Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 220 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Hotele All w Tabie
#61 PostWysłany: 03 Sty 2018 21:31 
Awatar użytkownika

Loty: 232
Kilometry: 373 102
złoty
Więcej szczegółów może? Np na bookingu masz dopisek, że poza kwotą wyszczególnioną dojdą podatki płatne na miejscu. W sumie wychodziło ich z 24%. Na amerykańskiej expedii owe podatki są wliczone.

#62 PostWysłany: 03 Sty 2018 21:42 

platynowy
tak, nawet na booking,com podają ceny netto bez podatków, które wynoszą ok.20% sumy, całość pojawia się przed samą płatnością,
ja korzystam z internetu w hotelu, ale można też kupić kartę egipską, np. na dworcu busów w Tabie za Movenpickiem, nie są drogie ale lepiej żeby zainstalował ją miejscowy, bo trzeba albo przedzwonić albo smsem uzyskać aktywację a wszystko jest napisane ich wężykami
 Relacje PM off
luftairways lubi ten post.
luftairways uważa post za pomocny.

#63 PostWysłany: 03 Sty 2018 23:28 

Kian napisał(a):
pytanie Mövenpick Taba Resort
jaka doplata do all? za 4 dni zs sniadaniami chca 600 a za all 1080. licze ze w hotelu bedzie taniej zwlaszcza za jade sam'
czy na 100% dojde z granicy do hotelu z buta?
czy oddadza mi oplate wyjazdowa czy tez w ogole jej noe pobiora- nie wiem ile kasy zmienic?

czy ktos nie wybiera sie od08.01 do 12.01 i nie chce dzielic ze mna pokoju ? :D

bilet kupilem 5 minut temu z poznania za 66zl rt

Dopłata do all 35 USD za dobę/osoba. Info dzisiejsze z hotelu.
 Relacje PM off  

#64 PostWysłany: 05 Sty 2018 23:27 
Awatar użytkownika

Loty: 104
Kilometry: 466 167
a jak z zemsta faraona?

#65 PostWysłany: 05 Sty 2018 23:30 

złoty
Jest gratis ;) .
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#66 PostWysłany: 05 Sty 2018 23:36 

platynowy
u nas bez problemów
 Relacje PM off

#67 PostWysłany: 06 Sty 2018 13:11 
Awatar użytkownika

Loty: 360
Kilometry: 544 363
srebrny
Ja też nigdy nie miałem problemów a kilka razy byłem. Nie pij wody z kranu, uważaj na podejrzane lody i powinno być ok :)

luftairways napisał(a):
a jak z zemsta faraona?

#68 PostWysłany: 06 Sty 2018 16:37 

Tytułem uzupełnienia tematu o dopłatach do all incl. sprawdziłem jeszcze dopłaty do all z BB w Nelson Taba Hotel , soft 27 US/osoba/doba a hard z alkoholami 37 USD osoba doba.

Wychodzi raczej średnio, szczególnie przy w miarę małej różnicy między BB i HB.

Przy okazji zapytam osoby, które były w Nelson Hote Taba o ceny napojów (soft drinki czy piwo), co by pozwoliło ocenić opłacalność takiej dopłaty. I drugie pytanie czy na miejscu można w bardziej sensownej cenie niż wynika to w opcji na booking.com zamienić pokój standard w głównym budynku na część village.
 Relacje PM off  

#69 PostWysłany: 06 Sty 2018 17:03 
Awatar użytkownika

Loty: 200
Kilometry: 375 582
niebieski
To ja też dodam jeszcze w temacie Taba Nelson Hotel - jeśli ma się już wykupioną opcję HB to wtedy dopłaty do all inclusive wynoszą 15 USD za soft i 25 USD za hard.
 Relacje PM off  

#70 PostWysłany: 06 Sty 2018 18:52 
Awatar użytkownika

Loty: 128
Kilometry: 82 783
niebieski
olus napisał(a):
15 USD za soft i 25 USD za hard.

Co to jest all inclusive hard? :)

#71 PostWysłany: 06 Sty 2018 18:58 

jacob94 napisał(a):
olus napisał(a):
15 USD za soft i 25 USD za hard.

Co to jest all inclusive hard? :)

nazewnictwo managera z Nelsona :lol:

Cytuj:
all inclusive option its available and the supplement will be as
below from Bed and breakfast :

Soft all-inclusive (With soft drinks): $27 per person per night
Hard All-inclusive: $37 (With alcoholic) per person per night
 Relacje PM off  

#72 PostWysłany: 06 Sty 2018 19:05 
Awatar użytkownika

Loty: 128
Kilometry: 82 783
niebieski
With alcoholic może również znaczyć "z alkoholikiem", co by się zgadzało z tym hard. :D
Sudoku lubi ten post.

#73 PostWysłany: 06 Sty 2018 20:52 
Awatar użytkownika

Loty: 360
Kilometry: 544 363
srebrny
Może haszysz w cenie w tym hard :)

#74 PostWysłany: 06 Sty 2018 20:55 
Awatar użytkownika

Loty: 200
Kilometry: 375 582
niebieski
@jacob94 Jak dziwnie by to nie brzmiało, właśnie takie hotel stosuje nazewnictwo :)
 Relacje PM off  

#75 PostWysłany: 07 Sty 2018 14:52 
Awatar użytkownika

Ahmed dowiózł na miejsce koledzy taksiarze go znaleźli bo nie odbierał telefonu uczynni po nocy trochę straszno ale wszystko w porządku

#76 PostWysłany: 08 Sty 2018 21:01 

Loty: 272
Kilometry: 481 946
niebieski
byłem w dwie osoby w El Wekali na przełomie roku i kilka spostrzeżeń i komentarzy:

transport:
-dolot do Eilatu - nie bookowałem 282 zawczasu bo spodziewałem się dłuższej kontroli Izraelczyków i tak się stało. Chyba z racji sporej ilości osób "zatrzymanych" czekałem 2h na swój paszport (prawdopodobnie za wizę irańską). Sama rozmowa w pokoju krótka i spokojna. Najgorsze było oczekiwanie i nic nie robienie.
Jako, że o 16 nie da się z lotniska odjechać normalnie to poszliśmy do drogi licząc na stopa ale ruch nie za duży i w końcu zabrała na taxa do miasta za 100 szakali. Jako, że piątek po 17 to do samej granicy też taxą 40 szakali bo już autobusy 15/16 nie jeżdżą
-sama granica szybka i bezbolesna
po stronie egipskiej za dużo taxi czy busików nie stało już ale ktoś się znalazł. ogólnie raczej pustki i nie mieliśmy za bardzo wyboru, negocjacja ceny nie szła dobrze plus było już ciemno; wyszło po 10 usd/os
-z powrotem 1 stycznia skorzystaliśmy z polecanego tutaj Ahmeda, który nie chciał za 10usd jechać tylko za 15usd i za tyle pojechaliśmy (7,5/os)
(podany wcześniej numer do Ismaila jest za krótki)
Ahmed komunikuje się za pomocą whatsupa i nagrywa swoje wiadomości głosowe
z granicy jechaliśmy 282 (bilety opłacone przez net odebrałem u kierowcy). co ciekawe kierowca odmówił wejścia na pokład kilku osobom które chciały kupić bilet u niego i które miały lot późniejszy niż nasz Poznań czy Berlin czy Paryż, kazał jechać następnym
autobus dojechał na lotnisko jakieś 20 minut przez rozkładowym czasem

Hotel:

wykupiłem przez ich stronę 3 nocy ze śniadaniem. Na miejscu dokupiliśmy HB za 5usd/os/dzień
nie dało się wykupić na 31 grudnia bo nie robili obiadu bo Strand robił imprezę sylwestrową i oni namawiali by zapłacić i tam iść (było to trochę nie zrozumiałe bo powiedzieli nam, że obligatory party ale, że nie musimy na razie płacić tylko się namyślić czy chcemy i dać im szybko znać)
zapłaciliśmy bo na imprezę sylwestrową chcieliśmy pójść - 30usd/os
HB jest ok ale posiłki rano i wieczorem przez 2 dni były w zasadzie takie same i jakbym miał tam dłużej siedzieć to by nie było fajnie.
Mieliśmy problem gdzie zjeść między 14-17 bo jedyną otwartą knajpą był Flying Carpet przy Wekali. Jedzenie ok, pyszna zupa z rozmaitościami morza ale czekanie prawie 45minut na danie jest słabe...i to w dwa dni z rzędu.
Co rzuca się w oczy to pustki, nie tylko o okolicy hotelu ale też na plaży czy basenie. Wieczorem pierwszego dnia była impreza przy Wekali to sporo osób przyszło ale gdzie oni się podziali w ciągu dnia później to nie wiem. Obeszliśmy wszystkie hotele i wszędzie pustki w ciągu dnia, na plaży pojedyncze osoby. Fakt, że 30 i 31 trochę wiało ale można było się osłonić i poopalać. Woda w basenie w Strandzie miała chyba z 10 stopni - nikt się nie kąpał. (basen w Wekali ciągle nie działa bo dodają jakąś zjeżdżalnie i to trwa)
Piwo przy basenie w Strandzie 40 EGP; dla płacących dają w szklanych większych szklankach 0,3l z nalewaka a dla opaskowiczów w plastikowych kubkach z wiadra już nalanego wcześniej ;)
Szisza w Strandzie chyba 60 EGP, w kafejcie obok Wekali Afandina 50EGP. Ale tej Afandiny nie polecam bo zdążyliśmy faję wypalić nim się uprosiliśmy o zamówione drinki; a i tak się okazało, że alkohol się skończył i przynieśli w końcu pepsi tylko.
Sklepiki i kramiki wyglądają jakby czas zatrzymał się kilka lat temu.
Wszędzie brali na za rosyjskojęzycznych co czasem ułatwiało komunikację
Przeszliśmy się po Miramarze ale nas strażnik wygonił, a potem chyba nas obserwował z braku innego zajęcia bo kolejne próby też kończyły się krzykiem
tak samo jak próba wejścia na górkę za Miramarem, gdzie jest ścieżka na punkt widokowy i druga do Club Med Sinai. Tutaj z kolei strażnik nam mówił, że zabrania nam wejścia tam bo są tam jakieś dzikie psy...odpuściliśmy bo nie było sensu się z nim użerać
2 pełne dni plus wieczór i ranek uważam za udane i wystarczające tam. Dłużej bym się już konkretnie nudził. W innym miesiącu to bym pewnie do Św. Katarzyny pojechał.
Nie wiem jak posiłki i pokoje w innych hotelach ale różnica w cenie innych do Wekali była spora więc nie wiem jak bardzo dużo lepiej musiałoby tam być bym dopłacił więcej.
 Relacje PM off  

#77 PostWysłany: 09 Sty 2018 10:59 
Awatar użytkownika

W Strandzie cisza spokój mało ludzi ale na obiad a na kolacje to już chmara ludzi ja nie wiem skąd oni przychodzą chyba z tych 3 okolicznych hoteli, ahmed wziął 15 USD za auto, w ovidzie zero pytań po 30 minutach w autobusie do granicy granica izraelska z Egiptem 5 minut egipska 5 minut ahmed nie odbierał ale koledzy go znaleźli po drodzekilka posterunków , facet z hotelu powiedział ze przez te propagandę antyterrorystyczna strasznie cierpią i czasem w hotelu jest ze 4 osoby, także jakby miał się jakiś idiota z karabinem trafić to oni by sami go ubili bo im chleb odbiera.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Tom K lubi ten post.

#78 PostWysłany: 09 Sty 2018 11:56 

platynowy
@luftairways, pisałem, że Ahmedowi płaciliśmy 10$, wiadomo to jest Egipt i trzeba się targować, poniżej moja korespondencja z Ahmedem

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#79 PostWysłany: 09 Sty 2018 13:29 

Hahahahaha.
Padłam;-)
Typowa rozmowa z arabem
 Relacje PM off  

#80 PostWysłany: 06 Lut 2018 21:49 

Loty: 189
Kilometry: 213 328
Mocno polecam Strand Beach Hotel. Jedzenie bardzo dobre a obsługa stara się umilić pobyt. Opcja all inclusive na mocne 4.

[ 220 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość