Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 390 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Lut 2014 01:44 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 40
Witam,
z jakich wypożyczalni samochodów najlepiej skorzystać w Tel Avivie?
Czy ktoś kiedyś korzystał z wypożyczalni Dollar albo Thrifty w Izraelu? O dziwo oferowane przez nich ceny są około trzykrotnie niższe niż w pozostałych znanych wypożyczalniach typu Budget itd.
Z czego to wynika?
Będę wdzięczny za podzielenie się swoimi doświadczeniami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#2 PostWysłany: 20 Lut 2014 08:48 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7781
Wynika to z podawania tylko i wylacznie dziennej stawki za samochod. Bez nawet podstawowego ubezpieczenia (w tym obowiazkowego oc), oplat lotniskowych itd sumarycznie wychodzi drozej. Ja korzystalem z budget, bez problemu, tylko jak z wszystkich wiekszych firm na lotnisku wypozyczasz z ciemnego garazu, trudno sprawdzic auto czy zgadza sie z protokolem

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Lut 2014 09:10 

Rejestracja: 17 Gru 2011
Posty: 24
Dodam 3 grosze jak to wyglądało w Jerozolimie, bo gdyby nie było samochodu w Tel Avivie (lub zmienisz trasę zwiedzania) to może zdecydujesz się wynająć np. w Jerozolimie.
W grudniu 2013 (kilka dni przed Sylwestrem) wypożyczaliśmy Kię Picanto z Hertz. Wstępnie robiliśmy rezerwację na Skodę Fabię (plecaki), ale w dniu wypożyczenia nie był dostępna ani żaden gabarytowo podobny samochód. Zaproponowali po minimalnie niższej cenie Kię.
Większość wypożyczalni była zlokalizowana drzwi w drzwi. Można się przejść i zorientować w cenach, jednak nie był samochodów od ręki.(Jerozolima, Eilat). Adres King David 18, Jerusalem, Izrael.

Samochód zarezerwowaliśmy kilka tygodni wcześniej przez stronę Hertz. Dodatkowo czasem udaje się obniżyć cenę przy pomocy promo code. Kody promocyjne dostępne w internecie. Samochód porysowany bardzo, robiliśmy protokół przed odjechaniem z garażu.

I tak jak przedmówca wspomniał, trzeba doczytać, co podawane w internecie ceny zawierają. Mało znana wypożyczalnia, ale może cenowo lepsza to Eldan.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Mar 2014 21:55 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Chcę wypożyczyć auto na tydzień w Izraelu. Na expedia.com i tym podobnych stronach można znaleźć ofertę np. Budget za 73$ albo Hertz za 75$ (wypożyczenie na lotnisku). Jest to sporo taniej niż np. na arguscarhire.com. Gdzie jest haczyk?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Mar 2014 22:01 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7781
jak wyżej - nie są wliczone wszystkie (obowiązkowe) opłaty
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Mar 2014 22:04 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Orientujesz się jakie rzędu są to opłaty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Mar 2014 00:23 

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 218
niebieski
jeżeli wypożyczasz na lotnisku plus 25 $ do ceny auta , ubezpieczenie wyłączające Twoją odpowiedzialność 11 $ za dzień , ja za pełne 4 dni oczywiście w budgecie zapłaciłem 170 $ zależy w ile osób jedziecie ale jeżeli więcej niż w dwie to na pewno ci się opłaci
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Mar 2014 16:21 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 40
wally napisał(a):
ubezpieczenie wyłączające Twoją odpowiedzialność 11 $ za dzień


nie widzę takiej opcji na stronie budget. Rozumiem, że wykupuje się je w punkcie odbioru samochodu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 04 Mar 2014 16:45 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 705
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
w tiffy/dollar napewno doliczją 20 eur za lotnisko co jest malym drukiem w waunkach jak i wielu innych wypozyczalniach
nie robią tego w europe car bo wypozyczalnai znajduej sie 5km od lotniks i dowaza ci do neij samochodem tak bylo 5 lat temu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 04 Mar 2014 17:23 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8825
Loty: 988
Kilometry: 945 167
platynowy
blazejbaklazan napisał(a):
wally napisał(a):
ubezpieczenie wyłączające Twoją odpowiedzialność 11 $ za dzień


nie widzę takiej opcji na stronie budget. Rozumiem, że wykupuje się je w punkcie odbioru samochodu?


W warunkach wypożyczenia masz podane, jakie dodatkowe opcje są do wyboru wraz ze stawkami. Są one do wykupienia w punkcie odbioru.

I są one de facto wyższe, bo np. wspomniane 11 USD to stawka dzienna za wykluczenie udziału własnego przy uszkodzeniach pojazdu, ale powiedzieli mi, że nie mogę go wykupić samego. Tzn. jeśli biorę pełne ubezpieczenie, to muszę je wziąć od wszystkich ryzyk, a ja nie planowałem brać od kradzieży, bo Izrael to raczej bezpieczny kraj. A to już kolejne 4 czy 5 USD dziennie.

Ja za samochód klasy B płaciłem 21 USD/dzień za samo wypożyczenie na 2 dni, a pełne ubezpieczenie podbijało stawkę do 39 lub 40 USD/dzień.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Mar 2014 17:36 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1835
HON fly4free
Ja po przeczytaniu iloś tam opinii na tripadvisor zdecydowałem się na lokalną (izraelską) wypożyczalnię, http://www.eldan.co.il
Za auto (kategora E ... była to Mazda 2 Active automatic) zapłaciłem $192 za 4 dni, z pełnym (całkowicie znoszącym wkład własny) ubezpieczeniem. Warto pamiętać, że w Jerozolimie auto jest kompletnie niepotrzebne, ciężko zaparkować (zwykle płatne miejsca), lepiej pożyczyć jak już się planuje jakiś objazd typu Jezioro Galilejskie czy kierunek Morze Martwe/Masada/Ejlat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Mar 2014 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Za dwa tygodnie lecę do Izraela, mam pytanie czy na lotnisku Ben Guriona jest jakaś wypożyczalnia samochodów tańsza niż Budget?
Proponują mi na 9 dni auto segmentu mini za 148 euro, do tego będę musiał dopożyczyć jeszcze dwa child boostery za 65 euro.
Da się znaleźć coś tańszego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Mar 2014 10:44 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
poszukaj na porównywarkach np. auto4free.pl

wydaje mi isę, że 150eur to dobra cena. Ja za 6 dni płaciłam 800zł
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Mar 2014 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Cena samego auta faktycznie nie jest zła, szukam raczej możliwości urwania kilku euro na wypożyczeniu child boosterów, bo trochę drogie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Mar 2014 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4821
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
W lutym 2014 bralismy z kumplem 2 auta
rezerwacja poprzez strone wizzair - odbior Europcar

108 euro wynajem auta na tydzien - Hyundai i20 automat
pozniej czytajac opisy odnosnie wjazdu do Palestyny
wykupilsmy przez net full ubezpieczenie za 168 PLN

ogolem wyszlo okolo 620 PLN za fure
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 26 Mar 2014 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
correos napisał(a):
W lutym 2014 bralismy z kumplem 2 auta
rezerwacja poprzez strone wizzair - odbior Europcar

108 euro wynajem auta na tydzien - Hyundai i20 automat
pozniej czytajac opisy odnosnie wjazdu do Palestyny
wykupilsmy przez net full ubezpieczenie za 168 PLN

ogolem wyszlo okolo 620 PLN za fure


Europcar zgadza się na wjeżdżanie na teren Autonomii Palestyńskiej?
Wypożyczałem samochód w Izraelu u nich w listopadzie ubiegłego roku i wyraźnie mi powiedzieli, że nie wolno...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Kwi 2014 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
podbijam pytanie Mikelka - która wypożyczalnia pozwala na wjazdy do Autonomii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Kwi 2014 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Z izraelskich chyba żadna. Gdzieś czytałam, że można wypożyczyć już na terenie autonomii od Palestyńczyków no i wtedy siłą rzeczy można po autonomii jeździć. Ale nie jestem w stanie podać źródła.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 13 Kwi 2014 16:17 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
brałem przez www.holidayautos.com - firma to dollar/thrifly
za 5 dni wypozyczenia zaplacilem ok. 500 zł przedpłaty + na miejscu bodajże 30 kilka USD za pełne ubezpeczenie. zwrot auta bezproblemowy. podobno zgubiłem kołpak (choc wydaje mi sie, że nie mialem go od początku), ale kazali tylko podpisać i koniec dyskusji.
z/na lotnisko dowozili busem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 13 Kwi 2014 16:41 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 32
Brałem w grudniu z EUROPCAR (okazał się najtańszy) właśnie z wypożyczalni znajdującej się 5km od lotniska Ben Guriona (dowożą z lotniska). Wyraźnie pytałem o ubezpieczenie na terytorium Palestyny. W Europcarze ubezpieczenie obejmuje drogę nr 1 i nr 90. Pozostałe drogi - możesz wjechać ale na własne ryzyko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 390 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group