Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uwaga na na rodzaj maseczek przed lotem. Z relacji forumowiczów oraz informacji przesyłanych przez linie lotnicze wynika, że na włoskich lotniskach akceptowane są jedynie maseczki chirurgicznej lub takie z filtrem (brak akceptacji przyłbic, kominow oraz bawełnianych maseczcek)

Link do formularza, który należy wypełnić przed wjazdem do Włoch (tzw. DPLF - Digital Passenger Locator Form): https://app.euplf.eu/#/

Informacje na polskiej stronie rządowej o zasadach wjazdu do Włoch: https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch

Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie, już od kolejnego dnia, wydłuża we Włoszech ważność certyfikatu na czas nieokreślony. Podobnie bezterminowo ważne są certyfikaty ozdrowieńców wydane już po ukończeniu pełnego cyklu szczepień - informacja ze strony https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch, proszę za każdym razem potwierdzać tą informacje u źródła

Sardynia i covid:
sardynia-post-covid,1452,153093?start=20


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 90  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1181 PostWysłany: 31 Paź 2021 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Zrobiony test = green pass. Po prostu są różne podstawy wystawienia, szczepienie, test, przechorowanie.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1182 PostWysłany: 31 Paź 2021 09:46 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 949
niebieski
Dodałbym, że test PCR jest we Włoszech obecnie ważny 72 godziny, szybkie testy 48h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1183 PostWysłany: 31 Paź 2021 13:42 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 271
Loty: 27
Kilometry: 41 527
niebieski
A wytłumaczy mi ktoś jak to wygląda z tym Green pass? Bo od momentu wprowadzenia tego ustrojstwa latałem tylko UK-PL gdzie wystarczyło pokazać zrobię testu. Czy lecąc do np. z Hiszpanii do Włoch wystarczy pokazać wyniki testu czy muszę prosić żeby laboratorium wrzuciło mi ten test do tego Green Pass-a? Dzięki za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1184 PostWysłany: 31 Paź 2021 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Google green pass template
https://images.app.goo.gl/3sXSyy3ZwjhTQt1LA
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1185 PostWysłany: 31 Paź 2021 15:41 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 82
Loty: 74
Kilometry: 106 462
Mógłby ktoś potwierdzić (z tych, którzy niedawno byli w Italii), jak to jest z tym Green Passem. Czy jako Green Pass (i defakto dowód szczepienia) w przypadku przybywających z Polski traktowany jest polski certyfikat, jakie dają przy szczepieniu/można pobrać z IKP?
_________________
Moje relacje:
- Kosowo https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?t=159820
- Liban https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=214&p=1566128#p1566128
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1186 PostWysłany: 31 Paź 2021 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1051
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Tak
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1187 PostWysłany: 01 Lis 2021 01:14 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 410
niebieski
Oni to nazywają greenpass ale chodzi o to samo co w całej EU czyli certyfikat taki jak mamy w aplikacji mObywatel czy do pobrania z IKP.
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1188 PostWysłany: 01 Lis 2021 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Czy ktoś leciał ostatnio do Polski z przesiadką we Włoszech? Wracam do Polski z Teneryfy z przesiadką w Mediolanie, według włoskiej strony nie muszę się rejestrować na stronie euplf celem pobrania QR jeżeli jestem w tranzycie, wystarczy tylko polski certyfikat covidowy (czyli ich greenpass). Czy dobrze rozumiem że powinienem tylko przy powrocie zarejestrować na gov pl KLP tak jakbym leciał bezpośrednio do Polski?.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1189 PostWysłany: 01 Lis 2021 21:27 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
Leciałem wczoraj z Walencji do Krakowa z przesiadką w Bari, nikt nam nie sprawdzał żadnych formularzy, jedynie przy kontroli bezpieczeństwa kazali pokazać GreenPass, ale na zasadzie czy jest, nikt tego nie skanował. W Polsce też nikt nie sprawdzał żadnego formularza.
Góra
 Profil Relacje PM off
Andi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1190 PostWysłany: 02 Lis 2021 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
przy okazji pierwszego od lat lotu FR do BLQ apka przy odprawie kazała mi załączyć dokumenty i wskazała na jakiś formularz lokalizacyjny DAFNE Emilia-Romania - co to za ustrojstwo? Już wypełniałem ten główny włoski, w Bolonii obowiązuje coś innego?
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1191 PostWysłany: 02 Lis 2021 19:11 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
Nie trzeba nic dołączać na stronie Ryanaira.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1192 PostWysłany: 02 Lis 2021 19:51 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
Nie trzeba, ale można i masz wtedy ten dokument w aplikacji obok biletu i łatwiej go okazywać np. na lotnisku. Ale jak rozumiem pytanie jest inne i dotyczy tego czy Emilia Romania ma jakieś szczególne inne niż ogólnowłoskie wymagania co do formularzy lokalizacyjnych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1193 PostWysłany: 03 Lis 2021 17:47 

Rejestracja: 05 Paź 2016
Posty: 198
Loty: 128
Kilometry: 202 920
@zawiert Byłem w weekend w Bolonii i wypełniałem tylko głównego PLFa.
Inna sprawa, że na lotnisku nikt nic nie sprawdzał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1194 PostWysłany: 04 Lis 2021 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
j_a napisał(a):
Sprawdzaj spam w poczcie i co się dzieje na karcie ;)


Przytarcie było ewidentne, plastik zderzaka nienaruszony, ale rysy wyraźne. I nic. Siedzę cicho, karta nie obciążona, maili nie ma. Chyba już "po ptokach", bo od zwrotu minęło 18 dni.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1195 PostWysłany: 04 Lis 2021 15:41 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Czy coś się zmieniło w kwestii:
1) Trzeba wciąż test dla dziecka 11 lat (rodzice zaszczepieni) i ile przed wyjazdem zrobić w kontekście testu bezpłatnego przez konto Pacjenta? Czy to dalej i jak działa? Rozumiem, że kwarantanny w tym przypadku nie ma przed testem... - tak?
2) Wejście do Watykanu: Bazylika oraz Muzea Watykańskie - piszą, że chcą GreenPass. Ale nie znalazłem (może źle szukałem), co z dziećmi poniżej 12 lat?

Edit: odpowiedzieli mi na maila, że dzieci (Muzeum) nic nie muszą, jeśli są młodsze niż 12 lat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1196 PostWysłany: 04 Lis 2021 15:52 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7793
złoty
1.Tak.PCR jest ważny 72 h od pobrania, trzeba więc tak wymierzyć by nie stracił ważności do czasu przylotu. Przed testem nie ma kwarantanny.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1197 PostWysłany: 09 Lis 2021 17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Teoria swoje, życie swoje.
Przed wylotem dzieci (9,10,12) przetestowane (polecam testy z wideokonsultacją :) i PLF zrobiony - nikt o to nigdzie nie spytał.
Na miejscu - w Bolonii/Wenecji/Florencji wszędzie gdzie się da pytają o greenpass i raczej skanują apką (nawet na prost zwiedzanie wielkich bazylik). 12-latki nie pytali, ale dorosły nie przejdzie.
Test antygen w aptece Sassuolo 8E, niestety żaden kod SMS nie przyszedł więc miałem tylko wynik testu, ale ostatecznie ani na lotnisku BLQ (macha się przed nosem telefonem z QR i puszczają), ani w PL na łapance lotniskowej nikt o to nie pytał, za to dorośli się nie przecisną.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1198 PostWysłany: 10 Lis 2021 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Dzisiaj lądowanie w Rzymie Fiumicino, nikt niczego nie sprawdzał, żadnych GreenPass, nic.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1199 PostWysłany: 11 Lis 2021 00:10 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2746
złoty
Przy przylotach do Włoch nic nie sprawdzają (w Polsce sprawdzają czy jest wypełniony Locator Form), ale przy wylocie z Włoch green pass jest już sprawdzany ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1200 PostWysłany: 11 Lis 2021 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4511
złoty
Jednak sprawdzają, w Wenecji stali przed wyjściem i na szczęście sprawdzali wyrywkowo, być może dlatego że lot był z kraju E, ale dało się przejść.
Jakby ktoś się zastanawiał nad przyjazdem z kraju D lub E to zapraszam na priv
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 90  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group