Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 12 Paź 2016 13:54 

Rejestracja: 07 Sie 2014
Posty: 21
Berlin ma chyba najwięcej jarmarków i są naprawdę bardzo zróżnicowane. Ja najbardziej lubię ten na Gendarmenmarkt (płatne wejście) i w Kulturbrauerei.
Jarmarki w Dreźnie też są mega tylko ilość ludzi odbiera przyjemność z przebywania tam. Super jarmark jest też w Meissen i Norymberdze, w Wiedniu i Pradze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#22 PostWysłany: 02 Lis 2016 10:47 

Rejestracja: 01 Sty 2015
Posty: 15
Można Was poprosić żebyście wypisali berlińskie jarmarki które warto jest zobaczyć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 02 Lis 2016 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Weihnachtsmarkt an der Gedächtniskirche
Weihnachtsmarkt am Potsdamer Platz
Lucia Weihnachtsmarkt in der Kulturbrauerei
Weihnachtsmarkt am Gandarmenmarkt

Moje osobiste top 4 :)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 02 Lis 2016 11:10 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
DORTMUND -godziny otwarcia jarmarku:

otwarty już od 17.11. - 30.12.2016
pon.-czw., godz. 10:00-21:00
pt.-sob., godz. 10:00-22:00
niedz., godz. 12:00-21:00
24.12.: godz. 10:00-14:00, 26.12.: godz. 12:00-21:00
20.11. i 25.12.2016 nieczynny
INFO o innych jarmarkach w Niemczech / zakładka / :
http://www.germany.travel/pl/oferty-spe ... ndzie.html :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
D4fc4 lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 24 Lis 2016 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Jarmarki na wschód od Hamburga, a na północ od Berlina - ktoś coś poleci? Do Lubeki wybieram się na pewno, pytanie, co dalej na wschód - Schwerin? Rostock? Bede na bilecie calodniowym jechal w strone Szczecina :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 30 Lis 2016 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Jarmarki bożonarodzeniowe w Europie:
http://podroze.onet.pl/jarmarki-bozonarodzeniowe-gdzie-sie-wybrac/k107nx
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 12 Paź 2017 10:54 

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 103
Loty: 18
Kilometry: 25 110
Nieco odświeżę temat. W grudniu chciałbym wybrać się na weekend do Berlina na jarmarki i moje pytanie brzmi następująco. Czy warto jechać w pierwszy weekend grudnia pod kątem jarmarków czy lepszym wyborem będzie drugi albo trzeci weekend grudnia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 12 Paź 2017 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
Może ktoś z Koleżeństwa poleci coś w Portugalii?
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 12 Paź 2017 14:08 

Rejestracja: 11 Maj 2017
Posty: 7
irie86 napisał(a):
Nieco odświeżę temat. W grudniu chciałbym wybrać się na weekend do Berlina na jarmarki i moje pytanie brzmi następująco. Czy warto jechać w pierwszy weekend grudnia pod kątem jarmarków czy lepszym wyborem będzie drugi albo trzeci weekend grudnia?
Lepiej drugi lub trzeci, byłem w końcu listopada, i nie wszystko jeszcze było otwarte.
Góra
 Profil Relacje PM off
irie86 uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 12 Paź 2017 17:18 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 211
niebieski
Potwierdzam najlepiej pojechać po lub w okolicach 6 grudnia wtedy wszystko działa już pełna parą!
Góra
 Profil Relacje PM off
irie86 uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 19 Gru 2017 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Dopisze sie na swiezo z racji tournee przez Europe:

Charleroi w Belgii, nocleg na trasie: lodowisko na glownym placu, jarmark na sasiednim kawalek dajel. Maly, ale bylo troche jedzenia, wina i muzyka.

Stuttgart - musze zgodzic sie z wieloma stronami twierdzacymi, ze to jeden z lepszych jarmarkow w Niemczech. Praktycznie cala strefa piesza w Mitte zamienia sie w jarmark. Jest ogromny wybor jedzenia, mnostwo stoisk ze swiatecznymi i innymi produktami.Do tego budynki sa ladnie ozdobione. Mozna nachodzic sie do bolu.

Rothenburg ob der Tauber
- urocze miasteczko poltorej godziny od Stuttgartu na polnocny - wschod. Warto odwiedzic o kazdej porze roku, ale zima sa dodatkowe ozdoby swiateczne na ulicach i budynkach. Tutaj wlasnie ma swoja siedzibe wspomniany wczesniej sklep Bozonarodzeniowy. Sam jarmark byl czynny od 11.00 do 19.00 w dni powszednie, w weekendy jest do 20.00. Slaby wybor jedzenia, budki na glownym placu i troche z boku. Warto wdrapac sie na ratusz dla widoku na miasto. Ale mimo przecietnego jarmarku, ciagle warto tu przyjechac. Wiekszosc osob wpada chyba na wycieczki w ciagu dnia z okolicznych miast lub po drodze. Na miejscu jest duzo malych hoteli i nie jest drogo. Parkingi albo za darmo albo za 5-6 euro, zalezy od hotelu.

Bamberg - nieco ponad godzina jazdy do Rothenburga, 40 minut od Norymbergi. Jarmark na glownej ulicy sklepowej i na jednym z placow. Przecietny, ale jak ktos przejezdza w okolicy, to warto zatrzymac sie i zwiedzic miasto. Stary Ratusz jest wizytowka - zdjeciem Bamberga. Kilka parkingow w centrum miasta, nie bylo problemu ze znalezieniem miejsca, an wysokimi oplatami.

Na wszystkich wspomnianych jarmarkach byla widoczna obecnosc policji. Najgorzej bylo w Belgii, gdzie na jednym skrzyzowaniu pieszego traktu stala wojskowa ciezarowka. Zolnierze z duza bronia patrolawali ulice, policji tez bylo sporo. W Niemczech z kazdej strony jarmarkow, gdzie byl wjazd, staly radiowozy, nawet w malym Rothenburgu. W Norymberdzie radiowozy staly na wlaczonych silnikach. Widzialam tez sporo policjantow z pelnym ekwipunkiem, jak na jakas akcje.

Norymberga - czytalam kiedys, ze jest tam najladniejszy jarmark swiateczny. Faktycznie glowny plac wyglada ladnie, rzedy budek, do tego stanowiska na ulicach wiodacych do placu. Najwiekszym rozczarowaniem byl dla mnie maly wybor jedzenia. Owszem mozna bylo zjesc koreanskie czy greckie jedzenie, ale jesli chodzi o typowo niemieckie czy swiateczne, to byly glownie stanowiska z kielbaskami, znalazlam budke z plackami ziemniaczanymi i budke z Apfelkuche, ale brakowalo mi jedzenia, ktore bylo w Stuttgarcie. Tam odmowilam sobie obzerania sie, tlumaczac sobie, ze przeciez w kolejnych miastach bedzie to samo, a tu niestety brak wyboru. Moge polecic Hotel Am Jakobsmarkt, ma darmowy parking (ograniczona liczba miejsc, sportowe auta nie wjada ze wzgledu na rampe), a cena za nocleg tez przyzwoita, sniadanie 10 euro. Rezerwowalam dzien wczesniej, wiec mialam ograniczony wybor.

Na tych wymienionych wyzej jarmarkach, kazde miasto mialo swoje kubeczki na wino, za ktore placi sie kaucje, ktora mozna potem odzyskac lub zachowac kubek na pamiatke. Stuttgart mial wdzieczne kubki, Rothebug co roku ma inny wzor, na jednym stanowisku mieli wystawione z lat poprzednich. Mily souvenir, mam juz niezla kolekcje w bagazniku.

Z poprzednich lat najbardziej podobaly mi sie jarmarki w Poczdamie. Duzo dobrego jedzenia i w niektore weekendy maja nawet po 3 oddzielne, z czego jeden polski.
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 11 Gru 2018 12:31, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 20 Gru 2017 01:52 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Moje dwa ulubione rynki to Michielstadt i Mainz.

Z tych ciekawszych, chyba mniej znanych rok temu byliśmy w Schwarzwaldzie, na rynku w wąwozie Ravenna. Miejscew położone jest z dala od miasta, dookoła ciemno i klimatycznie, tylko od czasu do czasu przejeżdża nad nami pociąg.
Załącznik:
15385341_10155564815929689_3593276514832354519_o.jpg
15385341_10155564815929689_3593276514832354519_o.jpg [ 124.65 KiB | Obejrzany 4850 razy ]
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
p.wl lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 20 Gru 2017 03:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Najfajniejszym jarmarkiem Bozonarodzeniowym, z ktorych widzialem, byl dla mnie w Colmar.
2 lata temu polecialem specjalnie do Drezna, ale ten w Colmar mi sie lepiej podobal.
Niedawno bylem w NY i poznalem 2 sympatyczne Niemki pracujace w AA, szukalismy czegos podobnego, ale bez skutku. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 20 Gru 2017 12:16 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Chyba nikt nie wspominał o sąsiedzkich Jarmarkach bożonarodzeniowych w CZECHACH :
https://pokochajczechy.pl/2017/11/17/ja ... 2017-roku/
Wczoraj w Brnie już balowali Cesi od 10-tej rano , swojska atmosfera / nawet policja z ostrą bronią nie przeszkadza popijać ichniejsze napitki - niektórzy z termosami ze "wzmocnioną" herbatą :D Tłumy i dzieciaki ze szkół spiewające bożonarodzeniowe piosenki ...i to wszystko w ateistycznym kraju gdzie już czuć zbliżające się święta :lol:
Menu :
https://pokochajczechy.pl/2016/11/10/cz ... -jarmarki/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 20 Gru 2017 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Biko napisał(a):
...i to wszystko w ateistycznym kraju gdzie już czuć zbliżające się święta

...i gdzie prezenty pod choinkę przynosi Jezusek.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Biko lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 20 Gru 2017 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
Polecam Jarmark w Budapeszcie, jest cudnie! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 20 Gru 2017 16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Aga_podrozniczka napisał(a):
Kazde miasto mialo swoje kubeczki na wino, za ktore placi sie kaucje, ktora mozna potem odzyskac lub zachowac kubek na pamiatke. Stuttgart mial wdzieczne kubki, Rothebug co roku ma inny wzor, na jednym stanowisku mieli wystawione z lat poprzednich. Mily souvenir, mam juz niezla kolekcje w bagazniku.

Co roku inny kubek, to ogólna tradycja jeżeli chodzi o jarmarki niemieckie (w innych krajach nie wiem). Jak są fajne, to też zabieramy jeden komplet i potem w domu pijamy grzańca zgodnie z aktualnymi trendami wzorniczymi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 20 Gru 2017 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
I to mnie zawsze zastanawiało - czy nieoddanie kubeczka w zamian za utratę kaucji jest bardzo faux pas?
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 20 Gru 2017 17:06 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Nie wiem czy jest faux pas, ale ja tak robilem. Czesto na rynkach mozna bylo kupic kubki, ale jakis geniusz ekonomii wymyslil, ze cena za nowy kubek jest wyzsza niz kaucja za uzywany. Wiec ja zawsze bralem swoj uzywany kubek do domu, za cene kaucji. I nie tylko ja tak robie.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 20 Gru 2017 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Nawet nie widziałem możliwości kupienia samego kubka na oddzielnym stoisku. Kto chciał, to poprostu po wypiciu zabierał do domu i już. Robili tak sami Niemcy i wszyscy inni, więc nawet nie pomyślałem, że coś może nie grać. W sumie to cena 3€ za taki kubek nie wydaje się za niska i według mnie nie podpada pod kategorię "błędu cenowego" :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group