Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uwaga na na rodzaj maseczek przed lotem. Z relacji forumowiczów oraz informacji przesyłanych przez linie lotnicze wynika, że na włoskich lotniskach akceptowane są jedynie maseczki chirurgicznej lub takie z filtrem (brak akceptacji przyłbic, kominow oraz bawełnianych maseczcek)

Link do formularza, który należy wypełnić przed wjazdem do Włoch (tzw. DPLF - Digital Passenger Locator Form): https://app.euplf.eu/#/

Informacje na polskiej stronie rządowej o zasadach wjazdu do Włoch: https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch

Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie, już od kolejnego dnia, wydłuża we Włoszech ważność certyfikatu na czas nieokreślony. Podobnie bezterminowo ważne są certyfikaty ozdrowieńców wydane już po ukończeniu pełnego cyklu szczepień - informacja ze strony https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch, proszę za każdym razem potwierdzać tą informacje u źródła

Sardynia i covid:
sardynia-post-covid,1452,153093?start=20


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 90  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#101 PostWysłany: 26 Sie 2020 14:41 

Rejestracja: 16 Maj 2016
Posty: 164
Na żywo z Sycylii, nie żądają żadnych aplikacji ani formularzy, z samolotu do wyjścia poza lotnisko 5 min. Catania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#102 PostWysłany: 26 Sie 2020 23:32 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Czy ktoś miał robiony ten obowiązkowy test na lotnisku Fiumicino i mógłby się podzielić praktycznymi informacjami, m.in. jak długo (i gdzie) czeka się na wynik?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#103 PostWysłany: 27 Sie 2020 14:20 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 302
niebieski
Dzień dobry
Podpinam się pod pytanie...mam wylot w sobotę , a we wtorek wróciłam z Malty...
Pozdrawiam słonecznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#104 PostWysłany: 27 Sie 2020 14:59 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Przecież nie dostaniecie wyników od ręki. To jest Italia i tam czas inaczej się liczy. domniemanie moje to...pozostawiacie na siebie namiary czyli mail i kom i...czekacie :mrgreen: Zapewne samoizolacja do czasu otrzymania wyniku.
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#105 PostWysłany: 27 Sie 2020 23:03 

Rejestracja: 18 Lut 2016
Posty: 62
Dziś przyleciałem do Rzymu Lotem. Zero kontroli. Deklaracja do wypełnienia w samolocie, która załoga zbiera. Nie było pytań o historie 14dniowa podróży. Wychodzisz z samolotu i w długa na miasto. Tylko mierzą temperaturę przez kamery. Wsio.
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#106 PostWysłany: 27 Sie 2020 23:22 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Taka uwaga dla zainteresowanych - to na osobie podlegającej testowi spoczywa obowiązek zgłoszenia się na tenże test:
http://www.adr.it/web/aeroporti-di-roma-en-/coronavirus

Załączniki:
rome.jpg
rome.jpg [ 96.1 KiB | Obejrzany 1157 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
DaDa lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#107 PostWysłany: 28 Sie 2020 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
@Washington udało Ci się ogarnąć ten temat "Obowiązek poddania się testowi nie dotyczy osób, które przesiadają się (zmieniają lot) na włoskim lotnisku, bez opuszczania jego terenu."
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#108 PostWysłany: 28 Sie 2020 20:18 

Rejestracja: 09 Sty 2016
Posty: 7
Jestem właśnie we Włoszech i mogę trochę opowiedzieć. Jak macie jakieś pytania, to piszcie.
Nie leciałem samolotem tym razem, tylko przyjechałem pociągiem z Wiednia.
Przy wyjściu z peronów na Termini sprawdzają tylko kamerami temperaturę każdemu. Poza tym życie toczy się jak do tej pory raczej.
Bardziej przestrzegają Włosi nakazu maseczek, niż my. W Rzymie często na ulicach ludzie chodzą w maseczkach, mimo, że nie jest to obowiązkowe. W autobusach miejskich wszyscy w maseczkach i to dokładnie założonych. Jak jest tylko na buzi, to kierowca czasami zwraca uwagę, żeby poprawnie założyć.
Restauracje, bary raczej bez większych zmian.
Teraz jadę właśnie Flixbusem do Palermo. Przy wejściu na teren dworca na Tiburtinie mierzyli temperaturę, tak samo jak kierowca przed wejściem na pokład.
Ludzi mało w busie, może z 10.
W samym Rzymie dużo mniej turystów, ale za to, że przed wejściem na niektóre atrakcje mierzą temperaturę, to pojawiają się kolejki, których wcześniej nie było. Na przykład do Panteonu z pół godziny stania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#109 PostWysłany: 28 Sie 2020 23:57 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
@juggler5 ogarnął za mnie minister wybierając się na wczasy do Hiszpanii - przez co z Malty wróciłem bezpośrednim lotem i nie testowałem tranzytu..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#110 PostWysłany: 29 Sie 2020 00:08 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Dodam od siebie że pod Di Trevi chodzą funkcjonariusze policji i upominają ludzi, aby zakładali maseczki.
Ogólnie na ulicach, w sklepach większość w maseczkach.

Z turystów to słychać Angoli i Polaków
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
monroe uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#111 PostWysłany: 29 Sie 2020 08:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1868
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@JIK tak samo pilnują schodów Hiszpańskich i absolutnie zabraniają na nich siadać. Maseczek faktycznie pilnuje się tam w każdym zamkniętym pomieszczeniu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#112 PostWysłany: 29 Sie 2020 08:49 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 409
Probuje kupic bilety na pociag IC z Mediolanu do Genui. Oni tam maja 50% zajetosci miejsc? wszystkie miejsca do rezerwacji pokazuje mi „zygzakiem”.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#113 PostWysłany: 29 Sie 2020 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1061
Loty: 468
Kilometry: 472 873
niebieski
Czy na wjazd do Włoch samochodem trzeba posiadać jakieś wypełnione PLF?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#114 PostWysłany: 29 Sie 2020 09:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
qbk napisał(a):
Probuje kupic bilety na pociag IC z Mediolanu do Genui. Oni tam maja 50% zajetosci miejsc? wszystkie miejsca do rezerwacji pokazuje mi „zygzakiem”.
Co drugie miejsce w pociągu musi zostać wolne. Oznaczone są wszystkie zajęte miejsca na których nie wolno siadać.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#115 PostWysłany: 29 Sie 2020 12:19 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@cool_aka_romeo tutaj powinieneś znaleźć najważniejsze informacje o wjeździe do Włoch https://www.esteri.it/mae/en/ministero/ ... talia.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cool_aka_romeo uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#116 PostWysłany: 29 Sie 2020 18:38 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 302
niebieski
Dobry wieczór .
No więc tak...2 h temu wylądowaliśmy na Fumicino. Kompletnie nikt nic nie sprawdzał ( oprócz temperatury) . Nadmienię że we wtorek wróciliśmy z Malty...
dostaliśmy formularz w samolocie DECLARES UNDER ITS OWN LIABILITY, PURSUANT TO THE REGULATION IN FORCE, AS FOLLOWS:

1) Not to be affected by COVID-19 or not to be subjected to a mandatory quarantine period of at least

days: 2) Not to be currently suffering from fever with a temperature above 37,5°C;

14

3) Not to accuse at the moment persistent cough, difficulty breathing, cold, sore throat, headache, severe

weakness (tiredness), decrease or loss of smell/taste, diarrhea;

4) Not having had close contacts with person affected by COVID-19 since two days before the occurrence of symptoms and up to 14 days after the occurrence of the symptoms. Also undertake to inform the air carrier and Local Health Authority of any possible occurrence of above

mentioned symptoms arising within eight days of disembarkation from the aircraft:

In order to allow the traceability of the undersigned in the following 14 days from the arrival in italy, here
Jakoś tak nie poczytałam dobrze i wpisaliśmy na końcu zamiast adres w Rzymie to adres zamieszkania w Polsce... :lol:
Wniosek...jeśli leci się z PL, to nie weryfikują gdzie się przebywało w ciągu ostatnich 14dni...tylko powyższy formularz..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#117 PostWysłany: 29 Sie 2020 19:28 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem zachowania Włochów. Niby rozpierducha jak zawsze, ale w metrze dwa miejsca wolne, można siadać tylko na skrajnych. Zero noasczy i brodaczy w komunikacji miejskiej. Knajpy pilnują, żeby wchodzić w maseczkach.
Podziw też dla carabinieri, bo ruszają tyłki i pilnują chodzenia w maseczkach (chyba pierwszy raz widziałam ich pracujących :lol: )

Poza tym bez zmian. Wieczorami tłoczno w knajpienych dzielnicach.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#118 PostWysłany: 29 Sie 2020 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Nawet panowie od mycia szyb na światłach, od koralików, kapeluszy, parasolek, zdjęć polaroidem i cennych rad dotyczących biletów do Koloseum chodzą w maseczkach non stop :D także tu pełen profesjonalizm!

Póki nie zamykają Włoch, nic tylko jechać. Pustki pustki pustki.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#119 PostWysłany: 30 Sie 2020 19:30 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 302
niebieski
Dzień dobry
Czy ktoś ma wiedzę co jaki czas, w sensie kiedy Włoskie władze aktualizują dane na temat państw przed którymi się zamykają..?
Chciałabym do Bergamo jeszcze wyskoczyć w przyszłym tygodniu i nie chciałabym żeby mnie coś zaskoczyło.
Pozdrawiam słonecznie
Justyna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#120 PostWysłany: 30 Sie 2020 23:01 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
-- 30 Sie 2020 22:57 --

Spędzilem we Włoszech ostatnie ponad 2 tygodnie i regularnie monitorowałem temat przez ten czas i trochę wcześniej. Wniosek: Włosi nie mają praktyki aktualizowania listy krajów, na które są otwarci/zamknięci w regularnych odstępach czasu i dorzucania czy skreślania kolejnych krajów. Zmiany wprowadzają rzadko i w reakcji na konkretne wydarzenia. Ostatnio w pierwszej połowie sierpnia, w reakcji na skok zakażeń wśród włoskiej młodzieży wracającej z wyjazdow do Hiszpanii, Grecji i Chorwacji, wprowadzili testy albo kwarantannę przy wjeździe z tych krajów. W przypadku Rumunii i Bułgarii kwarantanna wynika z tego, że z tych krajów rekrutuje się większość opiekunek osób starszych we Włoszech, więc to jest dodatkowy środek ochrony tych osób przed zarażeniem.
Tu jest oficjalna informacja: http://www.salute.gov.it/portale/nuovoc ... menu=vuoto
Włosi kładą nacisk głównie na przestrzeganie zasad ostrożności w kraju. Przez te dwa tygodnie głównie kręciliśmy się po tzw. zadupiach w Umbrii i Abruzzo, świadomie unikając miejsc znanych jako atrakcje turystyczne. Obowiązek noszenia maseczek we wnętrzach był wszędzie starannie przestrzegany w sklepach i w większości też w barach (tu można zdjąć maseczkę na czas samej konsumpcji). Sporo ludzi nosi maseczki też na ulicach, po 18 jest to obowiązkowe w miejscach, gdzie gromadzi się więcej ludzi i trudno utrzymać dystans.
W sumie nie obawiałbym się tego, że Włochy przez najbliższy tydzień czy nawet miesiąc zamkną się dla Polski. Moim zdaniem większym ryzykiem są nieprzewidywalne decyzje polskiego rządu. Pozostaje mieć nadzieję, że jakiś polski minister albo świeży eks-minister będzie się relaksował na jachcie gdzieś u włoskich wybrzeży i dzięki temu uda się uniknąć pochopnych decyzji o zakazie lotów czy kwarantannie ;-)

-- 30 Sie 2020 23:01 --

cool_aka_romeo napisał(a):
Czy na wjazd do Włoch samochodem trzeba posiadać jakieś wypełnione PLF?


Teoretycznie przy wjeździe samochodem może być wymagana ta deklaracja: https://www.esteri.it/mae/resource/doc/ ... nglese.pdf
W praktyce nikt od nas tego nie wymagał. Wjeżdżaliśmy do Włoch 13 sierpnia, wyjeżdżaliśmy wczoraj. W obu przypadkach zero włoskiej kontroli. Wczoraj na granicy wlosko-austriackiej kontrolowali (bardzo pobieżnie) tylko Austriacy na wjeździe do Austrii.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 90  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group