Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 24 Wrz 2016 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Mogą. Byli kilka razy. I następne kilka widzieli przez okno przejeżdżając po drodze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
#42 PostWysłany: 24 Wrz 2016 21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Nigdy nic nie odhaczam, nie zaliczam, to nie wyscigi. W ogole nie mysle takimi kategoriami.

mzukowski napisał(a):
To działa trochę inaczej:) Jeśli jesteś zalogowany kontem google na telefonie z androidem i masz włączoną lokalizację to google samoczynnie tworzy Ci historię. Można sprawdzić tutaj: https://www.google.com/maps/timeline
Jak ktoś ma coś do ukrycia to trochę słabe;) Ale poza tym może się kiedyś przydać. Ja np. czasem zaglądam kiedy nie mogę sobie przypomnieć kiedy byłem w miejscu X.

Jakos nigdy nie zdarzylo mi sie, zebym pomyslala: "Ach, jakby Google mnie sledzilo, to mogloby powiedziec, gdzie bylam". W ogole nie uzywam ich produktow w podrozy, tylko stacjonarnie na komputerze, a to dlatego, ze konkurencja coraz slabsza.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 24 Wrz 2016 22:25 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 92
Higflyer napisał(a):
Przeczytałem dyskusję i nie wiem czy Amerykanie byli na Księżycu? Noclegu nie odbyli, namiotu nie rozbili, lokalnych potraw nie próbowali, pieczątki w paszporcie nie mają, w google maps nie ma śladu po podróży. Na dodatek zrobili strefę tylko dla Amerykanów na Księżycu z flagą i amerykańskim jedzeniem, języka miejscowych się nie nauczyli, z lokalsami w kontakt nie weszli.
Czy mogą odhaczyć Księżyc?


Mogą. Ja np. siedzę teraz u siebie w pokoju i odhaczam całą Ziemię, bo tak się składa, ze pokój znajduje się na Ziemi.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 25 Wrz 2016 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Aga_podrozniczka napisał(a):
Jakos nigdy nie zdarzylo mi sie, zebym pomyslala: "Ach, jakby Google mnie sledzilo, to mogloby powiedziec, gdzie bylam". W ogole nie uzywam ich produktow w podrozy, tylko stacjonarnie na komputerze, a to dlatego, ze konkurencja coraz slabsza.

No ja bym nie pozbył się telefonu, a ciężko korzystać z Androida bez konta Google i korzystać z map bez lokalizacji. Po prostu jedni walczą z systemem, a ja ten fakt googlowego śledzenia zaakceptowałem i z niego korzystam. Tak samo jak np. z Google Now, które codziennie rano podpowiada mi ile zajmie droga do pracy przy uwzględnieniu aktualnego natężenia ruchu czy wielu innych funkcji.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off
ponchek lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 25 Wrz 2016 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2871
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
nigdy nie odhaczam,
bo jak odhaczyć np. Polskę jak nigdy nie bylem w Bieszczadach ...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 25 Wrz 2016 11:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Czyli zła wiadomość dla wszystkich Jednodniowki z drzemka na lotnisku nie zaliczają krajów.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 25 Wrz 2016 11:58 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
Nie odhaczam, wręcz przeciwnie, zdarza mi się seryjnie dany kraj czy region odwiedzać, kolejne wyjazdy, kolejne kawałeczki.
Rozmawiałam kiedyś z kimś kto za punkt honoru sobie postawił wszystkie kraje odwiedzić, największość trudność sprawiały mu zmiany administracyjne. Już miał jakiś kraj odhaczony a tu podział na dwa odrębne kraje. I co? Znowu "musi" jechać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 25 Wrz 2016 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Nie znam nikogo kto ,by nocował w Gibraltarze czy Lichtensteinie .
15 h w Singapurze pozwoliło mi zobaczyć większość co poleca lonely planet.
Miałem z kolei 3 stopovery kilkunastogodzinne w Dubaju bez nocowania ,ale widziałem chyba wszystkie "must see"
Przymusowo nocowałem też w hotelu w Nairobii oczywiście wiza jest w paszporcie - łącznie 8,5 h na miejscu - w życiu bym tego nie "odhaczył".
Reasumując to chyba temat rzeka ,którego nie sposób zdefiniować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 25 Wrz 2016 13:19 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 483
złoty
Marysiek napisał(a):
Rozmawiałam kiedyś z kimś kto za punkt honoru sobie postawił wszystkie kraje odwiedzić, największość trudność sprawiały mu zmiany administracyjne. Już miał jakiś kraj odhaczony a tu podział na dwa odrębne kraje. I co? Znowu "musi" jechać.


Też sobie ów ktoś problem znalazł, jakby tych nowych krajów powstawało nie wiem ile. Największą trudnością w odwiedzeniu wszystkich krajów są wymagania wizowe do kilku z nich, a przede wszystkim konieczność zagospodarowania sporej ilości wolnego czasu i kasy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 25 Wrz 2016 13:27 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
To był taki podróżnik-emeryt, ciągle w podróży, spotkałam go oczywiście w drodze. Na brak czasu nie narzekał, w podróży był właściwie non stop. Narodowości tego pana nie pamiętam, ale ewentualne problemy wizowe mocno zależą od tego jakiego kraju paszportem się dysponuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 25 Wrz 2016 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
mzukowski napisał(a):
No ja bym nie pozbył się telefonu, a ciężko korzystać z Androida bez konta Google i korzystać z map bez lokalizacji. Po prostu jedni walczą z systemem, a ja ten fakt googlowego śledzenia zaakceptowałem i z niego korzystam. Tak samo jak np. z Google Now, które codziennie rano podpowiada mi ile zajmie droga do pracy przy uwzględnieniu aktualnego natężenia ruchu czy wielu innych funkcji.

Ja nie walcze z systemem, po prostu nie uzywam telefonu z Androidem na codzien. A czas dojazdu do pracy podpowiada mi nawigacja w samochodzie, ktora zapewne tez mnie sledzi, ale nie moge jej odlaczyc bo jest wbudowana. Obstawiam, ze nawet jak nie zaprogramuje trasy, to na pewno zapisuje przejazdy. Pozostaje kupic Porsche i nie wybierac tej opcji ;-)
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 25 Wrz 2016 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2016
Posty: 117
Loty: 22
Kilometry: 67 312
kathrine0 napisał(a):
Moja metoda: mam własną mapę googlową, gdzie pinezkami zaznaczam sobie miejsce wraz z datą. Wygląda to mniej więcej tak: https://www.google.pl/maps/@17.6914073, ... RY-B1HpWvE


Ja robię podobne mapki - co prawda lubię dokładnie "rozplanować" sobie wyjazd i zaznaczyć na mapce ciekawe miejsca do zwiedzania (i tak zawsze są jakieś zmiany w planie zwiedzania na miejscu, więc pewnie powinnam po powrocie zaktualizować ale mi się nie chce ;) ), ale potem daje mi to wyobrażenie/przypomnienie gdzie byłam i wygląda to mniej więcej tak: https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... sp=sharing
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 02 Paź 2016 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Znalazlam dzisiaj ciekawy artykul, ktory mozna podciagnac pod odhaczanie ;-) Byc moze o tym panu pisano wczesiej na forum, ale wyszukiwarka nie znalazla jego nazwiska.

To o osobie, ktora jest rekordzista Guinessa w ilosci przelatanych mil, od 32 lat nie zostal pobity. http://www.flyertalk.com/articles/meet- ... flyer.html

Samego lotu do kraju nie uwazal za jego odwiedzenie: "“Every country I’ve been to, I’ve actually either worked in or stayed there,” said Finn. “I think layovers in airports are hardly business in the country. You’ve gotta (sic) go out into the country and see it to say that you’ve been there.”

Wiecej szczegolow w artukule sprzed 6 lat: http://www.dailymail.co.uk/news/article ... miles.html

Najbardziej podobalo mi sie, ze zapisywal wszystkie loty i przejazdy pociagiem i zbieral podpisy maszynisty lub pilota: "He has kept a detailed log of every flight and train journey he has taken, which he had counter-signed by each driver and pilot to verify his achievement."
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 02 Paź 2016 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Aż z ciekawości wrzuciłem sobie części swoich miejsc na mapę Google. Chciałem być cwany i zrobić każdy kraj na innej warstwie i innym kolorem. I d... Max 10 warstw na jedna mapę. Do tego brak szybkiego przenoszenia punktów miedzy warstwami. Tak jak może to się sprawdzać przy robieniu mapy konkretnego wyjazdu (przykłady wyżej w wątku) tak do pokazania zbiorczego dużej ilości rożnych miejsc z jakimś sensownym filtrowaniem juz średnio. Do tego nie bardzo jest jak sensownie pokazać, że w którychś miejscach było się kilka razy.
Wypatrzyłem ciekawą aplikacje ale tylko na iOS (chyba?) nazywa się Footprint i pozwala na zaznaczenie miast w których byliśmy lub będziemy (inne kolory) a do tego zaznacza państwa kolorami które zmieniają się w zależności od ilości pobytów (coś jak kolory przelotów na flightdiary) Wiec widać gdzie byliśmy cześciej a gdzie rzadziej. A gdzie się dopiero wybieramy. Gdyby dało sie te dane jakoś sensownie przerzucać i wyświetlać na PC to byłoby super rozwiazanie. Właśnie do takiego "odhaczania" bo zaznaczamy miasto jako całość a nie konkretne miejsca w nim, jak to ma miejsce w googlu.
Aplikacja (niestety?) płatna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 02 Paź 2016 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
szymonpoznan1 napisał(a):
Ja odhaczam pinezkami miejsca w których byłem, a nie kraj - bo to nie ma żadnego sensu :D

Ostatnio zrobiła się moda na mapy zdrapki. Śmiesznie to wygląda jak ktoś będą w np. Moskwie zdrapuje całą Rosję, albo będąc w NYC - całe USA. Z takim założeniem to można polecieć w 5 miejsc i mieć zaliczone pół świata :)



e tam, pewnie ze mozna. Ja jak np zaczynaja sie jakies opowiesci o podrozach to mowie, ze bylem na 5 kontynentach, co jest prawda. Nie mowie natomiast ze na 4 z nich odwiedzilem tylko po jednym kraju :mrgreen:
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 15 Gru 2017 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
https://wanderlanddesigns.com/products/ ... er-edition
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 18 Gru 2017 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 134
Kilometry: 166 628
niebieski
Pytanie do ekspertów czy taka mapka jest warta tych 40 zł?

http://allegro.pl/mapa-swiata-zdrapka-d ... 74685.html
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 18 Gru 2017 17:28 

Nie jest warta nawet 3 zł, a za 40 zł to lepiej sobie kupić książkę albo skarpety.
Góra
 PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 18 Gru 2017 20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
J.1 napisał(a):
Zawsze zastanawiało mnie w którym momencie można odhaczyć odwiedzony kraj.
Będąc na lotnisku, będąc w stolicy, może zaliczając najbardziej fameowe atrakcje.
Jestem ciekaw jakie macie zdanie.

Dla mnie takie pojecie jak "odhaczyc kraj" w znaczeniu zobaczenia, odwiedzenia czy zwiedzenia nie istnieje, a jesli juz to raczej odrzucic i tam nie jechac. ;)
Podczas mojej wyprawy na Antarktyde poznalem Czecha, ktory mieszka w Australii. Opowiadal, ze odwiedzil 120 krajow, a wyznacznikiem bylo przekroczyc granice i wypic minimum jedno piwo w lokalnym barze. :D
Niektorzy podniecaja sie bardzo iloscia zobaczonych czy "zaliczonych" krajow w takim czy innym kryterium.
Dawno przestalem liczyc kraje, ktore odwiedzilem, zreszta niektorych krajow nie ma nawet na mapie.
Przekroczyc tylko granice i postawic noge w danym kraju nie jest dla mnie zadnym wyznacznikiem jak sie nawet nie zobaczylo i "posmakowalo" tego kraju.
Dla mnie podrozowanie polega na tym, ze staram sie poznac dany kraj, kulture, mentalnosc ludzi, nauczyc podstawowych zwrotow czy magicznych slow w danym jezyku, zobaczyc ciekawe, niekiedy mniej turystyczne miejsca, posmakowac lokalnej kuchni.
Spowodowalo to, ze niektore kraje ktore mnie zafascynowaly, jak np. Bhutan odwiedzilem 2 razy, spedzilem w sumie miesiac, udalo mi sie byc zaproszonym do domu przez miejscowych, sprobowac domowej kuchni i nie tylko. :)
Innym przykladem moze byc Tanzania, jak juz wczesniej wspominalem, bylem az 4 razy w przeciagu niecalego roku i rowniez bylem zaproszony na kolacje przez miejscowych.
A czemu tyle weekend-ow w NY, sam nie wiem, widocznie spodobalo mi sie to miasto, za kazdym razem zaskakuje i fascynuje.
Przykre, ze tak na prawde nie znam PL, nie bylem w wielu miejscach, ale mam nadzieje ze to nadrobie.
Wydaje mi sie, ze nie ma standardow i kazdy moze miec ma wlasny styl podrozowania oraz inne spojrzenie na ten temat. ;)

Milego wieczoru.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#60 PostWysłany: 18 Gru 2017 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Kwi 2013
Posty: 100
Loty: 132
Kilometry: 207 882
@macio106 my mamy podobną, taką: https://www.scratchmap.org/product/orig ... d-edition/

Myślę, że spokojnie warte 40zł :) Ja bardzo lubię i mapy i zdrapki, więc bardzo mi się ten pomysł podoba. Tylko ta ogromna Antarktyda mnie przeraża, kiedy i jak ja ją "odhaczę" :P ?
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: czeskipepik oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group