Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 15 Lut 2019 20:02 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
Tak btw :-)

https://ph.yahoo.com/news/jollibee-one- ... 28316.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast
Floryda w sezonie: bezpośrednie loty do Miami z Berlina za 1603 PLN. Wiele terminów first minute Floryda w sezonie: bezpośrednie loty do Miami z Berlina za 1603 PLN. Wiele terminów first minute
#82 PostWysłany: 17 Lut 2019 18:28 

Rejestracja: 03 Lut 2015
Posty: 17
anulkax7 napisał(a):
Nie liczę na przysmaki, ale jednak jakieś danie bardziej treściwe niż mango albo melon.
Ciężko będzie tylko na tym przeżyć 2 tygodnie ;)

Choćby zwykły ryż z warzywami - jak to się po ichniejszemu nazywa?

Gulay
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 17 Lut 2019 18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 655
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Bylem pierwszy raz na filipinach... zdecydowanie negatywne odczucia co do jedzenia ( nie wiedzialem co jesc ).
Bylem teraz w styczniu juz 7 raz... niebo w gębie , nie bylo dania ktore mi nie smakowalo.

Kwestia poznania dań i dostosowania się. Sam w tym momencie w domu w polsce przyrządzam niektore filipińskie potrawy.

Ogólnie sie zgadzam ze mozna sie zrazić za 1 razem szczegolnie jak sie zle trafi na poczatku ale pewne rzeczy są mysle dobre dla kazdego ( np filipinska sieciowka Mang Inasal , w kazdym mallu chyba ).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
smieci lubi ten post.
 
      
#84 PostWysłany: 17 Lut 2019 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Moje doświadczenia są podobne. Za pierwszym razem lokalne jedzenie wydawało się masakrą. Teraz (właśnie po trzecim razie ;) ) już mi brakuje jadłodajni na "public marketach".

Nadal nie jestem w stanie przekonać się do części lokalnych specjałów ale zawsze znajdzie się coś pysznego.

Sieciówki przerabiałem za pierwszym razem teraz już nie zaglądam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 17 Lut 2019 20:28 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
lapka88 napisał(a):
Jeśli chodzi o El Nido to zdecydowanie polecam 3 miejscówki:

Dwa bary od lewej do prawej idealne miejscówki na zjedzenie kolacji ze świeżych ryb czy owoców morza. Za Lucjana, parrot fish, kraba 200 PHP. Cena podają razem z sałatką. Ryby przepyszne a kraby soczyste.

https://www.google.pl/maps/@11.180762,119.3891386,18z
Załącznik:
ryba.jpg



@lapka88 jak się nazywał ten bar? Google mi go nie pokazuje :roll:
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 17 Lut 2019 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
kb_poland napisał(a):
Bylem pierwszy raz na filipinach... zdecydowanie negatywne odczucia co do jedzenia ( nie wiedzialem co jesc ).
Bylem teraz w styczniu juz 7 raz... niebo w gębie , nie bylo dania ktore mi nie smakowalo.

Kwestia poznania dań i dostosowania się. Sam w tym momencie w domu w polsce przyrządzam niektore filipińskie potrawy.

Ogólnie sie zgadzam ze mozna sie zrazić za 1 razem szczegolnie jak sie zle trafi na poczatku ale pewne rzeczy są mysle dobre dla kazdego ( np filipinska sieciowka Mang Inasal , w kazdym mallu chyba ).

To podziel się tą tajemną wiedzą i powiedz które dania są znakomite?
Chcesz powiedzieć, że filipińskie gównożarcie przebije kuchnię tajską, wietnamską, indonezyjską czy chińską?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 18 Lut 2019 00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Jadłem najlepsze kalamary w życiu na Bohol, rybę Lapu Lapu i Tunczyka. Przegrzebki z sosem serowym z grila, salatke z wodorostow , zupe rybna Isda i wiele wiele innych. Mamy tez ulubiona knajpke, ktora organizuje w soboty za 200 PHP owoce morza. Jesz ile chcesz. W innej ulubionej zamawiamy Chicken Sznycel , a po naszemu De volaille za 75 PHP. Niebo w gębie. Jezdze od 5 lat 1-2 razy w roku i za kazdym razem jest coraz lepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 18 Lut 2019 03:29 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
Zgadzam się z przedmówca, na siquijor i bohol obgadam się świetnym tuńczykiem i owocami morza w świetnych cenach. Do tego bardzo lubię shaki z mango i innych owoców.co mi tam jakieś ich chicken adobo. A kurczaka w sosie barbeque tez lubię :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 18 Lut 2019 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 655
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
cypel napisał(a):
To podziel się tą tajemną wiedzą i powiedz które dania są znakomite?
Chcesz powiedzieć, że filipińskie gównożarcie przebije kuchnię tajską, wietnamską, indonezyjską czy chińską?


Już Tobie odpowiedziano powyzej, do tego dodałbym jeszcze Chicken Afritada , Beef Caldereta , Krewetki Gambas w sosie chilli , pyszne bbq spozywane w sposob tradycyjny z sosem sojowym z chilli i limonką , i jeszcze sporo więcej.

PS. Polecam w wolnej chwili Google i zasięgnięcie wiedzy w dwóch poniższych tematach , bo widze cieniutko z tym u Ciebie.

1. kultura
2. czytanie ze zrozumieniem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 18 Lut 2019 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
yaacek napisał(a):
Jezdze od 5 lat 1-2 razy w roku i za kazdym razem jest coraz lepiej.

:lol:
to za 10 lat będzie dobrze a za 20 wyśmienicie
Jak sam napisałeś
yaacek napisał(a):
Po pierwsze na filipinach króluje świnia i kurczak w każdej postaci.

a Ty z kalmarami wyjeżdżasz.

Przeciętny Filipino je ryż z sosem a dla mnie dobra kuchnia danego kraju to taka co jedzą na co dzień jej mieszkańcy a mieszkańcy niestety jedzą na co dzień byle co

@michcioj zgodzę się co do owoców i soków, są genialne, ale poza tym to syf.

Panowie nie zaklinajcie rzeczywistości, kuchnia filipińska to kompletne nieporozumienie w tej części świata.
Sami mówicie, że żeby upolować coś dobrego to trzeba się zagłębić w temat a najlepiej jeździć tam kilka lat i szukać dobrego jedzenia :lol:
wymieniliście raptem kilka dań z tego większość to owoce morza, które mają tyle wspólnego z filipińską kuchnią co sushi z Polską

@kb_poland nie będę reagował na twoje zaczepki
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
jobi uważa post za pomocny.
 
      
#91 PostWysłany: 18 Lut 2019 12:40 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
Cypel a Co mnie przeciętny filipino obchodzi ? Niech sobie je co chce, ja z jego kraju wybieram co najlepsze i tyle, owoce morza i ryby są świetne, w życiu w Polsce nie dostanę tak świeżych.
Co do kuchnii - dzisiaj próbowałem duriana - grubo wam powiem :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 18 Lut 2019 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
@michcioj chodzi mi tylko o to, że generalnie filipińska kuchnia jest nędzna a, że są jakieś tam wyjątki to oczywista oczywistość ;)
Dostaniesz w Polsce świeżą rybę, wiem co mówię bo mieszkam nad morzem.
Durian mi osobiście bardzo smakuje.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 18 Lut 2019 14:16 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
Świeży tuńczyk kupiony na zielonym rynku w Gdańsku to nie to samo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 18 Lut 2019 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Michcioj litości
Tuńczyka nie ma w Bałtyku więc on nigdy nie będzie świeży w Polsce. Za to masz doskonałego dorsza, łososia czy turbota ;)
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 18 Lut 2019 16:17 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
No to właśnie o tym mówie dlatego w Gdańsku jem świeżego łososia (jak jest sezon) a na Filipinach tuńczyka,

W każdym razie podsumowując mimo wad kuchnii filipińskiej można dla siebie coś fajnego znaleźć
Jeśli się oczywiscie chce :)


Ostatnio edytowany przez michcioj, 19 Lut 2019 02:02, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 18 Lut 2019 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Ten "świeży" Tuńczyk bardzo często pochodzi z farm i zazwyczaj jest nieźle otłuszczony, za dobrego trzeba zapłacić 3x więcej więc idzie na eksport. A to łowiska, z których dumnie wracają rybacy:
Załącznik:
az.jpg
az.jpg [ 165.02 KiB | Obejrzany 844 razy ]
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#97 PostWysłany: 18 Lut 2019 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
A to ostatni hit na filipinach :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
smieci uważa post za pomocny.
 
      
#98 PostWysłany: 18 Lut 2019 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Z pewnością na słodkim cieście i z bananowym ketchupem zamiast sosu pomidorowego, pycha :D
Góra
 Profil Relacje PM off
nick lubi ten post.
 
      
#99 PostWysłany: 19 Lut 2019 00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Ale ta fota @yaacek idealnie obrazuje jedzenie na filipinach ;) na pierwszym wyjeździe... a przynajmniej takie się ma wrażenie po wizycie w miejscowej jadłodajni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 19 Lut 2019 02:03 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
yaacek napisał(a):
A to ostatni hit na filipinach :)
Image

To dla chińczyków pewnie :-)
W ciagu miesiąca raz tylko widziałem kurze łapki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group