Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 13 Maj 2019 08:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
@mcichecki
Nowy Jork i Floryda
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 11 Lip 2019 13:58, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#122 PostWysłany: 13 Maj 2019 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@poszwin
Możesz też spróbować ze wspomnianym tutaj Surfroam (działa ale czasami miewają problemy) albo z Gigsky (tylko jest duża opłata za przesyłkę z SF do Polski, ponad 16 USD + karta 3,5 USD po zastosowaniu kodu zniżkowego - ostatnio zamówiłem 2 szt. więc koszty się rozłożyły na 2 osoby).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 13 Maj 2019 21:55 

Rejestracja: 07 Gru 2011
Posty: 473
Loty: 147
Kilometry: 197 752
niebieski
jadąc do Usa dużą uwagę przywiązywałem do internetu który ostatecznie w Usa nie zadziałał, przejechałem całe stany (LA-NY) i w sumie nie był potrzebny , trudno znaleźć miejsce prócz dróg gdzie nie ma darmowego wifi, hotele pkt gastronomiczne , centra miast.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 13 Maj 2019 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Polecam starter ukraińskiego operatora LifeCell, który ma mega fajną ofertę roamingową na cały świat :)
Np. 2GB na 30dni za 600 UAH ~ 90zł ale ten pakiet działa w każdym kraju ;)


.
_________________
Image
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 11 Lip 2019 14:00, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.
 
      
#125 PostWysłany: 13 Maj 2019 23:12 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 69
Loty: 10
Kilometry: 33 316
2 gb trochę mało i w sumie trochę drogo, sam używałem przez 7 dni pobytu w USA karty od simglob dodatkowo włożyłem ją do mobilnego routera i trzy osoby miały jednocześnie internet. Za 13 GB na 30 dni razem z przesyłką kurierską zapłaciłem 265zł. Ta firma posiada kilka innych opcji. Można również skorzystać z ofert na allegro.pl jest kilka ciekawych opcji. Ja osobiście wolałem skorzystać z profesjonalnej firmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 14 Maj 2019 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Update jeśli chodzi o kartę T-Mobile - nie mają już turystycznego planu za 30 $ 2 gb internetu i darmowe rozmowy w USA plus darmowe smsy do Europy. Teraz jest oferta za 40 $ i 10 gb internetu, reszta bez zmian :), jakby co ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 14 Maj 2019 20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
@hudyts @monroe

Mam kilka pytań odnośnie tego surfroam więc byłbym wdzięczny za odpowiedź ;)
1. Jaka jest (mniej więcej) prędkość netu z tej karty - wystarczy aby zamówić Ubera, odebrać wiadomość na messengerze/WhatsApp? Inne rzeczy jak filmy czy zdjęcia mnie nie obchodzą.
2. Jak działa w USA i w innych krajach? Faktycznie wszędzie jest internet (nawet wolny)?
3. Korzystaliście na telefonie z dual SIM czy wkładaliście do zwykłego telefonu jako jedyną kartę SIM? Jeżeli na dualu to wkładaliście do SIM slot 1 czy SIM slot 2? (dopytuję, ponieważ w FAQ na swojej stronie piszą niby żeby lepiej wkładać jako SIM slot 1)

Ogólnie ta karta - o ile faktycznie tak działa jak opisują na swojej stronie www - wydaje się być super opcją dla osób co sporo podróżują po różnych krajach świata i potrzebują okazjonalnie internetu aby właśnie zamówić Ubera/odebrać wiadomość (do innych czynności to wiadomo, że wtedy lepiej Wi-Fi). Mam rację? :)
Może macie jeszcze jakieś wskazówki co do tej karty, szczególnie odnośnie jej używania?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 14 Maj 2019 20:32 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Dziala roznie w roznych krajach od 2g po lte.
Ogolnie jak zaskoczy to dziala ok, ale kilka razy musialem usuwac ustawienia w tel. Przekladac do innego aparatu a nawet kontaktowac sie z supportem przez facebooka.
Ogolnie do ubera , whatsapp i poczty ok.
Na Youtuba szkoda kasy, lepiej wifi gdzies zlapać.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 15 Maj 2019 00:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@poszwin
Byliśmy na "majówce" w Kanadzie oraz 2 dni w USA (Detroit). Ja używałem Surfroam jako fizyczny dualSIM (slot 2), moja Luba używała konkurencyjnego GigSky też jako dualSIM ale w standardzie eSIM.

Zazwyczaj miałem HSPA+ lub LTE ale jeździliśmy po terenach zurbanizowanych. Moja Luba częściej jednak LTE i u niej nie występowały żadne przerwy w necie. U mnie, tak jak pisze @brzemia, problemy czasami były - ze 3 razy trzeba było zresetować ustawienia, bawić się z APNem (ale to proste wg instrukcji) co mimo wszystko było troszkę uciążliwe. Raz netu nie było przez parę godzin, mieli globalną awarię. Kontakt przez FB.

Przeglądaliśmy net, korzystaliśmy z Instagrama, whatsuppa, messengera a nawet Spotify. Jedna uwaga - w tym samym czasie i miejscu w centrum Ottawy dzwoniliśmy równocześnie do naszych rodziców przez whastuppa, rozmowy video. Surfroam miał opóźnienie w obrazie, GigSky nie miał. Nie wiem jednak czy nie była to wina netu i sprzętu po drugiej stronie.

Ogólnie całkiem OK jednak z tych dwóch bardziej polecam GigSky.

Przewagi GigSky nad Surfroam moim zdaniem:
- bardziej stabilne połączenie;
- mniej (u nas zero) awarii;
- prosta aplikacja do śledzenia stanu konta;
- taniej w ogólnym rozrachunku (ja wydałem 30 euro przez 9 dni, Moja Luba 25 USD za 2GB i jeszcze zostało jej w GigSky 0,5 GB a 2h słuchaliśmy poprzez Apple Car Spotify);
- eSIM (Pixel 3, iPXs, Windows 10) oraz fizyczny SIM (Android).

Przewagi Surfroam nad GigSky:
- rozliczana od zużytych MB (w GigSky kupujesz pakiety więc mniej nadaje się np. do RTW);
- roczna ważność środków na koncie (w GigSky pakiety są ważne określoną ilość dni);
- czasami działa w krajach w których nie działa konkurent (teoretycznie np. Kuba);
- tańsza karta SIM - płacisz tylko za wysyłkę, do tego wpłacone 15 euro masz do wykorzystania (karta przychodzi z Rygi).

Wkurzająca wada Surfroam: saldo konta do sprawdzenia na stronie a nie przez apkę.

W związku z powyższym do mojego Androida zamówiłem kartę SIM GigSky w czwartek (3,5 USD z kodem zniżkowym oraz 16 USD za wysyłkę do Polski). Wczoraj (wtorek) otrzymałem ją za pośrednictwem UPSa do pracy z samego Palo Alto :)

W przypadku eSIM korzystanie jest bajecznie proste - wystarczy zainstalować aplikację, wybrać pakiet i zapłacić za niego, uaktywnić dualSIM. Karta fizyczna tutaj nie występuje.

Pierwsza aktywacja pakietu z kodem promocyjnym na ich stronie (albo z polecenia) jest tańsza o 5 USD więc 2 GB można mieć za 25 USD a 5 GB za 45 USD - pakiet obowiązuje w Ameryce Płn. a nie tylko w USA co jest fajne (jednak należy tu też dodać wspomniane koszty wysyłki karty SIM więc opłaca się jeśli zamierzamy korzystać z niej również gdzie indziej). Tak samo np. region Azji - ta sama cena a mamy w tym pakiecie m.in.: Chiny, Tajwan, HKG, Makau, Malezję i Guam. Wygodne to bardzo, troszkę droższe jednak od np. ukraińskich prepaidów. Oczywiście lecąc np. do Tajlandii, Australii, Tajwanu czy pewnie kilku innych krajów na świecie bardziej opłaca się kupić kartę SIM lokalnego operatora ale z drugiej strony mamy wygodę przy korzystaniu i z Surfroam i GigSky, gdy "skaczemy" po kilku państwach.

Porównując cenniki Surfroam i GigSky (w przeliczeniu na 1 GB) na kierunkach mnie interesujących korzystniej wychodzi GigSky (Kanada, USA - różnica niewielka ale jest), Chiny, Wyspy Owcze (tu duża różnica na korzyść GigSky bo w nim stawki jak w Europie, Azji i Ameryce Płn. a w Surfroam bardzo drogo). Ameryka Płd. - też GigSky tańszy tylko przyznaję, że nie wiem jak będzie działał w tych krajach, nie testowałem jeszcze ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#130 PostWysłany: 18 Maj 2019 19:04 

Rejestracja: 07 Gru 2011
Posty: 473
Loty: 147
Kilometry: 197 752
niebieski
2 GB mało w USA ?? z darmowym wifi wszędzie ??? no chyba że ktoś na środku pustyni musi przesyłać filmy na youtuba
polecam plusa za 39 zł z 1 GB internetu można wykupić dowolnie wiele pakietów
Góra
 Profil Relacje PM off
Chupacabra lubi ten post.
Chupacabra uważa post za pomocny.
 
      
#131 PostWysłany: 18 Maj 2019 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Nie wiem czy to dobre miejsce na tego typu ogłoszenie, ale przywiozłam ze sobą kartę T-mobile kupioną 4 maja w USA za 43$ w ofercie na 30 dni z 10 gb internetu (w tym bezpłatne połączenia w USA i smsy). Z internetu korzystałam i nie wiem ile jeszcze zostało (nie wiem czy można to jakoś sprawdzić). Może ktoś akurat wyjeżdża i potrzebuje? Oddam w dobre ręce :), dajcie znaka!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 28 Maj 2019 10:50 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 119
Loty: 115
Kilometry: 322 543
niebieski
Sergio_ napisał(a):
Dokładnie jak wspomniał @marvolox to było prawie rok temu i jak pamiętam to była oddzielna opłata za kartę sim w salonie. Teraz faktycznie na stronie nie ma nigdzie o tym informacji tylko +1$ recovery fee. W sobotę lecę do L.A. to sprawdzę na miejscu i zaktualizuję informację ;)


Aktualizacja: faktycznie do ceny karty sim Ultramobile jak bierzemy na miejscu to trzeba doliczyć opłatę za aktywację +15$, plus taki że od razu wrzucą kartę do telefonu i aktywują i pozostaje tylko korzystać.
Korzystałem teraz w Californii, Arizonie, Nevadzie, Utah i nigdzie nie było jakichkolwiek problemów czy to z połączeniami czy netem. Oczywiście głębiej w P.N. braki w zasięgu ale naprawdę mało było "dziur" bez zasięgu.

Ja korzystałem teraz z planu za 49$ pakiet 30 dni, unlimited (50gb LTE, później zwalnia ale cały czas działa), darmowe połączenia do PL (kilka godzin wygadane bez problemu). To już 3 lub 4 raz jak korzystam z Ultra i zawsze byłem w pełni zadowolony.

Pozdrawiam,
Sergio_
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 28 Maj 2019 11:06 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Czy ktos w koncu przetestowal MTXa w USA? Zacytuje ich punkt z FAQ

Cytuj:
Coverage in the US is currently limited to Mi-Fi devices, USB modems or tablets (e.g. iPad) with LTE support in the following ranges:
25 (mandatory line),
26,
41.


Czy ktos probowal uzywac ich SIMa w USA w telefonie? Z powyzszego wynika ze tylko modemy i tablety ale to dosyc dziwne ograniczenie...
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 29 Maj 2019 08:50 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 21
Polecam pakiet w T-Mobile za ok. 80USD na 2 karty SIM. na każdą kartę przypada 10GB limitu LTE, plus można dzwonić i smsować po Stanach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 27 Cze 2019 18:57 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
art77 napisał(a):
2 GB mało w USA ?? z darmowym wifi wszędzie ??? no chyba że ktoś na środku pustyni musi przesyłać filmy na youtuba
polecam plusa za 39 zł z 1 GB internetu można wykupić dowolnie wiele pakietów

Dzięki za info. Kupiłem przed wyjazdem i to jest najlepsza oferta, na szybko, z Polski. Działa też np. w Turcji.
W USA działa w sieciach ATT i Tmobile. Do 39PLN trzeba dodatkowo mieć 5PLN na koncie. W tej chwili jest promocja, że po czterech doładowaniach jest jedna kwota za darmo i ważność konta na rok! Także ładujemy 4 x 10PLN i zostaje 10PLN na koncie, po aktywacji pakietu 1GB.
Ciekawe, że dla abonentów Plus'a ceny są wyższe.
Sam mam abonament w Tmobile i, o zgrozo, pakiet 500MB kosztuje :o 359,99PLN
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Internet i sieć w USA
#136 PostWysłany: 11 Lip 2019 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 23
Cześć!

jedziemy na dwa miesiące do USA. Musimy mieć sprawny i bezpieczny internet w laptopie (z hotspota w telefonie) wiec musimy zakupić kartę sim. Widziałem różne oferty, np Tmobile, Lycamobile, verizon.

Pytanie którą wybrać by nie mieć problemów z zasięgiem w USA, mieć najlepiej nielimitowany internet lub chociaż 30GB/miesiąc i mieć korzystną ofertę cenową.

Ktos ma doświadczenie ? Będę wdzięczny za każda radę. Pozdro!


Ostatnio edytowany przez Abcn, 11 Lip 2019 13:16, edytowano w sumie 1 raz
Doklejam, owocnego czytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 11 Lip 2019 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Na zachodzie korzystaliśmy z Tmobile i byliśny bardzo zadowoleni. Internet był prawie wszędzie i miał bardzo spoko prędkość. Tylko w Death Valley nie było dostępu do neta
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
carloso uważa post za pomocny.
 
      
#138 PostWysłany: 30 Lip 2019 10:17 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 12
-- 30 Lip 2019 10:15 --

RLPH napisał(a):
Polecam pakiet w T-Mobile za ok. 80USD na 2 karty SIM. na każdą kartę przypada 10GB limitu LTE, plus można dzwonić i smsować po Stanach


możesz podesłać linka do tej oferty, bo nie mogę znaleźć.

-- 30 Lip 2019 10:17 --

steel33333 napisał(a):
RLPH napisał(a):
Polecam pakiet w T-Mobile za ok. 80USD na 2 karty SIM. na każdą kartę przypada 10GB limitu LTE, plus można dzwonić i smsować po Stanach


możesz podesłać linka do tej oferty, bo nie mogę znaleźć.


chyba Ci o to chodziło:

https://prepaid.t-mobile.com/simply-prepaid

ale to oferta normalnie na jeden sim
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 31 Sie 2019 13:32 

Rejestracja: 04 Cze 2018
Posty: 95
Jaki teraz najlepszy jest internet żeby brać w podróży do USA? Dokładnie do NY.

Rok temu w Chicago miało Ultra mobile i było spoko. T-mobile z tego co widzę to już nie ma tego tourist planu co kiedyś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 31 Sie 2019 17:59 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
xyrxis napisał(a):
Czy ktos w koncu przetestowal MTXa w USA? Zacytuje ich punkt z FAQ
Cytuj:
Coverage in the US is currently limited to Mi-Fi devices, USB modems or tablets (e.g. iPad) with LTE support in the following ranges: 25 (mandatory line), 26, 41.
Czy ktos probowal uzywac ich SIMa w USA w telefonie? Z powyzszego wynika ze tylko modemy i tablety ale to dosyc dziwne ograniczenie...

Odpowiem sam sobie a przy okazji wskazowka dla innych. Dostalem odpowiedz od supportu MTX, mozna probowac korzystac z ich SIMa w USA jesli ktos ma opcje dualSIM. Ceny akceptowalne jak ktos nie bedzie ogladal filmow online.
Kod:
First of all, our SIM cards work only with tablets and WiFi routers there.
Phones are required there to be able to make an emergency call, and if this
condition is not fulfilled, the access to the network is being blocked. For
the reason that we provide only internet connection and no voice/sms services,
we recommend to use only tablets and routers in USA.

Please also note that devices made for European market could support different
LTE bands than those made to work in USA.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group