Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 11 Lip 2017 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
W metrze w NYC są darmowe hot spoty na każdej stacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#22 PostWysłany: 30 Lip 2017 11:32 

Rejestracja: 05 Kwi 2017
Posty: 8
Akna napisał(a):
W metrze w NYC są darmowe hot spoty na każdej stacji.


Różnie to bywa jeśli chodzi o użyteczność tych łączy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 08 Sie 2017 06:40 

Rejestracja: 17 Mar 2016
Posty: 30
Loty: 38
Kilometry: 108 822
Ja nie mam problemu z wifi na stacjach metra w NYC, działa bez zarzutu.

Co do Internetu w telefonie, to użytkowników Xiaomi chcę ostrzec - telefony nie są dostosowane do amerykańskich częstotliwości i Internet może nie działać. W moim przypadku udałem się do amerykańskiego salonu T-Mobile i wykupiłem odpowiednią ofertę z samym Internetem, ale jeszcze w salonie okazało się, że telefon nie łapie dostępu do Internetu. Zmienili mi na droższą ofertę z nielimitowanymi połączeniami (że niby do Androida tylko taka będzie działać), można było dzwonić i odbierać, ale Internet dalej nie działał. W końcu, po wielu nieudanych próbach, oddali mi całą sumę. Na moje pytanie "a co z kartą" (czy mam oddać, czy będzie zdezaktywowana) powiedzieli, że nie da się zdezaktywować i mogę przez miesiąc dzwonić na ich koszt. :D Nie potrzebuję tego za bardzo, ale miły gest. Co do Internetu (który teoretycznie dalej jest aktywny) - jednak łapie sieć, ale bardzo słabo i nie wszędzie - przez messengera da się porozumieć, czasem można złapać trasę metrem na Google Maps - ale niewiele więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 08 Sie 2017 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Po pierwsze trzeba było kupić kartę w której da się wybrać operatora i korzystać z infrastruktury AT&T, która to sieć obsługuje 4G LTE na częstotliwości 2300MHz. Byłby pewnie mniejszy problem w tym przypadku w porównaniu do T-Mobile i jestem przekonany, że starsze Xiaomi spokojnie dałoby radę. Po drugie 4G LTE w USA po sieci GSM jest głównie na częstotliwościach 850/1900MHz, które to są obsługiwane przez nowsze telefony Xiaomi. Starsze spokojnie powinny łapać sygnał 3G.

Widocznie miałeś coś "skopane" w ustawieniach. To że pracownikowi przy stoisku T-Mobile nie udało się zmienić ustawień w Twoim telefonie, aby działał internet, nic nie znaczy - oni generalnie w większości średnio radzą sobie z obsługą mikrofalówki a co dopiero z bardziej "skomplikowanymi" ustawieniami w telefonie (czego dowodem była u Ciebie zmiana oferty na droższą, bo niby tylko w niej internet powinien działać - dobre... :D).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 12 Sie 2017 07:00 

Rejestracja: 17 Mar 2016
Posty: 30
Loty: 38
Kilometry: 108 822
Być może, opierałem się głownie na wpisach z forów amerykańskich gdzie twierdzą kategorycznie, że Xiaomi nie ma prawa złapać LTE w Stanach. Nie jest to starszy model, tylko Xiaomi 4 Pro - tym dziwniejsze jest, że nie łapie nawet 3G. Konfigurowałem APN według tego co udało mi się wyszukać w temacie tego telefonu, ale nie pomogło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 12 Sie 2017 09:42 

Rejestracja: 28 Cze 2017
Posty: 20
Loty: 54
Kilometry: 175 000
-- 12 Sie 2017 09:23 --

kontrol napisał(a):
Net będzie potrzebny mi do podstawowych czynności jak planowanie podróży, mapy, sprawdzanie różnych stron i wieczorem film w hotelu itd. Oczywiście będę się korzystał również z lokalnych wifi i tu nasuwa mi się pytanie czy to bezpieczne w USA, a może powinienem skorzystać z jakiegoś VPN do połączeń? Co o tym myślicie?

Bezpłatne wifi jest dostępne w większości miejsc gdzie są ludzie: bary, fast-foody, motele. W większości miejsc jakość wystarcza do normalnego korzystania. Z oglądaniem filmów w motelach może być czasami problem. Praktycznie wszystkie serwisy internetowe do których się logujesz korzystają z SSL więc nie ma potrzeby używania dodatkowo VPN. SIM z netem przydaje się praktycznie tylko podczas jazdy samochodem: można korzystać z googlemaps, posłuchać muzyki. Na wielu pustkowiach w USA nie ma zasięgu komórkowego lub jest bardzo słaby.

-- 12 Sie 2017 09:42 --

Chan napisał(a):
To T-mobile ma Prepaid International Plan
....

Czy do tego planu da się dokupić jakiś pakiet rozmów międzynarodowych? Na stronie nie ma informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 16 Sie 2017 20:37 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Według mojej wiedzy niestety nie da się.
Ja używałem razem ze Skype.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 25 Sie 2017 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Wiem, że pewnie się powtarzam, ale z tego co czytam to w Utah i Arizonie jest problem z internetem mobilnym. Czy opłaca się kupować kartę z internetem skoro i tak nie zadzwonię z niej do Polski? Korzystaliście z tej turystycznej oferty T-mobile? Za 30$ jest tam tylko 2GB internetu. Czy przez WhatsUpp'a da się zadzwonić do kraju? Czy jedynie przechodzą zdjęcia i tekst? Coraz bardziej zastanawiam się czy w ogóle to kupować czy nie lepiej korzystać z WiFi np w knajpach przy drodze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 25 Sie 2017 14:04 

Rejestracja: 22 Paź 2015
Posty: 178
niebieski
Też niedługo lecę (CA) i się zastanawiam czy kupić kartę już na lotnisku. Obecnie z dostępnością WiFi nie powinno być problemu, a kartę SIM można raczej w większości miejsc kupić. Najwyżej kupię taką z 1 lub 2GB internetu, ktoś się orietnuje jakie są ceny takich kart?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 25 Sie 2017 14:17 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
Jeżeli chodzi o internet, to nadal najtańszym operatorem w USA będzie... Plus GSM

http://www.plus.pl/uslugi/roaming-w-plu ... rte#tabs-4

"Pakiet Euroatlantycki L" - 1GB za 40PLN po infrastrukturze AT&T. Starter kosztuje piątaka. Testowałem w maju w Nowym Jorku, działa jak złoto za 1/4 tego co trzebaby zapłacić za lokalną kartę SIM.


Ostatnio edytowany przez Aclan, 25 Sie 2017 14:22, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 25 Sie 2017 14:19 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 181
Kilometry: 453 901
ja będę kupował w T-mobile, nie ma ich ponoć na lotnisku ale w miastach są na każdym rogu.

https://prepaid-phones.t-mobile.com/pre ... urist-plan 30 dolców za 3 tygodnie

jest w cenie 2GB 4G LTE a później spada do 2G więc też myślę że spoko;)

Cytuj:
Does my data stop after I use my 2GB of 4G LTE data?
No, your data does not stop, but you will experience slower data at up to 2G speed.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 25 Sie 2017 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
@Aclan tylko, że oferta dotyczy jedynie PLUS na kartę, mnie w abonamencie wychodzi ~200zł za 2,5GB czyli tyle samo co w USA.

@YeahBunny dokładnie o tej ofercie pisałem. Zastanawiam się tylko czy jest sens to kupować skoro internet działa tylko w miastach gdzie jest pełno darmowego WiFi. Poza tym internet 2G to nadaje się może do sprawdzenia maila, więc raczej nie licz na nic więcej po wykorzystaniu 2GB.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 25 Sie 2017 15:24 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
kontrol napisał(a):
@Aclan tylko, że oferta dotyczy jedynie PLUS na kartę


No to więc piszę, że starter kosztuje piątaka :) Posiadanie abonamentu nie zabrania Ci przecież kupienia prepaida.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 25 Sie 2017 15:36 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 181
Kilometry: 453 901
w miastach ponoć działał tylko jakieś 2 lata temu, teraz się szczycą że działa praktycznie wszędzie.
Mi w sumie 2GB powinno wystarczyć będę używał tylko na jakieś mapy itp. A chyba w każdym motelu jest free wifi:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 25 Sie 2017 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
@Aclan No niby tak, pisaliśmy o tym stronę wcześniej. : ) Ciekawe właśnie jak z tym zasięgiem będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 25 Sie 2017 23:03 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 181
Kilometry: 453 901
6 września to wykupię więc później mogę napisać jak działa:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 17 Paź 2017 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Aclan napisał(a):
Jeżeli chodzi o internet, to nadal najtańszym operatorem w USA będzie... Plus GSM

http://www.plus.pl/uslugi/roaming-w-plu ... rte#tabs-4

"Pakiet Euroatlantycki L" - 1GB za 40PLN po infrastrukturze AT&T. Starter kosztuje piątaka. Testowałem w maju w Nowym Jorku, działa jak złoto za 1/4 tego co trzebaby zapłacić za lokalną kartę SIM.


Aclan, dzięki za info! O polskich operatorach nie myślałam, a skorzystałam z tej opcji :)

Chciałam tylko doprecyzować, że w dużych miastach to zapewne super rozwiązanie, natomiast w parkach na zachodzie USA i na odludziach było gorzej z zasięgiem. Lokalna karta czasami lepiej się sprawdzała, ale ogólnie bywał problem z netem, więc jeśli ktoś planuję wyprawę po bezdrożach i potrzebuje map to zalecam, niezależnie skąd mamy net, ściągnąć je wcześniej, tym bardziej, że zjadają trochę transferu.

Ja ze ściągniętymi mapami, włączanymi online doraźnie i ogólnie przy częstym korzystaniu z netu, zużyłam cały transfer przez tydzień, ale akurat na tyle potrzebowałam:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 31 Mar 2018 15:05 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
A propos Three, to może warto zacząć od tej oferty:

https://www.amazon.co.uk/Three-Mobile-P ... dpSrc=srch

Pakiet 12GB jest ważny rok(!) a 24GB- 2 lata.
Oprócz USA, z ciekawych miejsc jest tam roaming w Izraelu, kilku krajach Azji i Ameryki Południowej a także Australia i Nowa Zelandia.

Jak na razie zamówiłem- póki co, dotarło bezproblemowo, jak to Amazon. Mam spore oczekiwania :)

Zainteresowałem się tym za poradą kolegi, który korzystał w USA. W większości idzie po AT&T.
Sprawdzę za niedługo, podczas dwóch podróży: na Florydę oraz na środkowy- zachód. Zdam relację.

Podobno aktywacja na terenie Polski czy nawet na terenie USA nie stanowi problemu.
Po upływie ważności początkowego pakietu, można korzystać z tych pakietów, które podlinkowałeś.

Karta jest ważna bezterminowo, o ile skorzysta się z niej przynajmniej raz na 6 miesięcy, w tym z transferu- przy dualSIM i mieszkaniu w Polsce to chyba żaden problem. Po prostu włączyć kartę i dane na 2h raz na pół roku.

A propos T-Mobile Tourist Plan - jest po prostu do bani. Wybitnie kiepski zasięg, przynajmniej jeśli chodzi o Utah i Arizonę, ale również w LA czy SF nie było różowo. A cena jak "za zboże". Kompletnie nie warto.

Skądinąd mam porównanie z AT&T z poprzednich lat (niestety nie mam już dostępu do tamtej karty i stąd zakup tourist packa wcześniej a teraz Three)- AT&T po prostu dobrze, normalnie, stabilnie działa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 31 Mar 2018 15:12 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
Do PL widzę nie wysyłają? Szkoda
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 31 Mar 2018 15:24 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Z Amazona wysyłają. Jak nie ten link który podalem, to znajdzie się inny. Zamawiałem raptem 2 tygodnie temu i przyszło kurierem.
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group