Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Wrz 2014 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Czyli Weihnachtsmärkte. Jakie polecacie? Ktore sa wedlug Was najpiekniejsze, najciekawsze, na ktore warto sie wybrac.

Szczegolnie chodzi mi o Zaglebie Ruhry, bo tam wlasnie wybieram sie na weekend 22-23 listopada. Nie wiem jeszcze, w ktorym miejscie wybrac nocleg. Warto zostac w Dortmundzie, czy lepiej wybrac sie gdzies dalej? Mielismy leciec do Hamburga, ale skasowali niedzielne powroty i przebukowalem na Dortmund.

Ze swojej strony moge polecic jarmarki w Norymberdze (bardzo duzy) i Salzburgu (bardzo klimatyczny, do tego osobny jest na starym miescie, a osobny w palacu Hellbrunn).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
#2 PostWysłany: 26 Wrz 2014 12:47 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Paderborn, Duesseldorf albo Muenster (jak dla mnie :) ).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Wrz 2014 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2012
Posty: 280
Loty: 112
Kilometry: 142 458
niebieski
Głupie pytanie, ale czy te jarmarki nie są tylko w Adwencie? Czyli od 30 listopada w tym roku. Byłem kiedyś w pierwszy dzień Adwentu w Luksemburgu i właśnie hucznie otwierali.
_________________
Image
http://www.blizejdalej.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Wrz 2014 13:33 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@Wolny, co do zasady masz rację. Ale... Niektóre czasami otwierają się wcześniej. :) Po wybraniu miasta polecam sprawdzić dokładne daty i godziny otwarcia przez tę stronę: http://www.weihnachtsmarkt-deutschland.de/ .
Góra
 Profil Relacje PM off
Wolny lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 26 Wrz 2014 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2012
Posty: 280
Loty: 112
Kilometry: 142 458
niebieski
Łał, dzięki@Kara. Sam jestem nieśmiałym fanem tych przyjemności i myślałem, że w listopadzie nie ma po co jechać, a tu proszę Hamburg nawet jest od 24 XI :o
_________________
Image
http://www.blizejdalej.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Wrz 2014 13:50 

Niedługo będą te targi od połowy listopada robić, przecież to czysty zysk ;)

ja byłam na jarmarkach w Berlinie (poza Alexanderplatz przyjemne), Wiedniu (pogoda była wiosenna więc trudno było poczuć klimat) i Bratysławie (chyba najlepsze jedzenie). Chciałabym kiedyś pojechać do Tallinna i Brukseli.
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Wrz 2014 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Wolny napisał(a):
Łał, dzięki@Kara. Sam jestem nieśmiałym fanem tych przyjemności i myślałem, że w listopadzie nie ma po co jechać, a tu proszę Hamburg nawet jest od 24 XI :o

Rozumiem, ze Ciebie dziwi, ze 24.11 to wczesnie, natomiast mnie dziwi ze tak pozno otwieraja :) W takim razie dobrze wyszlo, bo zakladalem, ze 22.11 juz Weihnachtsmarkt w Hamburgu bedzie. W Salzburgu byl juz od 15.11, myslalem ze wczesna inauguracja to raczej standard.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Wrz 2014 14:01 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@Wolny: ależ proszę. W sumie 24. listopada to 1. Advent, więc nadal zgodnie z tradycją. Ale na pewno znajdą się też takie, które otworzą się (w stylu soft launch ;) ) w poprzedzający weekend.

@boisfarine: Selfridges już przebił. 3 albo 4 lata temu otworzyli stoisko bożonarodzeniowe właśnie w sierpniu (rzekomo ze względu na wrześniowy Ramadan :) ).

A z niemieckich jarmarków poza Ruhra polecam jeszcze Kolonie, Freiburg, Speyer czy Schwetzingen. Czy nawet Frankfurt w ramach stopover.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Wrz 2014 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Anonymous napisał(a):
...
ja byłam na jarmarkach w Berlinie (poza Alexanderplatz przyjemne), ....

a czy tam nie ma przypadkiem jakiegoś płatnego wejścia?
pamiętam, że ze 2-3 lata temu wszedłem przypadkiem na taki jarmark i dopiero przy wyjściu się skapnąłem, że tam chyba bilety sprawdzali...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Wrz 2014 14:13 

Ten główny przy operze jest płatny ale to są jakieś symboliczne opłaty- 1 czy 2 euro. Pozostałe są darmowe.
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 27 Wrz 2014 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Przepiękny, niezwykle klimatyczny jest Striezelmarkt w Dreźnie. Nazwę swą zawdzięcza drożdżwej, plecionej bułce. Jarmark ten posiada bogatą tradycję. Pierwszy odbył się w 1434 roku, więc tej zimy odbędzie się już 580 raz. Uroku dodaje największa na świecie świąteczna piramida.

Więcej informacji tutaj: http://www.dresden.de/de/05/02/veransta ... iezelmarkt Naprawdę warto!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bygones lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 27 Wrz 2014 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 76
Loty: 87
Kilometry: 157 933
Ja również polecam Drezno! Nie tylko jarmark jest wtedy piękny, ale całe miasto wygląda jakoś inaczej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Gru 2014 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Bylem na jarmarkach w Dortmundzie, Duesseldorfie i w Essen. W Kolonii dwa tygodnie temu stoiska byly dopiero rozkladane, ale wygladalo to obiecujaco. Duesseldorf i Essen prezentowaly sie moim zdaniem lepiej niz Dortmund, szczegolnie to drugie miasto zaskoczylo mnie na plus, duzo i klimatycznie. Polecam calodnowy NRW-Ticket i objazdowke po jarmarkach, niektore sa bardzo blisko dworcow.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Gru 2014 12:54 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Byłem w Dreźnie w sobotę, fakt Mikołajki, klimat fajny, ludzi meeeeeega tłumy, i całkowity brak zaplecza i infrastruktury która gotowa byłaby przyjąć taką masę ludzi. - Jeśli ktoś znajdzie się w Dreźnie to po zejściu z Augustbrucke po lewej stronie jest toaleta - nie ma tam kolejek zazwyczaj ... natomiast bliżej Strictselmarketu - zarówno w Macdonaldzie jak i Altmarket galerie kolejki do toilet były na prawie godzinę czasu.

Poza tym mankamentem - grzane wino, wyżerka itp - klimat fakt super, a zabytki starówki odbudowane świetnie ;-)
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 16 Gru 2014 01:39 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 410
niebieski
Bedziemy od 2-6 stycznia w Alzacji. Myslicie ze bedzie mozna jeszcze poczuc klimacik swiateczny? Jarmarki sa w wiekszych miastach niestety juz zamykane pod koniec grudnia..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Maj 2015 19:41 

Wolny napisał(a):
Łał, dzięki@Kara. Sam jestem nieśmiałym fanem tych przyjemności i myślałem, że w listopadzie nie ma po co jechać, a tu proszę Hamburg nawet jest od 24 XI :o



Co prawda nie jarmark ale za to całoroczne sklepy Bożonarodzeniowe:
http://wohlfahrt.com/en/christmas-stores
To dość niesamowite doświadczenie gdy w środku lata wchodzi się do takiego sklepu :lol:
Góra
 PM off  
      
#17 PostWysłany: 20 Maj 2016 19:57 

Czy warto wybrać się do DTM na taki jarmark?
Pytanie od osoby, która na żadnym jeszcze nie była :).
Góra
 PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Maj 2016 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 603
Loty: 302
Kilometry: 377 901
niebieski
Jak najbardziej warto. :) A jeśli lecisz na dłużej,to polecam zahaczyć też o Essen.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 20 Maj 2016 20:55 

@Tulsa dzięki, jakby co to interesowałaby mnie jednodniówka :).
Góra
 PM off  
      
#20 PostWysłany: 12 Paź 2016 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Jest już rozpiska jarmarków w Berlinie na 2016:
http://www.visitberlin.de/sites/default ... s-2016.pdf
Generalnie największe jarmarki startują 21.11, a większość - w ostatnim tygodniu listopada.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group