Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uwaga na na rodzaj maseczek przed lotem. Z relacji forumowiczów oraz informacji przesyłanych przez linie lotnicze wynika, że na włoskich lotniskach akceptowane są jedynie maseczki chirurgicznej lub takie z filtrem (brak akceptacji przyłbic, kominow oraz bawełnianych maseczcek)

Link do formularza, który należy wypełnić przed wjazdem do Włoch (tzw. DPLF - Digital Passenger Locator Form): https://app.euplf.eu/#/

Informacje na polskiej stronie rządowej o zasadach wjazdu do Włoch: https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch

Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie, już od kolejnego dnia, wydłuża we Włoszech ważność certyfikatu na czas nieokreślony. Podobnie bezterminowo ważne są certyfikaty ozdrowieńców wydane już po ukończeniu pełnego cyklu szczepień - informacja ze strony https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch, proszę za każdym razem potwierdzać tą informacje u źródła

Sardynia i covid:
sardynia-post-covid,1452,153093?start=20


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 90  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1141 PostWysłany: 11 Paź 2021 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Proszę o potwierdzenie lub korektę.

Wracając z IT do PL potrzebuję testu antygenowego, aby wejść na lotnisko (Pescara), ponoć są darmowe na lotnisku, ale mogą być po 15E z apteki.
Dotyczy tylko pacholęcia 13+, my już po szczepieniu.

Thank you from the mountain
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1142 PostWysłany: 11 Paź 2021 10:02 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Tak.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1143 PostWysłany: 11 Paź 2021 10:35 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Sycylia ponownie białą strefą? Wszystko na to wskazuje

https://tg24.sky.it/palermo/2021/10/07/ ... ona-bianca
https://www.ansa.it/sicilia/notizie/202 ... 3f0d6.html
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Tufli lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1144 PostWysłany: 11 Paź 2021 15:42 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 235
JIK napisał(a):
Sycylia ponownie białą strefą? Wszystko na to wskazuje

przecież pisałem o tym 7 wpisów wyżej...
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1145 PostWysłany: 11 Paź 2021 20:31 

Rejestracja: 16 Wrz 2017
Posty: 175
niebieski
W zeszłym tygodniu leciałem WRO-MUC-CTA, nikt nie sprawdzał certyfikatu ani DPLF.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1146 PostWysłany: 12 Paź 2021 00:53 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 230
niebieski
sanchopan napisał(a):
OK, to dopytam jeszcze, najlepiej kogoś, kto już przerabiał ten temat:
1) To jest PCR, a nie antygenowy - i bo przeszedłem cały formularz (poza "wyślij") i jakoś jednoznacznie mi się to nie rzuciło w oczy?
2) Gdzie kierują na ten test - w miejscu zamieszkania? Bo też ani słowa o tym...?
3) Wyniki w języku angielskim są również?
4) Po jakim czasie są wyniki czyli z jakim wyprzedzeniem zrobić test dziecku?
5) Rozumiem, że tylko poniżej 12 lat to dotyczy, jeśli starsze mam zaszczepione?


testowałem darmowy test RT-PCR na NFZ z moim 13 letnim dzieckiem do Egiptu,
ad1 tak to jest RT-PCR
ad2 kierują do najbliższego ale możesz sobie zmienić wybierając dowolną placówkę z listy
ad3 i tu jest problem bo wynik jest częściowo w języku angielskim, wygląda on praktycznie tak sam jak jak ten ze szczepienia tylko zamiast szczepień ma wynik testu i sam wynik d.... podają po polsku : negatywny, podobnie z innymi danymi gdzie wykonany czy jaką techniką reszta objaśnień po angielsku, a że naczytałem się że w Egipcie czepiają się braku słowa negative poprosiłem ładnie laboratorium o wersję angielską, NFZ płaci im z tylko z PL ale za free podesłali
ad4 do 24h ja miałem po 18h więc stres był tym bardziej że test jest ważny tylko 48h więc ciężko było to czasowo zgrać aby po wylądowaniu był ważny, jedynie co zauważyłem to na IKP napis test ważny w Polsce 48h być może za granica 72h, chociaż pani z infolinii też potwierdzała ważność 48h
ad5 nie, do 18 roku życia możesz zrobić darmowy test, mój miał skończone 13 a infolinia potwierdziła że nawet starsze mogą powyżej 18 roku życia nie są w IKP jako dziecko


Tomo14 napisał(a):
Dodajesz ją do swojego PLF-a jako non-family.

Ja tydzień temu leciałem do Włoch w 5 osób: ja, moi rodzice i ich 2 znajomych.
Wszyscy byliśmy na jednym PLF.

Inna sprawa, że ani w Modlinie, ani w Rimini nikt nie chciał tego PLF.


Jak dodałeś do PLF osoby, bo nie widziałem tam takiej opcji ? czy robiłeś nowy PLF dla każdego na jednym koncie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1147 PostWysłany: 13 Paź 2021 13:42 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
Przylot do Treviso z Berlina dziś. Nikt niczego nie sprawdzał na lotnisku w Treviso, ani w Berlinie. W Berlinie pani z Raynaira pytała się o kartę lokalizacji i covid pass, ale nie chciała nic oglądać - wystarczało jej ustne zapewnienie, że się ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1148 PostWysłany: 13 Paź 2021 14:39 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 230
niebieski
Marcin Bartoszewski napisał(a):
https://www.salute.gov.it/portale/nuovocoronavirus/dettaglioContenutiNuovoCoronavirus.jsp?lingua=italiano&id=5412&area=nuovoCoronavirus&menu=vuoto&tab=4
Odnośnie z Albanii do Włoch.


Te przepisy są martwe. Na lotnisku w Tiranie sprawdzali plf i test lub szczepienia. We Włoszech po przylocie do Treviso test lub szczepienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1149 PostWysłany: 13 Paź 2021 15:17 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 181
Kilometry: 453 901
KTW Bergamo, nikt nic nie sprawdzal ani w Polsce ani we Włoszech, wylot powrotny, przed bramkami Green Pass bez skanowania z daleka tylko rzucali okiem czy ktos ma. W Katowicach to jakas masakra wszystkim sprawdzali dokladnie prawie 30 min stracone
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1150 PostWysłany: 13 Paź 2021 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Na lotnisku w Alghero na przylocie nie sprawdzali ani nie pytali o nic tylko pomiar temperatury w przejściu. Na wylocie dokładne sprawdzanie certyfikatu szczepienia/testu z dokumentem tożsamości przed kontrolą bezpieczeństwa. W razie braku niestety nie ma gdzie zrobić testu na lotnisku.

misiakrp napisał(a):
Jak dodałeś do PLF osoby, bo nie widziałem tam takiej opcji ? czy robiłeś nowy PLF dla każdego na jednym koncie?

Na początku wypełniania zaznacza się, że podróżuje się z rodziną lub jest się częścią grupy. Potem na jednej z kolejnych stron można dodać członków rodziny i/lub członków grupy nie będących rodziną.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
misiakrp lubi ten post.
Marco Manno uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1151 PostWysłany: 13 Paź 2021 22:52 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 230
niebieski
@smieci Dzięki
pomyliłem z tym Włoskim DPLF, zrobiłem każdemu osobno. Na Polskim PLF na powrocie faktycznie jest opcja dodania rodziny.

Pytanie czy oprócz DPLF, COVID zaświadczenia, coś jeszcze potrzeba na lot do Włoch ? bo np Tui jeszcze chce PLF na locie do Włoch w wersji papierowej https://www.tui.pl/warunki-podrozy?utm_source=facebook&utm_medium=spolecznosc&utm_campaign=&utm_term=&fbclid=IwAR1u67RgZe2_dCyfIlP3yFkk7QGEeS_9nqwU-KoUK3QQZG2KrYIpc4tEG7o#Chorwacja
i
Deklaracja Pasażera Dla Celów Ochrony Zdrowia Publicznego w związku z COVID-19
dodam że leciałem z nimi ostatnio, nadrukowałem się wszystkiego i nikt oprócz Egipu 1 kartka nic nie zabrał, szkoda lasów :(

Lecę Ryanair, a tam są tylko DPLF i PLF na powrocie +covid zaświadczenie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1152 PostWysłany: 14 Paź 2021 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@misiakrp
Ja też brałem kwity z rozpiski TUI.pl. Nadrukowałem się tego i nawypisywałem jak głupi i w Turcji nikt tego ODE MNIE nie żądał.

Co nie zmienia faktu, ze widziałem ludzi na lotnisku i w hotelu wypełniających te wszelkie druki.

Więc jak teraz lecę prywatnie do IT to też wypełniam kwitologię z TUI.pl. Jest to chyba najlepsze zestawienie.

PS wiesz coś o szczegółach posiadania jakiegoś testu aby mi dziecko 13+ wpuścili na lotnisko w IT na powrót?
Ja i małż po szczepieniu.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1153 PostWysłany: 14 Paź 2021 17:34 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 421
niebieski
misiakrp napisał(a):
Pytanie czy oprócz DPLF, COVID zaświadczenia, coś jeszcze potrzeba na lot do Włoch ?

nic więcej nie trzeba. I - tak jak pisali przedmówcy - DPLF nikt nie sprawdza.

Cytuj:
Co nie zmienia faktu, ze widziałem ludzi na lotnisku i w hotelu wypełniających te wszelkie druki.

możliwe, że wypełniali PLF, bo nie mieli wypełnionych wcześniej. W samolocie też takie rozdawano i niektórzy wypisywali, jak się wcześniej nie przygotowywali.
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1154 PostWysłany: 16 Paź 2021 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 617
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Prosiłbym o potwierdzenie czy dobrze rozumiem: Lecąc z krajów strefy E (konkretnie z Maroka) nie jestem w stanie zrobić transferu na BGY na lot do Polski?

A czy w drugą stronę da radę? (KRK-MXP-RAK)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1155 PostWysłany: 17 Paź 2021 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 293
Loty: 446
Kilometry: 724 949
Właśnie wracam z D czyli Albanii i mam przesiadkę pomiędzy MXP a LIN. W moim przypadku czyli bez szczepienia a tylko z testem powinienem teoretycznie odbyć kwarantannę ale nikt nawet na to nie zwraca uwagi. Na lotnisku dostałem informację, że jak wracam do PL to sam test wystarczy. Ogólnie luźne podejście. Nie wiem czy to standardowe podejście bo teoretycznie nie powinienem opuszczać lotniska...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1156 PostWysłany: 17 Paź 2021 11:30 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
W Wenecji przez weekend covidpass sprawdzono mi kilkunastokrotnie - przy każdym z wejść do biletowanych muzeów i kościołów i za każdym razem jak chcieliśmy usiąść wewnątrz knajpy. Z tego jakieś 80 % to skanowanie kodu aplikacją, a reszta, głównie w restauracjach kontrola poprzez rzut oka.
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1157 PostWysłany: 17 Paź 2021 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Wczoraj w Katanii podejście do green pasów bardzo luźne, na mieście nie sprawdzali nigdzie. Na lotnisku po przylocie też nie było nic sprawdzane ale na powrocie warto być chwilę wcześniej, bo otwarte jest tylko jedno wejście do którego kolejka jest naprawdę spora, a wchodząc na terminal dokładnie jest sprawdzany dokument tożsamości oraz skanowany certyfikat. Z drugiej strony terminala jest punkt testowania i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1158 PostWysłany: 17 Paź 2021 19:28 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
W Treviso przed security pan z obsługi lotniska sprawdza covidpass i wydaje kartkę do okazania przy boardingu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1159 PostWysłany: 17 Paź 2021 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
ogólnie na Sycylii luzik, green pasy sprawdzali aż dwa razy, w sklepach oczywiście zamaskowanie na poziomie 99%
w etnabusie trafiliśmy na "panią z sanepidu w czerwonej sukience" która ganiała wszystkich za odsłonięty nos
nawet skarżyła się kierowcy na takie zachowanie, ale jak wysiadła to kierowca miał wywalone na wszystko - fakt że oprócz niego i jego znajomego była tylko nasza grupa
na powrocie z Katanii na lotnisko, większość osób to nasi - w tym nasze kajakarki, więc też nikt niczego nie pilnował
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1160 PostWysłany: 18 Paź 2021 09:58 

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 86
Loty: 66
Kilometry: 55 090
Czy przy locie krajowym z Alghero do Bergamo a potem do Modlina też trzeba wypełniać dPLF?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 90  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group