Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 145 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 19 Lut 2019 14:01 
Awatar użytkownika

niebieski
Asfalto napisał(a):
Mialem plusa w usa w NY i na florydzie, korzystalem z jakiegos pakietu euroatlantyckiego - zdecydowanie nie polecam. Bardzo rzadko byl zasieg, nie ma opcji ani na tym nawigowac, ani nawet chodzic po ulicach NY. Latwiej znalezc otwarta siec wifi w jakiejs knajpie niz korzystac z roamingu w tej sieci.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ja nie miałem żadnych problemów, korzystałem w NY, Waszyngtonie czy na Hawajach. Trzeba tylko pamiętać, że działa jedynie w oparciu o bodaj AT&T i T-Mobile.

PS. No i nie zapomnijmy, że w wielu miejscach USA po prostu... nie ma zasięgu. Np. w parkach narodowych - w Yellowstone zasięg każdej sieci kończył się dokładnie na bramie do parku :)
 Relacje PM off
JIK lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#102 PostWysłany: 19 Lut 2019 14:02 

Loty: 4
Kilometry: 13 255
Ostrzeżenia: 3
Zbanowany
niebieski
Wiesz, jak to mowia "rydz niz nic", ale mnie ten internet zawiodl bardzo. W kluczowych momentach rowniez go nie bylo, np. Kiedy chcialem wejsc do airlines arena na mecz NBA przez 40 min probowalem i sie nie udalo sciagnac poczty, a nie chcieli mnie wpuscic na podstawie wydrukowanego biletu. Moj internet z playa zalapal od razu, ale slono za to zaplacilem. Rowniez bedac na florydzie rzadko dzialal, nawet nie mowie tutaj o zadupiach takich jak everglades, ale nie dzialal nawet na south beach i w downtown. Jako opcja spoko, jesli jednak mocno chcesz na nim polegac to radze wybrac jakas lokalna opcje.

Relacje PM off
Bubu69 uważa post za pomocny.

#103 PostWysłany: 19 Lut 2019 14:07 

Loty: 4
Kilometry: 13 255
Ostrzeżenia: 3
Zbanowany
niebieski
My testowalismy go na samsung s8 i iphone 8. Nie napisalem ze go nie bylo, bo byl. Tylko nie dzialal tak, jakbym oczekiwal. Apropo's miejsc gdzie internetu w usa nie ma - moj z playa w tych miejscach dzialal po paru sekundach.

Na marginesie, to tylko moje zdanie. Nie musisz sie tym sugerowac.

Relacje PM off

#104 PostWysłany: 19 Lut 2019 14:16 
Awatar użytkownika

niebieski
To jeszcze dodam, że ja z karty Plusha korzystałem w starym Nexusie 4 (bez LTE) który robił jako hotspot (polecam do WiFi Calling).
Znajomy miał tę samą kartę (w sensie też Plush) kilkukrotnie w USA bezpośrednio w iPhone 7 i nigdy nie było problemu.
 Relacje PM off

#105 PostWysłany: 19 Lut 2019 14:30 
Awatar użytkownika

Loty: 28
Kilometry: 85 374
srebrny
No to mi pomogliście :lol: ! Nie, żartuję, ale kusi mnie cena - to jest na plus, 1 gb też powinien spokojnie wystarczyć. Rozumiem, że można kupić tę kartę stacjonarnie w sieci Plusa, czy internetowo? No i ile jest ważna od aktywacji (chyba też trzeba podpisać jakąś umowę :?: ?) - pytam, bo t-mobile kupiony w usa był ważny przez 3-tyg.
Jeśli jednak nie załączy się internet jak będziemy potrzebowali czegoś do wejścia na mecz NBA, tj,. Ty @Asfalto, to koniec :P !!! Wyrzucę ten tel aż za stadion :)! My też S8 i Iph8, więc powinno działać...
@Blackall - to fakt, zasięg w parkach jest znikomy, aczkolwiek mi tylko uciekł w Yosemite, tam dopiero jest dziura :D ! Ale dzięki za podpowiedzi, w razie czego zwrócę też uwagę, aby wybrać operatora AT&T lub T-mobile, wiem, że oni mają największy zasięg i często w różnych miejscach jeden lepszy od drugiego.
 Relacje PM off  

#106 PostWysłany: 19 Lut 2019 15:09 
Awatar użytkownika

niebieski
Kupujesz starter Plusha (na kartę), żadnych umów. Musisz tylko zarejestrować kartę (ja rejestruję przez jeden z banków, ale można w sklepie operatora czy od razu w kiosku).
Plus ma rok ważności konta po włączeniu kodem: https://www.plushbezlimitu.pl/na-karte
 Relacje PM off

#107 PostWysłany: 12 Kwi 2019 11:06 
Awatar użytkownika

Loty: 58
Kilometry: 117 666
złoty
Poproszę tak łopatologicznie jak to możliwe.
Lecę do USA na 27 dni.
Jaką konkretnie kartę SIM mam kupić w USA aby mieć jakieś 100-200 minut na rozmowy wewnętrzne w USA i ze 2GB internetu.
W kwestii nowinek technologicznych jestem 100 lat za Flintstonsami, nie mam smartfona, karta będzie przekładana z Nokii 8110 do tableta.

#108 PostWysłany: 12 Kwi 2019 11:48 
Awatar użytkownika

Loty: 114
Kilometry: 245 851
srebrny
@eskie my korzystaliśmy z oferty T-mobile. Zasięg i internet był wszędzie, tylko w Death Valley był problem. Cenowo powinno się wahać od 40 do 70USD

Karty sim dzielą się na 3 rozmiary - standard, micro i nano. Sprzedawane są jako 3w1. Po wyjęciu z opakowania możesz wyłamać odpowiedni rozmiar. Wygooglowałem nokię, o której piszesz i internety twierdzą, że pasuje micro oraz nano. Wygoogluj sobie model tabletu i sprawdź jaka tam karta wchodzi. Jeżeli taka sama jak do telefonu to wystarczy ją przekładać bez kombinacji z rozmiarami
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.

#109 PostWysłany: 12 Kwi 2019 11:52 

złoty
@eskie
polecam jeszcze post #79, żeby upewnić się, że twój telefon będzie obsługiwał pasma wykorzystywane przez wybranego operatora.
 Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.

#110 PostWysłany: 12 Kwi 2019 14:36 
Awatar użytkownika

Loty: 58
Kilometry: 117 666
złoty
@xkr, i to już dla mnie za dużo. Nie ogarniam, a dziecko w szkole... :oops:

Nie chcę LTE, potrzebuję awaryjnie mieć internet na jakimś zadupiu aby wrócić na właściwą drogę, ewentualnie zadzwonić do hotelu, że się spóźnię.
Telefon Nokia 8110
Tablet Lenovo Yoga Tab 3 Pro.

#111 PostWysłany: 20 Kwi 2019 19:39 

Z takim telefonem to tylko H2O od ATT, T-Mobile nie będzie działać.
 Relacje PM off  

#112 PostWysłany: 20 Kwi 2019 21:13 

niebieski
Miał ktoś okazję korzystać z karty MTX w USA? Według FAQ wspierają oni 3 częstotliwości: 1900 MHz (Band 25), 850 MHz (Band 26), 2500 MHz (Band 41). Wszystkie te częstotliwości dotyczą LTE wg. tabelki z wiki. Mam jakiś stary przenośny punkt dostępowy, który wspiera następujące częstotliwości:
Cytuj:
• HSDPA/HSUPA: 2100/900 Mhz
• Quad-band EDGE/GPRS: 850/900/1800/1900 Mhz

Wychodzi na to, że nie udałoby się połączyć z siecią w związku z tym, że access point nie wspiera LTE?

#113 PostWysłany: 29 Kwi 2019 10:51 
Awatar użytkownika

Loty: 262
Kilometry: 238 667
niebieski
Czyli masz telefon z 3G. LTE to tylko częstotliwości transferowe danych i nie obsługują połączeń głosowych. Spokojnie Twój telefon będzie działał korzystając z 3G.
 Relacje PM off
mcichecki lubi ten post.
mcichecki uważa post za pomocny.

#114 PostWysłany: 30 Kwi 2019 23:15 

mcichecki napisał(a):
Miał ktoś okazję korzystać z karty MTX w USA? Według FAQ wspierają oni 3 częstotliwości: 1900 MHz (Band 25), 850 MHz (Band 26), 2500 MHz (Band 41). Wszystkie te częstotliwości dotyczą LTE wg. tabelki z wiki. Mam jakiś stary przenośny punkt dostępowy, który wspiera następujące częstotliwości:
Cytuj:
• HSDPA/HSUPA: 2100/900 Mhz
• Quad-band EDGE/GPRS: 850/900/1800/1900 Mhz

Wychodzi na to, że nie udałoby się połączyć z siecią w związku z tym, że access point nie wspiera LTE?

W USA ten modem tylko w 2G by działał, nawet nie w 3G (HSPA/UMTS). Więc nie będzie w ogóle przydatny w USA, niestety.
 Relacje PM off
mcichecki lubi ten post.
mcichecki uważa post za pomocny.

#115 PostWysłany: 05 Maj 2019 01:28 

Hej,
nie umiem znaleźć informacji skąd wzieło wam się ta opłata 15$ za kartę w Ultra mobile? Pakiet wydaje się bardzo fajny, ale ta opłata mnie trochę martwi raczej nie z powodu jej wysokości, ale tego, że nie ma o niej żadnej informacji.
Kartę chciałbym kupić w LA. Z ich strony wynika, że punktów zakupu karty jest ogrom.

Pozdrawiam
 Relacje PM off  

#116 PostWysłany: 05 Maj 2019 13:55 

Chyba chodziło Ci o post z dnia 11.06.2018, str.3, Sergio_:
"Pakiet za 39$ (+15$ za kartę sim jak nie mamy) - w cenie 4GB LTE, po wykorzystaniu zwalnia do H+ ale za to już unlimited. Połączenia w US i oczywiście do PL bez dodatkowych kosztów."

Ultramobile:
Aktualnie za 29$ mamy juz 5GB LTE. Więc domyślam się, że obniżyli ceny i karta sim jest za darmo (chociaż nie wiem czy w salonie będzie za darmo).
Sama nazwa mówi Plan & SIM Kit.
https://www.ultramobile.com/product/29-plan-sim-kit/

5GB of 4G LTE, Unlimited Data at Lower Speeds
Unlimited Calling to USA & 80+ Intl Destinations
Unlimited Domestic and Global Text
$5.00 Call Anywhere Credit (JEST TO KREDYT POZA USA & 80+ Intl Destinations ?)
$5.00 One-Time Intl Rollover Roaming Credit (NIE ROZUMIEM TEGO ZDANIA)
Mobile Hotspot Capable
$24.00 for Domestic Service and $5 for International Services provided by PLD, LLC (NIE ROZUMIEM TEGO ZDANIA)

(SIM + $1 Regulatory Recovery Fee)

* In an effort to ensure the best possible experience for all our customers, unlimited data subscribers consuming in excess of 30GB of data prior to the expiration of their 30-day pre-paid cycle may have subsequent data speeds slowed and/or deprioritized during times of congestion or heavy network usage for the remainder of such applicable 30-day cycle.
.................

Straight talk
Karta sim kosztuje 1 $ + najtańszy pakiet 3 GB jest za 35$ na 30 dni. Drożej niż powyżej.

https://shop.straighttalk.com/shop/en/s ... ne-sim-kit

SERVICE DAYS: 30 Days.
TALK: Unlimited Nationwide.
DATA: First 3GB of Data as High Speed then 2G*
 Relacje PM off
wielkifreeman lubi ten post.
marttynna uważa post za pomocny.

#117 PostWysłany: 06 Maj 2019 10:43 

Loty: 81
Kilometry: 228 768
niebieski
Dokładnie jak wspomniał @marvolox to było prawie rok temu i jak pamiętam to była oddzielna opłata za kartę sim w salonie. Teraz faktycznie na stronie nie ma nigdzie o tym informacji tylko +1$ recovery fee. W sobotę lecę do L.A. to sprawdzę na miejscu i zaktualizuję informację ;)
 Relacje PM off  

#118 PostWysłany: 07 Maj 2019 23:21 
Awatar użytkownika

Loty: 21
Kilometry: 22 773
niebieski
Nie polecam wam internet z plusa, niestety na miejscu nie działał. Sprawdzałem w trzech różnych telefonach. Będę składał reklamacje.
Skończyło się tak, że kupiliśmy kartę z simply mobile w Best Buy za 26$ + tax za 3Gb i rozmowy w stanach. Sieć działała bardzo dobrze (T-mobile)

Image
 Relacje PM off  

#119 PostWysłany: 12 Maj 2019 10:49 

niebieski
@lousylucky w jakim mieście/stanie? Zastanawiałem się nad Plusem i pakietem euroatlantyckim w SF i San Jose.

#120 PostWysłany: 12 Maj 2019 12:14 
Awatar użytkownika

Loty: 101
Kilometry: 325 913
niebieski
Jaką kartę SIM polecacie do USA na moim przykładzie?
Wybieram się w październiku na 2 tygodnie na wschodnie wybrzeże a potem na 10 dni w okresie sylwestrowym na zachodnie wybrzeże. Karta miałaby być tylko do internetu, który byłby używany okazjonalnie (zamówienie Ubera, wysłanie jakiś wiadomości przez Messengera/WhatsApp) więc nie musi być to szybki internet i nie wiadomo ile gb. Jako że pomiędzy podróżami będzie raptem 3 miesiące przerwy więc fajnie jakby ta karta działała podczas obu wyjazdów.
W tym wątku pojawiło się sporo różnych propozycji więc nie wiem co wybrać... Oczywiście nie chciałbym dużo wydać :)
Może ta karta Three UK? Jak ona się sprawuje? A widziałem na portalach aukcyjnych, że można ją kupić za grosze (jedyny problem to potem ją doładować ale też są różne vouchery na portalach aukcyjnych).
 Relacje PM off  

[ 145 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 6 gości