu z Filipin, ale sie wypowiem w watku jedzienia :)
tak jak mowia inni, jedzenie na Filipinach jak narazie wypadlo bardzo slabo w porownaniu do
krajow azjatyckich, ale przy odrobinie szukania/dobrej woli nie jest zle.

odradzam - miejscowe sieciowki fast food, oraz pieczywo- cholernie slodkie i makarony z sosami - niejadalne.

polecam za to:

1. kuchnie garnkowa - do wyboru do koloru, czesto smaczne zarcie za jakies grosze, wieprzowina z ryzem czy krewetki
albo warzywa ugotowane w mleku kokosowym nie byly zle, plusem jest to ze widzi sie co sie zamawia i czlowiek
wie czy bedzie smakowac czy nie
2. owoce morza - w restauracjach calkiem znosne, szczegolnie grilowane owoce morza lub ryby, mi tam bardzo smakowaly.
malym hitem byl losos za 80 peso z grilla - naprawde ledwo co zjadlem
3. kuchnie innych krajow azjatyckich - restauracja tajskie i chinskie mi smakowaly
4. kurczak. tak, maly hit - pieczony kurczak z rozna, w miare mozliwosci w sosie barbeque byl poprostu swietny, przypominal
wrecz smaki z dziecinstwa, naprawde swietne ''organiczne'' mieso.
5. owoce - koktajle owoce czy owoce np. mangoo byly przepyszne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 26 Lut 2017 05:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Wczoraj ledwo się dotoczyliśmy do chaty. Jedzenie może na pierwszy rzut oka nie powala ale jak się człowiek przyzwyczai to smakuje ok. Omijamy 'europejskie' bary bo są drogie a jedzenie w nich i tak nie jest rewelacyjne (w zeszłym roku skusiliśmy się w El Nido na polecaną pizzerię przed którą 6non stop jest kolejka nawet w tym roku, pierwszy i ostatni raz, ogólnie bez rewelacji za to masakrycznie drogo jak na Filipiny). Za wczorajsze jedzenie wyszło ok 300php na cztery osoby a główny posiłek to 235php (reszta to przekąski po drodze).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 27 Lut 2017 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 70
Kilometry: 127 711
niebieski
@‌michcioj‌ koktajle, szejki i generalnie wszystko co robią z owoców, szczególnie z mango 100% racji - przepyszne, można się tym zajadać
mi jedzenie z kurczaka smakowało, bardziej to domowe .. natomiast jedzenie z patyka nie dla mnie, chcialem zjeść, spróbowac, kupiłem i na tym się skonczyło :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 28 Lut 2017 09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Jeszcze w kwestii filipińskich upodobań i smaków.
Niejednokrotnie widziałem jak jedli lody z frytkami, tak, nabierali z pucharka albo kubka lody frytkami zamiast łyżeczką :mrgreen:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 01 Mar 2017 01:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Polecam spróbować szejka z guyabano (tak zielony lekko kolczasty owoc), ma bardzo ciekawy i szmaczny smak. Mieliśmy spory dylemat który szejk nam bardziej smakuje, ten czy z mango którego jesteśmy smakoszami.

Warto się przed zakupem zapytać czy owoce są dojrzałe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 01 Mar 2017 03:46 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 28
Oczekujac czegos dobrego musisz za to zaplacic,to nie hokus pokus i nikt ci nie zrobi dania ze swiezych krewetek za 100 peso ,gdy kilogram duzych 10centymetrowych zywych krewetek kosztuje 350 peso,/cena normalna od rybakow ,w miastach 400 ,jak wiecej to chca zrobic kolejnego baranka w uja/swieze ryby tunczyk to cena 150 peso,tak wiec na takiego tunczyka przyrzadzonego odpowoednio warto wydac 300peso.
Macie ogromny wybor ryb ,owocow morza ,swiezutkich sokow ,takze nie rozumiem czesto ludzi ktorzy pisza o mc donald,pizzeria i inne
Co do slodkich buleczek i takich tam,w pure gold macie normalne bagietki nie slodkie,takze jeden plus pure goldowi
Jezeli ktos wydal pieniadze i zaluje paru zloty przeznaczyc na jedzenie to wspolczuje,Jednak jest do tego nagroda pocieszenia mozna kupic rybke i zrobic samemu...lub dla bardzo leniwych przyleciec gdy jest tajfun wtedy rybki o polowe tansze./ewentualnie sprobowac pag pag po zamknieciu restauracji,za darmo/
Jak to brzmialo i Filipiny odznaczone i tania rybka zjedzona

Co do Tajlandii mieszkalem w paru m2 i za cholere nie moglem znalezc kuchni.....taka mala roznica dlaczego jest wiekszy wybor zarcia haha tak zartobliwie
Trzeba sie jedynie zaadoptowac do warunkow panujacych, tutaj masz slodko ,taj pikantne, a kubki smakowe nie sa przyzwyczajone takze czasu jedynie potrzeba....


Najgorszym wyborem jest tilapia Panie jobi ,zre wszystko co najgorsze ,milk fish zwykla rybka hodowlana,zalezy gdzie maja stawy i skad pochodzi jak okolice manili poprostu smierdzi,ogolnie najlepsza wedlug legend miejscowych milk fish z dagupan.,nie jem tych ryb dlarego ze za duzo z nimi zabawy,nie ma to jak yellowfin
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 11 Mar 2017 02:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Będąc w Sagadzie warto odwiedzić Strawsberry Caffe na śniadanie serwują wyborną kanapkę z kurczakiem za jedyne 80 php. Do tego kawa z ekspresu za 30 php.
Załącznik:
IMG_20170311_075820.jpg
IMG_20170311_075820.jpg [ 51.21 KiB | Obejrzany 1676 razy ]


Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 04 Sty 2018 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Jeśli chodzi o El Nido to zdecydowanie polecam 3 miejscówki:

Dwa bary od lewej do prawej idealne miejscówki na zjedzenie kolacji ze świeżych ryb czy owoców morza. Za Lucjana, parrot fish, kraba 200 PHP. Cena podają razem z sałatką. Ryby przepyszne a kraby soczyste.

https://www.google.pl/maps/@11.180762,119.3891386,18z
Załącznik:
ryba.jpg
ryba.jpg [ 201.66 KiB | Obejrzany 1116 razy ]




Ukraińsko-polskie jadło Mama Odessa. Całkiem smaczne pierogi :)

https://www.google.pl/maps/@11.1803157, ... 312!8i6656
Załącznik:
smażony.jpg
smażony.jpg [ 224.3 KiB | Obejrzany 1116 razy ]

Załącznik:
piero.jpg
piero.jpg [ 197.43 KiB | Obejrzany 1116 razy ]


Na przeciwko Mama Odessa wieczorem jedliśmy bardzo dobrego fallafela w grubej tortilli. Pycha.
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 04 Sty 2018 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@lapka88 nabralem smaku i chyba specjalnie polece na ta rybke. :D
Jedno co nie lubie, to ryby w ciescie.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 29 Gru 2018 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 200
Loty: 124
Kilometry: 226 762
niebieski
W poniedziałek wybieram się na Filipiny. W planach Bohol, Cebu, Palawan.
Przeczytałam cały wątek i powiem szczerze - jestem w ciężkiej depresji :p
Już wiem, że wegetarianie mają tam nielekko, ale wierzę, że COŚ do jedzenia się znajdzie.
O co mam pytać, żebym nie dostała żadnego mięsa ani ryby ani owoców morza?
Help :D
_________________
http://podroz-usmiechu.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 29 Gru 2018 22:45 

anulkax7 napisał(a):
O co mam pytać, żebym nie dostała żadnego mięsa ani ryby ani owoców morza?
Help :D

Sugerowałbym pytać o warzywa lub owoce ;)
Niestety, nie ma co nastawiać się na smakołyki. Bazę do lepszych dań na Filipinach stanowi kurczak.
Góra
 PM off  
      
#78 PostWysłany: 29 Gru 2018 23:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 200
Loty: 124
Kilometry: 226 762
niebieski
Nie liczę na przysmaki, ale jednak jakieś danie bardziej treściwe niż mango albo melon.
Ciężko będzie tylko na tym przeżyć 2 tygodnie ;)

Choćby zwykły ryż z warzywami - jak to się po ichniejszemu nazywa?
_________________
http://podroz-usmiechu.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 30 Gru 2018 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Po pierwsze na filipinach króluje świnia i kurczak w każdej postaci.
W najprostszej jako jajko.
Potem ryby i inne wynalazki z morza..
Takie coś jak ryz z warzywami to się nie spotkałem. Może zbytnio nie szukałem.

Po drugie, mango i banany jadam tam codziennie na śniadanie z ryżem, mlekiem kokosowym i cynamonem.

Po trzecie , byłem w tym roku 14 dni na diecie kokosowej. Tylko woda z kokosa i woda.

Żyję , wiec ty tez pewnie sobie poradzisz :)

P.S.
Ale na jedzenie w knajpkach bym się nie nastawiał zbytnio na twoim miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 30 Gru 2018 01:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
@anulkax7 Banany w cieście :) Dla mnie rewelacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group