Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 390 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
#341 PostWysłany: 25 Lut 2019 12:02 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 2
witam, własnie wróciłem z Izraela, auto wypożyczałem z Budget (było najtaniej bezpośrednia ze strony Budget israel, https://www.budget.co.il/en/rental_israel/), do wypożyczenia użyłem karty debetowej walutowej kantoru Alior Banku w USD, na lotnisku zrobione mi blokadę na 500 $ (Hyundai i10 z full isnurance, dodatkowy kierowca), opłata w 945 ils, przeliczona na dolary po kursie średnim pobrana została po oddaniu auta z karty, na której zrobili blokadę - nie musiałem płacić drugi raz ani nic robić, zablokowali mi bez jakiejkolwiek czynności z mojej strony dodatkowo kwotę za wynajem - 259 $. Blokadę 500 $ zwolnili po 3 dniach - był weekend także gdyby nie to to pewnie zdjęliby następnego dnia, 259 $ zaksięgowano jako opłatę za wynajem, fakturę dostałem na e'maila. Ogólnie bez problemów, i bez karty kredytowej.
Co do tankowania - wypłaciłem gotówką - wypłata kartą Curve z bankomatu "Bank Mizrahi Tefahot" - taki z leząca 8, bez prowizji (Luemi Bank podobno ma tez bankomaty bez prowizji). Na stacji, żeby uniknąć blokowania pieniędzy na koncie, mówiłem że chce płacić gotówką i do pełna - wtedy odblokowali mi dystrybutor i kazali przyjść po tankowaniu zapłacić - albo mówiłem że chce za 100 czy 200 ILS - wtedy odblokowywali mi dystrybutor do zatankowania za taką kwotę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odwiedź Argentynę: loty (z bagażem) do Buenos Aires z Wiednia od 2595 PLN + dalsze loty po kraju od 273 PLN Odwiedź Argentynę: loty (z bagażem) do Buenos Aires z Wiednia od 2595 PLN + dalsze loty po kraju od 273 PLN
Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic
#342 PostWysłany: 05 Mar 2019 13:52 

Rejestracja: 25 Lut 2019
Posty: 2
Hej czy ktoś wypożyczał samochód w Jerozolimie? jest możliwość wynajęcia samochodu bez depozytu i na wypukłą karte debetową mastercardu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#343 PostWysłany: 05 Mar 2019 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2938
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
A 18 stron tematu przeczytałeś?
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
teoriamoral lubi ten post.
 
      
#344 PostWysłany: 22 Sie 2019 08:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2016
Posty: 343
Znalazłem na izraelskiej stronie Budget ofertę wynająć samochód na tydzień za150$,w tym i Loss Damage Waiver (LDW) i Theft Protection(TP).
Wygląda na to,że jest to kompletne ubezpieczenie.Czy ktoś ma z tym doświadczenie?

Załączniki:
Budget.jpg
Budget.jpg [ 129.65 KiB | Obejrzany 1359 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#345 PostWysłany: 22 Sie 2019 13:30 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 81
Też się chętnie dowiem więcej w kwestii powyższej oferty Budget Potrzebuję auta na tydzień w listopadzie I zawsze dotychczas wypożyczałam z wypożyczalni ELDAN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#346 PostWysłany: 24 Sie 2019 08:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2016
Posty: 343
Nikt nie wynajął samochodu w Budget w Izraelu??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#347 PostWysłany: 24 Sie 2019 09:46 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 88
Nie pamietam już dokładnie jak to wyglądało, a potwierdzenie rezerwacji w Budget które mam ma mejlu jest dość oszczędne.

Airport/city surcharge
Vehicle Registration Fee
Local Tax
Theft Protection
Collision Damage Waiver
Unlimited Mileage
Collision Damage Waiver: USD1,000.00
Theft Protection: USD1,000.00


Nie wiem co rozumiesz przez kompletne ubezpieczenie - sprawdź dokumenty (t&c - regulamin). Zawsze możesz tez wysłać maila do Budget.

Przy odbiorze - blokada na karcie w granicach 1000-1500 USD (w zależności od klasy auta - u mnie po upgradzie do Toyoty Corolli wyszło 1500) lub opcja dodatkowo płatnego ubezpieczenia wkładu własnego i blokada na 500USD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#348 PostWysłany: 24 Sie 2019 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2016
Posty: 343
Tylko, że w warunkach nie ma kwoty na ile jest ubezpieczony samochód.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#349 PostWysłany: 24 Sie 2019 16:38 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 88
Spróbuj przez Budget.co.uk. Z tego co pamiętam tam informacja o CDW i TP była widoczna podczas rezerwacji.
Zawsze możesz tez wysłać e-mail po zarezerwowaniu jeśli w potwierdzeniu nie będzie wszystkich informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#350 PostWysłany: 31 Sie 2019 09:50 

Rejestracja: 21 Gru 2018
Posty: 5
Witam

Czy ktoś wie czemu w google Eldan oraz Enterprise mają informację: "Zamknięte na stałe"?
Strony firm są dostępne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#351 PostWysłany: 31 Sie 2019 10:06 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6208
Loty: 470
Kilometry: 992 569
Ktoś ich nie lubił i wysłał do google takie info. W waw tez sie zdarza


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#352 PostWysłany: 31 Sie 2019 10:24 

Rejestracja: 21 Gru 2018
Posty: 5
[quote="oskiboski"]Ktoś ich nie lubił i wysłał do google takie info. W waw tez sie zdarza


Dzięki za odpowiedź. Patrząc na opinie mogą mieć niezadowolonych klientów, którzy przesłali takie info google.
Ja 2 lata temu korzystałem i byłem zadowolony z wynajmu w Eldan. Jednak trzeba pamiętać o kilku zasadach i się przygotować. Dlatego warto przeczytać ten wątek na forum
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#353 PostWysłany: 04 Paź 2019 14:56 

Rejestracja: 18 Mar 2017
Posty: 9
Witam. Chce wynająć auto bez limitu km w Tel Awiwie i oddać w Jerozolimie w piątek wieczorem. Czy jest opcja żeby oddać auto w czasie trwania szabatu czy nie mam się co łudzić? Oddawał ktoś w piątek w godzinach 20+?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#354 PostWysłany: 07 Paź 2019 21:53 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 307
niebieski
Moje dobre doświadczenie z Kesher Rent a Car Ltd Hertz Licensee For Israel.

Około 2 miesiące przed wyjazdem zamówiłem Hondę Civic (X) z odbiorem i zwrotem (20:30) w Ben Gurion Airport na 4 dni z dostępnymi ubezpieczeniami za 246,40USD.
Po jakimś czasie okazało się,że przydzielono mi MITSUBISHI ASX - (X).
Kiedy zjawiłem się po przylocie po auto wspomniałem,że nie taki zamawiałem itp. ostatecznie zaproponował upgrade na SKODA SUPERB - (P) (ok.dwie klasy wyżej). Dalej z synem negocjowaliśmy,że za duży itp. i dostaliśmy półrocznego Nissana Qashqai, na tych samych warunkach.
Zablokowano na karcie kaucję ok 450USD. W Umowie były wpisy o ew.czyszczeniu auta w cenie 280ILS i zwrocie z pustym bakiem =280 ILS.
Ostatecznie oddaliśmy auto ok.18:00,czwartego dnia w Jerozolimie Hertz King David i nie było problemu.
Przed zwrotem zatankowałem w Jerozolimie za 256ILS i nie było wtedy jeszcze rezerwy,tak że lepszą opcją było jednak oddać pusty bak, jak wspominał nam przy odbiorze Agent, gdyż podczas zwrotu pracownik zwrócił uwagę,że bak nie jest pełny. Pokazałem mu paragon, a On powiedział,że to jest 12km stąd i albo dopłacę różnicę+koszt, albo do tankuję.Na nic zdał się mój hertz club gold (zapisałem się rezerwując), gdyż w Izraelu program ten nie działa.Nie wiem jak, zebrało się konsylium 3 pracowników, ale odpuścili.W biurze dostałem dokument Proforma za najem.Kaucję zwolniono i ściągnęli z karty kwotę =246,40USD po 3 dniach.
POLECAM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#355 PostWysłany: 08 Paź 2019 16:27 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1973
niebieski
Dzień dobry,
Mam zarezerwowane auto w Hertz plus prawie-full ubezpieczenie (w sensie że udział własny ubezpieczony w zakresie szkód, ale nie w zakresie kradzieży - taki lokalny ewenement jakby), biorę w TelAviv, a zwracam w Eilacie.
1) Czy dalej są te blokady przy tankowaniu i płaceniu kartą? Bo zamiast się bawić w blokady, to bym może zapłacił gotówką, tyle że nigdy dokładnie nie wiadomo ile to będzie, żeby było "full" przy zwracaniu?
2) Na stacjach można płacić Dinersem czy raczej nie?
3) Jak już będę wyjeżdżał autem z Jerozolimy, to ceny paliwa tamże są podobne jak w Eilacie? Czy może gdzieś po drodze, choć pamiętam, że stacji na pustyni nie ma za wiele - przy jednej z nich (przy McDonaldzie) zatrzymywał mi się ostatnio Egged na dłuższą przerwę, ale autobusem to mnie ceny nie interesowały (no i parę lat temu to było)?

A tak przy okazji, to rozeznawałem ostatnio temat zwrotu auta w Eilacie w szabat i... nie da się w żaden sposób (Hertz, Avis, Sixt). I o ile w mieście to jestem w stanie jakoś to zrozumieć, to pozamykaną na cztery spusty wypożyczalnię Sixt na lotnisku Ramon w tym dniu - tego nie rozumiem: że nawet oddać kluczyków nie można, nic. Więc zaplanowałem oddać auto w mieście kolejnego dnia po przyjeździe z Jerozolimy, a potem... liczę, że do czasu wyjazdu zmieni się w ten sposób rozkład Egged, że na wylot będzie jednak jakiś autobus z miasta na lotnisko. Na razie jeszcze jest chyba letni rozkład, w którym pierwszy autobus odjeżdża z miasta o podobnej porze, co wylot samolotu z lotniska.
Zawsze można ewentualnie próbować pieszo - mimo wszystko bliżej niż do Ovdy kiedyś... :roll: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#356 PostWysłany: 08 Paź 2019 18:00 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 307
niebieski
Zapłaciłem za Super Theft Protection 5USD/dzień.
-Theft Protection (TP) – coverage of damage caused by the theft of the vehicle, theft of parts of the vehicle, or damage caused to the vehicle as a result of an attempted theft. Without detracting from the afore-stated, it should be noted that in any case, the renter will pay the insurance policy holder's Non Waivable Excess, unless the renter purchased Super Theft Protection (STP)

ad.1) Są blokady, nawet jak odblokował dystrybutor.Po prze-procesowaniu transakcji pobierana jest faktyczna kwota na którą masz paragon.

Paliwo w cenie 5,86-6,09 nie robi dużej różnicy.
Pamiętać trzeba o ograniczeniach prędkości.Może się zdarzyć "zawalidroga" i przeciągnie czas przejazdu o 30 min jak nam (transport czołgu)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#357 PostWysłany: 08 Paź 2019 18:30 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1973
niebieski
Na pustyni również?
Z tego co pamiętam, to kierowca Eggedu Jerozolima-Eilat tak zasuwał, że... wszystkich wyprzedzał. Dosłownie wszystkich.
Jakieś radary czy suszą tam obecnie...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#358 PostWysłany: 09 Paź 2019 20:32 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 307
niebieski
Są radary, pomarańczowe skrzynki jak kiedyś u nas żółte, a online mapy Google ostrzegają też.
Znaki z ograniczeniami i miejscowi nie szalejący nadto trochę stopują, bo chciałby się popędzić.
ps.
Parkingi przy miejscach religijnych po 10ILS, a w Ein Bokek przy plaży miejski=6ILS/h. Nie parkowałem pokątnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#359 PostWysłany: 13 Lis 2019 11:16 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2151
srebrny
Jaka wypożyczalnia niema dodatkowej opłaty za wynajem na TLV ? I u ktorej można wypożyczać w Szabat
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#360 PostWysłany: 13 Lis 2019 13:59 

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 101
czy ktoś ma może aktualne info co do wypożyczalni, w których można wypożyczyć bez karty kredytowej? Pisałem do wszystkich wypozyczalni, odpisały mi tylko dwie:
- enterprise, że nie moża
- budget, że można, a jak dpytywałem o szczegóły to już inny konsultant napisał mi że nie można...

chciałem przez economy, gdzie budget i thrifty mają napisane że akceptują debetowe, ale już nie jest do doprecyzowane, czy za wynajem czy za blokadę... i czytalem ze mozesz zaplacic za auto a po przylocie jak nie masz kredytowki stracic tą kasę bo nie wypożyczą bez kredytówki...

ktoś coś?

ewentualnie w grę wchodzi wypozyczenie w jerozlomie i zwrot na Bez Gurion...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 390 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group