Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 03 Paź 2018 15:49 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
W sumie to w międzyczasie doczytałem, że również z Polski na ten numer UltraMobile można zadzwonić za darmo, dzwoniąc na lokalny, warszawski, krakowski, poznański lub łódzki numer i dalej jakoś (?) podając numer UltraMobile. Ktoś próbował?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#62 PostWysłany: 14 Paź 2018 06:11 

Rejestracja: 25 Maj 2016
Posty: 53
Pamiętajcie o tym, że żeby telefon miał dobry zasięg w USA, trzeba mieć odpowiednie częstotliwości LTE. Szczególnie jest to istotne w T-Mobile, bo T-Mobile ma w wielu miejscach LTE gdzie nie ma 3G ani 2G, więc jest albo LTE albo nic. A pasma są inne, niż w Europie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 15 Paź 2018 09:56 

Rejestracja: 05 Sty 2016
Posty: 42
Loty: 169
Kilometry: 304 903
Mocno analizowałem kwestię internetu w USA podczas wizyty w LA . Ale doszedłem do wniosku że przy moim 11 dniowym pobycie najlepsza opcja to wylądować na miejscu już z działającą kartą z netem .
Ponieważ lądowałem wieczorem to potrzebowałem netu od razu . Zamiast latać za karta sim po salonach operatorów kupiłem w PL kartę prepaid PLUS z pakietem EUROATLANTYCKIM L (39pln/1GB) . Rozmów i tak nie potrzebujesz bo jest tam inna godzina , a 99 % hoteli ma WI-FI . Tak na prawdę do map,szukania hoteli czy atrakcji to wystarczająco - zużyłem tylko 0,8 GB .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 15 Paź 2018 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
''Rozmów i tak nie potrzebujesz bo jest tam inna godzina'' uwazam, ze gdyby ten argument brac na powaznie to grozilaby nam zaklada dezinformacyjna z uwagi na inna godzine w roznych miejscach na swiecie;)
Co by sie stalo, gdyby jednak o godz. 10:00 naszla go ochota na telefon do Polski w ktorej teoretycznie byalaby 19:00 ?;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 15 Paź 2018 14:36 

Rejestracja: 05 Sty 2016
Posty: 42
Loty: 169
Kilometry: 304 903
Flyguy napisał(a):
''Rozmów i tak nie potrzebujesz bo jest tam inna godzina'' uwazam, ze gdyby ten argument brac na powaznie to grozilaby nam zaklada dezinformacyjna z uwagi na inna godzine w roznych miejscach na swiecie;)
Co by sie stalo, gdyby jednak o godz. 10:00 naszla go ochota na telefon do Polski w ktorej teoretycznie byalaby 19:00 ?;)

zakładam że jedziesz na wakacje i nie będziesz z US sterował firmą na odległość - możesz dzwonić przez hotelowe WiFI ( viber itd ) ...a jak sprawa nie cierpiąca zwłoki to i tak zadzwonisz z "regularnej " komórki ..... Apropos zagłady .. przecież z zasady informacyjne agencje prasowe nie dzwonią z do siebie ( gdzie strefa czasowa nie ma znaczenia bo pracują 24 h) .....
tylko próbuję pokazać moje kryteria wyboru
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 03 Sty 2019 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Jestem pod wrażeniem jak drogi jest internet w stanach, w t-mobile 1gb kosztuje 10$ a i tak trzeba mieć kupioną karte sim. Dziwne, że w takim kraju internet jest tak drogi. Jednocześnie jestem zaskoczony ofertą plusa, czy ktoś korzystał z tego rozwiązania więcej niz 1gb ? Można takiego internetu na zapas kupić więcej? Czy po wykorzystaniu trzeba na bieżąco dokupować?
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 04 Sty 2019 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Z drugiej strony zdziwisz się jak w wielu miejscach jest darmowe wifi, dzięki czemu można się obejść bez kupowania karty sim + pakietu danych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 04 Sty 2019 14:23 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 211
Loty: 14
Kilometry: 90 771
niebieski
Od kilku lat korzystam z GLOCALME. Nie wymaga dodatkowej karty, 1GB w US to koszt 9 USD na 7 dni. Do tej pory żadnych problemów, polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 04 Sty 2019 14:30 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Dokładnie tak jak napisał @mikuś, jeśli nie będziesz jeździć po bezdrożach nie potrzebujesz karty, bo w każdym mieście i miasteczku jest bezpłatne WiFi na każdej stacji metra, w każdym motelu, na dworcach, przystankach czy w knajpach.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 04 Sty 2019 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
@Złoty ale do tego rozwiązania potrzebne jest dodatkowe urządzenie?

Oki, dzięki w takim razie będę polegał na darmowych hotspotach.
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 05 Sty 2019 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Niestety nie zgodzę się z przedmówcami. Ok, jeśli jedziesz zwiedzać duże miasto, pewnie hotspoty znajdziesz. Jeśli natomiast będziesz poza miastem albo na jego obrzeżach to będzie problem z netem. No i do tego czasami trochę czasu zajmuje wyszukanie sieci, zalogowanie się do niej etc. Dlatego ja zawsze na min. 2 tyg. wypady inwestuję w lokalną kartę SIM i już kilka razy pupę mi to uratowało ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 08 Sty 2019 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Północny wschód USA i południowy Ontario Kanada. Dwa tygodnie, dwa kraje, here maps oraz google maps offline są, spanie z WiFi co wieczór jest. Telefonowanie zbędne, potrzebny net głównie do nawigowania, kontaktu przez Whatsapp i messenger z hostami.

Jaki operator / pakiet? Oczywiście prepaid a nie abonament :-). Co będzie dla mnie najlepsze?
Ogólna trasa poniżej.

Załączniki:
trasa.jpg
trasa.jpg [ 233.28 KiB | Obejrzany 1492 razy ]
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 08 Sty 2019 15:17 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
Czy możesz przesłać mi swój plan tej podróży na skrzynkę, wybieram się na majówkę do Kanady i interesowałoby mnie co zamierzasz zwiedzić po drodze (zwłaszcza poza wielkimi miastami). Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 21 Sty 2019 19:50 

Rejestracja: 25 Maj 2016
Posty: 53
Jak ktoś ma jeszcze dostęp do jakiegoś znajomego czy coś żeby mieć gdzie wysłać prepaida to jeszcze można kupić http://www.h2owirelessnow.com/ - za miesiąc nie ograniczonych romzów i SMSów + 3 GB płaci się $30 i leci po sieci ATT. Przy czym jest to niewielka różnica w stosunku do Plusa, bo w plusie pakiet atlantycki robi fajne 39 zł za 1GB, ale jednak tutaj od razu można i lokalnie zadzwonić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 21 Sty 2019 20:14 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Czy pakiet z plusa mozna aktywowac wielokrotnie?

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 23 Sty 2019 01:58 

Rejestracja: 08 Sty 2014
Posty: 49
Czy ktoś może testował karty Mostsim?
Są dwa rodzaje, działające w sieci T-Mobile lub At&T.
Na amazonie są w sensownych cenach.
https://www.amazon.de/Most-Prepaid-SIM- ... 2Busa&th=1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 27 Sty 2019 04:22 

Rejestracja: 09 Sty 2017
Posty: 19
Od kilku lat używam wcześniej tutaj wspomniany Three UK, które w połączeniu z tajlandzkim AIS sim2fly robi robotę na cały świat. Za £20 mam pakiet 12GB, który zacząłem używać jeszcze będąc w Polsce, później Hiszpani, a teraz w USA, później będę jeszcze używał w Australii dopóki nie zakupię lokalnej karty. Roaming bazuję na sieci AT&T co zapewnia dobry zasięg, na razie testuję w Kalifornii, i działa wystarczająco dobrze. Test robiony na jakimś zadupiu w zasięgu 4G+

Image

Do tego wszystkiego z internetu mogłem już korzystać będąc jeszcze ponad 2km nad ziemią przed lądowaniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 27 Sty 2019 22:42 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 93
Loty: 7
Kilometry: 18 893
Czy chcesz powiedzieć że za 20 Funtów można mieć 12 GB netu w USA ??


Ostatnio edytowany przez marcino123, 28 Sty 2019 19:11, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 28 Sty 2019 11:02 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 632
srebrny
Carcat napisał(a):
Na amazonie są w sensownych cenach.
https://www.amazon.de/Most-Prepaid-SIM- ... 2Busa&th=1

Jeżeli mowa o kartach z Amazon.de, to sam testowałem i mogę polecić Lycamobile (T-Mobile)
https://www.amazon.de/Prepaid-Sim-Karte ... 01JZ5W9Y0/

H2O (AT&T)
https://www.amazon.de/dp/B01NAHE9ID/

Oczywiście wcześniej warto sprawdzić, których pasm używa dana sieć komórkowa w USA i czy obsługuje je nasz telefon, w innym przypadku możemy nie mieć LTE. Zazwyczaj sprawdzam tutaj: https://www.frequencycheck.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
Carcat lubi ten post.
Carcat uważa post za pomocny.
 
      
#80 PostWysłany: 28 Sty 2019 22:41 

Rejestracja: 25 Maj 2016
Posty: 53
deha napisał(a):
Czy chcesz powiedzieć że za 20 Funtów można mieć 12 GB netu w USA ??

Podobno jest to 9 GB za granicą a nie pełne 12 GB. Cięzko się wczytać w zasady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group