Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 390 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 19 Sie 2018 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2203
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Czy ktoś wynajmował 9-osobowego busa ? Opłaca się bardziej niż 2x 5?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#302 PostWysłany: 19 Sie 2018 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
My na 9 osób braliśmy 2 x fiat Tipo wyszło około 2kPL całość + paliwo
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#303 PostWysłany: 20 Sie 2018 07:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2203
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Liczyłeś czy 9 by nie była bardziej opłacalna ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#304 PostWysłany: 20 Sie 2018 07:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Tak sprawdzaliśmy i bardziej nam się opłacało 2 małe auta niż 1 duże, busy zaczynały se chyba od 2,2KPL plus pełne ubezpieczenie i wyższa kaucja na karcie :( za duże auto.
tak przykładowo poniżej masz oferty na 4 dni na wrzesień (ceny są w miarę stałe). My zamawialismy Tipo dostałem nissan Sentra, fajny wygodny (navi za zmianę na klasę wyżej gratis ;) )

Załączniki:
tipo.png
tipo.png [ 66.83 KiB | Obejrzany 2029 razy ]
jumper.png
jumper.png [ 69.04 KiB | Obejrzany 2029 razy ]
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off
Marco Manno lubi ten post.
 
      
#305 PostWysłany: 25 Wrz 2018 16:14 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 245
niebieski
Ja wypożyczałem samochód w Cal Auto.
Wypożyczanie trwało jakąś godzinę bo była kolejka. Przy odbiorze jeszcze zaznaczyliśmy 2 usterki i ruszyliśmy w trasę Hyundaiem i 25. Samochód nówka ledwie 5 tys. przejechane ale niestety straszny muł - przy dodawaniu gazu wył jak krowa i przyspieszał jak żółw. Blokada 4000 NIS
Przy oddawaniu pojazdu pracownik (nie wiem czy to była kobieta czy taki nasz "Szpak") porobił zdjęcia sprawdził poziom paliwa i powiedział że wszystko OK. Blokada zdjęta po 24 godzinach. Jeżeli chodzi o wypożyczenie samochodu to nie mam żadnych uwag ale niestety jeśli chodzi o tankowanie to już niestety niemiło się zaskoczyłem.
Do tej pory nie wiem dlaczego przy zatankowaniu raz za ok 140 NIS i raz za 100 NIS mam blokadę na rachunku 2 razy po 200 NIS
Na paragonie na pewno były kwoty z dystrybutora.
Niestety nie sprawdziłem blokad wcześniej i wyrzuciłem paragony a po przyjeździe niemiło się zaskoczyłem.
Dlatego radzę żebyście zbierali wszystkie paragony no bo w Izraelu nie spotkałem się z sytuacją że trzeba wpisać PIN przy transakcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#306 PostWysłany: 28 Wrz 2018 14:58 

Rejestracja: 28 Wrz 2018
Posty: 1
Witam wszystkich sympatyków zwiedzania Izraela

od 18 do 26 października będę w Izraelu i planuję zwiedzać północną część kraju. Już wiem, że świetną opcją byłoby wypożyczenie samochodu. Szukam chętnych do zwiedzania i partycypacji w kosztach samochodu. Do zaoferowania będę miał 2-3 miejsca. Nie mam jeszcze kompletnego planu, więc lista miejsc/trasa do uzgodnienia. Przejazdy wspólne, ale noclegi to już każdy we własnym zakresie.

Może być też i tak, że to ja się do kogoś dosiądę, jeśli dostanę zaproszenie. Oczywiście za zwrot części kosztów.

Ktoś, coś... ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#307 PostWysłany: 14 Paź 2018 14:38 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 88
Cześć,

Mam pytanie do osób które korzystały z wypożyczalni Budget w TLV. Czy obsługa nie robi problemów z blokadą depozytu na innej karcie niz użyta to opłacenia rezerwacji? Chciałem zapłacić korzystając z karty walutowej, a kredytowej użyć do depozytu. Wypożyczalnie różnie do tego podchodzą.

BTW. Gdzie szukać informacji o udziale własnym i depozycie przy rezerwacji przez Budget.com? W T&C jest podana jedynie informacja o przedziale odpowiedzialności 1000-5000USD, pośrednicy informują o około 700USD depozytu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#308 PostWysłany: 03 Lis 2018 21:31 

Rejestracja: 07 Lut 2017
Posty: 57
Witam,
Planuję wypożyczyć samochód w Eilacie i oddać w sobotę. Czy ma ktoś informację czy jest jakakolwiek szansa aby to auto w sobotę oddać? Mówię oczywiście o szabacie i tym, że wszystko jest zamknięte w te dni. Słyszałem też o opcji oddania samochodu i wrzuceniu kluczyków do skrzynki, gdzie nie potrzebna jest żadna osoba przy odbiorze. Ma ktoś jakieś informacje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#309 PostWysłany: 04 Lis 2018 19:13 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 2
Jeśli chodzi o budget to wg. regulaminu wypożyczalni https://www.budget.co.il/en/rental_isra ... ns_rental/
karty elektroniczne i debetowe takie jak Visa Electron, Maestro i Isracard Direct, nie będą akceptowane. Reasumując Mastercard debetowe w wypukłymi napisami może być, Visa Elektron, Maestro, czy Visa debetowe nie przejdą. To by się pokrywało z doświadczeniami z osób na tym forum, którzy płacili np. kartą debetową Mastercard kantoru Alior Banku. Niby pisze że musi być kredytowa, ale wśród wykluczonych nie pojawia się debetowa Masteercard. Mam zrobiona rezerwację i zamierzam płacić właśnie Kartą debetowa Mastercard Kantoru Alior banku. Po powrocie dam znac czy były jakieś problemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#310 PostWysłany: 26 Lis 2018 17:05 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1836
srebrny
Słuchajcie, bo zgłupiałem.
Jak wygląda sprawa z ubezpieczeniem w Hertz w Izraelu?
Zarezerwowałem samochód bezpośrednio przez stronę Hertz i dostałem taką wiadomość:

"Your rate is exclusive of CDW (Collision Damage Coverage), TP (Theft Protection) and TPPD
(Third Party Property Damage Coverage) which are mandatory in Israel.

Please be advised to check with your Credit Card Company whether or not they offer car rental
coverage in Israel. If you rely on the coverage provided by your credit card you will be required
to present a document from your Credit Card Company confirming that you have full damage
coverage in Israel.


In this case, you will be required to purchase the mandatory *TPPD only.


If confirmation from your credit card company is not provided, you will be required to
purchase CDW and TP at time of rental."

Co oznacza, że wogóle tych ubezpieczeń w Izraelu nie ma (a nie dochodzi tylko excess).

Ktoś wynajmował może w Hertz Izrael (Tel Aviv) i może sprawdzić jaką dostał informację od wypożyczalni po rezerwacji?
Nigdy się z czymś takim nie spotkałem, zawsze brałem tylko Excess (z icarhireinsurance)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#311 PostWysłany: 12 Gru 2018 02:04 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 88
W moim przypadku Budget zablokował 1600 USD przy wypożyczeniu Toyoty Corolli w automacie, nie wiem skąd takie różnice w wysokości depozytu. Z tego co rozmawiałem z obsługą wynikało, że przy mniejszych autach blokują 1300USD lub 500USD przy pełnym ubezpieczeniu, ale nie wiem czy to reguła.

Miałem problem z kartą kredytową i ostatecznie nikt nie robił problemu z użyciem płaskiej karty debetowej.
Nie było też problemu ze zmianą numeru karty do opłacenia wynajmu podczas oddawania samochodu.

Ceny paliwa: TelAwiw: 6.01NIS, Ejlat: 5.13 albo 5.17 NIS
Na stacjach na których tankowałem trzeba było poprosić obsługę o odblokowanie dystrybutora. Kasjer pytał czy tankuje cały bak - efekt: blokady po około 500NIS na karcie. Warto o tym pamiętać i zostawić sobie margines finansowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#312 PostWysłany: 16 Gru 2018 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2013
Posty: 102
Udało mi się zrobić rezerwację Eilat 30.12.2018 15:00 > Tel Aviv Ben Gurion 05.01.2018 19:00 na stronie Enterprise. Całość $ 81.73 i to budzi moje wątpliwości, bo nigdzie indziej nie było nawet zbliżonych ofert. Czy ktoś miał podobną sytuację i może mi coś poradzić? Nie chcę po przylocie dowiedzieć się, że to błąd systemu i że "zjadło" im jedną cyferkę. Całość ma być zapłacona przy odbiorze, więc moje obawy są jeszcze większe. Będę wdzięczny za poradę czy potwierdzenie na maila takiej ceny jest jej gwarancją, czy może jednak skorzystać z innej oferty, która jest podobna na wielu portalach (najtańsza około 200$).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#313 PostWysłany: 16 Gru 2018 22:43 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3556
złoty
@IceWolf Bardzo prawdopodobne, że pozostanie do zapłaty opłata za zwrot w innej lokalizacji na miejscu, która nie jest wliczona w cenę. Musisz dopytać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 17 Gru 2018 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2013
Posty: 102
Airport transfer/drop off był widoczny od razu, ale właśnie dostałem maila gdzie doliczyli 138.16$ za "Liability Damage Waiver (Mandatory Coverage)" więc to jednak było zbyt piękne żeby było prawdziwe :) Z dwojga złego dobrze że odpisali, bo przy kasie bym chyba zszedł na zawał (widać w Izraelu chytry tez dwa razy traci).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#315 PostWysłany: 22 Gru 2018 19:47 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2372
platynowy
Czy udało się komuś zatankować auto w Izraelu w trybie "self-service" ?

Stacje w Izraelu reklamują zawsze cenę za litr w opcji self-service (na dzień dzisiejszy 6.01), i taka cena będzie obowiązywała jeżeli sami zapłacimy przy terminalu kartą kredytową i sami zatankujemy auto. Natomiast jeśli poprosi się obsługę o jakąkolwiek pomoc cena skacze (na dzień dzisiejszy do 6.21).

Niestety nigdy nie przeszła mi żadna karta. No i instrukcje tylko po hebrajsku....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#316 PostWysłany: 22 Gru 2018 22:12 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1434
złoty
opo napisał(a):
Jak wygląda sprawa z ubezpieczeniem w Hertz w Izraelu?
Zarezerwowałem samochód bezpośrednio przez stronę Hertz


Spotkałem się z informacją, że nie należy aut w Izraelu rezerwować na międzynarodowych wersjach stron (kończących się na .com), bo wtedy cena nie zawiera wszystkich obowiązkowych ubezpieczeń i można mieć niespodziankę przy odbiorze auta. Lepiej rezerwować na izraelskiej wersji strony (kończącej się na .co.il). Sam rezerwowałem w Eldan, który jest miejscową wypożyczalnią, więc w ich przypadku problemu nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#317 PostWysłany: 23 Gru 2018 00:53 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 88
Tankowanie: ja korzystałem 2x z stacji Sonol - self-service ale tak jak pisałem wcześniej konieczne było odwiedzenie kasy i odblokowanie dystrybutora.

Wypożyczenie: samochód rezerwowałem przez budget.pl ale z tego co pamietam to cena i warunki na .pl .com i .co.uk były dokładnie takie same.

Dodatkowo przy odbiorze auta dopytywałem czy można przejechać droga nr 1 z Jerozolimy do Morza Martwego i dalej 90 w stronę Masady. Uzyskałem odpowiedź ze można jeździć wszędzie dopóki nie przekracza się granic Izraela (oczywiście z wyłączeniem dróg gruntowych). Na zachodnim brzegu tylko cześć terytoriów jest pod kontrola Palestyny. Istnieje podział na strefy - którego za bardzo nie analizowałem. Ale w/w drogi pozostają pod kontrola Izraela.

Sam nie zjeżdżałem z głównych dróg na zachodnim brzegu, ale z tego co słyszałem to wjazd na terytorium kontrolowanym przez Palestynę trudno przegapić - podobno jest dobrze oznaczony
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 23 Gru 2018 12:49 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1434
złoty
ret napisał(a):
wjazd na terytorium kontrolowanym przez Palestynę trudno przegapić - podobno jest dobrze oznaczony


Dokładnie tak - dużymi czerwonymi tablicami informującymi, że wjazd jest zakazany dla Izraelczyków. Nie da się przegapić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#319 PostWysłany: 23 Gru 2018 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
My jechaliśmy w maju br. z Nazaretu nad morze Martwe drogą nr 90 przez zachodni brzeg, tablice trudno nie zauważyć. ale wolno poruszać się tą drogą autem z wypożyczalni gdyż jest pod kontrolą armii izraelskiej.
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#320 PostWysłany: 23 Gru 2018 16:22 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2372
platynowy
Przy checkpointcie pomiędzy Jerozolimą a północą Betlejem nie ma tablicy o ile dobrze pamiętam, a droga prowadzi prosto do strefy A autonomii palestyńskiej. Ale tam akurat w przeciwieństwie do innych checkpointów sprawdzają również jadących w stronę autonomii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 390 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group