Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uwaga na na rodzaj maseczek przed lotem. Z relacji forumowiczów oraz informacji przesyłanych przez linie lotnicze wynika, że na włoskich lotniskach akceptowane są jedynie maseczki chirurgicznej lub takie z filtrem (brak akceptacji przyłbic, kominow oraz bawełnianych maseczcek)

Link do formularza, który należy wypełnić przed wjazdem do Włoch (tzw. DPLF - Digital Passenger Locator Form): https://app.euplf.eu/#/

Informacje na polskiej stronie rządowej o zasadach wjazdu do Włoch: https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch

Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie, już od kolejnego dnia, wydłuża we Włoszech ważność certyfikatu na czas nieokreślony. Podobnie bezterminowo ważne są certyfikaty ozdrowieńców wydane już po ukończeniu pełnego cyklu szczepień - informacja ze strony https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch, proszę za każdym razem potwierdzać tą informacje u źródła

Sardynia i covid:
sardynia-post-covid,1452,153093?start=20


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 90  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#81 PostWysłany: 22 Sie 2020 17:08 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 303
niebieski
No tu jest powyżej przedruk odpowiedzi z MSZ ...i tam jest napisane że bezpłatne testy są tylko na Fiumicino
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#82 PostWysłany: 23 Sie 2020 20:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Mam bilety 28-30 VIII do Rzymu a 20 VIII wróciłem z Grecji. Widzę, że oznacza to obecnie konieczność testu po przylocie i samoizolacji, a tym samym czyni wyjazd bezsensownym. Ktoś się orientuje czy Włochy zmieniają/aktualizują swoje rozporządzenie w określonych odstępach czasowych?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#83 PostWysłany: 23 Sie 2020 20:55 

Rejestracja: 16 Maj 2016
Posty: 164
Zastanawiam się jak to sprawdza, czy mają know how dowiedzieć się że byłeś w Grecji lecąc z PL


Ostatnio edytowany przez michzak, 24 Sie 2020 09:33, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#84 PostWysłany: 23 Sie 2020 20:56 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 184
niebieski
@Kashpir Na poprzedniej stronie wklejałem odpowiedź naszej ambasady we Włoszech.

Wprowadzone przepisy pozostają w mocy do momentu ogłoszenia nowych, nie dłużej jednakże niż do 7 września br.

Także prawdopodobnie do 7 września nic się nie zmieni...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#85 PostWysłany: 24 Sie 2020 00:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Tak, prześledziłem cały temat i widziałem ten 7 września. Wiem jednak, że niektóre kraje aktualizują listy co tydzień, ale nie wiem jak to wygląda we Włoszech. I na dodatek zdziwiła mnie ta Grecja :? A jeśli chodzi o know how, to w przypadku Grecji łatwo sprawdzić że względu na konieczność wypełnienia PLF na www i kod QR.
EDIT 24.08: moje pytanie chyba mogę odwołać - niestety wczoraj w Grecji rekord odnotowanych przypadków koronawirusa. :( Nie ma szans, żeby zdjęli Grecję z listy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#86 PostWysłany: 24 Sie 2020 12:30 

Rejestracja: 24 Lut 2020
Posty: 26
Loty: 28
Kilometry: 42 273
Hej, w następnym tygodniu planuję krótkiego tripa do Mediolanu + jezioro Como 4-5 dni. Z tego co widzę na te chwilę zakazów ani kwarantanny zarówno we Włoszech jak i po przyjeździe z nich do Polski nie ma. Czy wiecie może coś więcej na temat obecnej sytuacji w Lombardii? Jest coś co może mnie zaskoczyć? Czy na coś szczególnego zwrócić uwagę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#87 PostWysłany: 24 Sie 2020 15:18 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Weźcie maski chirurgiczne - ja musiałem przed wylotem z NAP kupować taką w aptece na lotnisku (na szczęście kosztują tylko 0,50€), bo wg obsługi Swissa w samolocie wylatującym z Włoch można mieć tylko chirurgiczne (ja miałem materiałową wielorazową). Ciekawe tylko, że przylatując do Włoch nikomu mój rodzaj maseczki nie przeszkadzał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#88 PostWysłany: 24 Sie 2020 15:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
thunder napisał(a):
Czy wiecie może coś więcej na temat obecnej sytuacji w Lombardii? Jest coś co może mnie zaskoczyć? Czy na coś szczególnego zwrócić uwagę?
Maseczki i płyny dezynfekujące. Tam każdy chodzi w maseczce, nawet bezdomni na dworcu. Wszyscy zachowują dystans, nawet mijając się na ulicy. Do sklepów wpuszczają tylko po parę osób. W restauracjach obowiązkowe maseczki, nawet idąc do toalety. Możesz zdjąć tylko do konsumpcji przy stoliku. Stoliki co drugi wolny. Kara za brak maseczki w środkach komunikacji bardzo dotkliwa - 500 EUR.
A poza tym piękne widoki, smaczne jedzenie i wino, niewielu turystów, w tym głównie Włosi. Baw się dobrze.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#89 PostWysłany: 24 Sie 2020 16:16 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
A maseczka oznacza maseczkę czy można stosować kominy typu buff?

Chodzi mi bardziej o otwartą przestrzeń
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#90 PostWysłany: 24 Sie 2020 16:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Nie widziałam ludzi w kominach szczerze mówiąc na ulicy. Nie widziałam też w przyłbicach. Tylko maseczki chirurgiczne, bawełniane i specjalistyczne.
A że Mediolan to stolica mody to nawet widać to na wystawach. Maseczki dobrane do stroju, do torebki, do okularów.

Image
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
DaDa uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#91 PostWysłany: 24 Sie 2020 18:14 

Rejestracja: 24 Lut 2020
Posty: 26
Loty: 28
Kilometry: 42 273
Japonka76 napisał(a):
Maseczki i płyny dezynfekujące. Tam każdy chodzi w maseczce, nawet bezdomni na dworcu. Wszyscy zachowują dystans, nawet mijając się na ulicy. Do sklepów wpuszczają tylko po parę osób. W restauracjach obowiązkowe maseczki, nawet idąc do toalety. Możesz zdjąć tylko do konsumpcji przy stoliku. Stoliki co drugi wolny. Kara za brak maseczki w środkach komunikacji bardzo dotkliwa - 500 EUR.
A poza tym piękne widoki, smaczne jedzenie i wino, niewielu turystów, w tym głównie Włosi. Baw się dobrze.


Super, dziękuję Ci bardzo za informacje!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#92 PostWysłany: 24 Sie 2020 18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 513
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
Jak obecnie Włosi podchodzą do przyjeżdżających zagranicznych turystów?
Czy traktują ich jako zagrożenie? czy raczej przyjaźnie?
Zdecydowałem się kupić bilet pod koniec września.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#93 PostWysłany: 24 Sie 2020 19:25 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 192
Loty: 118
Kilometry: 241 266
Na Sardynii (wiem, że to region dość nieznacznie dotknięty pandemią) mają dość luźne podejście do wszystkiego. Nie zauważyłem żeby potraktowano nas jako jakiekolwiek zagrożenie, myślę że cieszą się z tego, że turystyka odżywa. Turystów sporo, ale znaczna większość to Włosi. Nowy wymóg noszenia maseczki po 18stej jest przestrzegany mniej więcej połowicznie, sporo Włochów się do tego nie stosuje. Żadnych patroli egzekwujących ten wymóg nie widziałem. Na lotnisku, w komunikacji miejskiej, w sklepach wszyscy maseczki noszą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#94 PostWysłany: 24 Sie 2020 20:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Cubero4 napisał(a):
Jak obecnie Włosi podchodzą do przyjeżdżających zagranicznych turystów?
Czy traktują ich jako zagrożenie? czy raczej przyjaźnie?

Hmmm, dziwne pytanie, ale powiedzmy, że rozumiem Twoje obawy. Italia to nie jest kraj gdzie szczuje się jedną grupę ludzi na drugą. Wszyscy byli nastawieni przyjaźnie, uprzejmi, i nie zauważyłam większej różnicy między moimi bytnościami we Włoszech poprzednio a obecnie. Włochy to 4 gospodarka UE, a trzecia strefy Euro. Wg. Narodowej Agencji Turystycznej ENIT wpływy z turystyki stanowią 11,8% PKB państwa. Z turystyki czerpie się pieniądze, aż 13% zatrudnionych jest w tym sektorze.
Włosi, szczególnie Lombardia, odrobili lekcje po 1 fali epidemii, teraz próbują się odbić, i naprawę pokornie przestrzegają wszystkich norm bezpieczeństwa. Nie są agresywni w stosunku do przyjezdnych, którzy przywożą im kasę (i nie łamią zasad).
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#95 PostWysłany: 24 Sie 2020 21:32 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
https://www.gov.pl/web/wlochy/sytuacja- ... m-covid-19

Cytuj:
UWAGA! Od 13 sierpnia br. osoby wjeżdżające do Włoch, które w ciągu 14 dni przed przyjazdem przebywały na terytorium Hiszpanii, Malty, Chorwacji oraz Grecji, muszą obowiązkowo poddać się testowi na obecność koronawirusa, chyba że w okresie 72 godzin przed wjazdem na terytorium Włoch miały przeprowadzany test z wynikiem negatywnym.

Test należy wykonać na lotnisku, w porcie, na granicy lub w ciągu 48 godzin w przychodni właściwej dla miejsca pobytu we Wloszech. W oczekiwaniu na test należy pozostawać w autoizolacji. Obowiązek poddania się testowi nie dotyczy osób, które przesiadają się (zmieniają lot) na włoskim lotnisku, bez opuszczania jego terenu. Jeśli lot przesiadkowy odbywa się z innego lotniska - należy poddać się testowi na obecność koronawirusa.


czy ktoś jest w stanie znaleźć źródłową informację dla pogrubionego fragmentu? Na stronie włoskiej (ministerstwo zdrowia/ spraw zagranicznych / rozporządzenie itd) ? Szukałem i choć na stronie MSZ są dodane wyjątki dla wszystkich w zasadzie państw w przypadku tranzytu - nie ma właśnie ich w przypadku tych 4 państw..

https://www.esteri.it/mae/en/ministero/ ... talia.html

(chyba że jest to zawarte w "Decree of the President of the Council of Ministers of 7 August 2020" ale szczerze mówiąc nie znalazłem tam tej informacji ?)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#96 PostWysłany: 24 Sie 2020 23:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
też szukam i tego nie ma - źródłowa ustawa: http://www.trovanorme.salute.gov.it/nor ... pleto=true

ale skoro trzeba zrobić test w ciągu 48h od wylądowania, a po np 12 godzinach juz Cię nie ma w IT... Albo jak nie opuszczasz strefy tranzytowej...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#97 PostWysłany: 24 Sie 2020 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
ozim napisał(a):
Na Sardynii (wiem, że to region dość nieznacznie dotknięty pandemią) mają dość luźne podejście do wszystkiego. Nie zauważyłem żeby potraktowano nas jako jakiekolwiek zagrożenie, myślę że cieszą się z tego, że turystyka odżywa. Turystów sporo, ale znaczna większość to Włosi. Nowy wymóg noszenia maseczki po 18stej jest przestrzegany mniej więcej połowicznie, sporo Włochów się do tego nie stosuje. Żadnych patroli egzekwujących ten wymóg nie widziałem. Na lotnisku, w komunikacji miejskiej, w sklepach wszyscy maseczki noszą.

Widać to luźne podejście w obecnych statystykach ;)
Jako że wylot na Sardynię mam 2 września to obserwuję jak wygląda tam sytuacja od mniej więcej 2 tygodni. Wczoraj Włosi mieli rekord zakażeń od maja (1210), dzisiaj już trochę lepiej ale akurat Sardynia "wybija się" pod tym względem - jedna z najwyższych liczb od marca (91). Do tego podobno wielu Włochów wracających z wakacji na Sardynii okazało się zakażonych (w Lacjum przedwczoraj większość wykrytych przypadków, średnia wieku zakażonych poniżej 30. roku życia) więc gubernatorzy poszczególnych regionów zaczęli się kłócić między sobą o obowiązkowe testy dla wracających z Sardynii (źródło: Corriere della Sera). Faktycznie Włosi przebywając na Sardynii muszą luźno podchodzić do obostrzeń (kluby nocne, zabawy na jachtach etc.).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#98 PostWysłany: 25 Sie 2020 13:09 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
justysia75 napisał(a):
No tu jest powyżej przedruk odpowiedzi z MSZ ...i tam jest napisane że bezpłatne testy są tylko na Fiumicino

Trochę szukam informacji i na stronie Aeroporti di Roma znalazłem, że punkty do testów są również na lotnisku Ciampino. Punkty lotniskowe są czynne w godz. 9:00-18:00.
http://www.adr.it/web/aeroporti-di-roma ... a-ciampino

Dodatkowo, gdyby ktoś potrzebował to tutaj jest lista punktów drive-in w Lacjum http://www.adr.it/web/aeroporti-di-roma-en-/coronavirus
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#99 PostWysłany: 25 Sie 2020 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Małe podsumowanie po 10 dniach w Italii (Rzym, Neapol + wyspy, Wybrzeże Amalfitańskie). Maseczki w zamkniętych pomieszczeniach i komunikacji publicznej obowiązkowe, ale noszenie maseczki pod nosem/brodą nagminne (jako i w PL). W niektórych miejscach, np. Muzeach Watykańskich, czy na promie Salerno-Positano często obsługa krążyła i upominała, natomiast w promach na Ischię/Procidę, autobusach (Positano-Amalfi), czy Circumvesuvianie tłok i nagminne ściąganie masek/noszenie pod brodą i raczej nikt się tym nie przejmował (jak również tym, że co drugie miejsce powinno zostać wolne...)
Jeśli chodzi o restauracje/bary, w niektórych mierzą temperaturę i spisują dane, w niektórych jedno albo drugie, w niektórych nic. Temperaturę mierzono nam w jednym (z 4) B&B, w których się zatrzymaliśmy. Poza tym przy wejściu do Muzeów Watykańskich, na dworcu w Rzymie i Neapolu i przy wejściu na promy.
W Rzymie tłumy przy Fontannie di Trevi i Koloseum, gdzie indziej raczej bez tłoku, ale też nie specjalnie pusto. Przeważają przybysze z Francji/Niemiec/Polski no a przede wszystkim Włosi, którzy w końcu spokojnie mogą sobie poeksplorować własny kraj ;) Spory tłok w Positano i Amalfi (tam obowiązkowe maski również za zewnątrz, w najbardziej zatłoczonych miejscach są "upominacze" ;) ).

Jeśli macie jakieś specyficzne pytania, dajcie znać:)
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#100 PostWysłany: 25 Sie 2020 19:06 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
edit: ogarnięte.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 90  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group