Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uwaga na na rodzaj maseczek przed lotem. Z relacji forumowiczów oraz informacji przesyłanych przez linie lotnicze wynika, że na włoskich lotniskach akceptowane są jedynie maseczki chirurgicznej lub takie z filtrem (brak akceptacji przyłbic, kominow oraz bawełnianych maseczcek)

Link do formularza, który należy wypełnić przed wjazdem do Włoch (tzw. DPLF - Digital Passenger Locator Form): https://app.euplf.eu/#/

Informacje na polskiej stronie rządowej o zasadach wjazdu do Włoch: https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch

Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie, już od kolejnego dnia, wydłuża we Włoszech ważność certyfikatu na czas nieokreślony. Podobnie bezterminowo ważne są certyfikaty ozdrowieńców wydane już po ukończeniu pełnego cyklu szczepień - informacja ze strony https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch, proszę za każdym razem potwierdzać tą informacje u źródła

Sardynia i covid:
sardynia-post-covid,1452,153093?start=20


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 90  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#41 PostWysłany: 16 Sie 2020 16:02 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Z Greckiej gazety było. Potem już nie doszukałem czy dalej tak jest.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#42 PostWysłany: 16 Sie 2020 18:07 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 192
Loty: 118
Kilometry: 241 266
Edit: sorki Zeus, miałem otwartą stronę w przeglądarce jeszcze bez Twojej odpowiedzi i najwidoczniej moje pytanie zostało uprzedzone :D
Zeus napisał(a):
Włochy wprowadzają darmowe testy covid na ich lotniskach dla paxów z Hiszpanii, Malty, Grecji i Chorwacji. Wynik testu będzie do 20 minut.
Paxy z Bułgarii i Rumunii będą mieć obowiązek odbycie kwarantanny


Czy to, że testy są darmowe to sprawdzone źródło? Przeszukałem trochę informacji i niestety nie znalazłem tego, że za darmo.

Jakby ktoś nabył już doświadczenie w kwestii obowiązkowych testów przy lądowaniu we Włoszech - bardzo proszę o podzielenie się informacjami. Ktoś wie może jakiego rodzaju jest to test? (wymaz, próbka krwi?). W piątek lecę na Sardynię. W ostatnich kilku dniach byłem w Grecji (tam robili mi wymaz) i Hiszpanii, więc na pewno będę musiał przejść przez test.

Edit 2: z tłumaczenia Google translatora z rządowej włoskiej strony http://www.viaggiaresicuri.it/approfond ... einviaggio (zakładka COVID-19 -> L'Italia) wyczytałem, że jest to wymaz, ale nie jestem pewien, bo Google często po swojemu tłumaczy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#43 PostWysłany: 17 Sie 2020 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2018
Posty: 87
Przy wylocie z FCO wydawali PLF przy check-in. Odbiór przez obsługę przed gate.


Ostatnio edytowany przez raffonzo, 17 Sie 2020 09:52, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#44 PostWysłany: 17 Sie 2020 09:52 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Nowe obostrzenia na terenie Włoch od 17/08 /2020

1. Z zastrzeżeniem postanowień art. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r., O którym mowa we wstępie, w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 przyjmuje się następujące dodatkowe wymagania:
a) na terenie całego kraju w godzinach od 18.00 do 06.00 obowiązuje ochrona dróg oddechowych również na zewnątrz, przed lokalami i lokalach ogólnodostępnych oraz w przestrzeni publicznej (place, przestrzenie otwarte, ulice), gdzie ze względu na to że łatwiej jest tworzyć zgromadzenia, nawet spontaniczne i / lub okazjonalne
b) zawieszona zostaje na świeżym powietrzu i w pomieszczeniach wszelaka aktywność taneczna która odbywa się w dyskotekach, salach tanecznych i podobnych miejscach przeznaczonych do rozrywki lub które odbywają się na plaży , kąpieliskach, wyposażonych plażach, bezpłatnych plażach, częściach wspólnych jak obiekty noclegowe lub inne miejsca ogólnodostępne.
2. Regiony mogą wprowadzać dalsze środki tylko na bardziej restrykcyjnych warunkach niż te określone w punktach a) i b).
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#45 PostWysłany: 17 Sie 2020 23:27 

Rejestracja: 16 Maj 2016
Posty: 164
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale według tego co piszą w poniższym linku, kontrolę przy podróży z Malty na Sycylie prowadzone są wyrywkowo a nie obligatoryjnie. Nie jest też napisane kto ponosi koszty tych badań :
http://www.visitsicily.info/en/coronavi ... in-sicily/

Very recent containment measures provide that non-resident or non-domiciled people who enter Sicily from 14 August 2020 coming from Greece, Malta and Spain or who have only transited from the same countries, in addition to the obligation to register on the website SiciliasiCura, and use the connected WebApp, in order to get in contact with the Regional Health Service (SSR) and to allow any monitoring / assistance of their state of health, are also required to:
c) be taken over by the U.S.C.A.T. (Health Units) which have the task of monitoring and assisting suspected cases from Covid-19;
d) wear the mask in public places and open to the public and when they get in touch with other subjects unrelated to their family.
The Health Authority with territorial jurisdiction will assess whether to test the suspected subjects subjects to an oral, rhino-pharyngeal swab or serological test, according to the evolution of the epidemiological scenario in the territory of origin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#46 PostWysłany: 19 Sie 2020 10:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
@ozim

https://www.archyworldys.com/coronaviru ... and-malta/
Góra
 Profil Relacje PM off
ozim lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#47 PostWysłany: 19 Sie 2020 13:12 

Rejestracja: 16 Maj 2016
Posty: 164
Nie do końca dla mnie to czytelne co napisano w tym artykule, mam przelot z Malty na Sycylię/Catania 26.08, moge też wrócić 25.08 i lecieć 26.08, co jest dla mnie mniej korzystne, w artykule napisano:
" obligation to undergo " obligatoryjnie wykonane? Na czyj koszt? (Nie napisano), bez obowiązku kwarantanny ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#48 PostWysłany: 19 Sie 2020 20:11 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
potek7 napisał(a):
Nowe obostrzenia na terenie Włoch od 17/08 /2020

1. Z zastrzeżeniem postanowień art. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r., O którym mowa we wstępie, w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 przyjmuje się następujące dodatkowe wymagania:
a) na terenie całego kraju w godzinach od 18.00 do 06.00 obowiązuje ochrona dróg oddechowych również na zewnątrz, przed lokalami i lokalach ogólnodostępnych oraz w przestrzeni publicznej (place, przestrzenie otwarte, ulice), gdzie ze względu na to że łatwiej jest tworzyć zgromadzenia, nawet spontaniczne i / lub okazjonalne
b) zawieszona zostaje na świeżym powietrzu i w pomieszczeniach wszelaka aktywność taneczna która odbywa się w dyskotekach, salach tanecznych i podobnych miejscach przeznaczonych do rozrywki lub które odbywają się na plaży , kąpieliskach, wyposażonych plażach, bezpłatnych plażach, częściach wspólnych jak obiekty noclegowe lub inne miejsca ogólnodostępne.
2. Regiony mogą wprowadzać dalsze środki tylko na bardziej restrykcyjnych warunkach niż te określone w punktach a) i b).


Mandat za brak maseczek 400E ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#49 PostWysłany: 20 Sie 2020 09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Widziałem kilka wpisów osób planujących transfer we Włoszech z Grecji, Hiszpanii lub Malty do Polski lub innych krajów już po rozporządzeniu odnośnie testów. Prośba o podzielenie się informacją jak to wygląda w praktyce jak już ktoś taki transfer będzie miał za sobą lub informacjami z innych źródeł jeżeli ktoś takie posiada.

Sam mam w planie transfer nocny z lotu z Teneryfy w obrębie lotniska Malapensa w Mediolanie ale dopiero 2 września więc gdyby się okazało, że jest z tym jakiś problem (bo np trzeba czekać na wynik testu) to lepiej byłoby o tym wiedzieć wcześniej.

Napisałem przez formularz kontaktowy w tej sprawie do lotniska MXP ale odpowiedzi na razie brak.
Góra
 Profil Relacje PM off
kamillos13 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#50 PostWysłany: 20 Sie 2020 09:35 

Rejestracja: 16 Maj 2016
Posty: 164
Napisałem do ambasady Włoskiej w sprawie przelotu z Malty na Sycylie, napisałem też pytania na profilu promującym Maltę i Sycylię, będę miał odpowiedzi to również dam znać
Góra
 Profil Relacje PM off
smieci lubi ten post.
smieci uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#51 PostWysłany: 20 Sie 2020 09:41 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
@kamillos13 Wczoraj albo przedwczoraj widziałem na jednej z grup na fb wpis osoby, która dwukrotnie dzwoniła do ambasady w tej sprawie. Za pierwszym razem usłyszała, że testów nie trzeba robić, bo to tylko dla Włochów, za drugim że trzeba. Tak więc, wiesz... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
smieci uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#52 PostWysłany: 20 Sie 2020 20:04 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 184
niebieski
Cześć,
Na początku września planuje tranzyt przez Włochy z Wysp Kanaryjskich.

Na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych Włoch doczytałem, że testowi nie podlegają osoby podróżujące przez ten kraj tranzytem.
Maksymalnie w ciągu 36 godzin należy opuścić kraj.
Nie rozumiem jednego - czy ten zapis dotyczy tylko "prywatnego" transportu ? Np. Samochodu ?.
Może ktoś może mnie utwierdzić w moim myśleniu, czy dobrze to rozumiem ?

PS: Jeśli tak będzie to kaplica... :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#53 PostWysłany: 21 Sie 2020 07:34 

Rejestracja: 27 Cze 2020
Posty: 13
Latambochce napisał(a):
Cześć,
Na początku września planuje tranzyt przez Włochy z Wysp Kanaryjskich.

Na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych Włoch doczytałem, że testowi nie podlegają osoby podróżujące przez ten kraj tranzytem.
Maksymalnie w ciągu 36 godzin należy opuścić kraj.
Nie rozumiem jednego - czy ten zapis dotyczy tylko "prywatnego" transportu ? Np. Samochodu ?.
Może ktoś może mnie utwierdzić w moim myśleniu, czy dobrze to rozumiem ?

PS: Jeśli tak będzie to kaplica... :(


Na stronie naszego MSZ ejst taka informacja:

"Tranzyt przez Włochy drogą lotniczą (przesiadka na lotnisku położonym we Włoszech), jest dozwolony, pod warunkiem nieopuszczania lotniska. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie włoskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych (strona w języku angielskim)."

Co prawda informacja te wpisana jest w sekcji "Wjazd do Włoch z państw nienależących do UE i strefy Schengen"

Odnośnie podróżnych z UE:
"UWAGA! Od 13 sierpnia br. osoby wjeżdżające do Włoch, które w ciągu 14 dni przed przyjazdem przebywały na terytorium Hiszpanii, Malty, Chorwacji oraz Grecji, muszą obowiązkowo poddać się testowi na obecność koronawirusa, chyba że w okresie 72 godzin przed wjazdem na terytorium Włoch miały przeprowadzany test z wynikiem negatywnym.

Test należy wykonać na lotnisku, w porcie, na granicy lub w ciągu 48 godzin w przychodni właściwej dla miejsca pobytu we Wloszech. W oczekiwaniu na test należy pozostawać w autoizolacji."

Weług mnie tranzyt przez Włochy jest możliwy o ile się nie opuści lotniska, a obowiązkowe testy są dla osób, które przyjechały do Włoch i chcą zostać na dłużej.

Z tym, że to na chwilę obecną, a patrząc po wzroście liczby zachorować we Włoszech wszystko może się dynamicznie zmienić.
Góra
 Profil Relacje PM off
smieci lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#54 PostWysłany: 21 Sie 2020 07:56 

Rejestracja: 16 Maj 2016
Posty: 164
1.Jakie jest źródło tej informacji
2. Czy mają systemy informatyczne pozwalające na sprawdzenie czy ktoś przebywał np. na Malcie?
3. Test na miejscu jest wykonywany na własny koszt?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#55 PostWysłany: 21 Sie 2020 09:37 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 192
Loty: 118
Kilometry: 241 266
Wylądowałem przed chwilą w Cagliari na Sardynii. Nikt nie zbierał formularzy, testu mi nie robili.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
smieci uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#56 PostWysłany: 21 Sie 2020 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Bo te formularze co przysyłają na maila to zbierają, ale w drodze powrotnej;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#57 PostWysłany: 21 Sie 2020 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
@ozim ale leciałeś lotem bezpośrednio z któregoś z wymienionych (Hiszpania, Grecja, Malta ...) krajów, czy z innego a w którymś z tych wymienionych byłeś wcześniej w okresie 14 dni?
Góra
 Profil Relacje PM off
kamillos13 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#58 PostWysłany: 21 Sie 2020 09:51 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 192
Loty: 118
Kilometry: 241 266
Leciałem z Wrocławia, byłem w Hiszpanii, Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#59 PostWysłany: 21 Sie 2020 10:43 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Tydzień temu w sobotę na przylocie z KRK do PMO Ryanairem. Samolot zapełniony w 2/3. Mieliśmy wydrukowaną tę deklarację z postu #37. Wielu innych pasażerów też je miało. Na lotnisku nikt ich nie zbierał. Mierzyli tylko temperaturę przed "karuzelami" do odbioru bagażu. "Maskariny" obowiązują w sklepach, przestrzeniach zamkniętych (muzea, kościoły) i w komunikacj. Kierowcy, sklepikarze zwracają uwagę, żeby każdy ją miał. Są bardzo zasadniczy w tej kwestii. Na plażach bez maseczek. Nie byliśmy świadomi przepisu o noszeniu maseczka od poniedziałku 17.VIII w godzinach 18-6 na ulicach. Można powiedzieć, że połowa przechodniów nosiła maseczki w tych godzinach. W dzień też bardzo wiele osób nosi maseczki przez cały czas. Turystów dużo, ale to praktycznie sami Włosi. Na wylocie do WRO rozdawali covidowy kwestionariusze (ten który jest na stronie Ryanaira) i zbierali go przed wylądowaniem w Polsce. Samolot pełen w 3/4.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#60 PostWysłany: 21 Sie 2020 10:44 

Rejestracja: 16 Maj 2016
Posty: 164
ozim napisał(a):
Leciałem z Wrocławia, byłem w Hiszpanii, Grecji.

Byłeś w Hiszpanii w przeciągu 14 dni? Nie pytali o to? Nie mają Cię w komputerze ze byles? Według nowych regulacji powinieneś mieć zrobiony test na miejscu i do momentu otrzymania wyników w izolowanym miejscu lub 72h przed przylotem

http://www.salute.gov.it/portale/nuovoc ... menu=vuoto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 90  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group