Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 310 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 31 Mar 2018 17:16 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1714
Loty: 642
Kilometry: 1 085 513
srebrny
Ok, sprawdZę w w wolnej chwili bo ten link tylko UK
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
#42 PostWysłany: 12 Kwi 2018 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
john_doe napisał(a):
A propos T-Mobile Tourist Plan - jest po prostu do bani. Wybitnie kiepski zasięg, przynajmniej jeśli chodzi o Utah i Arizonę, ale również w LA czy SF nie było różowo. A cena jak "za zboże". Kompletnie nie warto.

Kurcze, ja miałem T-mobile (ale nie ten turystyczny) na objazdówce przez zachód USA i nie mogłem narzekać. Oczywiście w parkach narodowych czy pustkowiach Arizony i Utah traciłem zasięg internetu, ale jeśli jechałem np z mapą google to sama zapisywała trasę i w miasteczkach aktualizowała. Może nie jestem obiektywny, bo nie korzystałem z innej sieci, ale jeśli ktoś potrzebuje lekkiego internetu do znalezienia dobrej knajpki, wyznaczenia trasy z ominięciem korków czy przesłania zdjęcia to jak najbardziej polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 15 Kwi 2018 02:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Ja celowo korzystałem w tych rejonach zarówno z sieci działającej na infrastrukturze AT&T jak i sieci używającej nadajników T-Mobile co opisałem kilkanaście postów wyżej. Korzystałem równocześnie, na dwóch telefonach więc porównanie miałem dobre, z całym szacunkiem dla @john_doe zdecydowanie bardziej miarodajne. T-Mobile dużo częściej łapał sieć co zresztą trochę mnie zaskoczyło, nie ukrywam. Prawie zawsze gdy AT&T nie miało zasięgu (co zdarzało się stosunkowo często) T-Mobile działało. Na odwrót bardzo rzadko jeśli w ogóle.

Dlatego w te rejony zdecydowanie bardziej polecam T-Mobile albo operatorów, którzy korzystają z ich i infrastruktury. Jeśli np. Kalifornia czy Floryda to faktycznie lepiej działa AT&T.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 28 Maj 2018 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Czesc wszystkim, chcialabym zakupic wczesniej wspomniana karte t-mobile i mam pytanie - jak ogarnialiscie zakup takiej karty - czy po przylocie do USA mieliscie wpisany jakis adres sklepu t-mobile w mapach offline i tam najpierw jechaliscie kupic? Zastanawiam sie, jak to ogarnac :). My ladujemy w LA, wypozyczamy auto w Alamo i wtedy myslalam, zeby gdzies zakupic te karte - jakies propozycje :)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 29 Maj 2018 08:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
ja po prostu "podbiłem" do przypadkowego sklepu T-mobile. W LA jest ich pełno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 29 Maj 2018 09:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Aaa @kontrol, wlasnie pisalam wczesniej do Ciebie na priv :) i myslalam, ze juz nie wchodzisz na forum :P. Czyli bez problemu po drodze gdzies na taki sklep natrafie? Bo rozumiem, ze spod wypozyczalni wlaczyliscie mapy offline, zeby gdzies dojechac?


Ostatnio edytowany przez michzak, 29 Maj 2018 09:20, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 29 Maj 2018 10:48 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Fajnie, że wątek się odświeżył, w dodatku niejako mnie wywołaliście do odpowiedzi ;)
Każdy ma swoje odczucia i doświadczenia, ale ta mapka może wyjaśnić, skąd rozbieżności w naszym podejściu:
https://www.t-mobile.com/coverage/coverage-map

Na uwagę zasługuje pasek 'growth'.

Za to w tym roku, podczas dwóch pobytów w USA, testowałem Three.co.uk i jego prepaid plan- do znalezienia na brytyjskim Amazonie jako 'Internet On Legs'.
Cenowo chyba bardzo przystępnie, w dodatku karta nie traci ważności wcale, jeśli się jej użyje

Technicznie śmigało wszystko (poza tetheringiem, o czym uczciwie informują) a karta działa zarówno w ATT jak i TMobile.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 29 Maj 2018 18:38 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
Na lotnisku będziesz miał wifi. Albo w dowolnej knajpie/fastfoodzie/centrum handlowym po drodze...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 11 Cze 2018 12:06 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 119
Loty: 115
Kilometry: 322 543
niebieski
Ja ze swej strony gorąco polecam - Ultra Mobile. Dla mnie najlepsze w USA. Korzystałem w zeszłym roku na Florydzie i NYC, w tym roku sprawdzone na Hawajach, w Californi, Nevadzie, Arizonie i znów NYC - wszędzie działała bez zarzutu. Zarówno jakość połączeń jak i net LTE prawie cały czas optymalny. Oczywiście w rejonach Sekwoji, Death Valley itp odludzia nie działa jak każde inne. Według mnie nie ma prostszego/lepszego SIM.
Dodatkową zaletą są bezpłatne połączenia do PL ;)
Pakiet za 39$ (+15$ za kartę sim jak nie mamy) - w cenie 4GB LTE, po wykorzystaniu zwalnia do H+ ale za to już unlimited. Połączenia w US i oczywiście do PL bez dodatkowych kosztów.
W tym roku korzystałem przez 19 dni w US i pakiet starczył akurat do ostatniego dnia. Oczywiście jak komuś zabraknie GB to można dokupić pakiet i doładować konto online. Ewentualnie od razu droższy pakiet o +10$ i mamy LTE bez limitu.

Do kupienia w wielu punktach na mieście, na lotniskach raczej rzadziej z tego co widziałem. Bez żadnych kombinacji - dajemy telefon wymieniają kartę, konfigurują i gotowe.
https://www.ultramobile.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
wielkifreeman lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 26 Cze 2018 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Bubu69 napisał(a):
pisalam wczesniej do Ciebie na priv :) i myslalam, ze juz nie wchodzisz na forum :P.

Faktycznie ostatnio rzadko tu zaglądam.

Bubu69 napisał(a):
Czyli bez problemu po drodze gdzies na taki sklep natrafie? Bo rozumiem, ze spod wypozyczalni wlaczyliscie mapy offline, zeby gdzies dojechac?

Tak. W razie czego podjeżdżasz np pod przypadkowy McDonald's itp odpalasz Wi-Fi, znajdujesz motel czy punkt T-mobile (czy co tam chcesz) na googlemaps. Wyszukujesz trasę i jedziesz. W czasie drogi już nie potrzebujesz połączenia z netem. :)

edit. z tego co czytam to już wróciliście z roadtripa, ale zostawię tą wiadomość dla potomnych :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 26 Cze 2018 18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Hahaha, tak, juz wrocilismy, ale mimo wszystko dzieki za odpowiedz :lol:

To i ja zostawie wiadomosc dla potomnych, ze po prostu wyszukalam wczesniej w necie na stronie T-mobile liste sklepow w LA i znalazlam najblizszy sklep od wypozyczalni samochodowej, wpisalam adres do ulubionych w aplikacji Here i od razu po wypozyczeniu auta juz wiedzielismy gdzie jechac :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 04 Lip 2018 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 6
Ha, ja też jestem wielkim fanem T-Mobile, ale używam "Pay as you go" za 3 dolary za miesiąc.
Ale moja specyfika jest taka, że pracuję podczas podróży i też w stanach bywam systematycznie.

Nawet popełniłem posta na ten temat: https://zdalnyninja.pl/praca-zdalna-w-usa-internet/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 12 Sie 2018 22:06 

Rejestracja: 25 Lis 2017
Posty: 4
Sergio_ napisał(a):
Ja ze swej strony gorąco polecam - Ultra Mobile. Dla mnie najlepsze w USA.


Też mogę polecić Ultra Mobile, zasieg bdb, oprócz części parków narodowych gdzie nie ma większych miast w okolicy.
4Gb + nielimitowane połączenia i smsy (USA + m.in.Polska) + 5$ do wykorzystania w roamingu i ważność 30dni kosztowało mnie lekko powyżej $30
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 03 Wrz 2018 08:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2014
Posty: 100
Loty: 84
Kilometry: 171 198
@Sergio_ i @Qrak: czy korzystaliście z Ultra Mobile na zachodzie? Wybieram się na road tripa (Cali, Nevada, Utah i Arizona) i zastanawiam się jak tam jest z zasięgiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 03 Wrz 2018 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@Mixsa
Ultra Mobile to wirtualny operator, korzysta z infrastruktury T-Mobile. Tam gdzie T-Mobile ma zasięg, tam będzie miał go również Ultra Mobile.

Sam polecam Straightalk. Akurat Ultra Mobile cenowo wychodzi porównywalnie do Straightalk (za 10 GB netu $45 + $15 karta SIM + tax). Przewaga Straightalk jest taka, że przy aktywacji można sobie wybrać operatora między AT&T a T- Mobile. Ten pierwszy ma w gruncie rzeczy lepszy zasięg w USA a Ultra Mobile to tylko T-Mobile.

Przy czym moim zdaniem w okolicach LV i Wielkiego Kanionu (Arizona i Nevada), lepszy zasięg ma jednak T-Mobile a testowałem w tym samym czasie na jednej trasie AT&T oraz T-Mobile.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mixsa lubi ten post.
Mixsa uważa post za pomocny.
 
      
#56 PostWysłany: 03 Wrz 2018 12:37 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 119
Loty: 115
Kilometry: 322 543
niebieski
Mixsa napisał(a):
@Sergio_ i @Qrak: czy korzystaliście z Ultra Mobile na zachodzie? Wybieram się na road tripa (Cali, Nevada, Utah i Arizona) i zastanawiam się jak tam jest z zasięgiem.


Tak jak wspomniał @monroe Ultra Mobile korzysta z T-Mobile. Poniżej w linku masz mapę zasięgu to sobie spójrz czy tam gdzie będziesz to będzie zasięg. Chociaż według mapy CA-1 którą jechałem wzdłuż wybrzeża nie ma pokrycia ale nie było problemów z zasięgiem. Na zachodzie standardowo tylko brak zasięgu głębiej w Parkach Narodowych a tak to looz. Generalnie korzystałem i na zachodzie i na wschodzie i na Hawajach, nigdzie nie miałem problemu z korzystaniem zarówno GSM jak i LTE.

https://www.ultramobile.com/coverage/

Pozdrawiam,
Sergio_
Góra
 Profil Relacje PM off
Mixsa lubi ten post.
Mixsa uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 23 Wrz 2018 11:16 

Rejestracja: 09 Wrz 2018
Posty: 11
Loty: 22
Kilometry: 48 563
czy kartę ultramobile można zakupić przez internet z wysyłką do Polski?
czy można ją doładować np revoltem?
mam parę przesiadek w USA i chciałbym miec już lokalną kartę aktywną po wylądowaniu zeby nie latac i nie szukac punktu sprzedaży, podobno w terminalach na lotnisku raczej jej nie kupię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 24 Wrz 2018 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Gru 2011
Posty: 243
niebieski
Nie dalej jak wczoraj szperałem za tym.

To co znalazłem, to np. coś takiego jak: EZkonnect -> >>>klik<<< czy po prostu aukcję na eBuy'u -> >>>klik<<<.

W obu przypadkach, mowa o koszcie ok. 30 dolarów total (czyli z wysyłką) za pakiet $29. Kupując 2 karty SIM jest te 7-8 dolarów nawet taniej.
A zatem ... w sumie konkurencyjnie w stosunku do zakupu na miejscu w USA ;) .

Nie rozumiem jednak, dlaczego w tych ofertach jest jednak mowa o pakiecie 4GB danych (gdy na stronie UM za te pieniądze jest 5GB). Niezaktualizowane info?

Oraz nie wiem, jak w praktyce jest z tą wysyłką.
Wiem natomiast, że aktywacja powinna być wykonana w 30 dni (tylko od jakiej daty, się tak zastanawiam. Od daty zakupu?).
Cytuj:
SIM card must be activated within 30 days or you may lose the value on it.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 03 Paź 2018 13:23 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
UltraMobile obciąża odbiorców (rozmów lub SMS) w Polsce, czy jest to dla nich bezkosztowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 03 Paź 2018 13:28 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2277
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@Grzegorz40: nie ma technicznej możliwości aby obciążyć kosztem osobę odbierającą połączenie w Polsce posiadającą Polską kartę SIM / polski numer.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 310 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group