Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 239 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Hotele all w Tabie
#1 PostWysłany: 11 Gru 2017 13:42 

Rejestracja: 16 Lis 2017
Posty: 6
Wielkie podziękowania dla ludzi którym chciało sie napracować tutaj dla wiedzy i wygody innych, szczególnie dla @Featureless, @wojtura i przede wszystkim @mimao.
Mam pytanie o El wekalę i sofitel i Strand Beach a w zasadzie o all inclusive w tych hotelach. Słyszałam że w El wekali podrożał z 10do 15$, a o pozostałych nie wiem nic. Lecimy do Ejlat_Ovda, ale chyba zawakacjujemy w Egipcie. gdyby ktoś coś wiedział o tych hotelach to proszę o znak brwiami


Ostatnio edytowany przez Zeus, 13 Gru 2017 16:50, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 11 Gru 2017 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 135
Loty: 36
Kilometry: 64 407
W Sofitelu All kosztuje 25$. Moim zdaniem nie warto. Byłem początkiem grudnia, pusto, jeden bar otwarty z niewielkim wyborem teoretycznie otwarty do 22 ale o 18 to było już "pozamiatane" Można było kupić samą kolację za 10$ lub zamówić coś do pokoju.
Sam hotel ok. Czysto, ładnie, przestronnie, sauna, siłownia w cenie. Woda w basenach zimniejsza niż w morzu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele AI w Tabie
#3 PostWysłany: 11 Gru 2017 15:09 

Rejestracja: 18 Wrz 2017
Posty: 3
My byliśmy w Strand Hotel przepiękny miła obsługa czynne wszystkie bary all kosztuje 20 dolarów ale naprawdę wart dużo małorozcieczonego alkoholu co do El Wekala to też fajny i tani Hotel natomiast nie jest czynny basen i trwają tam obecnie remonty duży Hałas ale po romoncie na pewno będzie ekstra
Jeśli jesteście zainteresowani to organizuje wyjazd dla 8 osób fajne towarzystwo w dniu 27 luty do 13 marca w Sharmie Hotel 4 gwiazdkowy z opcją all a cena to 1500 zł na osobe jak jesteś zainteresowany to ozesz leciec z nami napisz na arni37@poczta.onet.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
wilczagorka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hotele AI w Tabie
#4 PostWysłany: 11 Gru 2017 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Był ktoś z Was ostatnio The Bayview Taba Heights Resort, czy jest godny polecenia?
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele AI w Tabie
#5 PostWysłany: 11 Gru 2017 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
Kilka dni temu wróciliśmy . Mieszkaliśmy w Wekali, śniadanie w cenie. All inclusive 15USD, a sama kolacja 5USD , All z Wekali działa w Strandzie. W zasadzie rano ruszaliśmy do Stranda i tam spędzaliśmy całe dni . Baseny w Wekali otwierają 15 grudnia. Uważam że na prawdę warto. Po dwóch miesiącach szwędania po kilku kontynentach i nocowania w różnych miejscach lepszych lub gorszych trochę luksusu się przydało .

Wysłane z mojego ASUS_Z00ED przy użyciu Tapatalka
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650


Ostatnio edytowany przez Zeus, 13 Gru 2017 16:48, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele AI w Tabie
#6 PostWysłany: 11 Gru 2017 16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Ale Hotel Strand Taba Heights Beach to chyba inny obiekt niż ten o który pytam tj. The Bayview Taba Heights Resort?
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele AI w Tabie
#7 PostWysłany: 11 Gru 2017 21:56 

Rejestracja: 16 Lis 2017
Posty: 6
@pifko, czy dobrze zrozumiałam: ? Mając wykupiony all w El Wekali , mogę korzystać z infrastruktury i all inclusive obu hoteli? Nawet jeśli ten w Strand Beach jest droższy i lepszy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele AI w Tabie
#8 PostWysłany: 12 Gru 2017 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
Uściślając: możesz korzystać z całej infrastruktury Stranda, basenów, sali fitness (ale sauny i basenu wewnętrznego już nie), wszystkich barów, zarówno tych na plaży jak i w restauracji Beach View oraz baru w lobby od 10-22. Z posiłków teoretycznie tylko lunch 13-15 ale z powodu ubogiego asortymentu Wekali jedliśmy w Strandzie tez śniadania ( 7-10) i obiadokolacje (19-22). Pomarańczowa opaska All jest i w Wekali i w Strandzie i nikt drobnego druczku z nazwą hotelu nie czytał więc stołowaliśmy się tylko w Strandzie. Busiki zaczynają jeździć od 9.00 wiec na śniadanko do Stranda szliśmy te 1500m piechotą.

Wysłane z mojego ASUS_Z00ED przy użyciu Tapatalka
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650


Ostatnio edytowany przez Zeus, 12 Gru 2017 10:59, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele AI w Tabie
#9 PostWysłany: 12 Gru 2017 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
przemos74 napisał(a):
Ale Hotel Strand Taba Heights Beach to chyba inny obiekt niż ten o który pytam tj. The Bayview Taba Heights Resort?
Aj. Z tej długiej nazwy nie wyłapałem tego jednego najważniejszego: Bayview.
Niestety na temat tego hotelu nic nie wiem.

Wysłane z mojego ASUS_Z00ED przy użyciu Tapatalka
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele AI w Tabie
#10 PostWysłany: 12 Gru 2017 22:00 

Rejestracja: 14 Lip 2016
Posty: 94
Ten Sofitel wygląda super!
Ja tam chcę;-))))
Ktoś może był i tu i w Strandzie?Stranda ma jeden plus-mają 3 osobowe pokoje, a nas może lecieć nieparzysta liczba, jak parzysta poleci to na bank Sofitel.
Rafa przy Strandzie dużo słabsza?
Robią jeszcze wycieczki łódką na pływanie?W jakiej cenie, ktoś był może?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele AI w Tabie
#11 PostWysłany: 12 Gru 2017 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
z tego co wyczytałem to Sofitel ma najlepsze czasy za sobą, wybrałem więc Stranda i ze względu na ponoć fajną rafę Playa i może ktoś podpowie czy jest sens przemieszczać się do Playa czy wydłużyć pobyt w Strandzie ?, z Bayview zrezygnowałem ze wzgl na wysokie dopłaty do AI
Góra
 Profil Relacje PM off
Santina lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hotele AI w Tabie
#12 PostWysłany: 12 Gru 2017 22:44 

Rejestracja: 14 Lip 2016
Posty: 94
Kostku a kiedy lecisz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele AI w Tabie
#13 PostWysłany: 12 Gru 2017 23:01 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Byliśmy w Sofitelu Taba 4-9.12.
AI kosztuje $25 od osoby.
@grens
Bar przy plaży/basenie rzeczywiście jest otwarty do 17-18 ale wtedy po prostu robi się ciemno i nikogo i tak by tam nie było.
Natomiast normalny, duży bar przy recepcji jest otwarty do 23 lub 24. Można w nim korzystać a AI w godz. 10-22.

Mimo wszystko nie polecam AI z kilku powodów:

Śniadania są od 8:30 do 10:00
Lunch w godz. 13:00-14:30 - to powoduje, że trzeba się zbierać z plaży w najlepszych godzinach
Obiad/kolacja jest w godz. 19:00-21:00

Obok baru przy plaży/basenie są w godz. 15-17 przekąski ale w praktyce oznacza to marne hot-dogi, chipsy i lody.

Z alkoholi mamy kiepskie piwo, lokalne: wódka, brandy, gin i whisky (to ostatnie smakuje jak przepychacz do rur). Ja piłem głównie gin z tonikiem bo najbardziej trzymał jakikolwiek poziom.

Według mnie dużo lepszym rozwiązaniem jest kupienie alkoholu w sklepie bezcłowym na przejściu między Izraelem a Egiptem. Przykładowo Bombay Sapphire London Dry Gin kosztował rewelacyjne $9,99 za litrową butelkę!

Do tego można dokupić obiad/kolację za $10 od osoby i ten posiłek najbardziej trzyma poziom, ponadto na lunch i obiad/kolację jest całkiem przyzwoite czerwone wytrawne wino.

Jeśli komuś nie wystarczy śniadanie i obiad/kolacja to zawsze można po zachodzie słońca podjechać bezpłatnym busem do mini centrum handlowego w El Wekala i tam jest Pizzeria z pizzą za 9-11zł. (ale osobiście jej nie polecam), jest też restauracja gdzie są między innym owoce morza i tutaj można już zjeść coś naprawdę dobrego za niewielkie pieniądze (polecam pyszną kanapkę z kalmarami za 10zł.).

Jeśli ktoś będzie chciał to mam namiary na sprawdzonego taksówkarza. Za transport 2 osób z Sofitela do granicy w Tabie zapłaciliśmy świetne $10 - był punktualnie o 6 rano, tak jak się umówiliśmy dzień wcześniej. Można się z nim skontaktować bezkosztowo przez WhatsApp-a.


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 28 Lut 2018 10:30, edytowano w sumie 1 raz
ort
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
Santina uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hotele AI w Tabie
#14 PostWysłany: 13 Gru 2017 00:33 

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 494
Loty: 49
Kilometry: 49 405
niebieski
Również miałem okazję nocować w Tabie- dokładniej w Sofitelu, tak więc dorzucę swoje trzy grosze.

Najważniejszym moim zdaniem jest fakt, iż tylko obsługa w Sofitelu mówi po Angielsku. W żadnym z reszty hoteli nie dogadacie się po angielsku z nikim za wyjątkiem maksymalnie jednej osoby na zmianie.

Co do standardu hotelu, uważam, że trzyma poziom. Jeśli nie macie ugadanego transportu wcześniej, polecam zamówić taksówkę z hotelu. Koszt 25$/2os, jednak standard podróży jest bez porównania. Podjedzie kulturalny mówiący perfekcyjnym angielskim kierowca, nowym S-linem. Przez wszystkie kontrole przemgniecie w mgnieniu oka.

Na pewno nie polecam all in, ponieważ większość z bufetu jest raczej średnio jadalna. Najkorzystniej jest pozostać przy wersji śniadań i dalej korzystać z kolacji, bądź ala carte.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele AI w Tabie
#15 PostWysłany: 13 Gru 2017 02:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
lecimy 22-29. 12. i pytanie przy okazji, czy w tym free shopie na granicy spakują tak alkohol żeby przejść kontrole w Ovdzie przed wylotem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele AI w Tabie
#16 PostWysłany: 13 Gru 2017 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 135
Loty: 36
Kilometry: 64 407
Santina napisał(a):
Stranda ma jeden plus-mają 3 osobowe pokoje, a nas może lecieć nieparzysta liczba, jak parzysta poleci to na bank Sofitel.

Ja byłem sam i z tego co pamiętam wyszło 30-40 zł drożej niż gdybym dzielił pokój z drugą osobą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele AI w Tabie
#17 PostWysłany: 13 Gru 2017 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 135
Loty: 36
Kilometry: 64 407
kendi napisał(a):
Jeśli ktoś będzie chciał to mam namiary na sprawdzonego taksówkarza. Za transport 2 osób z Sofitela do granicy w Tabie zapłaciliśmy świetne $10 - był punktualnie o 6 rano, tak jak się umówiliśmy dzień wcześniej. Można się z nim skontaktować bezkosztowo przez WhatsApp-a.


Nas z kolei taksówkaż wystawił i nie przyjechał w ogóle. Warto to brać pod uwagę przy planowaniu dojazdu na lotnisko. Zabrałem się okazją z głównej drogi za 10E po krótkich acz stanowczych z mojej strony targach. (Bo to była jedyna gotówka jaką miałem ;) )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele AI w Tabie
#18 PostWysłany: 13 Gru 2017 09:25 

Rejestracja: 14 Lip 2016
Posty: 94
Jak patrzę na bookingu to w wielu hotelach wychodzi niewielka różnica np. w Bayview 419zł dla 2 osób vs. 394zł dla jednej (na moje daty oczywiście), w Movenpiku podobna różnica tyle, że drożej;-).

Greens ale to właśnie ten taksówkarz Cię wystawił?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele AI w Tabie
#19 PostWysłany: 13 Gru 2017 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 135
Loty: 36
Kilometry: 64 407
Jeżeli masz na myśli tego z postu @kendi to nie. Ten nasz to był taki młody chłopak który przywiózł nas do hotelu z granicy. Zaoferował transport powrotny, potwierdził przyjazd przez telefon i nie pojawił się. Telefonu też już nie odbierał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Santina uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hotele AI w Tabie
#20 PostWysłany: 13 Gru 2017 10:33 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
kostek966 napisał(a):
lecimy 22-29. 12. i pytanie przy okazji, czy w tym free shopie na granicy spakują tak alkohol żeby przejść kontrole w Ovdzie przed wylotem ?

Na pewno nie. Notomiast w Ovdzie przy kontroli bezpieczeństwa nikt nie zabiera wody, może być w bagażu, może być w ręce. Być może puszczają również alkohol ale nie próbowałem. Może potwierdzi to ktoś kto testował taką opcję.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 239 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group