Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 390 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 23 Gru 2018 16:56 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1434
złoty
Między Betlejem a Jerozolimą na głównej drodze nr 60 nie ma tablicy, bo cała droga jest pod kontrolą Izraela. Teren Autonomii zaczyna się dopiero w momencie zjazdu z głównej drogi na boczne mniejsze drogi prowadzące do Beit Jalla i do centrum Betlejem i w tym miejscu są tablice (przynajmniej byly, jak jechałem autobusem w kwietniu). Główna droga prowadzi dalej w stronę izraelskich osiedli Gush Etzion i Hebronu, gdzie też w centrum jest izraelskie osiedle.
Checkpoint między Betlejem a Jerozolimą jest już przy głównej drodze zaraz za miejscem, w którym z Beit Jalla dochodzi droga prowadząca z Autonomii, przy czym jest to checkpoint tylko w jedną stronę, na pasie do Jerozolimy.

Na drugim checkpoincie "300" (koło Grobu Racheli) może nie być tablic, bo jak checkpoint jest w obie strony, to trudno przypadkowo wjechać do Autonomii :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#322 PostWysłany: 23 Gru 2018 17:03 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2372
platynowy
Zgadza się. Ja pisałem właśnie o tym checkpoincie "300".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#323 PostWysłany: 02 Sty 2019 14:12 

Rejestracja: 02 Sty 2019
Posty: 7
Przejrzałem temat ale mam jeszcze pytania:

Chcę wykupić pełne ubezpieczanie, u brokerów, jeśli dobrze rozumiem, przeważnie są to zewnętrzne firmy jak Axa. W holidaycars nie widzę przez kogo. Jakie macie doświadczenia, lepiej na miejscu u agencji czy zewnętrzne poza tym, że w nich jest zwrot za koszty które ewentualnie poniosę, w agencji nie ma nic? Na co zwrócić uwagę?

Jadę w 4 os. każda z kabinówką, jakie najmniejsze auto się nada?

Nigdy nie jeździłem automatem a rozumiem, że jest duże prawdopodobieństwo, jakie doświadczenia macie?

Jaka jest waluta płatności, część przelicza na złotówki. Mogę zapłacić rezolut, potem kredytową podać przy umowie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#324 PostWysłany: 02 Sty 2019 19:23 

Rejestracja: 06 Paź 2016
Posty: 86
Czytam i czytam i dalej nie wiem gdzie ni mogę wjechać to może uprzejmie dopytam dokładnie.
- Do Betlejem mogę wjechać ? ( droga 60 i dalej lokalna ?)
- dla potwierdzenia z Jerozolimy droga 1 i dalej 90 ( tu ktoś pisał , że ok )
Ewentualnie którą drogę przez autonomię polecicie ?
Samochód z Globalauto

Andrzej Pawłowski
Najlepsze ubezpieczenie w firmie w której wypożyczasz auto.
Ewentualnie ja biorę auta z Rentalcars.com i u nich ubezpieczenie z którego korzystałem ( w dwa dni po wysłanie wszystkich papierów zwrócili całą kwotę) . Natomiast musisz mieć kartę z dostępnym depozytem.
\Nie wiem co znaczy kabinówka :) ale nie bierz aut małych . Ja wziąłem Tipo choć nie przepadam za tą marką :P
Jedna zasada w automacie ... najlepiej usiądź na lewej nodze .... przy automacie używamy tylko prawej :) (ale to po pierwszym hamowaniu zrozumiesz).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#325 PostWysłany: 03 Sty 2019 14:28 

Rejestracja: 02 Sty 2019
Posty: 7
audik napisał(a):
Najlepsze ubezpieczenie w firmie w której wypożyczasz auto.
Ewentualnie ja biorę auta z Rentalcars.com i u nich ubezpieczenie z którego korzystałem ( w dwa dni po wysłanie wszystkich papierów zwrócili całą kwotę) . Natomiast musisz mieć kartę z dostępnym depozytem.
\Nie wiem co znaczy kabinówka :) ale nie bierz aut małych . Ja wziąłem Tipo choć nie przepadam za tą marką :P
Jedna zasada w automacie ... najlepiej usiądź na lewej nodze .... przy automacie używamy tylko prawej :) (ale to po pierwszym hamowaniu zrozumiesz).

Kabinówka - mała walizka, kiedyś bagaż podręczny w samolocie ;) 55x40x20
Myślałem o Hyundai i20
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#326 PostWysłany: 03 Sty 2019 15:21 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 88
I20 jest spoko przy 2 osobach. Przy 4 osobach bagażnik będzie na styk, ale nie zazdroszczę siedzącym na tylnej kanapie, chyba ze jedziesz z dziećmi.

Na twoim miejscu zarezerwowanym coś większego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#327 PostWysłany: 03 Sty 2019 16:39 

Rejestracja: 02 Sty 2019
Posty: 7
Jadę z dziećmi, generalnie z walizkami do Tel Avivu potem już bez bagaży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 03 Sty 2019 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Mieliśmy w IL zamówionego fiata Tipo na 5 osób, finalnie dostaliśmy Nisana Sentra i spoko ogarnia 5 osób z kabinówkami i jednym rejestrowym. A cenowo był 100 PLN drożej niż I20

Załączniki:
Nissan_Sentra_S_(6MT),_front_left.jpg
Nissan_Sentra_S_(6MT),_front_left.jpg [ 151.38 KiB | Obejrzany 1472 razy ]
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#329 PostWysłany: 04 Sty 2019 17:44 

Rejestracja: 06 Paź 2016
Posty: 86
Andrzej Pawłowski napisał(a):
Jadę z dziećmi, generalnie z walizkami do Tel Avivu potem już bez bagaży.


:mrgreen: znaczy zbędny bagaż i dzieci zostawiasz i dalej freeee .... :mrgreen:

Kiedy jedziesz ?
Czy ktoś mi udzieli info gdzie kategorycznie nie jechać autem w Palestynie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#330 PostWysłany: 06 Sty 2019 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2013
Posty: 102
Mam nadzieję, że nie za późno.

Andrzej Pawłowski napisał(a):
Przejrzałem temat ale mam jeszcze pytania:
Chcę wykupić pełne ubezpieczanie, u brokerów, jeśli dobrze rozumiem, przeważnie są to zewnętrzne firmy jak Axa. W holidaycars nie widzę przez kogo. Jakie macie doświadczenia, lepiej na miejscu u agencji czy zewnętrzne poza tym, że w nich jest zwrot za koszty które ewentualnie poniosę, w agencji nie ma nic? Na co zwrócić uwagę?


Tak jak napisał audik najlepiej (ale nie zawsze najkorzystniej) bezpośrednio w wypożyczalni. Ja wypożyczałem w Eldan przez Rentalcars.com i cena jaką proponowali za pełne ubezpieczenie była taka sama jaką naliczył mi pracownik wypożyczalni. Zdecydowałem się na nią i zwrot ograniczył się do sprawdzenia stanu paliwa i stwierdzenia, że mam pełne ubezpieczenie więc wszystko jest OK. Ewentualnie wykupić icarhireinsurance.com czy worldwideinsure.com.

Andrzej Pawłowski napisał(a):
Jadę w 4 os. każda z kabinówką, jakie najmniejsze auto się nada?


Hyundai i20 w teorii powinien dać radę a w najgorszym wypadku jedna z walizek będzie jechała z dziećmi na tylnym siedzeniu. Jeżeli dobrze rozumiem to i tak bagaże będą z wami podróżować tylko do/z hotelu. Polecam rzucić okiem na dane techniczne auta na autocentrum.pl czy innej stronie, która podaje dokładne wymiary bagażnika i wtedy można przynajmniej teoretycznie sprawdzić co się zmieści.

Andrzej Pawłowski napisał(a):
Nigdy nie jeździłem automatem a rozumiem, że jest duże prawdopodobieństwo, jakie doświadczenia macie?


Też nie jeździłem wcześniej automatem, ale nie było żadnych problemów. Mało tego nie wyobrażam sobie "jazdy" w korkach bez automatu. Wszystko zależy od tego jak używasz sprzęgła w manualu, ale wystarczy kilka minut żeby się przestawić. Jeśli masz możliwość skorzystania z auta na minuty, które posiada samochody w automacie to moim zdaniem warto na spokojnie się przejechać przed wylotem.

Andrzej Pawłowski napisał(a):
Jaka jest waluta płatności, część przelicza na złotówki. Mogę zapłacić rezolut, potem kredytową podać przy umowie?


Ja przy rezerwacji płaciłem w PLN a na miejscu depozyt był robiony w USD po kursie ILS, ale Revolut nie przeszedł ani w wypożyczalni ani na żadnej stacji benzynowej więc warto mieć to na uwadze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#331 PostWysłany: 07 Sty 2019 01:20 

Rejestracja: 06 Sty 2019
Posty: 1
Witam, może mi ktoś polecić wypożyczalnię w Tel Aviv'ie, która nie wymaga karty kredytowej? Z góry dziękuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#332 PostWysłany: 07 Sty 2019 10:31 

Rejestracja: 02 Sty 2019
Posty: 7
Dzięki za informacje :)
Jadę w lutym. Ceny najbardziej mi przypadły w Budget. Wysłałem im maila ile kosztuje Super CDW ale nie ma odpowiedzi. Na stronie izraelskiej można zaznaczyć jako opcję, koszt 14$ za dzień. W icarhireinsurance.com czy worldwideinsure.com jest znacznie taniej, jak rozumiem w biurze przyspiesza formalności.
Dobry pomysł z tym przećwiczeniem automatu przed wyjazdem. Dzięki.
Rozumiem, że Revolut nie przejdzie jako karta do depozytu. Zastanawiam się, czy da się zapłacić to co do zapłacenia Revolut a zablokować już na kartę kredytową.
Będę miał nawigację od googla, proponujecie coś innego jeszcze? Informacja na znakach tylko w hebrajskim czy jest też łacińskim? Da się coś zrozumieć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 07 Sty 2019 13:04 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 88
Nazwy na znakach są zapisywane także w alfabecie łacińskim. Odniosłem wrażenie ze korzystanie z nawigacji było trochę utrudnione bo nazwy np ulic były zapisywane w rożny sposób. Ja korzystałem z nawigacji Here offline podczas jazdy i zwiedzania.

Co do super cdw w budget to w moim przypadku oferowali za ~250USD całość, a zaplacilem ~140USD bez CDW(na 5dni) - może zależeć od klasy samochodu.
Co ciekawe, obsługa twierdziła ze przy CDW blokują na karcie 500USD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#334 PostWysłany: 07 Sty 2019 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2013
Posty: 102
icarhireinsurance.com czy worldwideinsure.com przyspieszy jedynie to że nie będziesz (raczej) kupował dodatkowego ubezpieczenia, ale w razie szkody będziesz musiał spełnić wszystkie wymagania. które są konieczne do wypłacenia/zwrotu tego co potrąci wypożyczalnia. Poza tym środki i tak zostaną zablokowane na karcie. Mi po wykupieniu ubezpieczenia bezpośrednio w wypożyczalni też stwierdzili, że i tak muszą zrobić depozyt więc miałem blokadę na karcie tak czy inaczej. Mało tego nie udało mi się zapłacić za ubezpieczenie Revolutem, bo ściągnęli mi to z kredytówki, więc upewnij się że jasno Ci potwierdzą na co i z jakiej karty robią blokadę a którą i kiedy zapłacisz za coś co wykupisz dodatkowo. U mnie problemem było że brałem samochód w Ejlat a oddawałem na lotnisku w Tel Avivie, więc nie było jak tego na szybko wyjaśnić przy oddawaniu auta. Możesz spróbować z depozytem na Revolucie ale upewnij się że będziesz miał więcej niż pełna kwota jaką będą chcieli zablokować oraz sprawdź jak wygląda kwestia zwrotów środków w przypadku takich blokad, bo ja wciąż czekam na zwroty którymi inna firma obciążyła mi Revoluta (wg biura obsługi może to potrwać nawet 14 dni).

Nawigacja Google'a nie jest dobrym pomysłem jeśli nie będziesz miał dostępu do internetu. Ja do czasu kiedy kupiłem lokalną kartę SIM używałem Maps.Me (ze ściągniętą mapą Izraela). Wspomniane Here maps w trybie offline i ściągniętą mapą też będzie OK, ale osobiście Maps.Me lepiej się sprawdził zwłaszcza przy szukaniu atrakcji, bankomatów czy stacji benzynowych. Po tym jak kupiłem kartę SIM z pakietem danych przerzuciłem się na Waze, bo to izraelska aplikacja z której chyba wszyscy tam korzystają. Niestety do pełnego działania potrzebuje połączenia z internetem, ale np. Pelephone nie zmniejsza limitu danych pakietu przy korzystaniu z Waze'a.

Znaki są dobrze widoczne i napisane po hebrajsku, arabsku i angielsku, więc bez problemu wiedziałem jak mam jechać kiedy nie do końca ufałem nawigacji, zwłaszcza omijając płatne drogi czy pasy (fast lane). Przed wyjazdem miałem sporo obaw czytając opinie o ruchu drogowym w Izraelu, ale na miejscu jeździło mi się lepiej niż po Polsce. Musisz zachować zasadę ograniczonego zaufania i będzie OK, bo tam kierunkowskazy widziałem włączone tylko na rondach i to lewe :) Jeśli w Polsce jeździsz po dużym mieście gdzie jazda jest "dynamiczna" (żeby nie napisać agresywna) to spokojnie sobie poradzisz i w Izraelu. Dla mnie największym problemem podczas wyjazdu była tak prosta czynność jak tankowanie samochodu, bo to albo nie mogłem płacić Revolutem, albo nie ten dystrybutor, albo wszystko po hebrajsku, ale na szczęście obsługa mówiła po angielsku więc było OK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#335 PostWysłany: 08 Sty 2019 15:18 

Rejestracja: 02 Sty 2019
Posty: 7
O przyspieszeniu myślałem tylko w przypadku wykupienia w biurze. Jednak różnica w cenie jest dość duża w stosunku do icarhireinsurance.com czy worldwideinsure.com.
Zainstaluję różne nawigacje, awaryjnie się przydadzą. Ale mapy google działają offline, nie miałem problemu z jeżdzeniem, tylko z nawigacją pieszą i publiczną były problemy.
Widzę jeszcze, że przylot i odlot mam na terminalu 1, pisaliście że biura i parking budgetu jest na t3. Jak to praktycznie wygląda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#336 PostWysłany: 09 Sty 2019 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2013
Posty: 102
Jeżeli chodzi o przylot to są busy między terminalami. Zapytaj dokładnie przed przylotem mailem gdzie dokładnie odebrać auto i w jaki sposób się tam dostać a na lotnisku poproś o instrukcje dotyczące konkretnego busa. Ja jechałem z T3 na T1 więc nie zatrzymywałem się przy wypożyczalniach, ale wydaje mi się, że jest taki przystanek. Przy oddawaniu auta na terminal 3 pojechaliśmy już busem wypożyczalni po drodze wysadzając innego klienta na terminalu 1.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#337 PostWysłany: 30 Sty 2019 13:31 

Rejestracja: 06 Paź 2016
Posty: 86
Prawie wszystkie znane i nie znane mi wypożyczalnie mające biuro na terenie lotniska:
1. Odbiór auta - Biuro Terminal 3 I Piętro - Odbiór Parking przejście mostkiemwinda poziom -1 (Opisane wszystko)
2. Zwrot przy Terminalu 1- Patrz na znaki opisane. (Stacja przy rondzie)
Powrót busem 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#338 PostWysłany: 30 Sty 2019 14:41 

Rejestracja: 15 Paź 2018
Posty: 6
Odnosnie nawigacji tylko Waze, wprawdzie wymaga internetu, jednak warto wydac troche szekli na zakup karty sim. Dostajemy program, nawigacje ktora powszechnie jest uzywana w Izraelu gdzie mamy online powiadomienia o sytuacji na drodze, kontrolach policji, fotoradarach i innych zaraportoeanych zdarzeniach. Mnie osobiscie podoba sie funkcja wyszukiwania najblizszej stacji benzynowej, gdzie w odpowiedzi otrzymujemy liste stacji wraz z aktualnymi cenami paliw. Oczywiscie mozna ustawic jezyk polski. Samochod wypozyczalem w Eldan, zero zastrzezen. Dostalem dwie klasy wyzszy model niz zaplacilem.

Sent from my Redmi 4A using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#339 PostWysłany: 19 Lut 2019 09:29 

Rejestracja: 25 Wrz 2018
Posty: 8
Przed oddaniem samochodu zatankowałem paliwo na stacji przy lotnisku i pobrało mi z karty Revolut 450 nis, chociaż zatankowałem za jakieś 120. Czy to jest blokada na karcie i reszta zostanie zwrócona, czy trzeba napisać do tej stacji i się z nią wykłócać - miał ktoś taki przypadek ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#340 PostWysłany: 20 Lut 2019 14:55 

Rejestracja: 02 Sty 2019
Posty: 7
lkemot napisał(a):
Przed oddaniem samochodu zatankowałem paliwo na stacji przy lotnisku i pobrało mi z karty Revolut 450 nis, chociaż zatankowałem za jakieś 120. Czy to jest blokada na karcie i reszta zostanie zwrócona, czy trzeba napisać do tej stacji i się z nią wykłócać - miał ktoś taki przypadek ?


Ja miałem dysk identycznie, zdjęto 450 NIS przy 100 zaatakowanych. Wcześniej jak tankowałem to pytała kobieta ile zablokować ale zatankowałem za max. Jak bym zatankował mniej to miało resztę zwolnić. Mam nadzieję za tak będzie :) Pytanie kiedy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 390 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group