Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uwaga na na rodzaj maseczek przed lotem. Z relacji forumowiczów oraz informacji przesyłanych przez linie lotnicze wynika, że na włoskich lotniskach akceptowane są jedynie maseczki chirurgicznej lub takie z filtrem (brak akceptacji przyłbic, kominow oraz bawełnianych maseczcek)

Link do formularza, który należy wypełnić przed wjazdem do Włoch (tzw. DPLF - Digital Passenger Locator Form): https://app.euplf.eu/#/

Informacje na polskiej stronie rządowej o zasadach wjazdu do Włoch: https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch

Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie, już od kolejnego dnia, wydłuża we Włoszech ważność certyfikatu na czas nieokreślony. Podobnie bezterminowo ważne są certyfikaty ozdrowieńców wydane już po ukończeniu pełnego cyklu szczepień - informacja ze strony https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch, proszę za każdym razem potwierdzać tą informacje u źródła

Sardynia i covid:
sardynia-post-covid,1452,153093?start=20


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 90  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1221 PostWysłany: 16 Lis 2021 01:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Pewnie miał na myśli przylot do Włoch
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1222 PostWysłany: 16 Lis 2021 13:04 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 83
Loty: 74
Kilometry: 106 462
Poproszę o informację, jak wygląda kontrola w Warszawie przed odlotem do Włoch. Jakie dokumenty sprawdzają przed wejściem do samolotu?
Formalnie wymagany jest jedynie passenger locator form. Czy jest on sprawdzany w Polsce?

Poproszę o informację, jak to w praktyce wyglądało we Włoszech po przylocie, czy jakieś dokumenty były sprawdzane.
_________________
Moje relacje:
- Kosowo https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?t=159820
- Liban https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=214&p=1566128#p1566128
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1223 PostWysłany: 16 Lis 2021 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4006
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Sprawdzany jest tylko paszport covidowy.

Z moich doświadczeń (RMI, NAP, BLQ) nikogo nic więcej nie interesuje.

Oczywiście PLF trzeba mieć, bo a nuż komuś przyjdzie jednak do głowy to sprawdzić.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1224 PostWysłany: 16 Lis 2021 13:37 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2748
złoty
@M_Karol w zeszłym tygodniu w WAW przy bramce wymagali okazania PLFa. Po przylocie, MXP, nic na lotnisku nie sprawdzają, wychodzisz bez żadnej kontroli.
Inaczej jest przy wylocie z Włoch, tu już na lotnisku sprawdzają ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1225 PostWysłany: 16 Lis 2021 13:55 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 271
Loty: 27
Kilometry: 41 527
niebieski
Przylatując do Włoch z testem , nie mając szczepionki - w formularzu DPLF jest pytanie o kraje odwiedzane,
a UK jest w kategorii D, czy jak wpisze że w ciągu 14 dni byłem w UK to też będę miał 5dni obowiązkowej kwarantanny?
czy tak jak w Polsce liczy się kraj ostatni z którego się przybywa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1226 PostWysłany: 22 Lis 2021 11:07 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
sharkinator napisał(a):
Wróciłem właśnie z Sycylii, nikt we Włoszech nie sprawdzał ani formularza ani szczepień. W Polsce po powrocie tylko rzut okiem na kod QR.

Potwierdzam podobne wrażenia z NAP.
Green Pass sprawdzali mi dwa razy - w muzeum i na powrocie do Polski (w IT i w PL). Formularza rejestracyjnego nie sprawdzano ani w PL, ani w IT (to jest dopiero prowizorka!)
Żadna restauracja, hotel nie pytał o certyfikat (oczywiście przy stoliku wewnątrz). Może na początku pandemii sprawdzano to bardziej restrykcyjnie, obecnie jest to raczej martwy przepis, a ludzie po prostu robią biznes.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1227 PostWysłany: 22 Lis 2021 17:39 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Nieprawda. Może akurat tak trafiłeś. Mi miesiąc temu w Neapolu sprawdzali w kilku miejscach. Tak samo w zeszłym tygodniu w Bari. Nie we wszystkich, ale minimum w polowie.
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1228 PostWysłany: 22 Lis 2021 18:00 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 950
niebieski
opo napisał(a):
Potwierdzam podobne wrażenia z NAP.
Green Pass sprawdzali mi dwa razy - w muzeum i na powrocie do Polski (w IT i w PL). Formularza rejestracyjnego nie sprawdzano ani w PL, ani w IT (to jest dopiero prowizorka!)
Żadna restauracja, hotel nie pytał o certyfikat (oczywiście przy stoliku wewnątrz). Może na początku pandemii sprawdzano to bardziej restrykcyjnie, obecnie jest to raczej martwy przepis, a ludzie po prostu robią biznes.


Wniosek wyciągnięty mocno na wyrost. Kwestia miejsc, w których się bywa, osób tam pracujących i szczęścia. Na początku pandemii nie sprawdzano green pass, bo zaczął obowiązywać dopiero od lata tego roku. Ogólnie Włosi przestrzegają przepisów antycovidowych, choć jak w każdym kraju są pewnie wyjątki. Bez sensu jest planować podróż z założeniem "mnie na pewno nic nie sprawdzą".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1229 PostWysłany: 22 Lis 2021 22:02 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Nie robię analizy zachowań Włochów, po prostu potwierdzam to co pisał @sharkinator
Może trafiliśmy na takich, a nie innych Włochów, a może jednak znacząca cześć społeczeństwa traktuje już ten przepis lajtowo. Bynajmniej nie chodziłem codziennie do tych samych knajp, a nocowałem codziennie w innym miejscu. Spisuje tylko spostrzeżenia, nie namawiam do łamania przepisów, każdy ma swoj rozum
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1230 PostWysłany: 22 Lis 2021 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
W Materze i okolicach w każdej knajpie i muzeum sprawdzali mi GP, w hotelach nie. Na lotnisku - Bari nic nie sprawdzali
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1231 PostWysłany: 23 Lis 2021 00:16 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Jestem właśnie w Cagliari. Solidnie przestrzegają zasad, w zdecydowanej większości noszą maseczki tam, gdzie jest obowiązek, sprawdzali mi green pass przy wejściu do dwóch muzeów i knajpy. Za to przylot praktycznie jak za przedcovidowych czasów, zero sprawdzania zarówno w Krakowie, jak i po przylocie.
Na początku listopada bylem w Padwie i Wenecji i tam też wszędzie sprawdzali green passy przy wejściu do knajp. Miejscowi pokazywali je bez wezwania.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1232 PostWysłany: 23 Lis 2021 12:00 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Wznawiam moje wycieczki lotnicze krótkim wypadem do Wenecji w ten czwartek.Napiszcie proszę , czy ten formularz lokalizacyjny mogę wypełnić już teraz ? Muszę/ powinnam go wydrukować ? Czy formularz lokalizacyjny przy powrocie do Polski też już wypełnić ? Czy oprócz tego są jeszcze jakieś formalności do pamiętania ? GP mam. Przepraszam za oczywiste pewnie pytania , ale muszę odnaleźć się na nowo.


Ostatnio edytowany przez Smierz, 23 Lis 2021 14:21, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1233 PostWysłany: 23 Lis 2021 12:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
No jak nie wiesz czy wypełniać czy nie, to lepiej wypełnij i wydrukuj. Głowa będzie spokojniejsza.
Góra
 Profil Relacje PM off
Smierz lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1234 PostWysłany: 23 Lis 2021 12:06 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Możesz oba wypełnić już teraz, zresztą szansa że ktokolwiek będzie chciał je oglądać jest bliska zeru.
Góra
 Profil Relacje PM off
Smierz lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1235 PostWysłany: 23 Lis 2021 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Cześć, na stronie TUI jest wykaz dokumentów podróżnych potrzebnych (lub nie) przy podroży do Włoch. Bardzo proszę o weryfikacje, ale na podstawie prawa i rozporządzeń, a nie sprawdzania przez Italczyków lub nie:

PLF elektronicznie - Rejestracja na stronie https://app.euplf.eu/#/ oraz wygenerowanie kodu QR upoważniającego do podróży. Każdy pełnoletni pasażer powinien wypełnić indywidualnie formularz. Osoby niepełnoletnie podróżujące pod opieką mogą być zarejestrowane na formularzu osoby dorosłej.

PLF przy przylocie do Polski - Karta lokalizacji pasażera PLF - wymagana jest zarówno przy wylocie jak i powrocie do Polski. Dla lotu z Polski należy kartę PLF wydrukować i uzupełnić. Dla lotów powrotnych konieczne jest uzupełnienie elektronicznej Karty Lokalizacji Podróżnego na stronie https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp. Czyli papierowo i w wersji elektronicznej? po co polski PLF w wersji papierowej, przy wylocie z Polski?.

Deklaracja Pasażera Dla Celów Ochrony Zdrowia Publicznego w związku z COVID-19 – wymagane dwie sztuki, po jednej na każdy przelot dla wszystkich uczestników. Jedna TAM jedna POWRÓT?

Oczywiście Green Pass

TUI
https://www.tui.pl/warunki-podrozy?pm_s ... nia#Wlochy
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
kbk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1236 PostWysłany: 23 Lis 2021 23:20 

Rejestracja: 15 Lip 2021
Posty: 4
Wie ktoś, czy można ponownie wygenerować ten kod QR, jeśli zrobiło się błąd w tym formularzu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1237 PostWysłany: 24 Lis 2021 01:16 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
@Smierz, byłem w Padwie i Wenecji (lot do Treviso) na początku listopada. Przy locie tam nikt nie sprawdzał włoskiego formularza PLF, ale lepiej go mieć na wszelki wypadek. Przy locie powrotnym na lotnisku w Treviso sprawdzali polski formularz lokalizacyjny i certyfikat szczepienia. Wystarczyło pokazać PDF na telefonie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Smierz lubi ten post.
Smierz uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1238 PostWysłany: 24 Lis 2021 18:30 

Rejestracja: 20 Sie 2010
Posty: 33
Loty: 13
Kilometry: 27 360
Fat12 napisał(a):
Wie ktoś, czy można ponownie wygenerować ten kod QR, jeśli zrobiło się błąd w tym formularzu?


można poprawić formularz. po wprowadzeniu poprawek dostałam nowy plf na maila.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1239 PostWysłany: 24 Lis 2021 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Jestem od wczoraj w Bergamo, dużo osób nosi maski na ulicy, w pociągu do Lecco 100%, tak samo w autobusach. Żeby wejść do restauracji trzeba pokazać certyfikat UE. W samolocie Ryanair co chwila steward komuś zwracał uwagę. Po przylocie nikt nic nie sprawdzał. Jutro lecę z Werony do Palermo Voloteą, zobaczymy jak będzie na Sycylii.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1240 PostWysłany: 24 Lis 2021 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
W Palermo bez GP do żadnej restauracji nie wpuścili poza Ballaro i Vucciria.
W Agrigento, Noto, Cefalu, Erice, Scopello i mase innych miejscowościach nikt GP nie wymagał. Za to np. w Partinico żeby zrobić gównozdjęcie GP, skanowanie i legitymowanie. Jednym słowem, uznaniowość i widzimisie.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 90  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group