Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 390 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 13 Lis 2019 15:35 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Ja w Avisie w tym momencie mam wypożyczone auto na debetówkę - ale na Sycylii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#362 PostWysłany: 13 Lis 2019 16:09 

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 101
AVIS to Budget chyba też... w każdym razie polityka wypożyczalni różni się w zależności od kraju...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#363 PostWysłany: 23 Lis 2019 23:41 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 48
@zipski
I jak z tym wypożyczeniem bez kredytowki? Jako Ci się coś zorganizować?
Sam szukam takiej opcji tylko w Eilat
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#364 PostWysłany: 10 Gru 2019 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 494
Loty: 104
Kilometry: 235 722
niebieski
wiecie czy w thirfty można jechać nad morze czerwone drogą nr 1 a później nr 90 przez terytorium zachodniego brzegu? Jakieś 30 minut szybciej z lotniska w Tel Awiwie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#365 PostWysłany: 22 Gru 2019 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Czy ktoś używał Revoulta blokowania kaucji za samochód w IL? przechodzi czy jakiś inny plastik trzeba dać?
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#366 PostWysłany: 02 Mar 2020 17:27 

Rejestracja: 16 Sie 2018
Posty: 1
Po powrocie kilka informacji.

- auto wypożyczane w Eldan. Wykupione pełne ubezpiecznie Excess Waiver. Rezerwacja online, odbiór auta na parkingu przy lotnisku. Procedura bezproblemowa, wystarcza polskie prawo jazdy. Na karcie kredytowej blokują 700USD. Chcieli zablokować więcej ale przypomniałem o wykupionym Excess Waiver i skończyło się na 700USD

- parkowanie w Tel Aviv na parkingach prywatnych. Podziemne to przykładowo koszt około 30ILS za noc (18.00-8.00) i 80 ILS za dzień (8.00-18.00). Tablice informacyjne są po Hebrajsku prawie zawsze i nigdy nie ma pewności. Parkowanie na placu daje szanse dogadania sie ze stróżem. W naszym przypadku udało sie dogadać 50 ILS za dobę. Można pracować na ulicy (biało-niebieskie krawężniki ale płatność w aplikacji (Cellopark). Potrzebny dostęp do sieci.

- miejscowi często nie używają migaczy i zmieniają pas jak im się podoba. Często oznakowanie poziome (pasy jezdni) są mało widoczne lub ich nie ma. Autostrada TelAviv - Jerozolima (nr1) bezpłatna, 3 pasy na prawie całej długości. Bez problemu można utrzymywać licznikowe 110-120kmh (limit 110).

- na stacjach litr PB95 6,17 ILS, tankuje pracownik stacji - cena nie ulega zmianie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#367 PostWysłany: 13 Paź 2022 15:38 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 268
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Drugi raz brałem samochód z Sixt w Jerozolimie (uwaga - zmienili lokalizację, ale na google maps jest to uwzględnione). W nowej lokalizacji z biura przechodzi się prosto do podziemnego parkingu. Ku mojej radości Hyundai Accent był dosyć porysowany, ale na szczęście nic nowego nie przybyło. Oddawałem na lotnisku TLV, wszystko bardzo sprawnie poszło, kaucję odblokowali tego samego dnia wieczorem! Mam jeszcze jakąś blokadę na 89,69 PLN ale dopóki nie dostanę maila od Sixt, to nie wiem o co chodzi.
Benzyna na większości stacji kosztowała 6,37 ILS. W umowie na stronie i później na miejscu było napisane, że trzeba zapłacić opłatę lotniskową i opłatę za oddanie w innej lokalizacji w sumie 63$ zapytałem czy mogę to zapłacić inną kartą niż ta co jest blokada, pani się zgodziła i do akcji wszedł Revolut, który za pierwszym razem nie przeszedł, musiałem go ręcznie odblokować w aplikacji, bo to podobno była jakaś podejrzana transakcja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#368 PostWysłany: 13 Paź 2022 18:30 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@hanysek81 a jakie ceny wynajmu? Bo patrzę na terminy grudniowe i ceny porażają :o
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#369 PostWysłany: 13 Paź 2022 19:13 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 268
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Drogo. Hyundai Accent na 5 dni 2300 PLN. Dla 5 osób z bagażem nie chciałem nic mniejszego, bo to bez sensu by było jeździć np. Kia Picanto z plecakami na kolanach. Przeglądałem kalendarz do przodu i cena praktycznie się nie zmienia. Na stronie bezpośrednio od Sixt jeszcze drożej było, a u kilku pośredników cena praktycznie ta sama.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#370 PostWysłany: 13 Paź 2022 22:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Mi za najtańszy nie chciało zejść poniżej równowartości 79 EUR za dobę, ale teraz z ciekawości sprawdziłem i widzę, że dzisiaj mam za 49 EUR we Thrifty - jak nic promocja, trzeba brać 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#371 PostWysłany: 06 Lis 2022 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
Kultura ruchu drogowego w Izraelu moim zdaniem marna. Kierowcy porywczy, agresywni, sfrustrowani. Dużo trąbienia, gwałtownych manewrów itp. W Jerozolimie dzieciaki biegały i skakały po maskach zaparkowanych samochodów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#372 PostWysłany: 06 Lis 2022 22:37 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Całe szczęście, że w Polsce tak się nie jeździ.
Góra
 Profil Relacje PM off
p.wl lubi ten post.
 
      
#373 PostWysłany: 09 Lis 2022 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
boots napisał(a):
Całe szczęście, że w Polsce tak się nie jeździ.


Moje subiektywne oceny w skali 1-10:

Nadużywanie klaksonu:
Polska = 3
Izrael = 8
Maroko = 5

Dynamika prowadzenia autobusu miejskiego:
Polska = 5
Izrael = 8
Maroko = 7

Nieprzewidywalność manewrów w ruchu miejskim:
Polska = 3
Izrael = 8
Maroko = 5

Większość moich zarzutów do ruchu drogowego w Izraelu dotyczy ruchu miejskiego. Na autostradzie i przy dużych prędkościach robi się kulturalniej. Ogólnie, kultura raczej stłuczkogenna i otarciogenna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#374 PostWysłany: 09 Lis 2022 17:35 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Szkoda, że nie możesz porównać jeszcze innych krajów.
A jak z innymi wariantami kultury na drodze? I czy aby to, co próbujesz porównać, nie wynika raczej z odmiennych zwyczajów i temperamentu, a nie braku kultury?
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#375 PostWysłany: 10 Lis 2022 10:49 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
Klakson na Bliskim Wschodzie nie jest "nadużywany" tylko przyjętym elementem sygnalizacji zamiarów kierowców w ruchu, np. w Egipcie zamiar wykonania skrętu najczęściej sygnalizuje się właśnie klaksonem. Pewnie w Izraelu to działa w mniejszym stopniu, a bardziej obowiązują standardy europejskie.

@tupungato - ciekawe jakby wyglądał Twój ranking z uwzględnieniem np. Indii? Albo Nepalu czy Indonezji? :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#376 PostWysłany: 10 Lis 2022 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
jaszon napisał(a):
Klakson na Bliskim Wschodzie nie jest "nadużywany" tylko przyjętym elementem sygnalizacji zamiarów kierowców w ruchu, np. w Egipcie zamiar wykonania skrętu najczęściej sygnalizuje się właśnie klaksonem. Pewnie w Izraelu to działa w mniejszym stopniu, a bardziej obowiązują standardy europejskie.

@tupungato - ciekawe jakby wyglądał Twój ranking z uwzględnieniem np. Indii? Albo Nepalu czy Indonezji? :D


No mógłbym porównać więcej krajów ;) Byłem też na Filipinach, w Kambodży, Tajlandii, Brazylii, UAE, Rosji, Bułgarii, Serbii. Rozumiem "klakson sygnalizacyjny". Rozumiem pozdrowienia klaksonem i inne takie. Spotkałem się z ruchem ulicznym rządzonym spontanem. W Izraelu miałem wrażenie o nadużywaniu klaksonu frustracji. Zrobił się mały zator, bo ktoś parkuje przy ulicy w Jerozolimie, gdzie się parkuje. Trzy samochody z kilku-kilkunastu oczekujących trzymały klakson bez przerwy przez cały czas. Komu to pomogło? Albo w korku na zjeździe z autostrady. Setki samochodów poruszają się żółwim tempem i non stop kilka-kilkanaście samochodów trąbi. Nie ostrzegawczo, po prostu leżą na klasonie... Było to trochę męczące.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#377 PostWysłany: 10 Lis 2022 15:22 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Co kraj to obyczaj. Niekoniecznie nam pasujący.
Natomiast mi najbardziej nie pasuje obyczaj polski tzn. jak zatrąbisz po kimś - nieważne czy słusznie czy nie - możesz się spodziewać pobicia, próby zabicia tudzież innej szeroko rozumianej innej dowolnej formy agresji.
Niektórzy (czytaj: większość) są przewrażliwieni na swoim własnym punkcie, a jednocześnie samo użycie klaksonu jest mocno zdemonizowane w naszym kraju. Niestety.
Tutaj mamy sporo do nauki wzorem - może nie Azji - tzw. "zachodu". Pasów się (bardzo) powoli uczymy i - wbrew pesymistom - jednak "się da" to zrobić. Oczywiście przesada też jest czasem w drugą stronę - wszak myślenie w narodzie to rzecz rzadka i ciężka... do pomyślenia - jak mając zielone dla jazdy jakiś nie-inteligent "myślący inaczej" hamuje przed przejściem dla pieszych (którzy mają czerwone), bo "on się zbliża do przejścia". :shock: :twisted:
A wracając do "klaksonienia" - nam jest potrzebny taki rozsądny środek między tym, co jest obecnie (czyli zatrąbię i mnie zabić może) a Azją (wszyscy gremialnie się pozdrawiamy). :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#378 PostWysłany: 22 Lis 2022 14:49 

Rejestracja: 05 Paź 2011
Posty: 27
Właśnie zarezerwowałem samochód na 2 dni w ELDAN. Płatność online za pomocą karty Revolut- ale uwaga trzeba użyć karty wirtualnej, standardowa nie przechodzi nawet przez proces rezerwacji na stronie. Pierwsza próba ściągnięcia kwoty- transakcja zablokowana przez Revolut. Trzeba kliknąć na transakcji, że akceptujemy Eldan. Równolegle otrzymałem maila z Eldan, że płatność odrzucona:

"Hi, There is a problem with your credit card charge.
Would you like to provide another credit card in your name or pay at the branch?
Regards."

Odpisałem, że proszę jeszcze raz o próbę ściągnięcia- po minucie nowa płatność zeszła już normalnie. Na maila dostałem potwierdzenie rezerwacji ze szczegółami odbioru pojazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#379 PostWysłany: 06 Gru 2022 11:49 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
-- 06 Gru 2022 11:41 --

Tittek@ rezerwowałeś bezpośrednio na stronie Eldan? Ile wyszło za dobę wynajmu?Ceny porażają:(

-- 06 Gru 2022 11:49 --

Próbowałam zrobić rezerwację auta na stronie Thrifty ale nie bardzo wiem, co wpisać w pola CDP Code i PC Code
Bez tego nie puszcza mnie dalej - INCORRECT RENTAL CITY CODE

dziękuję za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#380 PostWysłany: 17 Mar 2023 13:23 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
Hej, orientuje sie ktos jak obecnie wyglada sytuacja z wjazdem do Jerozolimy i nad Morze Martwe? Wypozyczam auto w Eldan i takie cos jest w warunkach umowy

Cytuj:
You may not take the car outside the State of Israel, or into any territory which the authorities or the Israeli Defense Force does not allow Israelis to travel in – including the autonomous territory defined as ‘Area A’ in the agreement signed between the State of Israel and the Palestinian Authority.


Jak to wyglada w praktyce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 390 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group